Georgia Southern University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Georgia Southern University , eyaletin Atlanta’nın en büyük ve en kapsamlı yüksek öğretim merkezidir. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde yer alan 141 derecelik programlarla Georgia Southern, halka açık bir Carnegie Doctoral / R2 kurumu olarak belirlenmiştir ve 50 eyalet, Washington DC ve Porto Riko'nun yanı sıra 102 ülkeden 26.400'den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Üç canlı kampüste - Statesboro Kampüsü, Savannah'daki Armstrong Kampüsü ve Hinesville'deki Liberty Kampüsü - Georgia Southern, öğrenmeyi, keşfi ve kişisel gelişimi teşvik eden çekici bir kampüs ortamı sunar. Georgia Southern'in ulusal olarak onaylanmış akademik programları, dünya vatandaşları olarak liderlik ve hizmet için çeşitli alimler hazırlar. Georgia Üniversitesi Sisteminin bir birimi olan Üniversite, 200'den fazla öğrenci organizasyonu, seçkin I. Bölüm atletizm ve en modern konut ve kampüs olanaklarına sahiptir.

1906'dan beri, Üniversitenin ayırt edici özelliği, teoriyi pratikle birleştiren, öğrenme ortamını sınıfın ötesine genişleten ve öğrencilerin büyümesini ve yaşam başarısını teşvik eden bir etkileşim kültürü olmuştur. Üniversitenin misyonunun merkezinde, fakültelerin öğretimde mükemmelliğe olan bağlılığı ve ücretsiz fikir alışverişi, yüksek akademik beklentiler ve akademik başarı için bireysel sorumluluk ile örneklenen verimli bir öğrenme ortamının geliştirilmesidir. Fakülte, personel ve öğrenciler dürüstlük, alçakgönüllülük, nezaket, işbirliği ve yaşam boyu öğrenme, sağlık ve sosyal sorumluluk konusundaki taahhüdü ile ifade edilen temel değerleri benimserler.

Gelenekler

Georgia Southern, tarih açısından zengin bir üniversitedir. İlk Bölge A olarak mütevazi başlangıçlarından beri

Bir üniversite. Üç kampüs

Georgia Southern, bir dinamik kurumun ihtiyaçlarını karşılayan üç ayrı kampüse dönüştü. Statesboro Kampüsü, 900 dönümlük Gürcü tarzı, kırmızı tuğlalı tarihi binalar ve 20.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan, meşe ve çamların arasında yer alan modern ve çağdaş binalar; Savannah'daki Armstrong Campus, tarihi Savannah şehir merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan ve yaklaşık 6.500 öğrenciye ev sahipliği yapan 268 dönümlük bir arboretum kampüsüdür; Hinesville'deki modern ve modern bir tesis, yerel ve askeri bağlı öğrenciler için hazırlanmıştır.

Askeri dostu

Askerlik ve destek Gürcistan Güney için onurlandırılmış bir gelenektir. Bölgedeki iki büyük askeri tesis ile Üniversite her zaman askerler, gaziler ve öğrenci öğrencilerine ev sahipliği yaptı. Sonuç olarak, GI Jobs dergisi, üst üste yedi yıl boyunca Georgia Southern'i Askeri Dostu bir kurum olarak adlandırdı. Ek olarak, ROTC programımız Eagle Battalion, uzun zamandır ulusal bir tanıma kaynağı oldu, prestijli MacArthur Ödülünü dört kez kazandı ve ulusu Ordu Hemşireleri üretiminde öncülük etti.

Tarihimiz

Ne zaman ilk bölge tarım

İkinci yüzyılda hizmet veren Georgia Southern, 27.000 öğrenciye, 2.000'den fazla fakülte ve personele, lisans programında 141 programa, yüksek lisans ve doktora seviyelerine ve Statesboro, Savannah ve Hinesville'deki üç hareketli kampüste eğitim vermektedir.

114626_114546_Campus.jpg

Statesboro Kampüsü

Statesboro Kampüsü, 1906 yılında kırsal tarımdaki çocuklara modern tarımsal üretim tekniklerini öğretmek ve ev sahipliği becerilerini öğretmek için bir okul olarak kuruldu. İlk Bölge A

On yıllar sonra ek ad ve görev değişikliklerini gördü: 1939’daki Georgia Teachers College’a ve 1959’daki Georgia Southern College’a gitti. Devam eden program ve fiziksel genişleme. 12.000 öğrenci, 1990'da son bir dönüşüme yol açtı - Georgia Southern University .

Armstrong Kampüsü ve Özgürlük Kampüsü

1935 yılında, Savannah Belediye Başkanı Thomas Gamble, Savannah ekonomisini canlandırmak ve evden uzaktaki üniversiteye gitmeyi göze alamayan yerel gençlere yönelik fırsatları geliştirmek amacıyla Armstrong Junior College olarak bilinen Armstrong Kampüsü'nü kurdu. Okul 175 öğrenciyle başladı ve Forsyth Park'ın kuzeyindeki Bull Street'teki tarihi Armstrong House'da bulundu. 1966'da The Mills B. Lane Vakfı ve Donald Livingston'dan dört yıllık statü ve 250 dönümlük bağış aldıktan sonra Armstrong State College, Savannah'ın güneyindeki Abercorn Extension'daki mevcut yerine taşındı.

Sonraki 30 yıllık büyüme boyunca Armstrong, işletme ve eğitim alanında lisansüstü programlar ekledi ve Bölgesel Sağlık Meslekleri Eğitim Merkezi oldu. Kurumun büyümesi 1996 yılında üniversite statüsü ve yeni bir isimle doruğa ulaştı: Armstrong Atlantic State University. Sadece iki yıl sonra Armstrong, aktif görev ve uzman askeri ve bölgedeki ailelerine diploma programları sunmak için Hinesville'deki Özgürlük Merkezini oluşturmak için Georgia Southern ve diğer USG kurumlarıyla işbirliği yaptı. Liberty County, Mississippi'nin doğusundaki en büyük askeri üs olan Fort Stewart'ın evidir.

Atletik Mükemmellik

Georgia Southern'in atletizm programları, başarıya dayanan geleneği ile zengin, uzun ve hikayeli bir tarihe sahiptir. Üniversite sadece konferans ve ulusal şampiyonlar üretmekle kalmadı, aynı zamanda önemli ölçüde geliştirilmiş tesislere özel destek sağladı - en iyi sporcuların işe alımı ve tutulması için çok önemli.

Üniversitelerarası atletik başarısı - altı FCS (I-AA) Futbol Ulusal Şampiyonası da dahil olmak üzere - üniversitenin kamu personeli ve fakülte, personel ve öğrencilerin gururu üzerinde güçlü bir olumlu etki yaptı. Tüm sporlar NCAA'nın futbolla, daha önce FCS olan ve 2014 sonbaharında FBS saflarında yer almasıyla yarışıyor.

Bölgesel Bir Santral

Georgia Southern, şu anda eyaletin Atlanta eyaletinin en büyük ve en kapsamlı üniversitesidir ve Carnegie Foundation tarafından Öğretimin İlerlemesi için Doktora / Araştırma Üniversitesi olarak sınıflandırılmıştır. Geri dönen gazilere hizmet vermeye önem veren Üniversite, GI Jobs, STEM Jobs ve Military Spouse dergilerinin yayıncısı Victory Media tarafından üst üste yedinci yıl için “askeri dostu” bir atama kazandı. Kiplinger, Georgia Southern'e “En İyi 100 En İyi Değer”, Forbes dergisi 2018'de Amerika'nın En İyi Orta Ölçekli İşverenleri arasında yer aldı.

Eagle Nation'ın bir parçası olmak için heyecan verici bir zaman! Kurumumuzu, iki dinamik, tarihi yüksek öğrenim okulunun temeli üzerine kuruyoruz. Öğrenci başarısına odaklandık. Uygulamalı öğrenmeye odaklandık. Fakülte ve öğrencilerle yakın ilişkilere odaklandık ve buradayız çünkü topluluklarımız, bölgemiz ve devletimiz üzerinde bir etki yapmak istiyoruz.

114627_114547_Freedom-SweetheartCircle.jpg

Konumlar

Statesboro

Address
1332 Southern Drive
Statesboro, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri

savan

Address
11935 Abercorn Street
savan, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri

Hinesville

Address
175 West Memorial Drive
Hinesville, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri