Çok Konumlu - Gelişen Ekonomiler: Buenos Aires

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

multi

Neden Gelişmekte Olan Ekonomiler?

İşletme, Ekonomi, Sosyoloji ve Siyaset Bilimi ile ilgilenen öğrenciler için tasarlanan bu alt = "çok konumlu disiplinlerarası program, Güney Amerika'daki en dikkat çekici gelişmekte olan ekonomilerden ikisinin benzersiz bir karşılaştırmalı perspektifini sunar: Buenos Aires, Arjantin ve Santiago, Şili, Şili .

Ne Çalışırsınız

Program, programın ilk yarısının yapıldığı Buenos Aires'te oryantasyonla başlıyor, bunu Peru'ya hafta boyu sürecek kursla ilgili bir gezi ve Santiago'daki programın ikinci yarısı izliyor.

Küreselleşmenin ve bu pazarlardaki ekonomik büyümenin hızlandırılmış ilerleyişini öğrenirken, kendi farklı kurumları, yasaları, iş uygulamaları ve kültürleriyle tamamlanan iki farklı kültürü deneyimleyin. Her ikisi de küresel pazarda geçişte ekonomileri çevreleyen tuzaklar ve fırsatlar için model olarak hizmet ediyor.

Zorunlu ders, Gelişmekte Olan Ekonomiler: Küresel Fırsatlara Bakış

Hafta boyunca sürecek olan ve kursa bağlı Peru’ya yapılan seyahat - dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birine sahip bir ülke - dünya pazarında ortaya çıkan kilit bir Latin Amerika ülkesi için başka bir bakış açısı sağlayacaktır. Oradayken, Machu Picchu'yu ziyaret etmenin unutulmaz bir deneyimine sahip olacaksınız. Dahil, yerli topluluklarda var olan gerçekleri, zorlukları ve fırsatları öğrenmeye yönelik sürdürülebilir kalkınma için Andean Alliance ile yapılan bir ziyarettir. İsteğe bağlı saha gezileri Valparaíso'ya (UNESCO Dünya Mirası Listesi) ve Şili'deki Viña del Mar'a ve Güney Amerika'nın en ilerici ülkesi Uruguay, öğrenme deneyiminizi zenginleştirmek için tasarlanmıştır.

Günlük hayat

Santiago ve Buenos Aires de sınıflarınız olacak. Bölgesel ve küresel ticaret çalışmanızın bir parçası olarak Şili'nin yerel işletme organizasyonlarını ziyaret ettiğinizi hayal edin. Veya, yeni mali politikaların uygulanması ve borçların yeniden yapılandırılmasının ardından, kentin Latin Amerika'nın en güçlü ekonomilerinden biri olarak ortaya çıkmaya nasıl karar vereceği hakkında sizinle konuşabilecek olan Buenos Aires'teki iş profesyonelleriyle tanışmak.

Hem Santiago hem de Buenos Aires'te evde hissetmenizi istiyoruz, bu yüzden bu şehirlerde hayata entegre olmanıza yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Barınmadan kültürel etkinliklere kadar, işimiz yurtdışında mümkün olan en ilgi çekici ve özgün çalışma deneyimine sahip olduğunuzdan emin olmaktır.

Akademisyenler

Misyonumuz basit: Size en iyi akademik ve kültürel deneyimleri de içeren, mümkün olan en iyi yurtdışı eğitim programını sunmak.

Ekonomi, Güney Amerika tarihi ve kültürü, ayrıca diğer konuları derinlemesine ve uygulamalı bir yaklaşımla inceleyen benzersiz kurslar sunuyoruz. Birinci sınıf profesörlerimiz ve kurs seçeneklerimiz akademik deneyiminizi geliştirir ve her gün sınıfta size yeni bakış açıları sunar.

Her dönem için 16-19 kredi alıyorsunuz. IES Abroad tüm IES Abroad kursları, dil kursları hariç İngilizce olarak verilmektedir ve aksi belirtilmediği sürece hem güz hem bahar dönemlerinde sunulmaktadır.

Hem Buenos Aires hem de Santiago üç farklı kurs sunacak - ikisini aşağıdaki kombinasyonda seçeceksiniz: ya her Merkezde 2 alan kursu ve isteğe bağlı İspanyolca Dil kursu (her iki Merkezde aynı seviyede öğretilir). Almanız gereken dört kredilik derse ek olarak, ayrıca Yükselen Ekonomiler: Arjantin ve Şili'deki Fırsatlara ve Zorluklara Küresel Bir Bakış Açısı olarak girmenizi sağlayacak olan 4 kredilik bir kursa kaydolursunuz. Buenos Aires ve Santiago'daki deneyimlerinizi karşılaştırın ve karşılaştırın.

Aşağıdaki program bileşenlerinden birini seçerek kendi akademik deneyiminizi yaratın:

 • EC / PO / IR 330 Gelişmekte Olan Ekonomiler: Arjantin'deki Fırsatlara ve Zorluklara Küresel Bir Bakış Açısı
 • Buenos Aires'te iki adet IES Abroad İngilizce dersi (her biri 3 kredi, aşağıdaki kutuda listelenmiştir)
 • Santiago'da iki adet IES Abroad İngilizce öğretilen kurs
 • IES Abroad İspanyolca Dili Kursu, her iki Merkezde aynı düzeyde öğretilir (isteğe bağlı, 3 kredi)
Buenos Aires Santiago
EC / IB 336 Arjantin'de Ekonomik Gelişme

Dersler

Bu planlanmış kurs tekliflerinin bir listesi. MyIESabroad hesabınızda size kurs tekliflerinin bir listesi sunulacaktır.

 • 21. Yüzyılda Sosyal Girişimcilik ve Liderlik: Latin Amerika Bağlamı
 • Şili, Tarih ve Kültür: Şili Ekosisteminin Kapsamlı Bir Anlayışı
 • Şili ve Diğer Latin Amerika Ekonomilerinin 20. Yüzyıl Sonundan 21. Yüzyıla Dönüşümü
 • Arjantin'de Ekonomik Gelişme
 • Gelişmekte Olan Ekonomiler: Küresel Fırsatlar Perspektifi
 • Şili: Sürdürülebilirlik ve İş
 • Uluslararası Finansal Piyasalar ve Yatırımlar
 • Çağdaş Arjantin Tarihi: Ulusal Kimlik İnşasında Politika ve Kültür
 • Şili: Sürdürülebilirlik ve İş
 • Latin Amerika'da İşletme Stratejileri
 • Arjantin'de Ekonomik Gelişme
 • Gelişmekte Olan Ekonomiler: Küresel Fırsatlar Perspektifi
 • Gelişmekte Olan Ekonomiler: Küresel Fırsatlar Perspektifi
 • Bağlamında İspanyolca Dil: Acemi Hayatta Kalma İspanyolca
 • Meslekler için İspanyolca: Yurtdışında Acemi
 • Meslekler için İspanyolca: Yurtdışında Bağımsız

Okul gezisi

Maceranız Buenos Aires ve Santiago'da başlasa da, kurslarla ilgili Peru, Uruguay ve şehir içi geziler, ev sahibi ülkelerin kültürünü ve geleneklerini keşfetmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Peru gezisi program ücretine dahildir. Ülke içi saha gezileri, kısmen IES Abroad tarafından desteklenmektedir.

Peru

1 Hafta | Düşmek

Ünlü Amerika Machu Picchu'ya yapılacak bir gezi de dahil olmak üzere ülkenin kültürel ve tarihi zenginliklerini keşfetmek için zamanla, gelişmekte olan endüstrilerini ve ekonomik gelişimini öğrenmek için Güney Amerika'daki ekonomik bir güç merkezi olan Peru'ya gidin. Yerli topluluklarda var olan gerçekleri, zorlukları ve fırsatları öğrenmeye yönelik sürdürülebilir kalkınma için Andean Alliance ile yapılan ziyareti içerir.

Valparaíso

1 Gün | Düşmek

Şili'nin en güzel kıyı kentlerinden ikisinin kültürünü keşfedin. Valparaíso, pitoresk tepelere ve geçitlere inşa edilmiş bir UNESCO Dünya Mirası Alanıdır ve konteyner trafiği, bakır ve meyve ihracatı için büyük bir dağıtım merkezidir. Şili'deki en çok ziyaret edilen kıyı kenti Viña del Mar'ın beyaz kumlu plajlarının keyfini çıkarın.

Colonia del Sacramento

1 Gün | Düşmek

300 yıllık Colonia şehrini ziyaret etmek için River Plate boyunca Uruguay'a gidin. Bir UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Colonia'nın tarihi bölgesi, eski Arnavut kaldırımlı sokakları ve orijinal kalesinin kalıntıları ile eski İspanyol ve Portekiz sömürge stillerini yansıtmakta ve bazıları uzak mesafedeki Buenos Aires'e bakan nehirlere bakan şirin kafelerle doludur.

Kursla İlgili Geziler

Peru

1 Hafta | Düşmek

Ünlü Amerika Machu Picchu'ya yapılacak bir gezi de dahil olmak üzere ülkenin kültürel ve tarihi zenginliklerini keşfetmek için zamanla, gelişmekte olan endüstrilerini ve ekonomik gelişimini öğrenmek için Güney Amerika'daki ekonomik bir güç merkezi olan Peru'ya gidin. Yerli topluluklarda var olan gerçekleri, zorlukları ve fırsatları öğrenmeye yönelik sürdürülebilir kalkınma için Andean Alliance ile yapılan ziyareti içerir. Bu kursla ilgili gezi program ücretine dahildir.

Günlük hayat

Buenos Aires ve Santiago'da kendinizi evinizde hissetmenin bir parçası, kendinizi güvende hissetmenize ve özen göstermenize yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyor. Sizi, önünüz için hazırlayan oryantasyon programı, iyi konumlanmış ve konforlu bir konutunuz ya da sizi dayak yolundan çıkarmak için alan gezileri - tamamen öğrenci hizmetlerimizden alıyoruz.

Oryantasyon

Program, Buenos Aires'te sizi programın yapısını ve beklentilerinizi tanıtan bir haftalık yönlendirme ile başlar. Bu süre zarfında, IES Abroad personeli, diğer öğrencilerinizle tanışma ve şehri keşfetme şansınız olacak. Yeni çevrenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak aktivitelerle yerel kültüre dalacaksınız. Santiago'ya vardığınızda, iki günlük yönelimlerinizde akademik kurslar, konaklama, ulaşım, sağlık ve güvenlik ile şehir turu gibi konular yer alacak.

Kapsamlı Oryantasyonumuz

Konut

En önemli sorunlarınızın, hangi yer işaretlerini ilk önce göreceğine veya en iyi kafeyi keşfetmeye karar verdiğinden emin olmak istiyoruz - kendinizi rahat hissettiğiniz bir yer bulmakta değil. Yerel öğrencilerin nasıl yaşadığını yansıtan konutları bulmak için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız Buenos Aires veya Santiago'dan ayrıldığınızda ev gibi hissedecek.

Aile yanında - Buenos Aires ve Santiago'da geçirdiğiniz süre boyunca bir señora veya aile evinde mobilyalı bir odanız vardır. Santiago'da eviniz, hafta sonları da dahil olmak üzere haftanın her günü günde iki öğün yemek sunar. Buenos Aires'te aile yanı konaklama, hafta boyunca kahvaltı ve akşam yemeği ve hafta sonları kahvaltı sunmaktadır. Her iki şehirde de tüm yatak çarşafları ve havlular sağlanacaktır.

Müfredat dışı etkinlikler

Buenos Aires ve Santiago'da yaşadığınız ve kültürel etkinliklerimiz aracılığıyla öğrenme şeklinizi yeniden tanımlayın:

 • Yerel işletmelere ve endüstri liderlerine saha ziyaretleri
 • Santiago'daki müze ziyaretleri
 • Santiago'daki yerel öğrencilerle Club Chileno kültürel etkinlikleri
 • Buenos Aires'te tur spor tesisleri
 • Buenos Aires'teki eğlence sektörü sitelerini ziyaret edin

Maliyet

Bu fiyatları bir başlangıç ​​noktası olarak düşünün. Mali yardım, burs, ev okulunuzun politikaları ve diğer faktörleri faktör haline getirirken size gerçek maliyeti belirlemek için yurtdışındaki eğitim ofisinize başvurmanızı öneririz.

İlkbahar 2020

terim öğretim Konut Sigorta Genel Toplam
İlkbahar 2020 $ 12.970 $ 4450 230 $ $ 17.650

Burslar

Programa Özel Burslar

John Gearen İhtiyaç Temelli Dublin veya Gelişen Bölgeler Bursu

1.000 dolara kadar; her yıl 2 öğrenciye ödül olarak verilir.

Uzun yıllardır IES Abroad Yönetim Kurulu üyesi olan ve altı yıldan bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olan John Gearen, sayısız hayırsever sebeple uğraşan önde gelen bir emlak avukatı ve Rhodes Scholar'dır. Bay Gearen, dünyanın gelişmekte olan bir bölgesinde (Arjantin, Şili, Çin, Ekvador, İrlanda, Fas veya Güney Afrika) bir IES Abroad Merkezinde okumak isteyen öğrencilerin desteklenmesi için bu bursu cömertçe tesis etti.

Robert McNeill İhtiyaç Tabanlı Uluslararası İşletme Bursu

3.000 dolara kadar; her yıl 2 öğrenciye ödül olarak verilir.

Bu burs, 25 yıl boyunca IES Abroad Yönetim Kurulu üyesi olan Robert McNeill'e (Başkan olarak 6 yıl) onurlandırılmıştır. Uluslararası ticaretle ilgilenen öğrencilere açık. Ana dallar arasında yönetim, pazarlama, ekonomi, finans, uluslararası ilişkiler ve sosyal ve davranış bilimleri yer alabilir.

William E.

1.000 $ 'a kadar değişen aralıklar; Her yıl 4-6 öğrenciye verilir.

Bu burslar, İspanyolca konuşulan bir ülkede okumak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır.

Merkezimiz

IES Abroad Merkezi, Santiago'nun merkezinde canlı bir yerleşim bölgesi olan Providencia'da yer almaktadır. Özellikler:

 • Sınıflar
 • Öğrenci salonu
 • Küçük kütüphane
 • Mutfak ve yemek alanı
 • WiFi ve uzaktan yazıcı erişimi
 • Büyüleyici avlu

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectation ... Devamını oku

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectations. Our goal is to rock the world of some 6,000 study abroad students every year. Daha Az
Chicago , Amsterdam , Arles , Auckland , Barselona , Pekin , Berlin , Buenos Aires , Cape Town , Christchurch , Dublin , Freiburg , Granada , Londra , Madrid , Milan , Nagoya , Nantes , New York , Güzel , Paris , Oxford , Quito , Rabat , Roma , Salamanca , Santiago , Şanghay , Siena , Sidney , Tokyo , Puerto Ayora , Viyana , Hong Kong , Puerto Baquerizo Moreno , Cambridge + 35 Daha fazla Daha az