Glendale Community College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

genel bakış

kolej Glendale Community College, 1927 yılında kurulan ve Batı Kolejler Okullar (WASC, İngilizce kısaltması) Derneği tarafından akredite, bu iki yıllık kurslar sunmaktadır Kaliforniya sistemin durumu üniversitelerde devlet üniversitesidir. Glendale CC nitelikli öğrenciler için "Bilim Sanat ve Đştirakteki Associate" derecelerde ve profesyonel kısa kurslar sunmaktadır.

Glendale Kaliforniya'da topluluk üniversite sisteminin en yüksek aktarım oranlarından birine sahip; Birçok öğrenci rekabetçi dört yıllık üniversiteye aktarmadan önce lisans programlarının ilk iki yılını katılmak üzere üniversiteye. Şu anda öğrenci vizesiyle diğer ülkelerden gelen 15.000 öğrenci ve 600 sahiptir. tam destek ve rehberlik ve esnek bir kabul politikası uluslararası öğrenciler için bölümün programlarının bir parçası olarak kullanılabilir. Kolej dünyanın her yerinden adayları kabul etmektedir.

"Hızlı Veri"

 • Okul iki yıl karma kamu
 • 50 ülkeden 600 yabancı öğrenci dahildir 15.000 öğrenci
 • Akreditasyon: Batı Kolejler Okullar Derneği (WASC)
 • (Güvenli ve misafirperver) küçük bir kasabasında bulunan; kuzey Los Angeles 16 km
 • Dereceler önerdi: Arts Associate, Associate Science (60 adet) ve mesleki kurslarda. Yeni öğrenciler için İngilizce kursları (ESL) oluşturan kredi
 • Giriş koşulları: lise veya orta "C" (ortalama 2.0 GPA) tamamlanması bir ABD kolej veya üniversite ve kişisel ifadeden aktarılması durumunda
 • TOEFL: baskılı sürümünde 450 veya IBT sınavında 45. Ya da bir 4,5 skorla IELTS (British Council incelenmesi)
 • Harç ve Ücretler (Akademik Yıl: 2016-2017): ABD $ 6385. "Yerleşik olmayan" için Kurs ücreti US $ birim 205 =
 • Tahmini giderleri (10 aydır, kampüs) hayat pahalılığı: 12.000 $
 • Akademik takvim: altı ayda Sistemi (16 haftalık dönemler) ve "oturumları" kısa vadeli. Güz dönemi Eylül ayının başında başlar; bahar dönemi orta Şubat ayında başlar; kış oturumu Ocak ayı başında başlar; yaz dönemi Haziran ayı sonunda başlar
 • sınıfların ortalama boyutu: 25-30 öğrenci
 • Öğretmenler ve eğitmenler yüksek lisans ve doktora sahip
 • ikinci dil olarak İngilizce mezuniyet sırasında kullanılabilecek kredi olarak sayılır. Tabii ki, yazma, konuşma ve dinleme, dilbilgisi becerilerinin gelişmiş öğretim içerir
 • En popüler kurslar şunlardır: Sanat ve Animasyon Tasarımı, (Uçuş Katılımcısı bir konsantrasyon ile) Deniz, İşletme, İletişim, Yemek, Bilgisayar Bilimi / Bilgi Sistemleri, Otelcilik ve restoranlar, Müzik, Hemşirelik, Tiyatro TV Üretimi ve Görsel Sanatlar. Toplamda 75 ders bulunmaktadır.
 • 18 daimi binalar ile 40 hektarlık bir yamaçta yer modern ve yüksek teknoloji kampüsü
GCC

Akademik kurslar

Glendale Community College o değişen dünyanın ihtiyaçlarını karşılayan akademik mükemmellik için mükemmel bir üne kazanılmış 1927 yılından bu yana Glendale ve çevresi hizmet vermiştir. usulüne uygun olarak tanınan bir kurum olarak, Glendale CC akademik kurslar, mesleki ve kısa kurslar geniş bir yelpazede sunuyor. Ve 75'den fazla yüksek öğrenim kolej ilk iki yıl gereksinimlerini tamamlamak için öğrencilere fırsat -allowing genel eğitim kursları geniş bir seçim ile birlikte önlisans sunan üniversitenin üçüncü yılında transfer edebilmek için . Bu uluslararası öğrenciler ABD'de yaptığı eğitimine zaman ve para tasarrufu sağlar.

Glendale Uluslararası öğrenciler (dönem başına 12 kredi) akademik plan ve başarılı olmak için gerekli genel oryantasyon becerileri ile onlara yardımcı öğrenci rehberlere ile bireysel toplantılar ve tam zamanlı öğrenci gibi malzemelerin seçiminde onlara yardımcı .

üniversitede akademik eğitim küçük, kişiselleştirilmiş sınıflar sunulmaktadır; son teknoloji, ekipman, laboratuar ve modern eğitim yöntemleri güvenmek gündüz ve akşam dersleri ile uygun zaman.

Başvuru Koşulları

Uluslararası öğrenciler F-1 vizesi için başvurmak için aşağıdaki belgeleri sunmaları gerekir: mali destek (3) Bildirimi İngilizce'ye tercüme 60 $ (2) Resmi transkript GCC ve işlem ücreti (1) Uluslararası Tescil formu ve toplam maliyeti bir akademik yıl için veya 10 ay (4) yeni iBT sınavında 450 (basılı versiyonunda) ya da 45 asgari TOEFL puanı (5) bildirimi / kişisel kompozisyon - bir US $ 20,800 dengesini gösteren banka hesap özeti

Kabul İsteği dönemleri (Uluslararası Öğrenci)

 • Güz dönemi (Eylül) 1 Temmuz =
 • bahar dönemi (Şubat) 1 Aralık =

Lütfen dikkat: tarihleri ​​esnek olabilir Detaylar için Uluslararası Öğrenci Ofisi ile temasa geçiniz.

GCC

Konum ve İklim

Glendale Community College Glendale, on mil (20 kilometre), Los Angeles kuzeydoğusundaki hakkında güvenli bir yerleşim toplumda yer almaktadır.

Modern ve geleneksel bir karışımı ile, Glendale Koleji Los Angeles siluetinin Glendale vadilerini ve parçaları görmek San Rafael dağların tepelerinde güzel kampüs içindedir. Onun kampüs 40 hektarlık ve yeni kompleks "Bilim Merkezi" ve planetaryum ve yeni remodeled kütüphane / öğrenci merkezi, yemek pişirmek için bir snack bar ve imkanları olan arasında 18 binadan oluşmaktadır.

Diğer hizmetler ve imkanlar sanatları için yenilenmiş bir kütüphane, çeşitli laboratuarlar bilgisayar, öğrenci sağlık merkezi, transfer merkezi, matematik merkezi / bilim, ileri teknoloji merkezi, oditoryum bulunmaktadır, sanat öğrencileri görüntülemek, spor salonu ve atletizm izler.

Glendale Şehir 200.000 nüfuslu bir nüfusa sahiptir. Güney Kaliforniya'da hava tüm yıl boyunca, yaz aylarında 35 ° C'de kış aylarında 15 ° C arasında değişen ortalama sıcaklıkları genellikle ılıman ve sıcak.

Uluslararası Öğrenci Yaşamı

Tüm başlayanlar uluslararası öğrenciler güz ve bahar dönemlerinde önce özel bir yönlendirme katılmakla yükümlüdürler. Öğrencilerin en az iki hafta, özel danışmanlık almak testini yapmak ve müfredatını geliştirmek için sınıfların başlamadan önce gelmesi önerilir. Öğrencilerin üniversite rektörü, çeşitli öğretmenler, çalışanlar ve sigorta şirketlerinin temsilcileri tarafından karşılanır. Bunlar kayıt işlemi ayrıntılı talimatları ve yardım alırlar. Tüm ilgili yönetmelik ve göç işlemleri ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Seviye sınav oryantasyon önce sınava edemeyen öğrenciler için kullanılabilir. konut kampüs ile ilgili bilgiler bir partnerle ya da belki bir konak Amerikalı aile ile yaşamak isteyen dairelerde ilgilenen öğrenciler ya sunulmaktadır.

Glendale uluslararası öğrenci nüfusu üniversite toplumun aktif ve ayrılmaz bir parçasıdır. Bir defilede, dünya müziği, kültürel sergiler, adil ve tipik gıda yemek dansı ile komple - Kültürel ve sosyal faaliyetler öğrenci yönetimle ilgili Uluslararası Öğrenci Derneği ve "Uluslararası Hafta" Yıllık bahar sayılabilir. Uluslararası Büro ayrıca Güney Kaliforniya yerel cazibe çeşitli "saha gezileri" teşvik etmektedir.

Konumlar

Glendale

Address
1500 North Verdugo Road

91208-2894 Glendale, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin