Coahoma Community College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Coahoma Community College , kırsal, Kuzeybatı Mississippi Deltası bölgesi ve ötesinde topluluk ve ekonomik kalkınma için bir katalizör görevi Coahoma Community College eden iki yıllık, akredite, kamuya açık, kapsamlı bir yüksek öğrenim kurumudur. Kolej, öğrenci merkezli bir öğrenme ortamında bütünsel büyümeyi teşvik eden erişilebilir, çeşitli, kaliteli, adil eğitim fırsatları ve destek hizmetleri sağlar. Kolej, öğrencileri kolej veya üniversite transferine ve vasıflı bir işgücüne girmeye hazırlamaya kararlıdır.

Kolejimiz, öğrencileri iş piyasasına girmeye veya bir kolej veya üniversiteye geçiş yapmaya hazırlayan kolej / üniversite programları ve kariyer ve teknik eğitim programlarının ilk iki yılına paralel akademik transfer programları sunmaktadır. İş gücü eğitim programları sunarak bölge işletmelerinin ve endüstrilerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bir destek hizmetleri ve faaliyetler ağı sağlayarak, potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için öğrencileri gerekli araçlarla güçlendiriyoruz. Kolej, öğrenciler için yenilikçi öğrenme fırsatları sunarak, yeni programlar başlatarak veya federal, eyalet ve yerel finansmanı güvence altına alarak ve sürdürerek mevcut programları tamamlayarak, ortaya çıkan öğretim teknolojisini kullanır.

Coahoma Community College , Southern College of Colleges and Schools Commission on Colleges tarafından Associate of Arts Degree, Associate of Applied Science Degree and Certificates tarafından akredite edilmiştir.

Konumlar

Clarksdale

Address
Friars Point Road,3240
38614 Clarksdale, Mississipi, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: