University of Stirling

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Üniversite hakkında özel olan nedir?

Genellikle İngiltere'deki en güzel kampüslerden biri olarak tanımlanan University of Stirling kampüsü benzersizdir. Güzel İskoç kırsalıyla çevrili kendi loch ve kale ile 330 dönümlük bir arazi içinde ayarlayın. Bu rahat ve huzurlu bir atmosfer yaratır. Ve 11.000 öğrenci ile, orada topluluğun büyük bir parçası hissedeceksiniz.

MacRobert Sanat Merkezi, kampüsün kültür merkezi. Canlı komedi ve dans gösterilerini izleyebileceğiniz kendi halk sanat koleksiyonu ve tiyatrosu. İndie ve Hollywood filmlerini ekranlayan bir sinema da var.

Kampüste arkadaşlarla buluşmak için eğlenceli bir yer mi arıyorsunuz? Seçebileceğiniz üç kahve dükkanı ve on restoran ve bar bulunmaktadır. Ev yapımı bir yemeğin tadını çıkarın - İtalyan, Amerikan, İngiliz ve geleneksel İskoç yiyeceklerinden birini seçin. Canlı sporları izleyin, bir pub sınavına katılın ya da karaoke'de kalbinizi dinleyin!

Sabah insanı değil? Sorun değil. Kampüsteki bilgisayarlara 7/24 erişim ile, size en uygun zamanda ne zaman eğitim alabilirsiniz. Her kafede WiFi erişimi vardır, bu sayede dizüstü bilgisayarınızı alıp orada ders çalışabilirsiniz.

Üniversite kütüphanesinde 300.000'den fazla kitap, 46.000 e-kitap ve 45.000 e-dergi bulunmaktadır. Çalışma Bölgesi, çalışma alanlarına, bilgisayarlara ve baskı tesislerine 7/24 erişim sağlar - başarılı çalışmalar için ihtiyacınız olan her şey! Kariyer ve İstihdam Servisi, fakülte odaklı kariyer ve istihdam edilebilirlik danışmanlarından uzman tavsiyesi sunmaktadır.

Düzenli egzersiz, çalışmalarınızda mutlu ve sağlıklı kalmak için harika bir yoldur. 50 metrelik yüzme havuzu, spor salonu ve tam donanımlı fitness süiti, açık hava sahaları ve kapalı squash ve tenis kortlarına erişiminiz olacaktır. Golf sahasında elinizi denemek ister misiniz? Kullanmak için bir sürüş aralığı ve dokuz delikli bir golf sahası Airthery Kalesi'ni çevreliyor. Stirling’e katılmak için 50'den fazla spor kulübü ve topluluğunu bulacaksınız.

Kitap satın almanız mı gerekiyor? Uçuş düzenlemek mi? Reçete topla Hepsini kampüste yapabilirsin. Alışveriş bölgesi bir banka, seyahat acentesi, kitapçı, süpermarket ve eczane vardır.

Başarı için hazırlanıyor

İngiltere'de, alıştığınız şeyden farklı olarak eğitim görmeyi öğrenebilirsiniz. Endişelenmeyin, güler yüzlü öğretim personeli adapte olmanıza yardımcı olacak. Size araştırmalarınızı nasıl yapacağınızı ve kaynaklarınızı nasıl referans göstereceğinizi gösterirler.

Akademik makaleler yazmak ve sunum yapmak için bol bol pratik ve destek alacaksınız. Zaman geldiğinde, derecene hazır olacaksın.

Öğrenmek için harika bir yer

115'den fazla ülkeden bir öğrenci topluluğuna katılın. Çünkü kampüs tabanlı bir üniversite, atmosferi dost canlısı, sosyal ve sıkı sıkıya bağlı. Stirling, 'olması iyi bir yer' için 1. sıradaydı (ISB 2012).

Üniversite, İngiltere'de en iyi öğrenci deneyimini almayı taahhüt eder. Öğrencilerle mümkün olan en iyi hizmet ve lisans programlarını sunmak için yakın çalışırlar. Bu nedenle, 2014 QS Stars University Ratings'de öğretim, tesis ve kapsayıcılık için 5 yıldızlı bir mükemmeliyet ödülü elde etmişlerdir.

Sizin için tasarlanmış bir çalışma merkezi

INTO Center'ı kampüsün kalbinde, ana University of Stirling , spor merkezi ve Öğrenci Birliği University of Stirling birkaç dakika uzaklıkta bulacaksınız.

Evden uzakta yaşamak konusunda endişeli misiniz? Olmaya gerek yok. Biriyle konuşmak istediğinizde, INTO Merkezi'ne gidin. Destek hizmetleri oraya dayanıyor. Hissetmek mi istiyorsun? Konaklama ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Sorun ne olursa olsun, ihtiyaç duyduğunuzda sizin için oradalar.

Yeni bir ülkeye geçmek büyük bir adımdır, ancak yerleşmenize yardımcı olurlar. Dost destek personeli Birleşik Krallık'ta bir banka hesabı açmanıza ve bir doktora kayıt olmanıza yardımcı olur. Vize ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Vize atölyelerinden birine gelin ve birlikte düzenleyecekler.

Arkadaş edinmeye ne dersin? Öğrenci konaklamalarında yaşamak, her zaman eylemin kalbinde olacağınız anlamına gelir. Kampüsten geldiğiniz andan itibaren arkadaş edineceksiniz. Arkadaşlarınız seninle tanışmak için sabırsızlanıyor!

INTO Merkezi, siz ve yeni arkadaşlarınız için eğlenceli aktiviteler ve geziler düzenlemektedir. Bu size sınıf dışında büyük bir bağlanma süresi verir. Unutmayın, Üniversitedeki 100 kulüp ve topluluğa katılabilirsiniz. İlgi alanlarını paylaşan arkadaş edinmenin harika bir yolu.

INTO University of Stirling Hizmetleri

Yeni eğitim tesisi Eylül 2017'de açıldı. Merkezde mevcut olan tesisler şunlardır:

  • Karşılama Masası - pazartesiden cumaya 08:30 - 17:30 saatleri arasında açıktır.
  • Ders tiyatro - ders tarzı sınıfları olacak büyük, çok amaçlı bir oda.
  • Öğretim odaları - hepsi interaktif elektronik ekranlarla donatılmış 10 öğretim odası.
  • Sosyal alanlar - Merkez çevresinde rahatça dinlenebileceğiniz ve arkadaşlarla takılabileceğiniz çok sayıda alan.
  • Öğrenme Merkezi (LRC) - kitaplar, dergiler ve gazetelerin yanı sıra bilgisayarlar ve baskı tesisleri gibi çalışma destek materyallerine erişim.
  • INTO Café and Restaurant - uluslararası öğrencilerle çeşitli ikramlar sunan akılda.


Modern, interaktif derslikler

Her sınıf en yeni öğrenme teknolojisine sahiptir. Masalar, interaktif yazı tahtalarına bağlı yerleşik bilgisayarlara sahiptir, bu nedenle dahil edilmesi kolaydır. Sadece oturmak ve birisinin konuşmasını dinlemeyeceksin - yaparak öğreneceksin. Her şeyle etkileşime girmeyi çok seveceksiniz.


Sınıfın ötesini öğrenmek

Üniversitenin sanal öğrenme ortamı olan Succeed'e de erişebileceksiniz. Bu, ders notlarını ve ders içeriğini hareket halindeyken indirebileceğiniz anlamına gelir. Sınıf arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle çevrimiçi tartışmalara katılabilirsiniz.

Öğrenme Kaynak Merkezi, çalışma alanlarını ve ödünç alacakları öğeleri içeren özel bir öğrenme alanıdır. Orada kitaplar, DVD'ler, dergiler, CD'ler ve gazeteler bulacaksınız. Bir şey yazdırmak veya taramak mı gerekiyor? Öğrenme Kaynak Merkezine gelin.


Kampüste Kafeler

Çalışırken düzenli molalar almak önemlidir. Yakıt ikmali yapmanız gerektiğinde, kampüste yemek yemek için üç farklı kafe ve on farklı yer bulacaksınız.

Kampüste sandviç, salata ve çorba gibi hafif yemekler bulacaksınız. Daha fazla bir şeye ihtiyacınız olduğunda, hamburger, pizza, nachos ve shawarma sarması var. Taze demlenmiş kahve, öğle yemeği veya atıştırmalıklardan asla çok uzak değilsiniz.

Konumlar

Stirling

INTO University of Stirling

Address
University of Stirling INTO University of Stirling Airthrey Castle
FK9 4LA Stirling, İskoçya, Birleşik Krallık