European Centre for Career Education

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

European Centre for Career Education , Hukuk, Uluslararası İşletme ve Mimarlık alanlarında özgün yaz programları şeklinde pratik eğitim vermektedir. ECCE'nin, genç ve yetenekli öğrencileri, profesyonel dünyanın gerçekten nasıl çalıştığını ve aynı zamanda iş yaptığımız şirketler için iş fırsatları yarattığını öğreten iki temel hedefi vardır.

ECCE'nin yaz programları, kariyerlerine başlamadan önce bilgilerini genişletmek ve daha fazla deneyim kazanmak isteyen üniversite öğrencileri ve mezunları için uygundur.

Program iki temel konu etrafında dönmektedir:

- İlgili ve başarılı endüstri liderleri tarafından desteklenen üç haftalık yoğun kariyer odaklı kurslar ve rehberlik
- Birçok büyük Avrupa şehrinde kendi alanınızdaki bir şirkette dört haftalık staj.

Yaz Programları

ECCEDU, üniversite eğitimi ve kariyer danışmanlığının aşırı teorik eğilimlerine uzun vadeli bir çözüm sağlamak amacıyla kurulmuştur. Üniversitelerin teorik dayanaklarını temel alarak öğrencilerimizin akademik bilgileri ve gerçek yaşam deneyimleri arasındaki boşluğu dolduruyoruz.

Teorik bilgi ve pratik becerilerin bir araya getirilmesinin öğrencilerin gelecekteki alanlarında başarılı olmaları için temel bir ön şart olduğuna inanıyoruz. İki aylık yaz programlarımız Hukuk, Uluslararası İşletme ve Mimarlık üzerine odaklanmıştır. Programlar, Schengen Bölgesi çevresindeki 250 uluslararası şirketten birinde üç haftalık yoğun uygulamalı kurslardan ve dört haftalık stajdan oluşmaktadır.

Son yıllarda, ECCE Hukuk yaz programı, Avrupa ve Çin arasındaki en büyük yasal eğitim projesi haline gelmiştir. 2019'da dünyanın dört bir yanındaki 50 ülkeden 650'den fazla başvuru aldık ve programa kabul edilen yaklaşık 200 öğrenciyi ağırladık, Prag'da güzel ve anlamlı bir yaz geçirdi.

Anlatım ve Öğretim Elemanları

Programları tasarlarken ve düzenlerken her zaman iki temel değeri takip ederiz - Deneyim ve İlham. Her yaz, üç hafta boyunca, öğrencilerimize akademik müfredatlara nadiren ulaşan 30 pratik konu öğretiyoruz. Bu 30 konu, alakalı kaldıklarından ve alanlarında uzman olarak kabul edilen 30 farklı aktif profesyonel tarafından kapsanmak için çok dikkatli bir şekilde seçilmiştir. Konuşmacılarımız arasında Radek Špicar (Başkan, Aspen Enstitüsü), Leoš Dvořák (Dijitalleşme Başkanı, Valeo), Václav Nekvapil (Yönetici Ortak, CEC Hükümet İlişkileri), Klára Sommerová (Kurucu Ortak ve Lider, (S) právně), Miroslav Černý (Fikri Mülkiyet Bölümü Koordinatörü, ŠKODA AUTO, as), Petra Hrušková (Yönetici, Red Hat Global TA Operasyonları), Pavlína Louženská (İş ve Yenilik Stratejisti, 2FRESH Prag) ve diğerleri.

ECCE tarafından staj

ECCEDU programları sadece sınıfta vakit geçirmekle ilgili değildir; tam tersi. Üç haftalık yoğun uygulamalı kurslardan sonra öğrencilerimiz, sektörlerinde faaliyet gösteren en üst düzey şirketlerden birinde dört haftalık bir staj yaparak, edindikleri bilgileri kullanmak ve geliştirmek için bir değişiklik elde ederler.
Siemens, UniCredit Bank, Lego, Coca-Cola; DLA Piper, Clifford Chance, Linklaters gibi hukuk firmaları; ve değerli deneyimler, beceriler ve teknik bilgi sağlamak için Jestico, Whiles Architecture ve Chapman Taylor Architects gibi stüdyolar.

Tüm ortaklarımız, geleneksel eğitim ve gerçek yaşam durumları arasındaki büyük farkın farkındadır; bu nedenle, öğrencilerimizi kendi alanlarında başarılı gelecek liderleri ve tanınmış uzmanlar olmaya hazırlamaya memnuniyetle katıldılar.

Büyük Resepsiyon ve Mezuniyet

Geleneksel olarak Yaz Programlarımız ECCEDU öğrencileri için hoş bir gala gecesi ile açılır. Bu etkinlik kurucular, avukatlar ve şirket yöneticileri gibi ilham verici insanlarla tanışma ve diğer ECCEDU öğrencileriyle tanışma fırsatı sunar.
Programın ders süresince, personelimiz öğrencilerin çeşitli boş zaman aktivitelerine katılmaları ve Avrupa Kültürü ile tanışmaları için çeşitli takım oluşturma etkinlikleri düzenlemektedir. Kaçış oyunları ve lazer oyunları düzenliyoruz veya geleneksel ürünleri keşfetmek ve hediyelik eşya satın almak için Prag'da gezmeye gidiyoruz. Çek Cumhuriyeti ve yurt dışında da geziler düzenlenmektedir: geçmişte öğrenciler keský Krumlov, Kutná Hora, Viyana ve Berlin'e gitmişlerdir.

Her programın sonunda gayri resmi bir ödül töreni sırasında, genellikle akşam barbekü etkinliği şeklinde bir ECCEDU sertifikası verilir. Ayrıca, staj şirketleri tavsiye mektupları veya staj sertifikaları verir.

Konumlar

Prag

Address
Prag, Prag, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin