Cardiff Sixth Form College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Tarihçe

Cardiff Sixth Form College : Başlangıç

Cardiff Sixth Form College , 2004 yılında kuruldu. Küçük, özel bir eğitim koleji olarak, yeni bir yaklaşıma öncülük etmeye adadık. Her bir öğrenci için küçük sınıf büyüklüklerini, mükemmel öğretimi ve bireysel ilgiyi birleştirmek; Potansiyel beslemeye inanıyoruz - ve sonuçlar birinci sınıftı.

O zamandan beri, üniversite güçten güçe geçti. Hızlı büyüme, tüm cephelerde gelişme gerektirdi. Kolejimizi, başarılarımız hakkında çıkan kelime olarak iki kez yeniden yerleştirdik ve şimdi Trinity Court, Newport Road'da yaşıyoruz. Cardiff şehrinin kalbinde modern, geniş kampüsümüz, büyüyen hedeflerimiz için mükemmel bir yer - ve biz hala genişliyoruz!

2009 yılında, Cardiff Sixth Form College ilk uluslararası öğrencilerini kabul etti. O zamandan beri denizaşırı ülkelerden daha fazla öğrenci kabul ettik, yatılı tesisleri ve birinci sınıf pastoral bakımı sağladık. Cardiff Sixth Form College , tamamen çok kültürlü bir ortamdır. Çeşitliliğimizle gurur duyuyoruz ve şimdi üniversitemizde okuyan 30'dan fazla farklı milletten öğrencilerimiz var.

Her şekilde büyüdük - daha fazla personel, daha fazla öğretim, daha fazla başarı! Şimdi, Cardiff Sixth Form College hedefine ulaştı - A-Level sonuçları ile İngiltere'deki En İyi Bağımsız Okul! Kökenlerimizle gurur duyuyoruz, ancak şimdi geleceği dört gözle bekliyoruz. Başarı için çabalıyoruz; Gelecek nesiller için disiplinli ve yaratıcı öğretimin ön saflarında ayakta durmak.

Bizim benzersiz yaklaşım

Bunu nasıl yaparız?

Yüksek notlara nasıl ulaşırsınız? Hangi eğitim biçimi en çok yönlü öğrencileri biçimlendiriyor? Hangi öğrenme ortamı gerçekten işe yarıyor? Bunlar, her gün Cardiff Sixth Form College sorduğumuz sorular.

Öğrencilerimiz gibi, çalışmalarımızda da çok çalışıyoruz. Sınıflarımızı ve öğretim stillerini analiz ediyoruz; sürekli mükemmel olmayı hedefliyor. Geliştirmek her zaman mümkündür - öğretme bilimi vardır. Eğitim detaylarını değerlendirerek - büyük ve küçük - öğrencilerimizin öğrenmesi için mümkün olan en iyi ortamı sağlıyoruz.

Gelenek önemlidir. Her okulun bir kültüre ihtiyacı vardır. Bununla birlikte, Cardiff Sixth Form College , kültürümüz günümüzde iyice ilerlemektedir. Birçok İngilizce yatılı okul, uzun tarihlere ve mirasa güvenmektedir. İşte Cardiff'te dört gözle bekliyoruz. Gelecek için inşa etmek ve tüm okulların yargılanacağı standart olmak istiyoruz. Ve sonuçlarımız gösteriyor ki zaten yoldayız…

2017 yılında öğrencilerin% 92'si A * -A derecelerine ulaşırken, öğrencilerin% 99'u A * -B notu elde etmiştir. Sekiz yıl boyunca, Eğitim Danışmanları Ödüllerinde En Özel Co-eğitim Yatılı Okulu ve En İyi Bağımsız Altıncı Kolej Ödülü'nü almaya hak kazandık. Ayrıca, ardı ardına beş yıl boyunca The Telegraph and The Times tarafından yayınlanan lig tablolarında A-Level sonuçları için birinci sırada yer aldık.

Ödüllerimiz ve akreditasyonlarımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Ödüller sayfamızı ziyaret edin.

Doğu Batı Buluşuyor

Cardiff Sixth Form College , dünyaya, eğitime en iyi yaklaşımlar için tam anlamıyla bakar. Bizim öğretim felsefemiz hem Doğu hem de Batı'dan geliyor. Çok kültürlü öğrenci bedenimiz gibi, entegre yöntemlerimizin bizi diğer yatılı kolejlerden ayırdığını düşünüyoruz.

Doğu eğitimi, titizliği ve disiplini ödüllendirir ve öğrenciler, öğrenci bedeninde temel konular hakkında birinci sınıf bir anlayış alırken, Batılı yaklaşımlar bireysel yaratıcılığa değer verir. Her öğrenciye pastoral bakım verilir ve kendilerine özgü yetenekleri teşvik etmek için teşvik edilir.

Cardiff Sixth Form College , seçmeniz gerekmemesi gerektiğine inanıyoruz. Bizim öğretimiz, benzersiz bir eğitim yaklaşımı yaratmak için her iki sistemin de güçlü yönlerini birleştirir. Tüm öğrencilere bireysel konularda güçlü ve disiplinli bir müfredat sunarken, bireysel ilerlemeyi izliyor ve onlara yardımcı oluyoruz. Notlara karşı çok çalışıyoruz ve her öğrenciyi hayatlarının ötesinde gelişmek için yetenek ve özgüvenle donatıyoruz. Öğrencilerimiz İngiltere, ABD veya dünyanın herhangi bir yerinde üniversitelere katılmaya hazır! Onların eğitimi bizimle bitmiyor, ancak bunun mümkün olan en iyi başlangıç ​​olduğuna inanıyoruz.

Akreditasyonlar ve ödüller

Cardiff Sixth Form College , iki kategoride üst üste sekizinci yıl boyunca Eğitim Danışmanlarının lig tablolarının en tepesine yerleştirilmekten gurur duymaktadır:

  • En Özel Co-eğitim Yatılı Okulu
  • En İyi Bağımsız Altıncı Form Koleji

Birleşik Krallık Eğitim Danışmanları, dünyanın dört bir yanından ebeveynlere tavsiyede bulunan bir uzman özel eğitim danışmanlığı, İngiltere'deki okullar tarafından kendilerine verilen A Seviye istatistiklerini derler ve A * -A yüzdelerini temel alarak en yüksek kurumlara yıllık ödüller verir.

Bilindiği gibi Kristal Ödüller, Cardiff Altıncı Form Müdürü Gareth Collier'e, Eğitim Danışmanları Yönetim Müdürü Les Webb ve Eğitim Danışmanı Ryan Crittenden tarafından sunuldu. Cardiff Sixth Form College , bu ödülleri% 99 A * - B notu elde ettiği 2017 A-Level sonuçları ile kazandı. % 92'si A * - A notu idi. Sonuçlarımızın tam bir raporunu görmek için lütfen A Seviye Sonuçları bölümümüzü ziyaret edin.

Akreditasyonlar

En son denetlememizden sonra (2016), Bağımsız Okullar Müfettişliği (ISI) Cardiff Sixth Form College "eğitim kalitesi için beklentileri aşan" olarak derecelendirdi.

Rapor devam etti:

"Müfredatın kalitesi, öğretim ve öğrenicilerin başarıları mükemmel. Öğrenciler amaçlarına ve kolejin amaçlarına uygun olarak son derece iyi bir eğitim alıyorlar ... öğrencilerin sağlık, güvenlik ve refahı için düzenlemeler mükemmel ... etkinlik Yönetişim, liderlik ve yönetim mükemmel. "

Konumlar

Cardiff

Cardiff Sixth Form College

Telefon
(+44) 029 2049 3121