Louisiana State University - ELOP

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Louisiana Eyalet Üniversitesi ve Tarım

Araştırma

LSU'da her gün bilimlerden sanat ve beşeri bilimlere kadar dinamik araştırmalar yürütülmektedir. Araştırma fakültemiz ve öğrencilerimiz keşif ve dünyayı anlamamızı ilerletir. Gel bizimle keşfedin.

Araştırma

Araştırma Odak Alanları

Araştırma alanlarımız malzeme bilimi, sahil ve çevre, enerji, yüksek performanslı bilgi işlem, biyoteknoloji ve biyomedikal araştırma, iletişim ve bireysel davranış ve topluluk bağlamındadır.

Araştırma Girişimleri

Herhangi bir zamanda LSU'da 1000'den fazla araştırma projesi devam ediyor. LSU fakültesi, kıyı korumadan enerji ekonomisine kadar gerçek dünyadaki meseleleri ele almak için uzmanlıklarını uygular.

Tesisler ve Kaynaklar

Fakülte ve öğrenciler, son teknolojiye sahip tesislerde en ileri düzeyde araştırma yaparlar. Finansman sağlamaya, endüstri ortaklıklarını geliştirmeye ve bir sonraki büyük atılımın ticarileşmesine yardımcı olmak için buradayız.

Öğrenci Araştırması

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine, alanlarında uzman olan profesörlerle çalışarak uygulamalı araştırma deneyimi kazanmak için fırsatlar bolca bulunmaktadır. Öğrencilerimizin eğitim deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için çok sayıda kaynağa sahibiz.

spot

Araştırma fakültemiz yerel, ulusal ve uluslararası toplumun aktif üyeleridir. Çalışmaları, kampüs kapılarının ötesinde bir etkisi olan bir bilgi gövdesine katkıda bulunur. Bu liderlerle ve uzmanlıklarıyla meşgul olun.

İş Dünyası ve Sanayi

Fakültemiz araştırma ve geliştirmenin öncüsüdür. İşletmelere ve sektöre ortak olma fırsatlarını memnuniyetle karşılıyoruz. İşletmenizin bugün uzmanlığımızdan nasıl yararlanabileceğini görün.

LSU Araştırma Çalışmaları

LSU fakültesi, her Louisiana vatandaşının hayatlarına dokunan araştırmalar yürütüyor. Devletin amiral gemisi olan üniversitesi olarak, çalışmamız, kronik hastalıktan kıyı zararı kaybına kadar uzanan, devletin en büyük sorunlarından bazılarına çözüm bulmaya odaklanıyor. Bilim, burs ve keşif sayesinde, fakülte ve öğrencilerimiz sadece kendileri için bir isim yapmazlar - devletimiz, milletimiz ve dünya halkları için bir fark yaratırlar.

Louisiana Kültürü

Louisiana'nın eşsiz kültürü özel bir deneyim sunuyor.

Hem Fransız hem de İspanyol mirasındaki kökleri ve bugün Cajun'lar olarak bilinen Acadians'ın güçlü bir etkisi ile devlet, renkli bir tarihe ve kendine has bir yeteneğe sahiptir. Dil, yemek, müzik ve halkının değişen kökeni başka yerlerde yaşanmayacak kültürlerin büyüleyici bir erime potu yaratır. LSU, Louisiana'nın başkentinin kalbinde yer almaktadır ve New Orleans ve Cajun Country, kampüse sadece bir saatlik mesafededir.

Mardi Gras

Louisiana'nın en çok tanınan şeylerinden biri, “Fat Salı” için Fransızca olan Mardi Gras'tır. Mardi Gras, devletin çeşitli şekilleri içinde kutlanır, ancak çoğu kral kek yemek, geçit törenine katılma ve kostümler içerir. Tatil, Louisiana'nın kültürünün ve mirasının ayrılmaz bir parçasını temsil ediyor.

Mutfak

Louisiana'da yemek, dünyanın başka hiçbir yerinde olmadığı gibi görkemli bir mutfak macerasıdır. Lafayette'in domuz boudini, Natchitoches'ın lezzetli etli turtaları ya da New Orleans 'Oysters Rockefeller'ı denerseniz, Louisiana'nın epicurean mirasının ağız sulandırıcı karışımını deneyimleyeceksiniz. Kırmızı fasulye ve pilav, bamya, jambalaya ve kerevit --- Louisiana'da hiçbir yemek sıradan ve herkesin damak tadına doymak için yiyecek ve tatlar var!

Mimari

Louisiana, kendine özgü mimarisi ve tarihi binalarının güzelliği ile bilinir. Aslında, Louisiana'da Ulusal Tarihsel Kayıtlar Kaydı'nda başka herhangi bir eyalette olduğundan daha fazla site bulacaksınız. New Orleans'ın Fransız Mahallesi, ABD'nin en eski Katolik katedrallerinden birinin ikonik mimarisinin yanı sıra güzel ferforje balkonlar ve tropikal avlular ile dekore edilmiştir. Tarihi River Road'da, Mississippi Nehri'nin yanı sıra antebellum konakları görebilirsiniz. Fransız tarzı Karayip tarzı evler ve 1700-1800'lere kadar uzanan renkli Créole kır evleri.

İklim

Baton Rouge, yıl boyu açık hava etkinlikleri için ideal olan yarı tropikal bir iklime sahiptir. Havalar mayıs ayından ekim ayına kadar sürekli olarak sıcaktır ve kışlar genellikle hafif ve kısadır. LSU futbolu ve beyzbol oyunları da dahil olmak üzere çok sayıda açık hava festivali, konser ve etkinlik, yıl boyunca düzenleniyor ve genellikle ılıman havada açık havada yemek yemek, yeme ve sosyalleşmeyi içeriyor.

Sporcunun Cenneti

Louisiana uzun zamandır “Sporcu Cenneti” olarak bilinir. Birçok balıkçı, bataklık ve kıyı bataklığı mükemmel balık avı, yaban hayatı izleme, tekne turu, kano ve fotoğrafçılık olanakları sunar. Devlet boyunca yemyeşil ormanlar avcılara hitap ediyor; Çok sayıda devlet ve milli park, dışarıdakileri sevenler için eğlence olanakları sunuyor; ve Tunus Tepeleri bölgesinin şelaleleri ve şelaleleri, LSU'nun yaklaşık 1 saat kuzeybatısında, yürüyüşçüler ve bisikletçiler için favori yerlerdir.

Müzik

Müzik Louisiana'nın taç mücevherlerinden biridir. Cajun ve zydeco müziğinden caz, blues ve gospel'e kadar, Louisiana'nın sesleri sizin adınıza ritim katacak. Louis Armstrong, Harry Connick Jr., Wynton Marsalis, Fats Domino ve Jerry Lee Lewis'in de dahil olduğu uzun bir Louisiana müzisyenleri, sadece orijinal müzikal stilleri yaratmamış, aynı zamanda ulus çapında ve dünya çapında müziği de etkilemiştir. Tercihiniz veya ruh haliniz ne olursa olsun, Louisiana şarkınızı söyleyecek.

Festivaller

Louisiana, tüm yıl boyunca tüm yıl boyunca gerçekleşen 400'den fazla ücretsiz şenliğe ev sahipliği yapıyor. Yerel kültürün en iyi ve en ilginç yönlerini sergileyen festivaller yiyecekleri, müziği, zanaatları ve hatta devletin tarımını kutlar. Breaux Köprüsü'nde Breaux Bridge Crawfish Festivali; Ponchatoula'daki Ponchatoula Çilek Festivali; Amite'de Amite İstiridye Festivali; New Orleans'taki Fransız Mahallesi Festivali; Crowley'deki Uluslararası Pirinç Festivali de yerli halk ve turistler tarafından sevilen olaylardan sadece birkaçı.

Gerçekler ve rakamlar

Son zamanlarda piyasaya sürülen sıralamalar, LSU'yu Louisiana'da en iyi ve bugünün öğrencilerinin en önemli sonuçlarından biri olan SEC'de bir lider yaptı: yatırım getirisi.

Her yıl 300.000.000 ABD Doları tutarında mali yardım ve burs veriliyor

3 öğrenciden 2'si SIFIR borçla mezun oldu

Tüm öğrencilerin% 92'si burs veya maddi yardım alıyor

Ömür Boyu Bir Yatırım

Kiplinger'in Top 100 Kamu Kolejleri arasında 65. sırada yer alan LSU, Louisiana'da en yüksek puan alan devlet üniversitesidir. Öğrencilerin, diğer üniversitelerden mezun olan öğrencilerin ortalama 12.000 dolarlık yüksek maaşları dahil olmak üzere, büyük bir yatırım getirisi ile olağanüstü bir eğitim alabilecekleri bir yer olduğu kanıtlanmıştır. Kaplan olmak için para ödüyor!

Konumlar

Baton Rouge

Address
Baton Rouge, Louisiana, Amerika Birleşik Devletleri

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: