Prague Film School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Prague Film School , film yapımcılığının temel disiplinlerinde pratik eğitim veren Avrupa'nın önde gelen okullarından biridir. Okulun hızlandırılmış programları, uluslararası fakültesi ve dünya çapındaki tesisleri, filmin uzun süredir tutkulu bir tutkusunu yaşam boyu mesleğe dönüştürmek için dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri çekiyor.

Prague Film School NEDEN ÇALIŞIYOR?

Praxis odaklı: Biri, film yapımcılığına daha pratik pozlama sağlayan bir program bulmak için çok zorlanacaktı. Prague Film School yılda 400'den fazla Prague Film School ve yıl içindeki öğrenciler 30 kadar prodüksiyona katılıyor. Prague Film School çalışma prensibi eğitimdir ve enstrümanlarda veya dillerde olduğu gibi akıcılık geliştirmenin tek yolu pratik yapmaktır. Son teknoloji tesisler: Prague Film School , dünya çapında profesyonel film yapımlarında kullanılan en yeni ekipmanlarla donatılmıştır. Öğrenciler, üstün aydınlatma, ses ve tutuşun yanı sıra, RED Epic, Arri Alexa, Canon ve Sony yüksek çözünürlüklü kameralar dahil olmak üzere okulun kamera filosuna anında erişebilirler.

Yoğun: Prague Film School seçen öğrenci tipi bize geliyor çünkü o zamanlar profesyonel film yapım dünyasına adım attığı zamandan ya da finansal kaynaklardan sadece bir sene geçti. Daha sonra, bu öğrencileri profesyonel olarak çalışabilecekleri bir yeterlilik seviyesine getirmek için sadece bir yılımız var. Bu nedenle program çok sıkıldı.

Fakülte-öğrenci ilişkileri: Çekirdek fakültesi dünyanın dört bir yanından getirilir. Tüm öğretmenler profesyonel film yapımcılarını başarırken, Prag'daki başlıca amaçları Prague Film School öğrencilere ders vermektir. Dinamikleri, o zaman, ABD'deki özel yatılı okullarda ve küçük kolejlerde bulduğunuz, öğretmenlerin öğrencilerine son derece bağlı ve erişilebilir olduğu yerlerdir. Fakülte ayrıca, okulun Avrupa'daki sanat yapıtlarını Amerikan bağımsız sinemalarla entegre etme ideolojisini de barındırmaktadır.

Öğrenci bedeninin çeşitliliği: 60 öğrenciden oluşan bir öğrenci grubunda 25-30 ülke temsil edilmektedir. Hemen hemen tüm diğer öğrenciler dünyanın farklı bölgelerinden geliyor, ama onları birbirine bağlayan bir alt kültürel yapıştırıcı var. Öğrenciler birlikte yaşar ve nefes alırlar.

Liberalizm: Okulumuzdaki çoğu öğrenci lisans eğitimini tamamladı ve film okulunda zamanlarını derin ilgi alanlarını bir meslek olarak bırakma şansını gördü. Bu nedenle, yönetim tüm öğrencileri sorumlu yetişkinler olarak ele alır ve öğrencilerine çalışmalarından tam olarak sorumlu olma konusunda güvenir. Okul, öğrencilerin sanatsal tercihlerine müdahale etmez.

Prag: Prag, kozmopolitanizm ile samimiyet ve güzelliği birleştirmeyi başaran çok ender şehirlerden biridir. Onun büyüsü, burada biraz zaman geçirmek için yeterince şanslı olan herkes için açıktır. Prag, kıtanın en büyük ve en eski film stüdyolarından biri ile büyük bir Avrupa film merkezidir. Kent, şehrin güzelliği ve film kaynaklarından yararlanmak için dünyanın en güzel başkentleri ve yapımları olarak dünyanın dört bir yanından geliyor. Bir film öğrencisi için Prag, neredeyse her tür film için bir ortam, gelişmiş dünyada hala benzersiz olan ilham ve satın alınabilirlik için karizmatik bir metropolitan vızıltı sağlayan bir hayal şehridir.

Konumlar

Prag

Address
Prague Film School
Pstrossova 19

110 00 Prag, Prag, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin