Resmi açıklamayı okuyun

Neden jeopolitiği çalışma?

Kaynak Savaşları, Kimlik Çatışmaları, Dezenformasyon, Jeostratejik Rekabet, Küresel Güç Shift ve devlet dışı aktörlerin sayısının artması, diğerleri arasında zor çağdaş uluslararası ilişkiler analiz yapmak. Mevcut ve gelecekteki potansiyel çatışmaların karmaşıklığını deşifre dikkate, stratejik, tarihi, coğrafi, kültürel ve ekonomik küreleri alır çünkü bu sorunla başa çıkmak için, jeopolitik yaklaşım, yararlı bir araç olabilir.

Konser Hakkında

Jeopolitik Araştırmalar Enstitüsü Cenevre (GIGS) Jeopolitik ve Geoeconomics Sertifika Programları düzenlemektedir. Bu eğitim programları Cenevre'de gerçekleşecek. Enstitü, araştırma taahhüt uzmanlık sağlar ve jeopolitik alanında çalışmalar yayınlamaktadır. GIGS farklı jeopolitik ve jeoekonomik konularda konferanslar ve sempozyumlar düzenlemektedir. GIGS kar amacı gütmeyen bir organizasyon ve Cenevre Ticaret Siciline kayıtlı olduğunu. GIGS, siyasi, ideolojik ve ekonomik örgütlerin tamamen bağımsızdır.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yaz kursları

Geneva Institute of Geopolitical Studies

Bu çalışma programının temel amacı jeopolitiğinin temel kavramlarını tanıtmaktır. ... [+]

Bu çalışma programının temel amacı jeopolitiğinin temel kavramlarını tanıtmaktır. Elbette çağdaş uluslararası ilişkilerin daha derin anlaşılmasını kolaylaştırmak amacıyla, stratejik coğrafi, tarihi, kültürel ve ekonomik boyutları içeren bir multidisipliner yaklaşım benimser. Konferanslar önde gelen uluslararası uzmanlar tarafından yapılacaktır.

Uluslararası Örgütler ve devlet kurumları, diplomatlar, üniversite öğrencileri, çeşitli ekonomik sektörlerde çalışan insanların ve diğer ilgili kişiler için çalışan Kişilerin: Katılımcılar hedef grubu.

Tarihler: Program Pazartesi 13 Temmuz'da başlar ve Cuma 17 Temmuz 2015 tarihinde sona eriyor.... [-]

İsviçre Cenevre
Şubat 2020
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku