University of Leicester Global Study Centre

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Eylül 2019'da ilk öğrenci grubunu ağırlayan Global Study Center (GSC), çeşitli lisans programları için özel bir Pathways ve gerçek bir Leicester Üniversitesi öğrenci deneyimi sunar.

Üniversite doğrultusunda ve katı kalite standartlarına uygun olarak geliştirilen Pathway müfredatı, doğrudan giriş kriterlerinin (İngilizce veya akademik) hemen altına düşen uluslararası öğrenciler için tasarlanmıştır.

Leicester Üniversitesi kampüsüne yürüme mesafesinde bulunan Merkez, gelişimi teşvik eder, güveni besler ve her öğrencinin Birleşik Krallık'taki öğrenci yaşamına entegrasyonunu destekler.

İster öğrenci, ister ebeveyn veya eğitim danışmanı olun, Merkez ekibi size bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan bilgileri sağlamayı taahhüt eder.

Bundan Yararlanacaksınız

  • Çalışmanın tüm süresi boyunca bir CAS mektubu
  • Yerinde akademik ve öğrenci destek hizmetleri
  • Kütüphane, çalışma alanları, bilgisayar süitleri ve Öğrenci Birliği de dahil olmak üzere Üniversite tesislerine erişim
  • Hazırlık çalışmasından seçtiğiniz dereceye geçiş desteği
  • Konaklama rehberliği ve desteği
  • Eylül ve Ocak alımı
  • Gerekirse Üniversitenin İngilizce Öğretmenliği Birimi aracılığıyla ek İngilizce eğitimi128969_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg Brooke Cagle / Unsplash

Leicester Şehri

Yaklaşık 450.000 nüfusu ile Leicester, İngiltere'nin en büyük onuncu şehridir. Birçok ulusun temsil edildiği kültürel çeşitlilik gösteren bir şehirdir. Aslında, Leicester'deki bir yol resmi olarak dükkanları ve kafeleri arasında 22 milliyeti ile Birleşik Krallık'taki en çeşitli caddedir!

Leicester'in tarihi 2.000 yıl öncesine dayanır ve mezarı 400 yıl boyunca Leicester Üniversitesi arkeologları tarafından 2012 yılında bulunana kadar kaybolan ünlü İngiliz hükümdar Kral Richard III'ü içerir. Leicester Katedrali'nde Kral Richard'ın mezarını ziyaret edebilirsiniz.

Britanya'nın merkezi Leicester'ın sadece birkaç kilometre dışındadır ve bu da kente ulaşmak için kolay bir yer ve İngiltere veya Avrupa'yı keşfetmek için harika bir başlangıç noktasıdır.

Yakınlarda iki uluslararası havaalanı vardır: East Midlands Havaalanı ve Birmingham Havaalanı, Londra havaalanlarının üçüne de doğrudan tren / otobüs bağlantıları: Heathrow, Gatwick ve Stansted. Leicester - Londra arası trenler, deniz altında Fransa'ya seyahat eden Eurostar ile bağlantı kurar, böylece tek bir tren değişikliği ile öğle vakti Paris'te olabilirsiniz.

Konumlar

Leicester

Address
Leicester Global Study Centre,
St George's Tower

LE1 1SW Leicester, İngiltere, Birleşik Krallık

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin