Gaia Education

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sürdürülebilirlik için eğitime kendi disiplinler arası bir yaklaşım formüle etmek amacıyla bir dizi atölye çalışması üzerine toplantı olmuştur Sürdürülebilir topraklama Global Ecovillage Eğitimciler - gaia Eğitim bir "KAZ" denilen eğitimciler grubu tarafından oluşturuldu.

KAZ ilk EcoVillage tasarım müfredatının geliştirilmesi için ortak zemin kurulmuştur Fjorvang, Danimarka'da 1998 yılında bir araya geldi. Gaia Eğitim gelişiminde ilk kilometre taşı Ekim 2005'te Findhorn Ecovillage Global Ecovillage Network 10. yıldönümü toplantısında yenilikçi müfredat Ecovillage Tasarım Eğitimi lansmanı oldu.

2008 yılında, Gaia Eğitim Tasarım Sürdürülebilirlik (Lise Diplomalı) online programı için Katalonya Open University (UOC) ile ortaklaşa başlatıldı. Başlangıçta İspanyolca ve İngilizce olarak sunulan kurs beş kıtada, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, kırsal ve kentsel alanlarda hem gelen öğrenciler çekti.

2011 yılında, Sürdürülebilirlik İspanyolca Gaia Eğitim Tasarım çoğunlukla İspanyolca ve Latin Amerika öğrencileri çekmek, resmi bir lisansüstü ders oldu. O zamandan beri, Gaia Eğitim Master derecesi içine Lise Diplomalı lisansüstü İspanyolca kursuna dönüştürülmüş.

2013 yılında, Gaia Eğitim aynı zamanda 2014 yılından bu yana İngilizce olarak Lise Diplomalı ders almak mümkün olmuştur, online öğrenme platformu içinde, Portekizce Lise Diplomalı sunmaya başladı.

2014 yılında Gaia Eğitim Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri toplum önderliğindeki uygulanmasının desteklenmesi, etkinlik Proje Tabanlı Öğrenmenin yeni akışı geliştirdi.

2006 yılından bu yana Gaia Eğitim başarıyla altı kıtada 180'den fazla programların teslim desteklemiştir. Uluslararası Dört hafta süren Intensives ve diğer ders formatları sayısı başvuranlar ve bu derslerin katılımcı sayısında bir artış ile birlikte sürekli artmaktadır. Bu mesleki kurslar sürdürülebilirlik geçiş aktif bir rol alarak ilgilenen profesyonel ve akademik kökenden geniş bir yelpazede insanların çeşitli bir grup açıktır.

Misyon

Gaia Eğitim gezegen sınırları içinde gelişen toplulukları teşvik sürdürülebilirlik eğitim öncü sağlayıcısıdır.

Gaia Eğitim faaliyetlerinin üç akarsu yönetir

  1. Yüz Yüze

Ecovillage Tasarım Eğitimi (EDE) programları 70'den fazla kurumlar ile 42 ülkede yer alan

  1. E-Öğrenme

İngilizce, İspanyolca ve Portekizce Sürdürülebilirlik küresel sınıflar için Tasarım

  1. Proje Tabanlı Öğrenme

Post-2015 kalkınma gündeminin uygulanmasını destekleyen Küresel Güney'de yer alan Faaliyetleri

Vizyonumuz

Biz hiç kimsenin geride gezegen sınırları içinde esnek bir geleceğe doğru çalışır. güvenli ve besleyici gıdaya bir dünya; temiz içme suyu; sürdürülebilirlik eğitime evrensel erişim; Fiziksel, zihinsel ve sosyal refah. , Daha fazla verimlilik ile enerji ve malzeme kullanan oldukça zenginlik dağıtır ve çaba bir dünya atık kavramını ortadan kaldırmak için. insan hakları ve insan onuruna evrensel saygı dolu bir dünya; adalet ve eşitlik; ırk ve etnik saygı; Paylaşılan refah teşvik ederken ve fırsat eşitliği, insan potansiyelinin tam olarak gerçekleşmesini izin.

Konumlar

Forres

Address
Summerhall
1 Summerhall Place
Edinburgh, Scotland

EH9 1PL Forres, İskoçya, Birleşik Krallık
Telefon
+44(0) 131 2850783

Shawnigan Gölü

Address
V0R Shawnigan Gölü, Britanya Kolumbiyası, Kanada

Prachuap Khiri Khan

Address
Prachuap Khiri Khan, Prachuap Khiri Khan, Tayland

Rio de Janeiro

Address
Rio de Janeiro, Rio de Janeiro Eyaleti, Brezilya