Resmi açıklamayı okuyun

24 ülkeden gelen öğrenciler 2016 Antai Küresel Yaz Programına katılmak

Seksen uluslararası öğrenci başarı 4 Temmuz Xuhui kampüsünde açıldı 2016 Antai Global Summer programına katıldı. Öğrenciler Turky, İsviçre, İspanya, Avustralya, İtalya, Fas, İngiltere, Fransa, Almanya, Güney Kore, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Hindistan, Malezya ve Çin dahil 24 farklı ülke ve bölgelerden gelen. Birçok Güney Kore ve Uygulamalı Bilimler Zürih Üniversitesi'nden Oxford, Leeds Üniversitesi, Uluslararası Cenevre Üniversitesi Prag Ekonomi Üniversitesi, Sydney Üniversitesi, Melbourne Üniversitesi, New South Wales Üniversitesi, KAIST gibi üst üniversitelerden geldi. Usta parça, katılımcıların% 50'den fazla 29 yaş ortalaması ile yabancı MBA öğrencileri vardır.

Açılış töreninde, Profesör Wan Guohua, Ekonomi ve Yönetim (ACEM) arasında Antai Fakültesi Dekan Yardımcısı, öğrencilerin gelişini memnuniyetle karşıladı ve sıcak açıklamalar teslim. Bundan sonra, Acem Uluslararası İşbirliği ve Döviz Bürosu kursları tanıttı ve Şanghay'da hayatı ile ilgili yararlı bilgiler sağladı. ağ oturumu sırasında, öğrenciler kendilerini tanıttı ve birbirleri ile socialized. Öğleden sonra, grup eğlenceli ve takip eden haftalarda vaat ödüllendirici bir deneyim için yerel iş kültürünün bir tat ve heyecan verici bir başlangıç ​​olması, Lujiazui, SWFC ve Hong Kong Plaza de dahil olmak üzere Şanghay noktalara bir tura çıktı.

Programda üç hafta inceledikten sonra, öğrenciler Shanghai Jiao Tong Üniversitesi tarafından verilen üç akademik kredi alacaksınız. 'Çin'de Öğrenme İş ve Kültür' Featuring, Antai Küresel Yaz Programı Çinli ekonomi ve yönetim kursları, şirket ziyaretleri, Çince dil ve tarih atölyeleri ve Çin kültürü üzerinde duruluyor. Bu yaz, öğrencilerin Şangay Pisti'nde, GE, BBDO, Coca-cola, IBM ve 3M atölye ve şirket ziyaretleri yer alacaktır. Yanı sıra akademik ve Çince dil kursları, bu tür çanak çömlek yapımı, çay yapma, yemek pişirme ve hat gibi kültürel etkinlikler de onları Çin'in cazibesini tecrübe yardımcı olacaktır.

Antai Küresel Yaz Programı, uluslararası öğrenciler için ACEM tarafından düzenlenen ilk İngilizce öğretti yaz programıdır. Bu, çeşitli öğrenci vücut çekmek uluslararası görünürlüğünü artırmak ve uluslararasılaşma teşvik etmek üniversiteye yardımcı olur.

1.Accommodation

Program döneminde, öğrenciler Antai kolejden 15 dakika-yürüme mesafesinde olan Xuhui kampüsünde bir üç yıldızlı rezidans otel, yerleştirilmiştir. aynı cinsiyetten iki öğrenci bir standart oda paylaşacak. oda vb TV, klima, ücretsiz internet erişimi, duş kabini, saç kurutma makinesi ile donatılmıştır

2.Campus

Xuhui kampüs Shanghai Jiao Tong Üniversitesi, beş güzel kampüslerinden biridir. Üniversite son 115 yıl içinde tarihsel gelişimi tanıklık, Nan Yang Devlet Okulu olarak 1896 yılında kurulmuş nerede olduğunu.

binalarının farklı mimari stilleri övünme, Xuhui kampüs Şanghay Belediye Halk Hükümeti tarafından "Miras Mimarlık" olarak listelenir. Bu sembolik yapılar kolaylaştırmak ve kampüste öğrencilerin çalışma ve hayatını zenginleştirmek için inşa bütün bunlar vb kütüphane, stadyum, fakülte merkezi, üniversite tarihinin müzesi, içerir.

Huashan Yolu üzerinde bulunan, Xuhui kampüsü Shanghai en dinamik iş alanlarından biridir Xujiahui Merkezi İş Bölgesi'nde, yürüme mesafesindedir. Çeşitli alışveriş merkezleri, yemek yerleri, tiyatrolar, ve diğer tesisler uygun bir hayat kazandırmak için kolayca ulaşılabilecek tüm vardır.

3.Shanghai

Şangay Çin'in ekonomik gelişme kalbi ve dünyada büyük bir iş merkezidir. Bu dünyanın en iyi şirketlerin çok sayıda tarafından merkezi ve tüm bu kozmopolit şehrin canlı ve titiz bir iş ortamı kucaklayan, pek çok yabancı yatırım finans kurumlarını çekti.

Şangay ayrıca mimari ayırt edici binalar ve Bund gibi tarihi yerlerinden zengin koleksiyonu için ünlü popüler bir turistik yer. Pudong bölgesinde Lujiazui alan geniş ve büyüyen bir ufuk çizgisi şehir ve ülke gelişen ekonomisinin göstermelik olarak tarif edilir. Kentin Diğer konumlar bol kültürel yerler ve olaylar ve yerel lezzetleri farklı türde içerir.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yaz kursları

Shanghai Jiao Tong University Antai Global Summer School

2013 yılında, Ekonomi ve Yönetim, Shanghai Jiao Tong Üniversitesi Antai Koleji, uluslararası öğrencilerin iş perspektifleri Çin'i anlamaya yardımcı artan ihtiyacı karşıla ... [+]

2013 yılında, Ekonomi ve Yönetim, Shanghai Jiao Tong Üniversitesi, Antai Koleji kurdu Antai Küresel Yaz Programı (AGSP) uluslararası öğrencilerin iş perspektifleri Çin'i anlamaya yardımcı artan ihtiyacı karşılamak için. AGSP Çin'de Öğrenme İş ve Kültür odaklanan üç hafta süren, kredi-atfetmesi İngilizce öğretti yaz programıdır. 20'den fazla ülkeden yaklaşık 100 öğrenci, her kohort katıldı. Program farklı okullarda yaz molası takvimleri maç için, Mayıs ve Temmuz aylarında iki ayrı oturumlar her yıl tutar.

Katılımcılar sınıfının kurs, şirket ziyaretleri, sosyal etkinlikler ve turlar ile Çin ekonomisinin ve kültürünün derin bir anlayış kazanacaktır. dünyanın en iyi işletme okulları öğretmek fakülte sahip olmanın yanı sıra, yaz programı böylece üst bilgi üst marka ÇUŞ'ların uzmanı, başarılı Çinli işletmelerin yöneticileri, start-up şirketleri kurucularından ve dahil olmak üzere yürütme konuşmacılar tarafından öğretilen oturumları sahiptir.... [-]

Çin Halk Cumhuriyeti Şanghay
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Antai Global Summer Program Shanghai Jiao Tong University
Address
No. 1954 Hua Shan Road
200030 Shanghai Şanghay, Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti
web sitesi
Telefon
+86 21 5230 1050