Resmi açıklamayı okuyun

Barcelon a Culinary Institute , çok kültürlülüğe, yaratıcılığa ve yeniliğe dayalı benzersiz ve tekrarlanamaz bir deneyime sahip olmanız için tasarlanmıştır.

Okulun amacı, insanlara kendi geleceğini inşa etmelerini öğretmektir.

Mutfağı Dönüştürmek İçin Tasarlanan Bir Enstitü

Bu, Barselona'daki üç öğretmenin, 21. yüzyılın mutfaklarını ve restoranlarını yönetecek profesyoneller yetiştirmek için bir eğitim projesi Culinary Institute of Barcelona tasarlamaya başladığı fikri.

Aynı Olmak İstemeyen Profesyoneller İçin Farklı Eğitim

Sürekli bir paradigma değişimi, değerli çözümler sunabilen ve teknolojinin, yaratıcılığın ve inovasyonun anahtar olduğu yeni bir profesyonel türü gerektiren bir dünya ile karakterize edilen bir dünyada yaşadığımızı biliyoruz. Bu nedenle, dijital teknolojinin Mekke'sinde Silikon Vadisi'nde kullanılan öğretim modelini uluslararası gastronomi için uyarladık. Bu bizi farklı kılar.

Vizyon

Bir değişimden doğuyoruz ve durmadan değişmeye devam ediyoruz. Değişim evrimle eşanlamlıdır. Ve eğitim de bunun için hizmet etmek zorundadır: büyümek ve gelişmek için.

Yıllar boyunca toplum, bilginin aşırı değerlenmesi konusunda takıntılı olmaya meyillidir. Gençler, kendi değerlerini, becerilerini ve tutumlarını geliştirmeden, çalışmalarında gençlerin baskı altına almasında hayal kırıklığı noktasına ısrar ediyor. Ve bu büyük bir hatadır.

Geleneksel eğitim merkezlerinde öğrenciler, gerçekten neyi iyi değerlendirdikleri için değil, bilmeleri beklenen şey için değerli değillerdir. Hayal gücü, yaratıcılık, hüner ve hatta zeka gibi beceriler cezalandırılır. Onlar motivasyona sahip değiller, ne de yenilikçi olmaları için eğitilmiyorlar, ama geleceği düşünmeden geçmişten geçmişe eğitildiler.

CIB'de aklımızı kullanarak tam anlamıyla çok rasyonel değil, tamamen duygusal olan, yeni olasılıkları araştırmayı, sorgulamayı, araştırmayı ve bulmayı öğretiriz.

Bazı şeyleri bilmekten daha fazlasını yapmayı öğretiriz. Biz, sevmeyi ve ayakta kalmayı öğretiriz ve yerleşmeyi kabul etmemek. Çünkü biliyoruz ki, kurulan şey geçici ve hatta yanlıştır.

Öğretim süreçlerimizde takıntılıyız, böylece gençlerimiz değişim senaryolarının üstesinden gelebilir, kendileri yapabilir ve mutlak doğallıkla yeni koşullara nasıl uyum sağlayacağını bilirler. Hedefler belirlemek, takip etmek ve hedeflere ulaşmak, hata yapmaktan korkmamak için öğretmeye çalışıyoruz. Çünkü sadece hata yapmaya istekli olanlar gerçekten harika şeyler yapabilirler.

Bu yüzden CIB'yi yarattık. Yapmak için.

Eğitim Modeli

Metodolojimizi, 21'inci yüzyılın zorluklarıyla başa çıkabilen liderlerin oluşturulmasına izin veren 6 eksen üzerine kuruyoruz.

Zorluklara dayalı öğrenme

Bir eğitim modeli şu:

Öğrencileri gerçek problemlere maruz bırakır, dönüştürücü liderlik yetkinliklerinin gelişmesini destekler ve günümüz dünyasında daha rekabetçi hale getirir.

Motivasyon ve başarı duygusu üretir.

Öğrenciyi çevreye bağlar, böylece maddi değer oluşturulur.

Girişimcilik ve insani duyu geliştiren zorlu deneyimler sunuyor.

Bu deneyimsel, işbirlikçi ve bilgi birleştirici.

Esneklik

İşte bu yüzden: esneklik, tesislerimizin her birinde yaşayan bir kavramdır. Öğrencinin merkez olduğu dersler, aktif ve dinamik dersler. Ve bu yüzden:

Sınıflarımız değişiyor. Sandalyeler sadece sandalyeler değil, her öğrencinin ve her sınıfın özelliklerine uyum sağlayan mobil kişisel çalışma alanıdır.

Tüm öğrencilerimizin kendi ana dillerinde konuşma ve konuşmalarını sağlayan bir akıllı çeviri PILOT kulaklığı vardır. Kablolar ve komplikasyonlar olmadan.

Öğrencinin ve sınıf arkadaşlarının boş zamanlarında çalışacakları zaman da vardır.

İlham öğretmenleri

Bunu öğretmenin nedeni olmasına rağmen, duygudan öğrenildiğini biliyoruz. Bu yüzden öğretmenlerimizin her biri:

Tutkuyla pedagojik deneyimi yaşayın ve gösterir.

Öğrenciyle ilgilenir, gelişmesine meydan okur, rehberlik eder ve güçlendirir.

Disiplinde akademik ve lider olarak öne çıkıyor, yenilikçi ve teknolojiden faydalanıyor.

Profesyonel, ticari, akademik ve sosyal çevrelerinde aktif ve resmi olarak yer almaktadır.

Öğrencileriyle yakın bir bağlantıya sahip, iyi bir örnek ve üzerinde bir iz bırakıyor.

Unutulmaz bir deneyim

Öğrencilerimiz bizimle en az bir yıl geçirirler ve eğitim sırasında yaşarlar:

Küresel, çeşitli ve çok kültürlü bir öğrenme topluluğu.

Kampüste ve dışında akademik ve profesyonel uygulamalar.

Zorluk çeşitliliği sağlayan ve becerilerin gelişimini teşvik eden öğrenci geliştirme faaliyetleri.

360º eğitim

Bilgi sağlayıcı olmaktan memnun değiliz, tüm öğrencilerimize 360º eğitim alıyoruz.

 • Bilgi:
  Teknolojik, ürün ve manipülasyonu.
 • Yetenekleri:
  İşi, diğer insanları ve kendileri yönetmek.
 • Tutumları:
  Liderlik, sosyal ve profesyonel.
 • olasılıklar:
  Çevrenin ve kendinin tanınması için.

Çünkü başarı gerçekleştiğinde bu dört dairenin birleştiği zamandır.

Erişilebilirlik ve şeffaflık

CIB, öğretmenler ve öğrencilerden tüm iletişim, erişilebilir ve günün 24 saati kullanılabilir.

 • Kişisel anlık mesajlaşma, gruplar ve genel.
 • Videolar, sesler ve belgeler arşivi.
 • Gerçek zamanlı video ve ses.
 • Çok kolay, Facebook İşyeri.
Program dili:
 • Ispanyolca
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Diploma

Culinary Institute of Barcelona

CIB'nin Şef Diplomasını almak, profesyonel bir aşçının derecesine göre çok daha fazlasını elde ediyor. Bu diploma, öğrencinin yenilik yapma ve yaratma, yani zaten var ola ... [+]

CIB'nin Şef Diplomasını almak, profesyonel bir aşçının derecesine göre çok daha fazlasını elde ediyor. Bu diploma, öğrencinin yenilik yapma ve yaratma, yani zaten var olanı geliştirmek ve daha önce hiç kimsenin yapmadığı şeyleri yapabilmesini garanti eder. Bu kurs, gastronomi sanatı ve bilimi ile, isteğe bağlı olarak, yemek pişirme konusunda profesyonel bir deneyimi olmayanlar için daha önceki bir başlangıç ​​modülü ile genişletilebilen bir yolculuktur.

Diploma başarılı bir şekilde tamamlandığında, öğrenci Uzman Aşçı olmak için altı mutfak spesiyalitesinden birini seçebilir veya Executive Chef Yüksek Lisans Diplomasını almak için dersi seçebilir.... [-]

İspanya Barselona
Ocak 2020
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
11 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Graduate Certificate

Culinary Institute of Barcelona

Restoranın başarılı bir şekilde yönetilmesi karmaşıklığı nedeniyle zorlu bir iştir. Bir restoranın başarılı yönetimi, gelir elde etmek için tasarlanmış dengeli bir menü s ... [+]

Restoranın başarılı bir şekilde yönetilmesi karmaşıklığı nedeniyle zorlu bir iştir. Bir restoranın başarılı yönetimi, gelir elde etmek için tasarlanmış dengeli bir menü sunmaktan fazlasını içerir. Bir restoranın yönetiminde bir takım etkenler rol oynar: müşterilerle bir ilişki kurma, dijital medyada iş bulma, talebe etkili bir şekilde cevap verme, güvene dayalı ilişkiler kurma ve tedarikçilerle başa çıkma becerisi. Bir restoranın yönetiminde rol oynayan faktörlerdir.

Bu faktörler üzerinde kontrol, işimiz için tartıştığımız ve planladığımız her şeyi güvenli ve tutarlı bir şekilde uygulayabilmek için çok önemlidir. Bu, rekabetin şiddetli olduğu ve müşteri beklentilerine cevap verileceği sürekli değişim halinde bir sektördür. Sonuç olarak, yenilikler ve eğilimler, işimizi başarıya giden yolda ilerletmemize ve yönetmemize yardımcı olan araçlar olmalıdır.... [-]

İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
11 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Postgraduate Certificate

Culinary Institute of Barcelona

Sağlıklı yemekler modada. Şimdi herzamankinden daha fazla. Ancak, sağlıklı olmanın ötesinde insanlar artık mutfaklarının gastronomik olmasını istiyor. ... [+]

Sağlıklı yemekler modada. Şimdi herzamankinden daha fazla. Ancak, sağlıklı olmanın ötesinde insanlar artık mutfaklarının gastronomik olmasını istiyor. Aşçılar, ekolojik şefler, yeşil şefler, dünyayı sağlıklı ürünlere, sürdürülebilirliğe ve çevreye göre değiştirmeye çalışan şefler oluyorlar ...

Beslenme ve diyet, trendleri, markaları, isimleri, kavramları, hızlı diyetleri ve hepsinden önemlisi birçok mucizeyi arayan bir toplumda stigmalarla doludur. Bu yüksek lisans derecesinde, sağlıklı yemeklerde, yemek paradigması ve mutfak ve gastronomik düşüncenin odak noktası olarak yeni bir boyut açmak istiyoruz. Diyetlerin kavramsal engellerini yıkmak ve kendimizi sağlıklı beslenme, yaşam tarzı ve ürünler ile bunların nasıl pişirileceği arasında bir bütünlük içinde bulmak istiyoruz.... [-]

İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
3 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Culinary Institute of Barcelona

Bir ziyafet, ikram etkinliği veya grup yemeği eşsiz bir etkinliktir. Bir kişi, geleneksel bir restoranda olduğu gibi bir yemeğin sunumunu hazırlamamaktadır: hizmet için a ... [+]

Bir ziyafet, ikram etkinliği veya grup yemeği eşsiz bir etkinliktir. Bir kişi, geleneksel bir restoranda olduğu gibi bir yemeğin sunumunu hazırlamamaktadır: hizmet için aynı girişler veya aynı protokol yoktur.

Ziyafetlerin mutfağı, bir restoranda mutfağın ötesine geçen kendine özgü özelliklere sahiptir. Bir kolektif için yiyecek hazırlarken, geleneksel ikramlardan farklı kurallar ve gereksinimler, lojistik ve uygulama vardır. Ne masraflar ne de marjlar geleneksel bir restoranınkiyle benzerlik taşımaz. Bir şef farklı bir zihniyet benimsemelidir - bir maitre gibi - ve etkinlik organizatörü bir otelde yiyecek ve içecek yöneticisi ile aynı şekilde adım atmalıdır.... [-]

İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
3 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Culinary Institute of Barcelona

İşimizi derinlemesine öğrenmek ve kontrol altına almak, değişiklik önerileri sunarken, yeni riskler alarak ve piyasanın ihtiyaçlarını karşılayacak yeni formatları tercih ... [+]

İşimizi derinlemesine öğrenmek ve kontrol altına almak, değişiklik önerileri sunarken, yeni riskler alarak ve piyasanın ihtiyaçlarını karşılayacak yeni formatları tercih ederken aklımızı ve ihtiyaç duyulan vizyonu sağlar. Değişimi tahmin etme yeteneği son derece önemlidir. Bu amaçla, elimizdeki kaynakları aşina olmalıyız, böylece onları sürprizler olmadan optimize edebiliriz.

Executive Restaurant Yönetiminde lisansüstü programın amaçları:

Öğrencilere kuruluştan ve personelden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini öğretmek.Derinlemesine bilmek ve çalışma ekiplerine liderlik etmek.Öğrenciyi sömürmek ve performansını en üst düzeye çıkarmak için işin geniş bir ekonomik vizyonunu vermek.Bu dersin% 20'si öğrencilere müzakere teknikleri, yoğun iletişim, değer yönetimi ve kriz yönetimi konularında gerekli becerileri kazandırmayı amaçlamakta ve üç adet 6 saatlik deneyimin de dahil olduğu üç en makul iş modeli senaryoları üzerinde durulmaktadır. ziyaretler.... [-]
İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
15 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Culinary Institute of Barcelona

Bu Lisansüstü Executive Şef derecesi, akademik eğitiminde bir adım daha ileri gitmek isteyen şefler için özel olarak tasarlanmış, profesyonel bir mutfağın yönetimine odak ... [+]

F LisansüstüYiyecek-İçecek ve Yönetici Aşçı Diploması , öğrenciyi mutfaklarda ve İcra Müdürlüğünde yetiştirmeyi amaçlayan eksiksiz bir programdır.Bu Yönetici Aşçı Diploması ve F

hedeflerindenMutfağın vizyonunu ve iş dilini ve müşteri hizmetleri alanları hakkında bilgi edinin.Karmaşık ve çok disiplinli bir çalışma ekibini tasarlama, yönetme ve güçlendirme becerisine sahip bir liderin tutumunu benimseyin.Kârlılığı en üst düzeye çıkarmak ve şirketin değerleri ve hedefleri ile uyumlu hale getirmek için etkin ve deneyimsel hizmetlerin sunulmasından ölçüm ve ekonomik kontrolün finansal yönlerini eğitin.Her türlü hizmet veya restorasyon ve konaklama işletmeciliğinde, deneyimlerin oluşumunu ve karlılığın katkısını belirleyen süreçlerin yönetimi, planlanması, organizasyonu, kontrolü ve denetimi süreçleri hakkında bilgi edinin.... [-]
İspanya Barselona
Eylül 2020
Ispanyolca
Yarı zamanlı
3 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Culinary Institute of Barcelona

Mutfak son 25 yılda son 250 yıldan daha fazla gelişmiştir. Mutfağı bilim, fizik ve kimyadır. Sonuç olarak, bu derste bilim adamları, fizikçiler ve kimyagerlerin yanı sıra ... [+]

Mutfak son 25 yılda son 250 yıldan daha fazla gelişmiştir. Mutfağı bilim, fizik ve kimyadır. Sonuç olarak, bu derste bilim adamları, fizikçiler ve kimyagerlerin yanı sıra dünyanın en iyi şefleri de olacak.

Bilgiyi mutfağa getirecek ve süreçleri sistematik hale getirmek, tasarımları kavramsallaştırmak, gazların karbonlaşma davranışını araştırmak ve son teknoloji araç ve gereçler kullanarak bir sos aracılığıyla emülsiyonların cevabını keşfetmek amacıyla öğrencilere aktarmak.

Bu ders avangard mutfağının çok ötesine gider. Bu ders kuralları çiğnemek ve bizi geleceğin gastronisine götürmek için eski paradigmaların ötesine geçerek bilimi sektörün hizmetine sokmaktadır.... [-]

İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
3 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Culinary Institute of Barcelona

Restoran İşletmeciliği Yüksek Lisans Derecesi'nin ilk modülü - MRBM. ... [+]

Restoran İşletmeciliği Yüksek Lisans Derecesi'nin ilk modülü - MRBM

Restoranın başarılı bir şekilde yönetilmesi karmaşıklığı nedeniyle zorlu bir iştir. Bir restoranın başarılı yönetimi, gelir elde etmek için tasarlanmış dengeli bir menü sunmaktan fazlasını içerir. Bir restoranın yönetiminde bir takım etkenler rol oynar: müşterilerle bir ilişki kurma, dijital medyada iş bulma, talebe etkili bir şekilde cevap verme, güvene dayalı ilişkiler kurma ve tedarikçilerle başa çıkma becerisi. Bir restoranın yönetiminde rol oynayan faktörlerdir.

Bu faktörler üzerinde kontrol, işimiz için tartıştığımız ve planladığımız her şeyi güvenli ve tutarlı bir şekilde uygulayabilmek için çok önemlidir. Bu, rekabetin şiddetli olduğu ve müşteri beklentilerine cevap verileceği sürekli değişim halinde bir sektördür. Sonuç olarak, yenilikler ve eğilimler, işimizi başarıya giden yolda ilerletmemize ve yönetmemize yardımcı olan araçlar olmalıdır.... [-]

İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
15 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Culinary Institute of Barcelona

Bu yüksek lisans programında, yeni iş girişimlerinin veya mevcut işletmelerde yeni yaklaşımların başarı şansını arttırmak için bir iş planı geliştirmek için gerekli temel ... [+]

Bir catering şirketinin gelişmesi için, mevcut kaynakların, kendi yeteneklerinin ve güçlü yönlerinin gözden kaçırılmadan dış çevreye etkili bir şekilde cevap vermesi gerekmektedir. Bu nedenle, işletmenin büyüklüğünden bağımsız olarak, işimizin ve çevrenin durumunu belirlemek için gereken stratejik yaklaşımı sağlayan analiz araçlarına ve planlama araçlarına sahip olmak çok önemlidir. Sadece bu şekilde, büyümesi için en uygun ve rekabetçi stratejileri seçebilir ve uygulayabilir.

Bu yüksek lisans programında, yeni iş girişimlerinin veya mevcut işletmelerde yeni yaklaşımların başarı şansını arttırmak için bir iş planı geliştirmek için gerekli temel bilgileri edineceksiniz. Her iki durumda da, iş planının uygulanması, sürprizlerin ve öngörülemeyen olayların önlenmesi için kontrollü bir ortamda projenin yönetimini kolaylaştıran yöntemler kullanmalıdır.... [-]

İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
15 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Culinary Institute of Barcelona

Seramik, heykel, cam .... ateşin önemli bir rol oynadığı birçok sanatsal disiplin var. Mutfağı başka bir şeydir. ... [+]

Seramik, heykel, cam .... ateşin önemli bir rol oynadığı birçok sanatsal disiplin var. Mutfağı başka bir şeydir. Hem doğrudan hem de dolaylı olarak ve eski çağlardan beri, mutfakta ateş kullanılmıştır: ana malzemedir ve aynı zamanda en zor olanı, zaman zaman hak ettiği önem veya dikkat verilmez. Sobaların herhangi bir mutfağın kalbinde bulunmasının bir sebebi yoktur.

Kesme meşale alevi, açık bir barbekünün ısısı, fırın-barbekünün pişirme eylemi, açık hava sobaları ve sigara içme sanatı, mükemmel öğrenim gerektiren yangının üstesinden gelmek için farklı teknikler ve yöntemlerdir. Bununla birlikte, vakumlu pişirme ve düşük sıcaklıklar da mutfaklarımız için bir dizi olanak sunmaktadır. Odun yakan bir fırının veya buhar fırınının alevi, sobaların gücü veya hatta bir mikrodalga fırınının. Sadece ateşin nasıl kullanıldığı değil, aynı zamanda geniş bir mutfak hassasiyet yelpazesi sunan farklı sıcaklıklardır.... [-]

İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
3 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Culinary Institute of Barcelona

Tanrının yiyecekleri düşünüldüğünde, çikolata hiç kimseyi hareketsiz bırakmaz. Tutkuları artırıyor ve her zaman bunun için yer var. Çikolatadan çok daha fazlası, kakao, u ... [+]

Tanrının yiyecekleri düşünüldüğünde, çikolata hiç kimseyi hareketsiz bırakmaz. Tutkuları artırıyor ve her zaman bunun için yer var. Çikolatadan çok daha fazlası, kakao, uygarlığın yaşayan hikayesi ve birçok kültürün gelişmesidir. Bu nedenle, CIB'de mutfak ve şekerleme üretiminin kahverengi altın tutkusunu keşfetmenizi istiyoruz.

Bu kurs, bilgisini derinleştirmek isteyen ve aranan bu malzemenin olanaklarından, kökeninden mutfak öncüsüne ve kakaonun sunduğu dönüşümlere kadar geniş bir vizyona sahip olan, öğrencilere yeni bilgiler sağlayan, şefler ve profesyonel şekerciler için tasarlanmıştır. Mutfaklarında uygulamak için yeni teknikler.... [-]

İspanya Barselona
Bilgi iste
Ispanyolca,Ingilizce
Yarı zamanlı
3 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku