Donghua University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Donghua University (DHU), Çin'in devlet üniversitelerinden biridir. Çin'in finansal ve ekonomik kalbi Şanghay'da bulunmaktadır. DHU, ülkenin 211 yüksek öğrenim projesinin bir parçası olarak doğrudan Çin Eğitim Bakanlığı'na girmektedir. DHU iki kampüsten oluşur: şehir merkezindeki Yan'an Karayolu Kampüsü ve şehrin tarihi beşiğindeki Songjiang Kampüsü.

DHU, uluslararası öğrenciler için en az 52 lisans programı sunmaktadır. Ayrıca 26 doktora programı ve 53 yüksek lisans programı sunmaktadır.

2.700'den fazla fakülte personeli ve 30.000'den fazla kayıtlı öğrenci bulunmaktadır.

Üniversitenin önde gelen disiplinleri Tekstil, Moda, Malzeme ve İşletme'dir. Devlet anahtar disiplini olan Tekstil Bilimi ve Mühendisliği, Çin Akademik Derece ve Lisansüstü Eğitim Geliştirme Merkezi (CDGDC) tarafından açıklanan Birinci Seviye Disiplinin Değerlendirilmesinde 1 numaradır. 2005 yılından bu yana, DHU'nun SCI, EI ve ISTP'de soyutlanan araştırma makalelerinin sayısı, dünya çapında toplam 9 benzer ünlü tekstil kurumundan daha fazladır.

Buna ek olarak, birçok araştırma başarısı havacılık ve havacılık, askeri, inşaat, çevre koruma ve yeni malzemeler alanlarında uygulamalar bulmuştur. Çin'in Shenzhou V, Shenzhou VI ve Shenzhou VII gibi İnsanlı Uzay Projelerine özel katkılar yapılmıştır.

DHU, uluslararası işbirliğine ve borsalara değer vermektedir. Tüm dünyada 100'den fazla ünlü üniversite, araştırma merkezi ve işletmeyle işbirliği kurmuştur.

1995 yılından bu yana Şanghay Uluslararası Moda Kültür Festivali sırasında Uluslararası Moda Forumu'na başarıyla ev sahipliği yaptı. 83. Dünya Tekstil Konferansı dışında DHU, Uluslararası Doktora Akademik Forumu gibi birçok üst düzey uluslararası akademik konferans düzenlemiştir. Öğrenciler Tekstil Bilimi ve Mühendisliği, 25. Uluslararası Veri Mühendisliği Konferansı, 2009 Amerikan Elyaf Derneği Konferansı ve Uluslararası Çevre Bilimi ve Teknolojisi Konferansı.

1954'te Donghua University uluslararası öğrencilere kayıt yaptırdı. Bu DHU'yu ilk Çinli üniversiteler arasında yapar. Şanghay Belediye Hükümeti tarafından, Şanghay Hükümet Bursu ile uluslararası öğrencileri kabul etmek üzere atanmıştır.

2002 yılında, uluslararası öğrencilerin işe alınması, yetiştirilmesi ve yönetiminin tüm sorumluluklarını üstlenerek Uluslararası Kültür Değişim Okulu kuruldu. Daha sonra, uluslararası öğrenci eğitimi büyük bir hızla gelişti ve birbirini takip eden yıllar boyunca ölçeğinin büyümesi ülkenin her yerindeki yükseköğretim kurumları arasında en üst sırada yer alıyor. 2019 yılında 136 ülkeden 4907 uluslararası öğrenci Donghua University okudu.

Konumlar

Şanghay

Address
1882 Yan'an Road West
Shanghai Şanghay, Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti