Institut d'Estudis Fotogràfics de Catalunya - IEFC

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

IEFC'nin Fotoğraf Okulu, profesyonel bir çıkış arayanlara, sanatsal ifade araçlarına ya da faaliyetlerinde onlara yardımcı olacak bazı bilgilere ihtiyaç duyan kişilere gerekli eğitimi veren fotoğraf stüdyoları sunmaktadır.

Okul, Fotoğrafın Avrupa düzeyinde öğretilmesinde önemli bir referanstır . Sınıfları boyunca 15.000'den fazla öğrenci geçti, bunların birçoğu profesyonel fotoğrafçılığa , sanatsal, akademik, kültürel, iş ya da hizmet yönlerine adanmış durumda.

Biz kimiz?

Institut d'Estudis Fotogràfics de Catalunya, kamu hizmetinde varlık felsefesi ile kar amacı gütmeyen bir Kültür Derneği'dir .

2010 yılı Katalan Fotoğraf Federasyonu tarafından şeref varlığının ayrımı ile ödüllendirildi.

IEFC'nin görevi , fotoğrafçılığın araştırılmasını, araştırılmasını ve yayılmasını teşvik etmek, teşvik etmek ve teşvik etmektir.

Institut d'Estudis Fotogràfics de Catalunya, fotoğrafçıların eğitim ve tanıtımında ve fotoğraf mirasının korunması ve yayılmasında 40 yıldır çalışıyor. Projemiz, imajın ilgili bir role sahip olduğu bilgi ve bilgi toplumunda daha rekabetçi olmak için çalışmaktır.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak , IEFC tarafından üretilen tüm gelirler, bazıları ücretsiz ve kamuya açık olan, sunduğu hizmetlere geri döner. IEFC'nin insan ekibinin taahhüdü, projelerde bize eşlik eden varlıkların ve insanların işbirliğiyle birlikte, şimdi bulunduğumuz noktaya gelmemizi sağladı.

IEFC üç bölüm halinde düzenlenmiştir:


Okul Bölümü

Profesyonel eğitim veya sanatsal ifade aracı arayan insanlar için fotoğraf dersleri sunar.

Dokümantasyon ve Araştırma Dairesi

Katalonya'nın fotoğrafik mirasının yanı sıra fotoğrafın mevcut belgelerini korur, yönetir ve yayar. Kütüphane, Tarihsel Fotoğraf Arşivi ve Fotoğraf Kütüphanesi halkına açık servisler sunmaktadır.

Kültürel Etkinlikler Bölümü

Sergileri, konferansları ve diğer eğitim faaliyetlerini (atölye çalışmaları, fotoğrafçılıkta başlangıç ​​kursları, vb.) Organizasyon ve katılım yoluyla, fotoğrafçılığı kültürel bir etkinlik olarak yaymakta ve teşvik etmektedir.

IEFC'nin tarihi

Institut d'Estudis Fotogràfics de Catalunya (IEFC), 1972'de, 2012 yılına kadar müdür ve 2015'e kadar başkan olan Miquel Galmes i Creus (1937-2015) tarafından kuruldu.

2012'den bu yana, IEFC'nin yöneticisi olan Eduard Bertran, aynı zamanda 2016'dan beri de başkanlık yapmaktadır.

Konumlar

Barselona

Address
C/ Comte d'Urgell, 187
08036 Barselona, Katalonya, İspanya