Rio Hondo College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Whittier'in yukarısındaki tepelerde yer alan Bölge 1960 yılında kuruldu. Kolej, 1963 yılında eğitim için kapılarını resmen açtı ve 2012-2013'te 50. yılını kutladı. Kapsamlı bir toplum koleji olarak Rio Hondo, hemşirelik, itfaiye ve polis akademileri, otomotiv ve alternatif yakıtlar, tam bir transfer müfredatı ve temel beceri kursları ve hizmetleri gibi birçok güçlü kariyer-teknik program sunmaktadır. Kolej ayrıca kampüste ve uydu konumlarında zengin bir toplum hizmeti programları sunmaktadır.

Rio Hondo College , dönem başına yaklaşık 20.000 öğrenciyi kaydeden etkileyici bir eğitim kompleksi geliştirmiştir. Öğrenci topluluğu çevredeki toplulukların çeşitliliğini yansıtır ve yaklaşık% 67,2 Hispanik, Beyaz Hispanik Olmayan% 10,2, Bilinmeyen% 9,7, Asya% 8,1, Afrikalı-Amerikalı% 2,2, Filipinli% 1,4, Çok Etnikli% 0,8, Amerikan Yerlisi / Alaska Yerlisi% 0,2, Pasifik Adalı% 0,1.

Rio Hondo Community College District, Los Angeles County'nin güneydoğu kesimindeki çeşitli toplulukları kapsar. Ticari, endüstriyel, eğitim kurumları ve işletmeleri de içeren dinamik bir kentsel ve banliyö alanıdır. Birincil topluluklar El Monte, Whittier, Güney El Monte, Pico Rivera, Santa Fe Springs ve Los Nietos'dur. Yakındaki Norwalk, La Mirada, Downey, La Puente ve City of Industry toplulukları da College District'in ayrılmaz bir parçasıdır. Bölge kültürel, rekreasyonel ve çeşitli etnik ve kültürel fırsatlara kolay erişim sağlar.

Konumlar

Whittier

Address
Workman Mill Road,3600
90601 Whittier, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin