St Clare's Oxford

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1953'ten beri uluslararası eğitimi geliştirmek

St Clare, Oxford, 1953 yılında Anne Dreydel OBE ve Pamela Morris tarafından kuruldu ve İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra İngiliz ve Avrupalı öğrenciler arasında bağlantılar kurma şemasını geliştirdi. Asıl adı, daha sonra St. Clare's Hall ve ardından St. Clare's, Oxford olan Oxford Yabancı Diller Merkezi'dir. Üniversite, hem üniversite hem de üniversite öncesi ve İngilizce dillerinde çok çeşitli milletlerden ve programlardan oluşacak şekilde hızla büyüdü. 50'li yılların ortalarında, öğrenciler çoğunlukla bir düzine Batı Avrupa ülkesinden ve İngiltere'den geliyorlardı. Günümüzde sadece IB programında temsil edilen 50 millet vardır.

Uzun çalışma kurslarının yanı sıra, daha kısa yaz kursları da ilk günlerde Kolej'in merkezi bir özelliği haline geldi. ABD'deki üniversitelerle olan bağlantılar 1960'lı yıllara dayanıyor ve Amerikan üniversite öğrencilerinin 1970'lerde başlayan St Clare's'te yurtdışında okuyarak ABD derecelerine göre kredi kazanabilecekleri ve 1970'lerde daha önce uygulanmış olan Londra Üniversitesi dış derecelerini kademeli olarak değiştiren resmi anlaşmalar öğretildi.

1977'de Üniversite, üniversite öncesi öğrenciler için Uluslararası Bakalorya Diplomasını sundu. Sadece 41. okul yaptı. Dünyada IB'yi bizden daha uzun süredir öğreten sadece 13 kurum daha var. IB kuruldukça kademeli olarak kademeler kaldırıldı ve şu anda İngiltere'deki en uzun kurulan IB Dünya Okulu'yuz.

St Clare, Oxford, uluslararası eğitim ve anlayışı geliştirmek olan orijinal misyonuna sadık kalmaya devam ediyor.

St Clare bugün

Üniversite kampüsü öğrenci sayısındaki artışla büyüdü. 141 Banbury Yolu'ndaki orijinal üssünden, Kolej daha fazla öğretim alanı ve daha çeşitli ders seçenekleri sunmak için genişledi. Erken aile yanında konaklama düzenlemeleri, bölgedeki yeni evlerin kazanılması ve yenilenmesiyle büyük ölçüde konutların yerleştirilmesiyle değiştirildi ve 1999'da Üniversite, yetişkin kursları sunan Uluslararası Üniversite olan Bardwell Yolu'ndaki Oxford Academy bölgesini satın aldı.

Yeni konut ve sanat stüdyosu, Kasım 2015'te 5.5 milyon £ maliyetle tamamlandı. Bina, erkek ve kız öğrenciler için geniş bir çim alanlı Oxford tarzı bir avlu etrafındaki ensuite çalışma yatak odalarında ayrı konutlar sağlamaktadır. Ödün vermeyen modern yeni binalar, gelişim merkezinde bulunan eski ve tarihi evi tamamlamayı başarıyor.

3.3 milyon sterlinlik yeni Bilim ve Matematik binası, Eylül 2014'te üç bilim laboratuarı ve hazırlık odası, üç büyük Matematik dersliği sınıfı ve yeni bir bakım tesisi sağlayarak tamamlandı. 1953 yılında kolejin kurucularından Pamela Morris'in adını alan bina, çevresindeki Victoria ve Edwardian mimarisini tamamlayacak şekilde dikkatlice tasarlanmıştır.

2008 yılında ana kampüs binalarının yanında çok büyük bir konut satın aldık. 2010 yılında 1.3 milyon £ maliyetle tamamlanan ev, 24 öğrencinin yanı sıra gardiyanı barındırıyor ve çok sayıda enerji tasarruflu önlem içeriyor - yağmur suyu toplanıyor, ev süper yalıtımlı ve ışıklar harekete duyarlı, böylece elektrik boşa harcanmıyor .


Genç ve yetişkin uluslararası öğrenciler için eğlenceli ve öğrenmeyi birleştirmeye devam etmek

Kolej gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. IB öğrencileri zorunlu notlarını alıyorlar ve seçtikleri üniversitelerde yer alıyorlar. Yaz tatili kursları için bize gelen genç öğrenciler, arkadaşlarımıza bizi tavsiye etmeye devam ediyor, kurslarımızın tatil eğlencesini çalışma başarısı ile birleştirdiğinin açık bir göstergesi. Yetişkin öğrencilerimiz, gelecekteki çalışmalarını ve kariyerlerini geliştirme hedefleriyle daha derin ve zorlu kurslar alıyorlar.

oxford, street, englandkeem1201 / Stardoll

Misyonumuz ve Değerlerimiz

Değerler ve inançlar beyanı

St Clare, öğrenen topluluğumuzdan faydalanacak ve katkıda bulunacak tüm milletlerden ve kültürlerden öğrencileri ve çalışanları memnuniyetle karşılamaktadır. Birlikte yaşayarak ve okuyarak birbirimizden öğreniyoruz. Farklı görüş ve fikir çeşitliliği ile zenginleştik ve meydan okuyoruz.


Üniversite, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın bulunduğu bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır:

  • akıllarını, hayal güçlerini ve zihin bağımsızlığını geliştirir;
  • yaratıcı, estetik ve fiziksel faaliyetlerde bulunun;
  • yerel toplumumuzdan öğrenmek ve katkıda bulunmak;
  • uluslararası topluma çevre bilinci ve sorumluluğu duygusu geliştirmek;
  • dürüstlük, şefkat ve kültürlerarası anlayışa değer vermek;
  • iş ve davranış için kişisel sorumluluk almak.

Ortak deneyimimiz zorlu, titiz ve teşvik edicidir ve karşılıklı saygı ve yüksek beklentilere dayalı öğrenci-personel ilişkileri ile desteklenir. Bu deneyimi geniş bir geçmişe sahip öğrencilere yaymayı taahhüt ediyoruz.


Öğrenme için yaşam boyu tutkuyu beslemek

St Clare, öğrencilerimizde yaşam boyu süren bir tutku ve küresel vatandaşlığa kalıcı bir bağlılık beslemek istiyor.

Üniversite kampüsünden geçerken, dünyanın her yerinden konuşulan dilleri duyacaksınız. Cinsiyet, ırk, renk, dini inanç veya ulusal kökene bakmaksızın öğrencilerden gelen başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Öğrenci bedenimizin çeşitliliği ve bunun kolejin kültürü ve yaşamı üzerindeki etkisiyle gurur duyuyoruz.

Konumlar

Oxford

Address
139 Banbury Road
OX2 7AL Oxford, İngiltere, Birleşik Krallık