Cambridge Centre for Sixth-Form Studies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Eğer hayal eğitim

CCSS iddialı gençler için eğitim gündemi belirleyen olmaktan gurur duyar. Öğrencilerimizin başarıları ve Mezunlarımızın başarısı başarı içine aspirasyon dönüştürmek için bizim hırs yansıtmaktadır.

CCSS ... eğitim ilham.

Hakkımızda

Altıncı-formun Cambridge Centre kurulmuş ve kaliteli bir ve iki yıllık GCSE ve A Düzeyi dersleri veren bağımsız altıncı form kolej lider.

son 35 yılda CCSS üniversite ve öğrencileri hayata, başarı odaklı eğitim uyarıcı hazırlamak için etkileyici bir üne kavuşmuştur.

CCSS Cambridge Üniversitesi kolejleri ile çevrili, akademik Cambridge göbeğinde yer almaktadır.

Bizim küçük sınıflar ve birinci sınıf eğitim başarı sağlamak ve hırs ve özgüven teşvik ediyoruz. gün ve yatılı yerleri ve geniş bir uluslararası öğrenci karışımı hem, İngiltere ve yurt dışındaki öğrenciler gelişmek ve başarılı.

Uluslararası Öğrenciler Uluslararası Yaz Okulu programı veya Akademik Vakfı Kursu aracılığıyla Birleşik Krallık eğitim sistemi bir giriş sunulmaktadır, ya da tam akademik GCSE ve A level kursları katılmayı tercih edebilir.

fark yapmak bu ekstra işaretleri kazanmak bağımsız ya da devlet okullarından öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmış her ikisi de - Birleşik Krallık öğrencileri de bizim Paskalya Revizyon Kursları veya kısa Yaz Kursu ya katılarak, CCSS hayatın bir "çeşnicibaşı" yaşayabilirsiniz notları.

CCSS ... ilham eğitime hoş geldiniz. Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Eğitim size uygun

Bizim uzman öğretmenler ve küçük sınıf boyutları bazı yarattıkları üstün öğrenme, İngiltere'de herhangi bir yerinde, öğrencilerimizin eğitim ve öğrenim becerileri kazanmaları için gereken tüm zaman ve ilgi var anlamına gelir. CCSS ve benzersiz destekleyici bir atmosfer öğrencilerimizin yetenekleri ve ufuklar sürekli meydan ve genişletilmiş sağlar.

CCSS - müfettişlerin görüş

"Üniversite talepleri ve yetişkin yaşamının olasılıkları içinde ve müfredat ötesinde, hazırlamak için tüm öğrencilere yardımcı eğitim vermeyi amaçlamaktadır."

2013 ISI Raporu

"Belirleyici özelliği bu gençler arasında geliştirdik yakın uyum ve dostluklar olduğunu. Çeşitlilik kutlanan ve üniversite kültürü açıkça birbirlerine gösterilen saygı gösterilmiştir. "

OFSTED 2010

CCSS avantajı

Sizin kurslar ve öğrenme stil ve emelleri uyacak şekilde tasarlandı.

İlham veren öğretmenler, küçük öğrenim grupları, konuların rakipsiz bir seçim, ekstra öğrenim süresi ve tabii ki, hevesli öğrenciler tüm CCSS senin zaman muhteşem bir öğrenme deneyimi yapmak için katkıda bulunur.

Küçük sınıflar (ortalama altı) Mükemmel Milliyet karışımı (% 40 İngiliz /% 60, AB ve uluslararası) Bir Düzeyde haftada konu başına zamanlı öğretim kadar 7.5 saat kalifiye personel tarafından Üstün öğretim akademik, sosyal ve iş bağlantıları ile rakipsiz ağ fırsatları spor ve kültürel faaliyetlerin çeşitli ve eğitim müfredat dışı bir program Mükemmel UCAS destek ve üniversite ilerleme Tüm yatılı CCSS yönetilen konutlarda tek konaklama yaşayan bağımsızlık ve olgunluk teşvik destekleyici ve sevecen bir ortam

"Dünya sınıf öğretmenleri bireysel ilgi olağanüstü." Guardian için şimdi bir gazeteci Hadley Freeman, CCSS mezunu.

Sonuçlar ve Noktaları

İngiltere'den ve dünyanın dört bir yanından 200 kadar öğrencinin üniversiteye üzerine ilerliyor önce lise eğitimini tamamlamak için her yıl CCSS geliyor. Her durumda, bizim sonuçlarımız öğrencilerin küçük sınıflar, tecrübeli ve uyarıcı öğretim ve bireysel kişisel öğreticiler büyük fayda olduğunu göstermektedir. CCSS öğrencilerin ezici çoğunluğu yurt dışında İngiltere ve üniversitelerde öğrenimlerini devam etmeyi tercih. Birçok Cambridge, Oxford, LSE, Imperial ve diğerleri de dahil olmak üzere İngiltere'nin en iyi üniversiteleri, başarıya keyif aldık.

Uluslararası İşletme Hukuk ve Tıp değişen lisans konulara akademik başarı açıktır. sanatta da Central St Martin, Londra, örneğin CCSS mezunları düzenli olarak önde gelen yaratıcı kurumlarında sunulan yerlerde olmak, excel.

Öğrencilerimizin birçoğu bizim "katma değerli" gerçekten etkileyici istatistik yapma, orijinal beklentilerinin ötesinde sonuçlar elde. Birçok dünyanın en rekabetçi üniversiteler için gerekli olan * notuyla birlikte, onların en iyi şekilde elde sahip, onların ihtiraslara kapılır mümkün bizi terk emin olabilirsiniz.

Örneğin 2015 yılında, beş öğrenci üç yerlerini bu Eylül aldı kime Oxford ve Cambridge gelen teklifleri aldı, bir Durham lehine Cambridge geri çevirdi ve bir Edinburgh gitti.

Öğrencilerimizin daha yüksek bir oranda bildiğimiz benzer okullar veya kolejlerde herhangi birinde daha Oxbridge başarı elde olarak CCSS, Oxford ve Cambridge yer sağlamayı ülkenin en başarılı okullar ve kolejler biridir. Tüm 2015 sonuçları ve hedefleri ile ilgili daha fazla ayrıntı için aşağıdaki linki (son öğretim yılı ana okul ofisinden talep üzerine mevcuttur için sınav sonuçlarının tam listesini) tıklayın.

Tesisler

CCSS iki merkezi öğretim siteleri ve beş yatılı konut vardır. Tüm (arabada biraz daha uzun yürüyerek ya da bisikletle ama!) Sağ City Centre birbirlerinden ve Cambridge dakika içinde Cambridge kalbinde yer almaktadır Bizim kampüs bizim tarzı ve ahlakı yansıtır: yüksek kalite, maksatlı ve bir milyon mil uzak bir geleneksel okul ortamından. Bizim üniversite kurulum sakin ve iyi donanımlı çalışma odaları ve modern ve iyi donanımlı sosyal alanlar birinci sınıf öğretim tesislerinin, en iyi şekilde yapmak için öğrencileri teşvik eder.

öğretim

Bizim öğretim binaları donanımlı bilimler için uzman laboratuarlar, aydınlık çalışma odaları ve görsel sanatlar için tam bir suit. BT hüküm süper geniş bant-sabit kablolu ve WiFi ağları ve eşsiz cömert indir sınırların üzerinde faaliyet gösteren, hiçbiri ikinci.

yatılı

Bizim yatılı evler 130 yüksek standartta çekici, tam olarak desteklenen tek oda, tüm ve tüm büyük "ev evden" sağlar. Odalarımızın çoğu özel banyo tesisleri var ve bireysel zevke uygun farklı stilleri iyi bir seçim var.

Yatılı evler de ev ve akademik kaynaklara en iyi erişimi olan bağlantıları destekleyen süper geniş bant yarar.

ETKİNLİKLER

Tüm öğrenciler spor, sanat, kültür ve eğlence etkinlikleri geniş yaşamaya teşvik edilmektedir. Bu öğrencilerimiz için değer katan Biz anahtar kültürel ortakları ile takım. bizim ev futbol sahası öğrencilerin yüksek kaliteli olanaklarının yanı sıra üniversite hayatına bir içgörü deneyim Pembroke College: Örneğin biz Cambridge Üniversitesi ile spor tesisleri paylaşır.

Cambridge sunmak için çok şey var ve bizim eğitim ve konut siteleri kapalı tenis kortları, üst sınıf spor sahaları, olimpik yüzme havuzu ve spor salonları dakika içinde bulunmaktadır.

Öğretmenler ve personel

CCSS sistemi

CCSS benzersiz tarzı destekleyen tüm personel, öğrenci ve veliler arasında etkili bir iletişim teşvik eden bir pastoral bir sistemdir. Her öğrenci CCSS kendi zaman boyunca kendileri ve ebeveynleri, öğretmenleri ve yatılı personeli ile yakından çalışır kişisel bir eğitmen tahsis edilir. Öğrencilerin bağımsızlık ve sorumluluk etkili bir geçiş yapmak emin olmak için: Biz ortak bir hedefi paylaşıyoruz. CCSS kendi zamanında, öğrenciler akademik başarı, kişisel gelişim ve zengin bir kültürel ve müfredat dışı bir deneyim elde desteklenecektir.

her birey ile çalışma

Öğretici Takımı haftalık bazda bireysel olarak tutees karşılamak 20'den fazla deneyimli ve özverili kadrosu oluşur. "Öğretici" gibi konuları ele korumalı zaman tanıyor:

Çalışmada, zaman yönetimi ve revizyon becerileri ile yardımcı ilerlemeyi izlemek ve geri bildirim sağlayan öğretim kadrosu ile bağlantıya geçiyor destek konusunu belirli zorlukları aşabilmesi için herhangi bir kişisel kaygıları tartışmak için fırsatlar Bizim GÖNDER departmanına Tavsiye öğrenme süreci ile belirli sorunların ortaya çıkması uzman Kariyer profil uygun derece kursları seçimi konusunda rehberlik UCAS başvuru süreci ve kişisel beyanı hazırlama Yoğun yardım Uygun üniversite bilgi ve çeşnicibaşı Günleri örneğin Mühendislik Deneyim yerleşimler / tıbbi çalışma gölgeleme / Hukuk Atölyeler ve Headstart Kursları uygulamalar Seni teşvik Cambridge halka açık ders programı Cambridge örneğin Üniversitesi'nde olmanın eğitim ve kültür fırsatlardan en iyi şekilde ve Astronomi halka açık konferanslar Enstitüsü için.

Giriş Koşulları

Eğer GCSE sınavlarına, öğrenciler İngilizce ve matematik de dahil olmak üzere en az beş konuda C Dereceler A * elde ettik için A Seviyesi programı bizim 2 yıl için standart şartı tamamlanmış ise. Eğer GCSE eğitimi değil varsa biz tek tek başvurunuzu değerlendirmek.

Her yurtdışı ülkenin kendi eğitim sistemine sahip olduğu tek giriş şartı vardır. (Avrupa, Asya, Afrika, BDT, ABD, vb) yurtdışı okul transkript ve sınav sertifikası değerlendirirken Deneyimlerimiz biz geçmişte ya da yaklaşan niteliklere dayalı, oldukça hızlı bir şekilde bilinçli bir karar vermek mümkün olacağı anlamına gelir. Mevcut veya daha önceki okullardan Raporlar ve transkript önemli olacaktır. Biz her zaman eğer mümkünse, CCSS de görüşme için gelen teşvik edecek ve bizzat gelemez eğer Skype video bağlantısı aracılığıyla sizinle konuşacaktır.

Ne İngilizce dil seviyesi I CCSS katılmak gerekiyor?

CCSS katıldığınızda resmi İngilizce yeterlilik derecesine sahip olmak, ancak IELTS 5.0 en azından eşdeğer bir İngilizce seviyesine ihtiyaç A Level çalışma ile başa çıkmak için gerekli değildir. Bir yıllık A Seviye programı için bir İngilizce seviyesi en az 6.0 yazılı bileşen en az 6.0 gereklidir IELTS. GCSE için en az 4.5 IELTS ve bizim Öncesi Programı için 4.0 minimum gerekli gerekir.

Eğer derslerde düzgün katılabilir öğrenim için çok önemlidir çünkü mülakat adresinden İngilizce konuşma bir değerlendirme yapacaktır. İlk dili İngilizce değilse bizim gereksinimi üniversitede başarı için İngilizce bir yüksek seviyeye almak için biz, ESL dersleri bir program ile size sağlayacaktır.

Konumlar

Cambridge

Cambridge Centre for Sixth-form Studies

Address
4-5 Bene’t Place, Lensfield Road
CB2 1EL Cambridge, İngiltere, Birleşik Krallık
Telefon
+44 1223 716890