MiraCosta College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

MiraCosta College Özel Yapan Nedir?

Öğrencilerimiz Hakkında

Hem öğrenciler hem de çalışanlar arkadaşça bir ortamın ve birbirimize yardımcı olmak için burada olduğumuz hissinin tadını çıkarırlar. Farklı öğrenci grubumuz, çeşitli yaşlardan, etnik kökenlerden ve kültürel kökenlerden gelen insanları içerir.

 • Kredi Kaydı: 14,773
 • Kredi Dışı Kayıt: 2.479
 • Cinsiyete Göre Kredi Kaydı: Kadın: 57% Erkek: 43%
 • Yaş ortalaması: 26
 • Etnik Kökene Göre Kredi Kaydı:
  • Afrika kökenli Amerikalı:% 4
  • Beyaz: 45%
  • İspanyol: 34%
  • Asya, Pasifik Adalı: 8%
  • Çoklu:% 7
  • Diğer: 2%
 • Aktif Görev Askeri / Gaziler / Bağımlılar: 1.396
112142_pexels-photo-1595391.jpeg

Üniversite Vakfı

MiraCosta College Foundation'ın vizyonu, hiç kimsenin maddi ihtiyaç nedeniyle eğitime erişiminin engellenmemesini sağlamak ve tüm öğrencilerin üniversite deneyimini zenginleştirmek için kaynakların mevcut olmasını sağlamaktır. Vakıf, gönüllü topluluk liderleri kurulu tarafından yönetilen ve Kalkınma ve Kolej Vakfı Vakfı tarafından yönetilen 501 (c) (3) kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Geçtiğimiz beş yıl boyunca Vakıf, koleje olan katkılarını iki katına çıkardı ve bu da burs alan öğrenci sayısını ve kampüs programlarını destekleyen özel kaynakları iki katına çıkardı. Vakfın önceliklerinden biri, uygun öğrencilere ücret ödemeden bir yıl üniversite kazanacak olan MiraCosta Sözüdür. Söz, ayrıca, Söz gereklerini yerine getirenlere ders kitaplarına ve eğitim malzemelerine yönelik finansman sağlayacaktır.

Bireyler, şirketler ve sivil gruplar, hayırsever hedeflerine ulaşmak için MiraCosta College Vakfı ile birlikte çalışır. Birçoğu bursu finanse etmeyi seçerken diğerleri, Akademik Daire Başkanlığı aracılığıyla akademik programların ve olanakların geliştirilmesini desteklemektedir. Yararlanıcılar yılda 1.000 ila 10.000 dolar arasında katkıda bulunur ve öğrenci bursları, sermaye projeleri, program geliştirme hibeleri ve eğitim ekipmanları dahil olmak üzere üniversitede çeşitli ihtiyaçları destekler. Başkanın Çember üyeleri, kolej ve toplumdaki rolü hakkında bilgi edinmek ve fikirlerini paylaşmak için MiraCosta'nın başkanıyla buluşmaya ve böylece kolej ile hizmet verdiği topluluklar arasında değerli bir bağlantı kurmaya davet edilir.112185_pexels-photo-1438072.jpeg

Misyon

Misyon

MiraCosta Community College District misyonu, çeşitli öğrenen nüfusuna başarılarına odaklanarak üstün eğitim olanakları ve öğrenci destek hizmetleri sunmaktır. MiraCosta, lisans dereceleri, üniversite transfer kursları, kariyer ve teknik eğitim, sertifika programları, temel beceri eğitimi ve hizmet verdiği toplulukların ekonomik, kültürel, sosyal ve eğitimsel refahını güçlendiren yaşam boyu öğrenme fırsatları sunmaktadır.

Kurumsal Hedefler

Hedef I. MiraCosta Community College District, yenilikçiliğe ve en iyi uygulamaları araştırmaya, yüksek eğitime geniş erişim ve çevresel sürdürülebilirliğe odaklanan öncü bir eğitim kurumu haline gelecektir.

Hedef II MiraCosta Community College District, her öğrencinin akademik başarı elde etme olasılığının yüksek olduğu kurum olacaktır.

Hedef III. MiraCosta Community College District, karar vermede sistematik veri kullanımıyla etkin planlama süreçlerini kurumsallaştıracak.

Hedef IV. MiraCosta Community College District, yüksek yönetim ve mali ihtiyat standartlarını gösterecek.

Hedef V. MiraCosta Community College District, vicdani bir topluluk ortağı olacak.

yer

MiraCosta Community College District, Güney Kaliforniya sahili boyunca San Diego County'de, kuzeyde Orange County ile güneyde San Diego metropol bölgesi arasında yer almaktadır. Bölge, San Diego'nun yaklaşık 35 mil kuzeyinde ve Los Angeles'ın 90 mil güneyindedir. İlçede Oceanside, Carlsbad, Encinitas, Rancho Santa Fe, Solana Plajı, Del Mar, La Costa, Olivenhain'in kayıtsız bölgeleri ve Carmel Valley ve Camp Pendleton Marine Base bölümleri yer almaktadır.

Kuzey San Diego İlçesi, olağanüstü K-12 okulları ve üstün yüksek öğrenim seçeneklerinin bolluğu ile tanınmaktadır. MiraCosta College hizmet verdiği devlet okulu bölgeleri arasında Carlsbad, Cardiff, Del Mar, Encinitas, Oceanside, Rancho Santa Fe, San Dieguito ve Solana Plajı bulunmaktadır. Yerel kolejler ve üniversiteler arasında Cal State San Marcos, Ulusal Üniversite, Palomar College, San Diego Eyalet Üniversitesi, UCSD ve San Diego Üniversitesi bulunmaktadır.

San Diego Turizm Otoritesi web sitesinde San Diego'nun Kuzey İlçesi, bozulmamış plajları, doğa korumaları ve kilometrelerce açık alanlarıyla bilinen geniş, geniş bir bölge olarak tanımlanmaktadır. Del Mar'dan Oceanside'a, Kuzey İlçesi kıyı şeridi küçük kasaba hissi veren eşsiz bir sahil beldesidir.

San Diego'da açık hava etkinlikleri için fırsatlar arıyorsanız, kuzey bölgesinde çok şey var. Los Peñasquitos Kanyon Koruma Alanı'ndaki yürüyüş ve ata binmekten, Carlsbad Lagünü'ndeki stand-up paddle board ve kanolara, tarihi Highway 101 boyunca bisiklet sürmeye veya spor balıkçılığına, La Jolla'dan Oceanside'a kadar sahil şeridini izlemeye veya sörf yapmaya, açık havada meraklılar kesinlikle eğlendirmek. San Diego'nun kuzey sahil kasabası Encinitas, National Geographic tarafından dünyanın en iyi sörf kasabaları arasında seçildi.

North County Kıyı bölgesi, LEGOLAND California, Deniz Yaşamı Akvaryumu ve Legoland Su Parkı, Carlsbad'daki Çiçek Tarlaları ve Del Mar Fuar Alanı dahil olmak üzere San Diego'nun görülmeye değer yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Temmuz ayı başlarında, ardından Eylül ayı başlarına kadar Del Mar Thoroughbred Yarışları geldi. Ayrıca San Diego doğal florası ve faunasına bakmak için San Diego Botanik Bahçesi bulunmaktadır. North County'nin doğu sınırında, San Diego Hayvanat Bahçesi Safari Parkı, Las Vegas tarzı Hint kumarhanesi ve bir avuç harika şarap imalathaneleri ve yerel birahaneler. Sanat meraklıları, Oceanside Sanat Müzesi'ne ve LUX Sanat Enstitüsü'ne bayılacaklar.

San Diego'nun North County kıyı ve iç bölgeleri, golfçüler için 40'tan fazla farklı parkur arasından seçim yapabileceğiniz bir cennettir. Pasifik Okyanusu'ndan gelen serinletici esintilerle süslenen Arnold Palmer tarafından tasarlanan Park Hyatt Aviara ve Tom Fazio tarafından tasarlanan Grand Del Mar golf sahaları, doğal alanların ve doğal bitki örtüsünün etrafında benzersiz bir şekilde şekillendirilmiştir.

San Diego'nun Kuzey bölgesi sizi Disneyland'dan sadece bir saat uzaklıkta tutarken, Balboa Parkı, San Diego Hayvanat Bahçesi, Gaslamp Quarter ve SeaWorld San Diego müzelerinin bulunduğu San Diego şehir merkezine yakındır.

Kuzey San Diego County, ülkenin en hızlı büyüyen şehirlerinden sekizine ev sahipliği yapıyor, işletmeler ve aileler North County'nin güneşli iç vadilerine ve doğal kıyı topluluklarına çekiliyor.111577_pexels-photo-1152500.jpeg

Konumlar

Okyanus

Address
Community Learning Center,
1831 Mission Avenue

CA 92058 Okyanus, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Okyanus

Address
Oceanside Campus,
1 Barnard Drive

CA 92056 Okyanus, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Encinitas

Address
San Elijo Campus,
Manchester Avenue,3333

CA 92007 Encinitas, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Carlsbad

Address
Technology Career Institute,
2075 Las Palmas Drive

CA 92011 Carlsbad, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri