Lake Tahoe Community College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Dağlar, derin mavi su ve sırf sağlam güzelliği - Tahoe Gölü.

Deniz seviyesinden 6,229 feet yükseklikte, Güney Tahoe Gölü'nün kalbinde yer alan Lake Tahoe Community College , Kuzey Kaliforniya'daki herhangi bir yüksekokulun en yüksek noktasında yer almaktadır.

1975'te açılan, her çeyrekte yaklaşık 3.000 öğrenci kapıdan geliyor. Sınıflar ve laboratuarların dışında, 164 dönümlük ormanlık kampüste ayrıca 192 kişilik bir kara kutu tiyatrosu, birinci sınıf bir futbol sahası, kapsamlı bir sanat laboratuarı, bir Çocuk Gelişim Merkezi ve çok daha fazlası bulunuyor. Bir dans stüdyosu ve fitness eğitim merkezinin bulunduğu 26.000 metrekarelik spor salonu ve 2002'de mutfak sanatları programı için bir kafe ve ticari mutfak içeren bir Öğrenci Merkezi açıldı. 2006 yılında kolej 27.000- kare ayak kütüphanesi ve bitişik sanat galerisi.

California Üniversitesi, Kaliforniya Eyalet Üniversiteleri ve diğer akredite kolejler ve üniversiteler, Lake Tahoe Community College tatminkar bir şekilde tamamlanmış eşdeğer ve aktarılabilir kurslar için tam kredi vermektedir. Kolej ayrıca emeklilerin yararları için onaylanmıştır.

Üniversite takvimi, her çeyrek 12 hafta süren çeyrek sistemine dayanmaktadır. Dörtte üçü takip eden altı haftalık bir yaz dönemi var. Tarihler ve son tarihler için Akademik Takvime göz atın.

31 ön lisans seçeneği ve seçim için 28 kariyer ve teknik sertifika ile, öğrenciler Lake Tahoe Havzası Yangın Akademisi programı ve müttefik sağlık, iş idaresi, ticari müzik, ceza adaleti, dijital medya, teklifleri gibi çok çeşitli ilgi alanları takip edebilir ve vahşi eğitim. Transfer dereceleri öğrencileri California Eyalet Üniversitesi kampüslerine kabul edilmek için hazırlar.

Açık hava rekreasyonları tüm yıl boyunca yaklaşık 21.000 kişilik bir kasaba olan South Lake Tahoe'da bulunabilir. Öğrenciler üç kayak merkezinden dakikalar içinde. Tahoe Gölü çevresinde toplam 14 tatil köyü bulunmaktadır. Yaz su sporları, balık tutma, yürüyüş, kamp ve geniş bir dağ bisikleti parkurları ağını getiriyor. Güneş, her yıl ortalama yüzde 75 ya da 274 gün parlar ve öğrencilere Sierra Nevada dağlarını keşfetmek ve keşfetmek için birçok fırsat sunar.

Konumlar

Güney Tahoe Gölü

Address
1 College Drive
96150 Güney Tahoe Gölü, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri