South Central Kentucky Community and Technical College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Southcentral Kentucky Community ve Technical College, binalar ve programlardan çok daha fazlasıdır: biz öğrencilerin güven, işbirliği, şefkat ve başarı bulduğu bir topluluğuz.

Southcentral Kentucky Community and Technical College (SKYCTC), 1939'da Ulusal Gençlik İdaresi (NYA) ve Batı Kentucky Eyalet Öğretmen Koleji'nin ortak sponsorluğunda kuruldu. Kolejin orijinal adı Batı Ticaret Okulu idi ve NYA eğitim tesisi olarak faaliyet gösteriyordu. Okul, II.Dünya Savaşı süresince sanayi işçilerini ve Silahlı Servis personelini eğitmek için kullanıldı. Savaşın sonunda, federal hükümet, bir bölge ticaret okulu olarak işletilmek üzere tesisi Eyalet Eğitim Bakanlığı / Mesleki Eğitim Bürosu ve Batı KY Eyalet Öğretmen Koleji'ne bıraktı.

1962'de Kentucky Genel Kurulu'nda bir yasa tasarısının kabul edilmesiyle okul, Western Kentucky Üniversitesi'nden (WKU) bağımsız hale geldi ve Western Area Meslek Okulu olarak yeniden adlandırıldı. 1968'de okul, mevcut ana kampüs konumuna taşındı ve adını tekrar Bowling Green Area Meslek Okulu olarak değiştirdi. 1973 ve 1982'de ek binalar inşa edildi ve toplam kullanılabilir eğitim alanı yaklaşık 177.000 fit kareye ulaştı. Aynı zamanda, binalarda yaklaşık 6.100.000 ABD Doları ve ekipman ve malzeme için 3.500.000 ABD Doları'nın üzerinde toplam karmaşık bir maliyeti temsil eder. Okulun adı 1996'da Bowling Green Bölgesel Teknoloji Merkezi olarak değiştirildi.

1997 Orta Öğretim Sonrası İyileştirme Yasası'nın (House Bill 1) kabul edilmesiyle Bowling Green Bölgesel Teknoloji Okulu, Kentucky Topluluğu ve Teknik Kolej Sisteminin bir parçası oldu. Sonuç olarak, adı Bowling Green Teknik Koleji olarak değiştirildi.

O zamandan beri, Kolej, Fen Bilimleri Önlisans ve Sanat Derecelerinde Önlisans sunan Kapsamlı bir Topluluk ve Teknik Kolej haline geldi. Transpark ve Franklin Kentucky'de kampüsler ekledi. 2012 yılında üniversitenin adı Southcentral Kentucky Community and Technical College olarak değiştirildi.

Konumlar

Bowling Green

Address
Loop Avenue,1845
42101 Bowling Green, Kentucky, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin