Labette Community College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

4 Nisan 1923'te Parsons seçmenleri iki yıllık Junior College'ı 4'e 1 farkla onayladı. Labette Community College , o yıl 26. ve Labette Community College eski lise binasının en üst katında Parsons Junior Labette Community College olarak kuruldu. 1925 mezunu sınıfın 23 üyesi vardı. Dersleri tamamen eski lisede yürütüldü. Kolej programı, 1926'da yeni Parsons Senior High-Junior College binasına (şimdiki Parsons Ortaokulu) taşındı. Kolej, 14th'de eski East Junior Lisesi binasındaki mevcut kampüsüne ve 1963'te Broadway'e taşındı.

Haziran 1965'te seçmenler Labette Junior College Bölgesi'nin kurulmasını onayladı. Parsons Eğitim Kurulu, Koleji geçici olarak işletti. Yine de, Labette Community Junior College Mütevelli Heyeti 1966 baharında seçildiğinde ayrı bir varlık haline geldi. 1978'de, Kolej Labette Community College olarak yeniden adlandırıldı.

Kolej, öncelikli olarak dört yıllık bir kuruma transfer dereceleri, profesyonel / teknik dereceler ve sertifikalar, sürekli eğitim, iş ve endüstri için özelleştirilmiş eğitim, yaşam boyu öğrenme sunan kapsamlı bir topluluk kolejine geçmek isteyen öğrencilere hizmet veren bir şehir kolejinden gelişmiştir. fırsatlar ve Güneydoğu Kansas ve dört eyaletli bölge için çeşitli programlar ve hizmetler.

Konumlar

Online Amerika Birleşik Devletleri

Address
South 14th Street,200
67357 Parsons, Kansas, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin