Resmi açıklamayı okuyun

SOAS'ta Yaz

SOAS, yaz aylarında öğretilen, uzunluk, yapı ve fiyat açısından değişen çok çeşitli dersler sunar. SOAS deneyiminin tadını çıkarmak için videoyu bir göz atın! Yaz okulunda ufkunuzu genişletmek ve yeni bir öğrenim deneyimi kazanmak isterseniz, aşağıda sunulanlara bir göz atın.

SOAS'da yaz kursuna katılmak, öğrencilerin ileri akademik araştırmaları, yenilikçi öğretim ve uygulamaya yönelik öğrenmeyi birleştirerek geniş bir yelpazede öğrenmelerine olanak tanır.

İster mevcut bir öğrenci, yeni mezun, genç bir profesyonel, ister bilginizi yükseltmek istersen, bir yaz okulu dersi alarak ufkunu genişletecektir.

Ne çalışabilirim?

SOAS Summer 1

Yaz Okulu kursları üç oturum boyunca sunulmaktadır ve kayıt sadece oturumların birleşiminden oluşan bir oturum için açıktır:

2. Oturum: 2 Temmuz - 20 Temmuz 2018

Kurslar, tipik bir SOAS lisans programının 2. seviyesinde öğretilir ve lisans öğrencileri için olduğu kadar mezunlar ve lisansüstü öğrenciler için de belirli bir konunun derinlemesine bilgisi olmadan uygundur.

SOAS Summer School katılmak, şunları yapmanızı sağlar:

 • Farklı ve uluslararası öğrenci topluluğumuza katılın
 • Görüşlerinizi iletin - SOAS'ın araştırmada mükemmelliğe dayanan yenilikçi öğretim yöntemleri, öğrencilerin sınıftaki canlı tartışmalara ve eleştirel analizlere katkıda bulunmasını sağlar;
 • Çok deneyimli ve uzman akademik personelimizden bilgi alın - SOAS, Avrupa'da Ortadoğu, Afrika ve Asya'daki en geniş konsantrasyona sahiptir;
 • Kritik olun ve bir fark yaratın - SOAS, Batı dışı merkezli bir yaklaşım benimseyerek ve öğrencileri kritik bir bakış açısı geliştirmeye ve değişimi teşvik etmeye teşvik ederek, ana düşünce okullarına meydan okur;
 • SOAS'a geçiş yapın: Yaz Okulu öğrencileri, seçebileceğiniz 115'den fazla Lisansüstü programla SOAS'da eğitimlerine devam etmek için başvurabilirler.

Giriş koşulları

Yaz Okulu ve 18 yaşına girerken bir üniversite öğrencisi veya mezunu. Mesleki deneyim, bir üniversite yeterliliğine denk olarak kabul edilebilir.

 • Katılımcıların katılım anında en az 18 yaşında olması gerekir.
 • İngilizce akıcılık gösterdi:
  • TOEFL Kağıt temelli test, tüm becerilerimizde en az 583 ve en az 53 puan gerektirir ve TOEFL İnternet Tabanlı Test için tüm becerilerde en az 93, en az 20 olmak gerekir.
  • IELTS, 6.5 veya daha yüksek, en az 6 ile tüm altölçümlerde.
  • İngilizce Pearson Testi 59-64 puan
  • Cambridge İngilizce: İleri (CAE) Grade B
 • İngilizce konuşan bir kurumda eğitim almış veya üniversitenizde İngilizce dersleri almış iseniz (İngilizce dersleri hariç), bir sertifika sunmadan gereksinimlerimizi karşılayabilirsiniz. Bunun kanıtı ya bir transkript veya üniversiteden gelen bir mektupta bulunması gerekecektir.
 • Alternatif niteliklere sahip adaylar, tavsiye almak için bizimle iletişime geçmelidir.
 • İngilizce dil düzeyleri gereksinimleri karşılamayan adaylar, İngilizce dil desteğine sahip konulara dayalı kurslarımızla ilgilenebilir.

Giriş koşullarını karşılamayan Yaz Okulu başvurularının kaydı SOAS'ın takdirine bağlıdır - başvurunuz hakkında bizimle konuşmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

£ 40 başvuru ücretini ödemiş ve online başvuru formunu gönderdikten sonra, 5 iş günü içinde yaz okulunda yer olup olmadığı konusunda bilgilendirileceksin. Lütfen, teklif mektubunu almadan önce öğrenim ücretinizi ödemeyin.

Değerlendirme ve Krediler

Öğrenciler genelde kendi kurumlarından kredi alabilir, genelde kurslarımıza şunlar gelir:

 • ABD sisteminde 3 kredi
 • 7.5 Avrupa sisteminde ECTS.

Evdeki kurumunuzdan kredi talebinde bulunmayı düşünüyorsanız, kayıt yaptırmadan önce gereksinimleri kontrol edin. Ancak, size herhangi bir şekilde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız ancak kredi verme kararının ev kurumunuzda olduğunu unutmayın.

Değerlendirme isteğe bağlı olacak ve her ders için değişecektir. Katılımcılara bir katılım belgesi verilecektir ve talep üzerine transkriptler sunulacaktır.

İletişim saatleri

Oturumlar 2

 • 46 saat temas süresi.
 • Pazartesi Perşembe
 • 10:00 - 20:00: dersler ve ders kitapları
 • Belli bir Cuma günü müze veya şirket ziyaretleri gibi içerikle ilgili isteğe bağlı etkinlikler içeren ek 2 saat.
 • Cuma günleri, kurslar etkinliklerinden birini her Yaz Okulu öğrencisine açar ve her öğrenciye katılmak için çeşitli etkinlikler kazandırır.

harç

SOAS fees

Tek seferlik, iadesi mümkün olmayan başvuru ücreti 40 TL'dir.

Öğrenim ücreti:

 • Oturumlar 2

30 Mart 2018 tarihine kadar% 10'luk bir erken kuş indirimi var

Konaklama

Konaklama, SOAS Dinlenme Evleri Salonu'ndaki Yaz Okulu öğrencileri, Dinwiddy Evi'nde mevcuttur. Bir oda rezervasyonu hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Dinwiddy House otel sayfasını ziyaret edin.

Sosyal program

Dost canlı ve hareketli kampüsümüz, tarihi Bloomsbury'nin merkezinde, Londra'nın merkezinde yer almaktadır. Sermayenin zengin kültürel ve sosyal yaşamı tam anlamıyla kapımızda! SOAS Summer School süresince, SOAS Summer School ve Yaz Okulu ekibi tarafından sunulan çeşitli sosyal programlara katılmaya davet edileceksiniz; dersle ilgili etkinlikler, bir karşılama ve veda resepsiyonu, bir Thames Nehri gezisi ve SOAS tarafından sunulan çeşitli etkinlikler yaz.

Buna ek olarak, ortak International Friends aracılığıyla indirimli gezi rezervasyonu yaptırabilir veya şehrin sunabileceği şeyleri keşfedebilirsiniz. Ayrıntılı bir program, Yaz Okulu'nun başlangıcına daha yakın olacak.

SOAS student 2

Sınıflarımı aşırı derecede teşvik edici buldum ve öğretmenlerin nitelikli olduklarını gördüler çünkü öğrettikleri alanlarda daha önce mesleki deneyime sahipti. Kampüs çok güzel ve her sınıftan makul bir şekilde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte boy gösteriliyor. Aynı zamanda, bir kez sınıf sona erdikten sonra bir sürü şeye sahip olan Londra'nın çok güzel bir kesiminde bulunmaktadır. SOAS benim için zenginleştirici bir deneyim oldu ve bunu dünyadaki herhangi bir şey için değiştirmeyeceğim.

Owen, Finans

SOAS Summer School" src="//cdn01.masterstudies.com/element_db/40/40416_rsz_soas_school.png" alt="SOAS Summer School" />

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yaz kursları

SOAS Summer School

Ders, uluslararası ilişkilerde önceden bilgisi olmayan öğrenciler için çağdaş dünya siyasetindeki kilit gelişmeler ve konuların eleştirel bir şekilde anlaşılmasını sağlay ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, uluslararası ilişkiler konusunda daha önce herhangi bir geçmişi olmayan öğrenciler için çağdaş dünya siyasetindeki önemli gelişmeleri ve konuları eleştirel bir biçimde anlayacaktır. Kurs, Soğuk Savaş'ın bitiminden bu yana, hızlı kurumsal yenilik ve gelişme ile birlikte ortaya çıkan küresel meseleler, problemler ve politika ikilemleri ile tanımlanan bir döneme odaklanarak, bunları kuzey-güney ilişkileri bağlamında buluyor. Uluslararası sistemi dinamik bir bütün olarak ele alarak, 'başarısız devletler', nükleer silahlanma, silahlı çatışma ve terörizm, demokratikleşme, salgın hastalıklar ve Arap Baharı gibi uluslararası politikada merkez haline gelen konuların ortalarından bu yana çabaları arttırdığını inceliyor. -20. Yüzyıl liberal bir dünya düzeni oluşturmak için. Bunu yaparken, Birleşik Devletler, Avrupa Birliği, yükselen batılı olmayan devletler, Çin, Hindistan ve Brezilya gibi devlet dışı aktörlerin "uluslararası topluluğun önde gelen üyeleri tarafından çağdaş dünya politikasında oynanan rollerin analizi sağlanır" uluslararası şirketler ve silahlı gruplar, uluslararası finansal ve diğer kurumlar gibi.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu kurs katılımcılara Afrika'nın tarihi, politikası ve kültürü hakkında genel bir anlayış kazandırır. Tarih, Pan-Afrikacılık ve Politikadan Dillere, Göç ve Müziğe kadar ç ... [+]

program Açıklaması

Bu kurs katılımcılara Afrika'nın tarihi, politikası ve kültürü hakkında genel bir anlayış kazandırır. Tarih, Pan-Afrikacılık ve Politikadan Dillere, Göç ve Müziğe kadar çeşitli oturumlarla, ders, Afrika ile ilgili temel akademik çalışma alanları hakkında derinlemesine bilgi verir. Kurs, konferanslar ve etkileşimli atölye çalışmalarının yanı sıra müze ziyaretleri ve sosyal etkinliklerden oluşan bir kombinasyondan oluşmaktadır.

Bu, Afrika'nın bir kıtada Afrika'nın kazandığını ve birçok iş ve yatırım fırsatına sahip bir kıta Africa Rising'in vizyonunu göz önünde bulundurarak büyük bir fırsattır. Ayrıca, sanatlar içinde, uluslararası sanat çevrelerinde, sanat ve kültürlerin anlaşılması için son derece canlandırıcı ve canlandırıcı olan Afrika sanatçılarının varlığında inanılmaz bir artış gördük.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bir projeye nasıl başlanacağını hiç merak ettiniz mi? 'Araştırma' ne anlama geliyor? Ya da basitçe iyi bir fikrin iyi oluşturulmuş bir rapora nasıl dönüştürüleceği? Öngör ... [+]

program Açıklaması

Bir projeye nasıl başlanacağını hiç merak ettiniz mi? 'Araştırma' ne anlama geliyor? Ya da basitçe iyi bir fikrin iyi oluşturulmuş bir rapora nasıl dönüştürüleceği? Öngörü ne olursa olsun, ne düzeyde olursa olsun, akademik ve profesyonel ortamlarda, Araştırma Farkındalığı: Tasarım ve Metodoloji yaz okulu araştırma becerilerinizi kavramsallaştırma ve geliştirme yeteneğinizi geliştirmek ve geliştirmek için eşsiz bir fırsat sunar.

Araştırmacı olmanın ne anlama geldiğini, 'araştırmayı' oluşturan şeyin temel yapı taşlarından başlayarak, nasıl iyi gideceğimizi ve hangi tuzaklardan kaçınacağını ele alacağız.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, Asya'daki sinema içeriğindeki hızlı gelişmeleri, farklı cinselliklerin ve cinsiyetlerin temsilinde inceler. Elbette ana film, bağımsız film, karma medya ve web s ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, Asya'daki sinema içeriğindeki hızlı gelişmeleri, farklı cinselliklerin ve cinsiyetlerin temsilinde inceler. Elbette ana film, bağımsız film, karma medya ve web serisi Asya'daki queer sinema kavramını tartışırken söz konusu karmaşık sorunları araştırmak için çizecektir. Kurs süresince izlenen film örnekleri Asya'dan gelecek, hem teorik hem de film analiz örnekleri olan ikincil kaynaklar Asya ve Batı bağlamlarından yararlanacaktır. Bir veya daha fazla Asya dilinin bilgisi elbette faydalı olsa da, hiçbir şekilde şart değildir ve tüm kilit filmler altyazılı olacaktır. Ders sırasında taranan herhangi bir yayınlanmamış klip, detaylı görüntüleme notları ile birlikte verilecektir.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders iklim değişikliği politikalarını anlamak için kritik bir giriş sağlar. Çevre ve kalkınma, doğa, toplum ve Antroposen arasındaki ilişki üzerine eleştirel bir bakış ... [+]

program Açıklaması

Bu ders iklim değişikliği politikalarını anlamak için kritik bir giriş sağlar. Çevre ve kalkınma, doğa, toplum ve Antroposen arasındaki ilişki üzerine eleştirel bir bakış açısı sunar ve maddi ve ekonomik, politik ve örgütsel ve kültürel ve ideolojik boyutlarına dikkat ederek sosyo-çevresel değişimin dinamikleri üzerinde durur. .

İklim değişikliğinin tarihçesi, politikası ve ekonomisinin teorik olarak ele alınması, kursun temelini oluşturuyor ve ardından Paris Anlaşması ve IPCC raporları, feminist çevre ve ekososyalizm hakkındaki feminist yaklaşımlar da dahil olmak üzere iklim değişikliği müzakerelerinin diplomasisi sorgulanıyor. Son olarak, kurs, teknoloji ve iklim, ırkçılık ve iklim inkarı ile ilgili çağdaş soruları ve devletin iklim değişikliğine yönelik eylemlerini zorlama hareketlerinin potansiyelini incelemektedir.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, katılımcılara Blockchain teknolojisinin ekonominin ve toplumun çeşitli bölümleri üzerindeki etkisini anlamada teorik bilgi ve kritik araçlar sağlamayı amaçlamakt ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, katılımcılara Blockchain teknolojisinin ekonominin ve toplumun çeşitli bölümleri üzerindeki etkisini anlamada teorik bilgi ve kritik araçlar sağlamayı amaçlamaktadır.

Bitcoin’in 2008’de ortaya çıkmasından bu yana Blockchain, potansiyel uygulamaların bir bolluğunu açan daha fazla hesaplama özelliği ile aşamalı olarak zenginleştirildi. Blockchain ve daha genel olarak dağıtılmış elektronik defterler, fintech, kamu kayıtları, tedarik zincirleri ve merkezi olmayan pazarlar gibi çeşitli alanlarda çeşitli girişimlerde ve deneylerde kullanılmıştır. Ancak, bu teknolojilerin işletme, finans, hükümet ve toplum üzerindeki etkileri hala tam olarak araştırılmakta ve anlaşılmaktadır.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, toplumsal cinsiyet ve çatışma konusundaki kilit konular hakkında fikir verir, çatışma konusundaki cinsel şiddet dahil olmak üzere güvenlik Konseyi'nin kadın, bar ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, toplumsal cinsiyet ve çatışma konusundaki kilit konular hakkında fikir verir, çatışma konusundaki cinsel şiddet de dahil olmak üzere güvenlik Konseyi'nin kadın, barış ve güvenlik konusundaki kararlarını sorgularken, kararların ötesinde uluslararası feminist yaklaşımları da inceler. Ders, feminizm ve erkeklik çalışmaları, cinsellik ve cinsiyet ile ilgilenen öğrencilere odaklanarak, barış inşası ve barışı koruma, çatışma sonrası girişimler, güvenlik ve silahlı çatışma çalışmalarında cinsiyet analizini kullanma araçlarının yanı sıra.

Modül, toplumsal cinsiyet ve çatışmanın farklı boyutlarını incelemek için disiplinlerarası materyaller ve araştırmalar kullanır, cinsiyetlenmiş konuların deneyimleri ve çatışma ortamlarında çalışan yasal ve politik çerçeveler açısından inceleyin. Öğrenciler cinsiyet ve cinsellik hakkındaki çeşitli yaklaşımlar hakkında ayrıntılı bir anlayış geliştirecek ve bunları çatışma yelpazesinde kilit konulara uygulayacaktır.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Kamu maliyesinin etkin yönetimi her hükümet ve kamu sektörü kuruluşu için temel bir işlevdir. Bu ders katılımcılara kamu mali yönetimi ile ilgili temel temaları gözden ge ... [+]

program Açıklaması

Kamu maliyesinin etkin yönetimi her hükümet ve kamu sektörü kuruluşu için temel bir işlevdir. Bu ders, katılımcılara kamu mali yönetimi ile ilgili temel temaları gözden geçirme, tartışma, anlama ve değerlendirme konusunda teorik bilgi ve araçlar sağlar. Akademik araştırmalara ve pratik örneklere dayanarak, öğrenciler hükümetlerin ve kamu sektörü kuruluşlarının kamu harcamalarını nasıl planladıklarını ve yönettiğini öğreneceklerdir; vergi politikalarının nasıl yapıldığı; vergilendirmenin etkileri nelerdir; kamu kesiminin vergilendirmenin yanı sıra gelirlerini yükseltmek için başka bir yolu olduğu; finansal performans halka nasıl bildirilir; ve mali dengenin nasıl sağlandığını.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders çatışma ve gelişme, eşitsizlik ve şiddet arasındaki ve ülkeler içinde ve arasında şiddetin devam etmesine katkıda bulunan yapılar ve çıkarlar arasındaki bağlantıl ... [+]

program Açıklaması

Bu ders çatışma ve gelişme, eşitsizlik ve şiddet arasındaki ve ülkeler içinde ve arasında şiddetin devam etmesine katkıda bulunan yapılar ve çıkarlar arasındaki bağlantıları inceler. Öncelikle çatışmayı analiz etmek için politik bir ekonomi yaklaşımı ile bilgilendirilmekte ve çatışma partilerinin ve uluslararası destekçilerinin ekonomik ve politik çıkarlarının 'savaş sistemleri' oluşturmak için nasıl bir araya gelebileceğini vurgulamaktadır. Ek olarak, bu ders, çatışma sonrası mirasının, çatışma ve kalkınma arasındaki ilişkiyi anlamak için postyapısalcı yaklaşımlardan esinlenerek toplumsal cinsiyet, travma ve hafızaya odaklanarak gelişimi nasıl etkilediğine bakar.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, eleştirel ekonomik ve sosyal değişimin itici güçleri olarak toplumsal etki başlangıçlarına vurgu yaparak, günümüz küresel dijital ekonomisini eleştirel bir biçim ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, eleştirel ekonomik ve sosyal değişimin itici güçleri olarak toplumsal etki başlangıçlarına vurgu yaparak, günümüz küresel dijital ekonomisini eleştirel bir biçimde incelemektedir. SOAS'ın Disiplinlerarası Çalışmalar Okulu'ndaki Küresel Medya ve İletişim Merkezi'nde yer alan, nasıl geliştirileceği ve pratik uygulama bilgisi ile birlikte Küresel Güney perspektifinden ortaya çıkan dijital ekonomiye kritik yaklaşımların eşsiz bir kombinasyonunu sunmaktadır. Dijital değişimin sosyal değişim için kullanılması için alternatif iş modelleri.

Tabii üç bölümden oluşmaktadır. İlk hafta, II. Dünya Savaşı sonrası dijital ekonominin tarihini ve ekonomik büyüme, bununla ilişkili işletme ve yatırım “ekosistemi” ve ekonomik, politik ve sosyal sonuçları için teknoloji başlangıç modelinin ortaya çıkışını araştırıyor. Büyük veri, akıllı şehirler, e-sağlık, mobil bankacılık ve AI gibi temalarda küresel dijital ekonomiden örnek olay incelemeleri yapılacak. İkinci hafta boyunca öğrenciler, sosyal medya için dijital teknolojiyi kullanarak kendi projelerini geliştirmek için küresel dijital ekonomi üzerine bu akademik ve politika tartışmalarıyla ilgileneceklerdir. Son hafta boyunca öğrenciler, elbette toplantı düzenleyenler ve mentorlar yardımıyla, kritik fikirlerine dayanan iş planları ve sunumlar geliştireceklerdir. Bu, sosyal etki kuluçka tarzı “adım günü” nde sonuçlanacak ve öğrencilerin fikirlerini ve gerçek dünyadaki sürdürebilirlikleriyle ilgili fikirlerini ve önerilerini almak için proje fikirlerini alaycı gruplara sunacaklar.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Dil öğrenmek, iletişim kurmanıza olanak sağlar; yabancı dil kaynaklarına doğrudan erişim sağlar. Dil öğrenmek, diyalog, anlayış, kişisel gelişim ve kariyer olanakları içi ... [+]

program Açıklaması

Dil öğrenmek, iletişim kurmanıza olanak sağlar; yabancı dil kaynaklarına doğrudan erişim sağlar. Dil öğrenmek, diyalog, anlayış, kişisel gelişim ve kariyer olanakları için bir dünya açar: diller sizi özgür kılar.

Japonca'yı seviye 1a (başlangıç) veya seviye 1b (İleri Düzey Başlangıç) dillerinde öğrenmeyi seçin veya her iki seviyeyi de 4 hafta boyunca birleştirin.

Japonca Seviye 1a (Başlangıç)

1 - 12 Temmuz 2019

Bu, mutlak yeni başlayanlar için yazılı ve sözlü dilde temel bir giriş dersidir ve üniversitedeki Japonca dil çalışmasının birinci dönemine eşdeğerdir. Öğrencilerin, dil veya onun senaryosu hakkında önceden bir bilgisi olduğu varsayılmamaktadır.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, katılımcılara, kamu mali yönetimi politikalarının kemer sıkma bağlamında ekonomiye olan mantığını ve ekonomideki etkilerini anlamadaki teorik bilgi ve kritik ara ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, katılımcılara, kamu mali yönetimi politikalarının kemer sıkma bağlamında ekonomiye olan mantığını ve ekonomideki etkilerini anlamadaki teorik bilgi ve kritik araçları kazandırmayı amaçlamaktadır.

2008-9 mali krizlerinden bu yana, dünyanın pek çok ülkesi, çok çeşitli başarılarla, kamu maliyesinin sürdürülebilirliğini koruma çabasıyla tasarruf tedbirlerini uyarlamaya ve uygulamaya çalıştı. Ekonomik büyümeyi yeniden canlandırmayı amaçlayan eşit derecede çeşitli mali politikalar izleyen son on yılın deneyimi, farklı yaklaşımların etkinliği konusunda güçlü dersler sunmaktadır. Ele alınacak konular arasında etkili ve sürdürülebilir kamu mali yönetim sistemlerinin tasarımı, hükümetlerin “mali alanlarının” yönetimi, kamu mali yönetim kapasitesinin geliştirilmesi, politika ile etkileşim ve IMF gibi uluslararası kuruluşların rolü yer alıyor. kamu mali yönetimi politikaları.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu, mutlak yeni başlayanlar için yazılı ve sözlü dilde temel bir giriş dersidir ve üniversitedeki Kore dili çalışmasının birinci dönemine eşdeğerdir. Öğrencilerin, dil ve ... [+]

program Açıklaması

Dil öğrenmek, iletişim kurmanıza olanak sağlar; yabancı dil kaynaklarına doğrudan erişim sağlar. Dil öğrenmek, diyalog, anlayış, kişisel gelişim ve kariyer olanakları için bir dünya açar: diller sizi özgür kılar.

Kore Seviyesi 1a (Başlangıç)

1 - 12 Temmuz 2019

Bu, mutlak yeni başlayanlar için yazılı ve sözlü dilde temel bir giriş dersidir ve üniversitedeki Kore dili çalışmasının birinci dönemine eşdeğerdir. Öğrencilerin, dil veya onun senaryosu hakkında önceden bir bilgisi olduğu varsayılmamaktadır.

Kurs, dilin temel yapılarını kapsar; öğrencilerin okuma, yazma, anlama ve konuşma konusunda temel beceriler edinmelerini sağlar. Başarılı öğrenciler kısa basit metinleri okuma ve yazma ve basit günlük konular hakkında iletişim kurma becerisi kazanacaklar. İyi konuşmanın yanı sıra günlük konuşmaların sosyal ve dilbilimsel sözleşmelerine önem verilecek.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders modern Ortadoğu'yu uluslararası bağlamda yerleştirmeyi, imparatorluk ve sömürgecilik, hegemonya ve direniş, çatışma ve işbirliğinin yanı sıra kimlik ve dış politi ... [+]

program Açıklaması

Bu ders modern Ortadoğu'yu uluslararası bağlamda yerleştirmeyi, imparatorluk ve sömürgecilik, hegemonya ve direniş, çatışma ve işbirliğinin yanı sıra kimlik ve dış politika konularını keşfetmeyi amaçlamaktadır. Uluslararası ilişkiler kuramlarıyla sıkı bir angajman yoluyla bilgilendirilir. Ders, Ortadoğu devletleri ve uluslararası sistem arasındaki etkileşimin farklı tarihsel aşamalarını irdeliyor. Bunlar sömürge, Soğuk Savaş ve Soğuk Savaş sonrası dönemlere ayrılmıştır.

Dersler, İngiltere'nin yerleşim bölgelerindeki sömürgeleri, Körfez'deki resmi olmayan imparatorluğu ve Anglo-Fransız görevlerini ve ayrıca Türkiye ve İsrail'in yükselişini ve pan-Arabist devrimci devletlerin temsil ettiği meydan okumayı ve ardından Ortadoğu'nun Soğuk Savaş sonrası tek kutup çağındaki yeri. Bu aşamaların her biri, uluslararası bağlamda Orta Doğu'yu incelemek için kullanılan uluslararası ilişkiler kuramının ilgili etkili paradigmaları ve kavramlarıyla birlikte ele alınmaktadır. Bir bölgesel alt sistemin özelliklerinin yanı sıra uluslararası ilişkilerde dış politika analizinin alt alanına da dikkat edilir. Dersin ikinci bölümünde, uluslararası ilişkilerde ulusötaşlılık, göç, petrol, küreselleşme ve kimlik gibi temel konuları ele alıyor. Kursun son bölümü çatışma ve işbirliğini ele alır. Bu, Arap-İsrail çatışmasının, Arapçılığın ve İslamcılığın analizi, dış politika üretme ve bölgesel güçlerin kilit aktörleri ile ilgili olacak.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
19 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bugün dünyanın her yerinden insanlar, 21. Yüzyılda birçok zorlukla karşı karşıya; Diplomasi, onlara hitap etmenin anahtarıdır. İklim Değişikliği, kaynak ve gıda kıtlığı, ... [+]

program Açıklaması

Bugün dünyanın her yerinden insanlar, 21. Yüzyılda birçok zorlukla karşı karşıya; Diplomasi, onlara hitap etmenin anahtarıdır. İklim Değişikliği, kaynak ve gıda kıtlığı, KİS çoğalması, hastalık salgınları, göç olup olmadığı. Diplomasiyi Anlamak - İletişim, Temsil ve Müzakere olmak üzere üç temel konsepte dayanarak - bu sorunların nasıl ele alındığını anlamamızı sağlar - kazananlar ve kaybedenler kimlerdir.

Bu yaz okulu kursu, öğrencilere profesyonel bir ortamda becerilerini geliştirme ve geliştirme fırsatını sunarken, doğrudan uygulayıcılarla iletişim kurmayı sağlar. Londra’nın Diplomatik bir faaliyet merkezi olarak konumlandırılmasından faydalanan öğrenciler, diplomatlar pratiği yapmakla meşgul olacaklar ve Elçilikler ve Dışişleri ve Milletler Topluluğu Ofisi de dahil olmak üzere bir dizi Londra Diplomatik sitesini ziyaret etme fırsatına sahip olacaklar.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, kültür çalışma teorilerine ve yöntemlerine giriş yapmakta ve klasik dönemden günümüze Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) kültürünün tarihi ve gelişimi ile ilgilenme ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, kültür çalışma teorilerine ve yöntemlerine giriş yapmakta ve klasik dönemden günümüze Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) kültürünün tarihi ve gelişimi ile ilgilenmektedir. MENA bölgesinin başlıca kültürel yapılarını ve kurumlarını inceler.

Ders, dini ve etnik çeşitlilik, Batı'nın etkisi, basmakalıp, geleneğin rolü, eğitim (geleneksel ve modern), aile yapısı ve değeri, toplumsal cinsiyet politikaları, medya, şehirdeki yaşam gibi bazı canlı konular üzerinden incelenerek verilmektedir. kasaba ve köy, emek ve emek göçü, Filistinli mülteci sorunu ve sürgün toplulukları, mutfak kültürleri, müzik ve medya vb.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 ay
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, Orta Doğu’daki 1979’dan bu yana İsrail-Arap açısı dışındaki uluslararası müdahalelerin nedenlerini ve bu müdahalelerin yerel halk, toplum ve devletler üzerindeki ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, Orta Doğu’daki 1979’dan bu yana İsrail-Arap açısı dışındaki uluslararası müdahalelerin nedenlerini ve bu müdahalelerin yerel halk, toplum ve devletler üzerindeki etkisinin ne olduğunu anlamak isteyen bireyler için tasarlanmıştır. Bu ders, 1979'dan bu yana başta Irak, Suriye, Afganistan ve İran olmak üzere Orta Doğu’nun şekillenmesinde şiddet ve savaşın rolünü inceleyerek, Amerikan ve İngiliz müdahalelerinin etkilerini vurgulamaktadır. Elbette bölgeye müdahaleye neden olan faktörleri ve bölgedeki bölgesel ve ulusal politika ve sosyal tarih için sonuçların ne olduğunu araştırıyor. Her ne kadar Amerikan ve İngiliz dış politikaları analizimizde belirgin bir şekilde ortaya çıksa da, yerel rejimlerin ve grupların neden yürüdüğü yolları kullandıklarına dikkat edeceğiz.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu kurs, Körfez ve Arap Yarımadası, İsrail, Türkiye ve İran dahil olmak üzere Kuzey Afrika (Mağrip), Arap Doğu (Mashriq) politikalarına giriş niteliğindedir. Ülke bazında ... [+]

program Açıklaması

Bu kurs, Körfez ve Arap Yarımadası, İsrail, Türkiye ve İran dahil olmak üzere Kuzey Afrika (Mağrip), Arap Doğu (Mashriq) politikalarına giriş niteliğindedir. Ülke bazında bir ülkede - Birinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden bu yana bölgedeki başlıca siyasi sorunlara ve gelişmelere genel bir bakış sunar ve aşağıdakileri içeren çağdaş Orta Doğu siyaseti çalışmalarında ana temaları ele alır: , sosyal ve ekonomik gelişme, siyasal İslam ve son ayaklanmalar ('Arap Baharı).

Amacı, öğrencilerin Orta Doğu siyasetindeki ana eğilimleri ve eleştirel okuma, ders anlatımı, sunum ve bilgilendirilmiş tartışma yoluyla politik analiz becerilerini anlamalarını sağlamaktır.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 ay
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Donald Trump'tan Brexit'e ve Jair Bolsonaro'ya Matteo Salvini'den Narendra Modi'ye Viktor Orbán'a, sağcı popülizm dünyanın her yerinde amansız bir şekilde ilerliyor gibi ... [+]

program Açıklaması

Donald Trump'tan Brexit'e ve Jair Bolsonaro'ya Matteo Salvini'den Narendra Modi'ye Viktor Orbán'a, sağcı popülizm dünyanın her yerinde amansız bir şekilde ilerliyor gibi görünüyor. Bu arada, Xi Jinping ve Vladimir Putin gibi zaten var olan otoriter liderler kavramalarını sıkılaştırıyor. Brezilya, Fransa, Hindistan ve başka yerlerde protesto hareketleri, geleneksel ('neoliberal') demokrasiye olan inançlarını yitirmeleriyle birleşerek, soldan ve sağdan ortaya çıktı.

Alınması için bize öğretilen şeyler başarısız oldu mu? Sonunda bütün toplumlar liberal demokrasiler olacak mı, savaşlar, iç çekişmeler ve otoriter hükümetler gerçekten geçmişte kaldılar mı, kapitalizm süresiz olarak sürecek mi ve küreselleşme durdurulamaz mı? Neden bu kadar çok toplum baskı altında duruyor? Eşitsizlik, sömürü ve çevresel yıkımın bu rahatsızlıktaki rolü nedir? Popülist kampanyalarda göç neden bu kadar belirgindir? Neden pek çok genç insan demokrasi konusunda alay ediyor? Bu sosyal çatışmalarda sosyal medyanın rolü nedir? Geleneksel savaşlar uluslararası sistemde düzenli bir özellik olabilir mi? Bugün hangi ütopyalar dünyayı hareket ettiriyor? Ve - eğer demokrasiler bozulursa, onların yerini ne alacak?... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, sosyal protesto ve sosyal hareketlerin tarihçesi, doğası ve etkisi, neoliberal gelişme politikaları ve STK'ların küresel bir sektöre yükselişine eleştirel bir gi ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, sosyal protesto ve sosyal hareketlerin tarihçesi, doğası ve etkisi, neoliberal gelişme politikaları ve STK'ların küresel bir sektöre yükselişine eleştirel bir giriş niteliğindedir. Sosyal hareketlerin ve STK'ların birbirleriyle nasıl etkileşimde bulunduklarını ve birbirlerini nasıl etkilediklerini ve nasıl küreselleştiklerini analiz eder. Gelişme kavramını ekonomik büyüme olarak sorgular, STK'lara yönelik eleştirileri devlet öncülüğünde kalkınma modellerine alternatif olarak değerlendirir, insani müdahalenin kavramını ve çeşitli bağlamlarda kullanımını ele alır, emek ve emek örgütlenmesinin toplumsal hareketler yanında örgütlenme rolünü tartışır Hareketlerin neoliberal ve kapitalist gelişime meydan okuduğu ölçüde. Son olarak, hem toplumsal hareketin teorik temelini hem de sosyal değişime ilişkin STK stratejilerini ve bunların pratik sonuçlarını incelemekte ve ne tür bir gelişme ve sosyal değişimin mümkün olduğunu araştırmak için bir dizi örnek olay incelemesine dayanmaktadır.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders konferanslar, atölye çalışmaları, alan gezileri ve Londra'nın rehberli turlarının yanı sıra Sussex'teki kırsal / kıyı bölgesinin rehberli bir turu olan Cinque Rye ... [+]

program Açıklaması

Bu ders konferanslar, atölye çalışmaları, alan gezileri ve Londra'nın rehberli turlarının yanı sıra Sussex'teki kırsal / kıyı bölgesinin rehberli bir turu olan Cinque Rye ve çevresini de kapsar. Turizm, hac, kültürel miras ve mültecilerin ve sığınmacıların göz önünde bulundurulması dahil olmak üzere daha genel olarak seyahat konusunda turizm ve hac ile ilgili (hem teorik hem de politika ile ilgili) çok çeşitli yaklaşımlar ve gündemler sunacaktır.

Elbette ve alanında birinci sınıf bilgi / uygulama sağlayan, yoğun, benzersiz ve sıkı sıkıya bağlı bir ortamda yapılacaktır. Elbette antropoloji, sosyoloji, tarih, coğrafya, kalkınma çalışmaları, uluslararası ilişkiler, sanat - ayrıca Sanat Genelinde daha çok disiplinler gibi çeşitli disiplinlerdeki öğrencilere açıktır.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, öğrencileri sürdürülebilir, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişte finansın rolünü tanıtmaktadır. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SDG'ler) eşzamanlı olarak ge ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, öğrencileri sürdürülebilir, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişte finansın rolünü tanıtmaktadır. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SDG'ler) eşzamanlı olarak gerçekleştirirken iklim değişikliğini azaltmak ve uyarlamak, şu anda yeterli miktarda sağlanamayan büyük miktarlarda sermaye - konuşlandırılmasını gerektirir. Ayrıca, iklim değişikliği de ekonomiler ve finansal sistemler için önemli bir risk oluşturmaktadır. Aynı zamanda, yeşil dönüşümü finanse etmede ve yatırımları ve finansmanı çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) kriterleri ile uyumlu hale getirmede önemli fırsatlar var.

Ders, öğrencilerin iklim ve sürdürülebilir finans alanındaki temel kavramları, iklim ve diğer çevresel risklerin bankacılık ve sermaye piyasalarında potansiyel finansal riskler yaratmadaki rollerini ve finansal aktörlerin küresel bir geçişi sağlamada ve sermaye piyasalarını hizalamadaki rollerini anlamalarını ve uygulamalarını sağlar. iklim ve sürdürülebilirlik hedefleri ile.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, katılımcılara Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin (SDG'lerin) kamu politikaları geliştiren ve onlara ulaşmak için dağıtım stratejileri sunan hükümetler için yar ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, katılımcılara Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin (SDG'lerin) kamu politikaları geliştiren ve onlara ulaşmak için dağıtım stratejileri sunan hükümetler için yarattığı zorlukları anlama ve karşılama konusunda hem teorik bilgi hem de pratik araçlar sağlamayı amaçlamaktadır.

2015'teki formülasyonlarından bu yana, SDG'ler politika geliştirmeyi ve uygulama süreçlerini etkileyen birçok gelişmekte olan ülkenin politika söylemine girmiştir. ÜSG'leri ve bunların kalkınma üzerindeki etkilerini tartışmak yerine, bu kurs doğrudan ÜSG'leri başarılı bir şekilde takip etmek için gereken politik ve idari kapasitelere odaklanacaktır. Ele alınacak konular arasında yönetişim ve paydaş katılımının güçlendirilmesi, stratejik planlama, politika analizi ve karar alma becerilerinin geliştirilmesi, kamu mali yönetim sistemlerinin geliştirilmesi ve hesap verilebilirliğin yanı sıra yönetim kontrol, izleme ve değerlendirmenin SKH'lerin takibinde rolü var. .... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Bu ders, öğrencilere herhangi bir uluslararası yasal sorunla ilgilenmeleri için gerekli olan temel yapılara odaklanarak, uluslararası hukuka ilişkin temel bir anlayış sun ... [+]

program Açıklaması

Bu ders, öğrencilere herhangi bir uluslararası yasal sorunla ilgilenmeleri için gerekli olan temel yapılara odaklanarak, uluslararası hukuka ilişkin temel bir anlayış sunar. Ayrıca, öğrenciler uluslararası düzenin sınırlamaları ve değişim için bir araç olarak potansiyelin farkındalığı geliştirmek için temel kuralların ve yapıların uygulanmasını gerektiren bir dizi dünya düzenine girişmektedir.

Öğrenciler dersi, uluslararası hukuki sorunlara güvenle ve özel çağdaş meselelerin farkındalığına ve uluslararası hukukun iş dünyası ile insan hakları arasındaki ilişki de dahil olmak üzere ortaya çıkan ve devam eden endişelerle nasıl başa çıkabileceğine dair bir farkındalıkla başarabilecek kapasitede; mülteciler; teknoloji; feminizm; ve kolektif güvenlik yapıları dışında güç kullanımı.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
SOAS Summer School

Dil öğrenmek, iletişim kurmanıza olanak sağlar; yabancı dil kaynaklarına doğrudan erişim sağlar. Dil öğrenmek, diyalog, anlayış, kişisel gelişim ve kariyer olanakları içi ... [+]

program Açıklaması

Dil öğrenmek, iletişim kurmanıza olanak sağlar; yabancı dil kaynaklarına doğrudan erişim sağlar. Dil öğrenmek, diyalog, anlayış, kişisel gelişim ve kariyer olanakları için bir dünya açar: diller sizi özgür kılar.

Çin Mandarin seviyesini 1a (başlangıç seviyesi) veya seviye 1b (İleri Düzey Başlangıç) seviyesinden öğrenin ya da her iki seviyeyi 4 hafta boyunca birleştirin.

Çince Seviye 1a (Başlangıç)

1 - 12 Temmuz 2019

Bu, mutlak yeni başlayanlar için yazılı ve sözlü dilde temel bir giriş dersidir ve üniversitedeki Çin dilinin ilk çalışmasına eşdeğerdir. Öğrencilerin, dil veya onun senaryosu hakkında önceden bir bilgisi olduğu varsayılmamaktadır.... [-]

Birleşik Krallık London
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku