Oxford International College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Öğrencileri Üniversiteye ve Ötesindeki Hayata Hazırlamak

Oxford International College , öğrencilerin bağımsız, motive olmuş öğrenciler olmalarına ve en iyi İngiliz ve uluslararası üniversitelere başarılı bir şekilde girmelerine yardımcı olma konusunda üstün bir üne sahiptir. Üniversite, dünyanın en eski ve en saygın üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan tarihi Oxford şehrinin kalbinde yer almaktadır. OIC, 2002 yılında Oxford Üniversitesi'nden bir grup akademisyen tarafından kuruldu ve kısa süre sonra İngiltere'nin önde gelen Oxbridge tarzı kolejlerinden biri oldu. Son 17 yılda, Kolej, başarılı bir uluslararası öğrenci ve personel topluluğu oluşturmuştur. Öğrenciler, kendi alanlarında uzman olan Oxford'un en iyi öğretmenlerinden bazıları tarafından verilmektedir. Kolejin güçlü bir özelliği, üniversitelere ve gelecekteki kariyerlerine başvururken öğrencilerimize rekabet üstünlüğü sağlayan liderlik becerileri geliştirmeye odaklanmasıdır.

  • 2019 A-Level sonuçları:% 53.2 A * notu 92.1% A * -A notu
  • 2018 ve 2019 yıllarında Tıp Fakültesi başvuruları için% 100 başarı oranı
  • Öğrencilerin% 75'i 2019'da A-Seviye sınavlarında A * AA veya daha iyisini aldı.

A Seviye Lig Tablolarının En Sırasında

En İyi Performans Gösteren Altıncı Form Koleji

Oxford International College , bağımsız kolejler arasında A düzeyinde performans söz konusu olduğunda en üstte * olmaktan gurur duymaktadır. 2019 A-Level sonuçlarına göre, OIC sıralanır:

  • A * -B notları için İngiltere'de ilk
  • A * -A notları için İngiltere'de ilk

* The Times tarafından yayınlanan

21. yüzyılda, artık uzman öğretmenler tarafından iyi notlar almaları için öğrencilere öğretilmesi yeterli değildir. Öğrenciler ayrıca kulüplere / topluluklara katılarak ve seçtikleri konularda yarışmalara girerek kendilerini yeni ilgi alanlarına sokmalı, yeni bir faaliyete girerek kendi rahatlık bölgelerinin dışına çıkmalı, ilgi çekici bir kişisel ifade hazırlamayı ve üniversite mülakatlarını etkilemeyi öğrenmeli, kazanmalıdırlar. anlayışlı bir iş deneyimi yaşayın ve yaşamın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğinizi keşfedin.

Hedeflerimize odaklanmaya devam ederek, öğrencilerimiz gerileme fırsat olarak değerlendirmeyi ve kaçınılmaz olanı büyüme ve kendini keşfetme süreçleriyle ilişkili huzursuzluk hissini benimsemeyi öğrenirler. Kendi başarılarımız için bir sorumluluk kültürünün yanı sıra içinde yaşadığımız dünyayı iyileştirmek için bir görev duygusu geliştiririz.

Öğrenme yaklaşımımızın başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Öğrencilerimiz bizi terk ettiğinde, kişisel ve profesyonel başarıya yönelen çok yönlü yetişkinler haline gelirler.

Akademik başarı, kişisel bütünlük olmadan anlamsızdır. Öğrencilerimize yaşamları boyunca onlara hizmet edecek ve karakter ve esneklik geliştirmelerine yardımcı olacak çeşitli tamamlayıcı beceri ve araçlarla donatma konusunda tutkuluyuz. Öğrencilerimizin deneyimlerini yansıtarak öğrenmelerini ve bu bilgileri başkalarına hizmet etmek, liderlik etmek ve ilham vermek için kullanmalarını istiyoruz, bu nedenle OIC kişisel gelişim modüllerini temel müfredatına dahil ediyor.

Oxford International College , öğrencilerimize yaklaşık 1.000 yıldır akademik mükemmellik için dünyaca ünlü bir şehirde açık ve teşvik edici bir çalışma ortamı sunuyoruz. Öğrencilerimiz, kişisel ve akademik gelişimlerini besleyen bir ortamda, aynı zamanda bu güzel kentin kültürel hayatının tadını çıkartan, dünyanın en parlak insanlarından bazılarıyla tanışma ve öğrenme şansına sahiptir.

Tüm öğrencilerimizin profesyonel, yenilikçi, lider ve geleceğin alimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Akademik ve profesyonel kariyerlerinde başarılı olmalarını sağlamak için, sınıf sınırlarının ötesine geçmeyi öğrenme ihtiyacının farkındayız.

126413_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Oxford'da Okumak İçin 10 İyi Neden

Eski ve modernin bir karışımı olan Oxford, tarihle ve muhteşem mimariyle dolu canlı, kozmopolit bir şehirdir. Birçok öğrenci şehirde yaşamaktadır ve boş zamanınızı doldurmanın bir yolu yoktur. Oxford'da beş tiyatro, üç sinema, bir buz pateni pisti, açık ve kapalı yüzme havuzları ve sayısız kafe ve restoran bulunmaktadır. Oxford'da yaşamayı ve ders çalışmayı düşünmeniz için en önemli 10 neden:

1. Oxford Üniversitesi

Oxford Üniversitesi, dünyanın en eski, en güzel ve en beğenilen üniversitelerinden biridir! Oxford Üniversitesi Mezunları 26 İngiliz Başbakanı, en az 30 uluslararası Devlet Başkanı, 50 Nobel Ödülü sahibi ve 120 Olimpiyat Madalyası kazananını içermektedir. Birçok kolejde dolaşmanın ve renkli tarihlerini öğrenmenin tadını çıkarın!

2. Ünlü Oxford manzarası

Oxford büyük bir kartpostal gibi görünebilir. Çok sayıda muhteşem manzara var. 1865'te büyük Romantik şair Matthew Arnold, onu “rüya gören kuleler” kenti olarak selamladı. Oxford International College sadece 100 metre mesafede bulunan South Parks Tepesi'nden ne anlama geldiğine bir göz atabilirsiniz.

3. Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi ve diğer çocuk klasikleri

Harry Potter'ın tadını çıkardın mı? Harry Potter filmlerinden sahnelerin çoğu tam burada Oxford'da çekildi. Yüzüklerin Efendisi mi? JRR Tolkien Oxford Üniversitesi'nde öğrenci ve öğretmendi. Ünlü Oxonians'ın diğer kitapları arasında Harikalar Diyarında Alice ve Aslan, Cadı ve Dolap bulunmaktadır .

4. Bodleian Kütüphanesi - bin yaşında

400 ila 600 yıl önce kurulan (buluşmanıza bağlı olarak), Bodleian Kütüphanesi dünyanın en eski ve en büyük kütüphanelerinden biridir. Birçok fakülte, İngiltere'de yayınlanan her kitabın bir kopyasını içermektedir. Öğrenciler süslü iç mekanları ile turlar düzenleyebilir veya sadece lüks avluları arasında dolaşabilirler.

5. Her yerde yürüyebilir veya bisiklete binebilirsiniz

Oxford'un yapacak çok işi olabilir, ama büyük bir şehir değil. Oxford, Birleşik Krallık'taki birkaç gerçek 'Bisiklet Kentinden' biri olarak kabul edilmektedir. Oxford International College ve konaklama birimleri şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Daha uzak bir yerde, bisiklet kiralamak daha kolay.

6. Kitaplar gibi mi? Blackwell'in Kitabevi sizin için!

Blackwell, dünyanın en büyük kitapçığıdır. Oxford'daki amiral gemisi şubesi birkaç binada yer almaktadır ve ünlü Norrington Odası tek başına 100.000'den fazla kitap barındırmaktadır. Şirket ayrıca kısa bir süre önce Oxford Broad Street'te bulunan yeni müzik ve matbaalar açtı.

7. Nehirden aşağı gezinmek

Dünyada kumar oynamayı deneyebileceğiniz iki yer var - bunlardan biri Oxford. Oxford'un nehirlerini tecrübe etmenin en sakin ve en lüks yolu olan kumar oynama, mutlaka yapılması gereken bir yaz etkinliğidir.

8. Ünlü Müzeler ve Doğa Tarihi Koleksiyonları

Oxford'da 20'den fazla müze ve galeri bulunmaktadır. En ünlüsü, ünlü Ashmolean Müzesi ve Galerisi (1683 yılında açılmıştır) ve Oxford Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi (1850'de kurulmuştur). Ancak küçük sergilerden bazılarını da kaçırmayın! Pitt Rivers Müzesi, dünyaca ünlü Amazon Shrunken Heads koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

9. '4 dakikalık mil' parçası

1954'te 25 yaşındaki bir İngiliz tıp öğrencisi olan Roger Bannister, tarihte dört dakikadan daha az bir sürede 1 mil koşan ilk insandı. Zamanı Oxford'da Iffley Road pistinde 59 dakika süren 3 dakika 59.4 saniyeydi ve 3.000 izleyici tarafından izlendi. Bir zamanlar 4 dakikalık mili başarmanın imkansız olduğu düşünülüyordu.

10. Yakınlarda görülmesi gereken ünlü yerler

İngiltere'nin tam merkezinde yer alan, bir haftasonu için Oxford'dan kaçmak kolaydır. Londra, trenle sadece bir saatlik mesafededir. Manchester, Birmingham ve Bristol gibi diğer şehirlere otobüs ve tren yolu ile de ulaşılabilir. Alternatif olarak, Winston Churchill'in doğum yeri olan Blenheim Sarayı'nın görkemli evini ziyaret edin.

Tarihimiz

2002 yılında Dr Mario Peters tarafından yönetilen bir grup deneyimli eğitimci tarafından kurulan organizasyon, Birleşik Krallık'ta ve dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlayan özel İngiltere'deki en başarılı özel eğitim kolejlerinden biri haline geldi. Üniversite, kuruluşundan bu yana her yıl büyümüştür ve şimdi Londra Place'deki modern eğitim tesislerine güvenli bir şekilde yerleştirilmiştir ve sadece 7 dakikalık yürüme mesafesindeki büyük, modern bir Rezidans Salonu bulunmaktadır. London Place, Oxford International College tarafından öğrenci deneyimini büyütme ve geliştirme konusundaki uzun vadeli taahhüdünün bir parçası olarak tamamen yenilenmiş, köklü bir eğitim bölgesidir.

Oxford International College , 2008'den beri, anakara Çin'de uluslararası bir eğitim geliştirme konusunda öncü olmuştur ve bir İngiliz şirketi olan BE Education Ltd ve Çin'in önde gelen eğitim ve okul yönetimi organizasyonlarından biridir. Eton Koleji ve Westminster Koleji gibi okullar. Çin genelinde daha fazla okul gelecek için planlanmaktadır. Bugüne kadar Changzhou ve Çengdu'da iki okul kurduk.

Diğer iki şirket de eğitim grubumuzun bir parçası - Oxford Science Studies ve Oxford Yaz Akademisi. Oxford Science Studies, okul tatillerinde GCSE, IGCSE, A seviyesi ve IB öğrencileri için kurslar düzenleyen son derece başarılı revizyon uzmanlarıdır. Paskalya, Yaz ve Noel tatili boyunca konut kursları ve üç yarıyıl tatili boyunca konut dışı kurslar verilmektedir. Oxford Yaz Akademisi, 16-20 yaş arası lise ve üniversite öğrencileri için tasarlanmış eşsiz bir programdır. Katılımcılar Oxford'un eşsiz akademik ve kültürel ortamına tanıtılır ve programda akademik öğrenim, seçmeli dersler ve çok çeşitli kültürel etkinlikler ve geziler bulunur. Oxford Yaz Akademisi, her Temmuz ayında Oxford Üniversitesi'ndeki St Edmund Hall'da bulunmaktadır.

Oxford Uluslararası Eğitim Grubu

Oxford International College , Nisan 2019’da Oxford International Education Group’a katıldı. Oxford International Education Group, İngiltere’yi ve Kuzey Amerika’daki bağımsız yatılı okulları, uluslararası kolejleri, eğitim turlarını ve İngilizce dil merkezlerini işleten ve hayatını arttırıcı bir yapı yaratan, akredite edilmiş, özel bir eğitim sağlayıcısıdır. dünya çapındaki öğrenciler için deneyimler. Kurslarımız her yıl akademik başarıya ulaşmak için 50.000'den fazla uluslararası öğrenciye ve İngiltere'den yardım almaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki eğitim danışmanlarıyla güçlü ilişkiler kurduk ve öğrencilerine en iyi programları sunma konusunda kendimizle gurur duyuyoruz.

Konumlar

Oxford

Address
Oxford International College, 1 London Place
OX4 1BD Oxford, İngiltere, Birleşik Krallık