China Study Abroad

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

CSA ile Çin'de Çalışma

China Study Abroad , Çin'in dört bir yanındaki Çin üniversitelerinde dil programları sunan, kapsamlı, uygun fiyatlı, hizmet odaklı bir şirkettir. Çin'de yurtdışında okumak için mümkün olduğunca çok insana açık kalabilmek için maliyetlerimizi düşürmekten gurur duyuyoruz. Aynı zamanda, Çin'de yurtdışında eğitim için gerekli tüm desteği sağlıyor.

China Study Abroad , aşağıdaki yollarla dil programlarına, yüksek öğrenim ve fırsatlara kolay erişim sağlar:

  1. Çin'de herhangi bir üniversite programı hakkında ücretsiz tavsiye ve bilgi
  2. Genel tavsiye ve vizeye yardımcı olmak da dahil olmak üzere sizi Çin'e götürmek için yardım
  3. Size geldiğinde yerinde olman için yardım et
  4. Çin'deki zamanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olarak bu deneyimden tam olarak yararlanabilirsiniz

Bunu nasıl yapabiliriz?

Ücretsiz tavsiyeler - Şehirler, üniversiteler, mevcut dersler, Çin'deki hayat hakkında bize sorun. İhtiyacınız olan tüm bilgileri vereceğiz. Bedavadır.

Çin'e Ulaşım - İstediğiniz programı almak için evraklarla ilgili biraz yardıma ihtiyacınız varsa yardım edeceğiz. Bu, başvurunuzu tamamlamayı, gerekli kabul mektuplarını / vize belgelerini üniversiteden toplayıp onları size geri gönderilmesini ve vize almanıza yardımcı olmaktan (seçilen ülkelerde) oluşur. Bütün bunları, üniversiteye başvuru ücreti ve belgelerin posta ücretini içeren 150 ABD Doları karşılığı yapacağız!

Yerleş - Çin'deki tecrübelerinizden daha fazla vazgeçersen, yerleşiminiz ne kadar hızlı olursa o kadar çok inanıyoruz. Bazı ülkelerden farklı olarak, Çin alışmaya biraz zaman ayırıyor ve biz buna yardımcı olmak için buradayız. Kendinize Çin'e gelmek kesinlikle bir maceradır, ancak hepsini çözmek aylar sürebilir. Bu işlemin hızlanmasına yardımcı olacağız ve deneyiminizden daha fazla yararlanacaksınız. Özelleştirilebilir program planlayıcımız ile her şey çok basittir. İstediğiniz şey için kaydoluyorsunuz, başka bir şey yok, artık, azınız yok. Bu, bir havaalanı karşılama kadar az olabilir veya konaklama veya özel dil öğretmeni veya 24/7 CSA Yardım Paketi içerir .

Çin'deki zamanınızı en üst düzeye çıkarın - Bunu, yanınızda, burada yaşadığınız deneyiminize gerçekten de ekleyecek birkaç ekstra malzeme sunarak gerçekleştiriyoruz. Gönüllülük, interning, seyahat veya öğretim, sizin için mevcut birçok seçenek var. Sadece eğlenceli ve zorlayıcı olacaklar, aynı zamanda özgeçmişlerini önemli ölçüde ekleyeceklerdir. Bu tür ekstra fırsatlar kendinizi organize etmek zordur ve meşgul olduğunuz sürece hafta sonları uçacaktır. Bu ilave seçeneklerin Çin'deki zamanınız için ne kadar önemli olduğunu yeterince vurgulamayız.

Çin'deki maceranıza hazır mısınız? Bize bir çağrı yapın, Skype'tan bilgi alın ( info-chinastudyabroad ) veya info@chinastudyabroad.org adresine bir e-posta bırakın ve beraberinizde Çin'e mükemmel gezi planlayın!

Çin'de Okumanın İlk On Sebebi:

1. Dil, tabii ki!

Gelen ülkede bir dil öğrenmek kadar etkili bir şey yok - özellikle bu ülkede 1 milyardan fazla kişi yaşıyorsa! Fransızca, İtalyanca öğrenmek için Fransa'ya giderek İtalyanca, Japonca öğrenmek için Japonya'yı öğrenebilirsin ... böylece Çinliyi Çin'de öğrenmek doğal bir seçimdir. Çin'de eğitim görerek, sınıflarınızdan öğrendiklerinizi ve hemen bire bir özel dersinizi kullanabilirsiniz; bir restoranda yemek sipariş etmek, yerel pazarlarda pazarlık yapmak, taksi şoförleriyle sohbet etmek ve hatta yeni arkadaşlar edinmek için. Sonuçta, dünya nüfusunun beşte birinden fazlası bir çeşit Çinli konuştuğunda, er ya da geç bunlardan biriyle tanışmanız olasıdır!

2. Tarih.

Çin kadar popülatif bir ülke bir gecede o kadar büyümedi ki - uzun, uzun zaman aldı. Yazılı Çin tarihinin en eski örnekleri M.Ö. 1600 yılına dayanıyor, ancak hikayeler 4200 yıl öncesine kadar meydana gelen olaylara atıfta bulunuyor! O zamandan beri Çin, genişleme ve daralma, savaş ve barış, yoksulluk ve refah, istila ve isyan, birleşme ve iç savaş, imparatorluk ve savaşan devletlerin yaşanmasına uğradı. Hatta Moğollar ve Manço gibi yabancı istilacıların imparatorluk hanedanları, fethedilen topraklarında uzun geçmişine saygı duyuyordu - hem kendilerini halka dayatmaktan ziyade Çin kültürüne asimile olmuşlardı. Çin'de Mandarin'i incelerken kendinizi ziyaretçileri cezbetmeyi başaramayan bu zengin ve büyüleyici tarihe de dalabilirsin.

3. Yiyecek.

Çin'de çalışmaya başlamadan önce, kendi ülkenizde bol miktarda Çin yemeği yediğiniz halde, tatlı ve ekşi domuz topları ve General Tso'nun tavuğuna kıyasla Çin mutfağına çok daha fazla şey var! Aslında, Çin'de çok çeşitli lezzetler ve lezzetler var ki, "Çin" yemeklerinin tekil tarzını tanımlamak oldukça zor. Guangdong'daki tatlı ve narin Kanton yemeklerinden, Sichuan mutfağının sersemlemesine ve yığın bambu buharlı köftelerdeki birçok köften klasik Pekin kızartma ördeğinin zarafetine kadar, tadına doyulamayacak şeyleri keşfetmek zorundasınız!

4. Kültür.

Tahmin edebileceğiniz gibi, 4000 yılı aşkın bir uygarlık, birkaç kelimeyle tanımlanacak kadar zengin bir kültür geliştirdi ... fakat bunu bir deneyelim: Konfüçyüsçülük, Taoizm ve Budizm. Mandarin ve Kantonca. Kung fu ve tai chi. Shaolin keşişleri ve Budist tapınaklar. Jet Li ve Jackie Chan. Gong Li ve Zhang Ziyi. Chen Kaige ve Zhang Yimou. Crouching Tiger, Gizli Ejderha. Elveda benim cariyum Savaş sanatı, Güneş Tzu. Feng Shui. Yin ve Yang. Ay takvimi. Çin Yeni Yılı ve Bahar Şenliği. Ejderha Tekne Festivali. Güz Ortası Şöleni ve Ayı Kekleri. Çin burcu. Ejderha ve anka kuşu. Porselen ve kaligrafi. Ming vazolar, yeşim süsleri ve ipek cüppeleri. Terracotta savaşçıları ve Budist heykeller. Çin operası. Zithers, kemirgenler, davul ve gonglar ... sadece birkaç isim.

5. İnsanlar.

Daha önce Çinlilerle tanıştıysanız, Han Çinli etnik grubundan biriyle tanışmanız ihtimali vardır. Çin, Tayvan ve Hong Kong'da 1.2 milyar insanın yanı sıra dünyanın dört bir yanında 40 milyondan fazla diasporayla Han Çinlileri dünyanın en büyük etnik grubudur. Ancak Çin'in nüfusu, Qing hanedanının Mançosundan İpek Yolu'nun Hui halkına, Orta Asya Uygurlarına, Cengiz Han'ın Moğol soyundan gelen kendi tarih ve kültürlerine sahip 55 farklı etnik azınlığı da içeriyor . Çin'de Çin öğrenin ve birçoğunu kendiniz karşılamak için fırsat bulacaksınız.

6. Arazi.

Dünyanın üçüncü büyük ülkesi olarak, gitmeniz gereken yerler ve Çin'de yaşıyor ve okurken görmeniz gereken şeyler konusunda bir sıkıntı yok. Kuzeydeki çöl tepeleri ve otlaklardan güneyin alt tropikal iklimine kadar ülke sizi büyüleyecek. Yunnan eyaletinin hiç bitmeyen dağlarını ve manzaralarını gözden geçirin, Guilin ve Yangshuo'nun gerçek kalker formasyonlarını deneyimleyin veya İç Moğol steplerinde binerken Genghis Khan'ın ordusunda bir savaşçı olarak düşünün. Çin'i 6000 kilometreden fazla kuzeye ve güneye bölerken Chang Jiang'ı (Yangtze Nehri) aşağıya doğru nehir ticaretinin can damarı izleyin. Tüm bunlar mümkündür ve henüz pandalarından bahsetmedik!

7. Şehirler.

Çoğu kişi, Çin şehirleri söz konusu olduğunda sadece Pekin veya Şanghay adını verebilir ancak, aslında 1 milyondan fazla nüfusa sahip Çin'de 160'dan fazla şehir vardır. İklim, fiziksel çevre, mutfaklar ve hatta konuşulan lehçeyle ilgili bölgesel farklılıklar nedeniyle, Çinlilerin dahi sorunlarla başa çıkmada zorluk çektiği şaşırtıcı değildir. Çin'i öğrenirken, Pekin'i imparatorluk ihtişamıyla görmeyi seçebilir ya da Lijiang'ın kartpostal manzarasına yakın yaşayabilir, Şangay'ın koşuşturmacasında enerjikleşir ve Qingdao'daki sahilde koşuşturur veya soğukkanlı kalırsınız. Alternatif olarak, eğer gerçek titreme tarzınızı yitiriyorsa, Ocak ayında tüm yapıların buzdan oyulmuş olduğunu göreceğiniz buz heykel festivali için Harbin'i ziyaret edin! Çin'de eğitim görerek, büyük şehirlerin ötesine geçen her şansa ve ülkenin sunduğu her şeye rastlarsınız.

8. Ekonomi.

Çin ekonomisi hakkında daha fazla söylenecek bir şey var mı? ABD'den sonra, dünyadaki ikinci büyük ülkedir ve son 30 yılda yılda yaklaşık% 10 oranında büyümüştür. Bununla birlikte, yıllık kişi başı GSYİH'sı 4000 ABD Doları'nın altında olmakla birlikte, iyileştirmek için hala çok yer var. Ve Çin gibi birçok alanda bir başka ülkenin övünç kaynağı ne olabilir? Geleneksel tarım ve üretim endüstrilerinin yanı sıra ülke, madencilik, güneş enerjisi panelleri, hızlı trenler ve telekomünikasyon gibi alanlarda da dünya lideridir. Çin, 2009 yılında ilk kez ABD'yi aşan dünyanın en büyük otomobil pazarı haline geldi.

9. Okullar.

İster kısa süreli Çince dil kursu isterse de bir lisans programı için başvuruda bulunun, Çin'de ihtiyaçlarınıza uygun bir kurum var. Pekin Mandarin Akademisinde kendi ders programınıza göre dil sınıflarınızı uyarlayın. Yazınızı Qingdao'daki Ocean Üniversitesi'ndeki plajla öğrenen Harcamanızı yapın. Çinli öğretmenler için ülkedeki en iyi okul olan Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi'nde bir ders alın. Kendinizi Pekin Üniversitesi ya da Tsinghua Üniversitesi gibi bir kurumda, hem QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması, hem de Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversiteleri Sıralaması tarafından dünyanın en iyi 60 üniversitesinde değerlendirin. Ne aradysanız, burada bulabilirsiniz.

10. Gelecek.

Bağımlı ve küreselleşen dünyamızda, Çin ister ister de olmasın hayatımızın bir parçası olmaya ve devam etmeye devam edecektir, bu yüzden neden ilgilenmiyorsunuz? Buradaki fırsatlar sonsuz, imkanları sınırsız. Çin'e gelmek, yalnızca Çince öğrenmenin en iyi yolu değil aynı zamanda yeni arkadaşlar edinmek ve yeni iletişim kurmak için mükemmel bir fırsattır. Burada uzun süre kalmayı planlamasanız bile, Çin'de eğitim deneyimi, en azından özgeçmişinizi veya CV'nizi koymaya değecektir. Dünyanın geri kalan kısmı ekonomik ve sosyal çöküntüler yaşarken, Orta Krallık ileriye doğru yarışıyor; geleceği inşa ediyor: Çin'deki Çinlileri öğrenin ve geleceğinizi inşa edin

Bizimle iletişime geçin

Çin'deki yurtdışı eğitim programlarımız hakkında daha fazla bilgi ister misiniz? CSA'nın profesyonel ve tecrübeli uluslararası personeli güvenilir ve verimli bilgi ve tavsiye vermeye çalışmaktadır.

Lütfen her ofise info@chinastudyabroad.org adresinden e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Ya da Skype'ta ofiste-şinastudyabroad'da

Konumlar

Pekin

Beijing

Londra

London

Buenavista

Mexico City

Şanghay

Shanghai

Sidney

Sydney

Venedik

Venice

Madrid

Madrid

San Francisco

San Francisco

Toronto

Toronto