Resmi açıklamayı okuyun

Smith College'daki Yaz Precollege Programları, akademik çıkarlarını sınıfta ve ötesinde sürdürmek isteyen lise genç kadınları için entelektüel teşvik edici ve benzersiz fırsatlar sunar. Her yıl bu programlar, 200'den fazla genç kadına, zorlu ve ilginç konuları keşfetmek, üniversite başvurularını güçlendirmek ve dünyanın dört bir yanından motive edilmiş ve iddialı öğrencilerle birlikte yaşamak ve okumak için Smith lisans deneyimini örneklemek için özgürlüğe sahiptir. Smith, bu programlara, çok uluslu ve çeşitli ırk ve sosyoekonomik geçmişlerden gelen genç kadınları birlikte, olağanüstü bir entelektüel topluluk oluşturmasını memnuniyetle karşılıyor. Öğrenme ortamı, uygulamalı, işbirlikçi, araştırmacı, zorlu ve rol modellerinde zengindir. Smith öğretim üyeleri, öğrencilerin ilgi ve tutkularını teşvik ederken ve onlara yeni akademik beceriler geliştirmelerine yardımcı olurken sınıfta kişisel ilgi gösteriyor. Katılımcılar, geleneksel sarmaşıklarla kaplı binaları, muhteşem bahçeleri ve Paradise Pond'u ile Smith'in güzel 147 dönümlük kampüsünde kolej yaşamına lezzet katıyor. Öğrenciler kolej evlerinde birlikte yaşar ve Smith lisans öğrencileri ikamet amirleri ve öğretim asistanı olarak görev yaparlar. Tüm yemekler ev yemek salonunda servis edilir. Smith kampüsü, ülkedeki en iyi kolej kasabaları ve en küçük küçük sanat kasabaları arasında düzenli olarak belirtilen Northampton şehir merkezinden sadece bir kaç adım uzaklıktadır. Öğrenciler her gün boyunca kurs ve atölye çalışmaları yapıyor ve geceleri ve hafta sonları organize çeşitli kültürel, sosyal, atletik ve sanatsal etkinlikler arasından seçim yapabiliyorlar. Burada genç kadınlar bilimadamları, bilim adamları, yazarlar, araştırmacılar ve liderler gibi cesurca cesaretlendirilmekte ve eskiden esinlenilmek üzere esinlenilmektedir.

Uluslararası Öğrenciler Için

Smith College Precollege Programs, her yıl uluslararası öğrencileri dünyadaki programlarımızdan memnuniyetle karşılıyor. Smith'teki lisans tezine benzer küçük sınıflarımızın kadınların ciddiye alınması ve lider olarak mükemmelleşmesi için esin kaynağı olduğu bir ortamda olağanüstü öğrenme imkânı bulacağını fark edeceksiniz. Smith, Birleşik Devletlerin kuzeydoğu bölgesindeki, ülkenin herhangi bir yerindeki en yüksek uluslararası öğrenci yoğunluğuna sahip bir bölgedir.

İngilizce dil yeterliliği

Bir program için başvuru yaparken, konuyla hem İngilizce seviyenizin yanı sıra hem ilgi duyduğunuzu hem de bildiğinizi düşünün. Zorlu programlarımızda başarılı olmak için, sınıf derslerine devam edebilmeniz, grup tartışmalarına katılabilmeniz, İngilizceyi hızlı bir şekilde okumak ve yazmak ve iletişim kurmak ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak için İngilizce yeterlilik kazanmış olmalısınız. İngilizce deneyiminiz olumlu bir deneyim sahibi olmak için kritik önem taşır.

Uluslararası vatandaşlar için İngilizce yeterlilik testleri (TOEFL veya IELTS) gereklidir. Öğrencilerin İngilizce dışında başka bir dilde eğitilmesi için gereklidir. Bir öğrencinin iki yıl veya daha kısa bir süre İngilizce eğitimi alması durumunda, yine de İngilizce yeterlik sınav sonuçlarını sunması gerekir. İngilizce eğitimini üç yıl ve daha fazla süren öğrencilerin puanları vermeleri gerekmez.

Test gereksiniminin bir öğrencinin okula gittiğinde değil vatandaşlığa dayandığını lütfen unutmayın.

Aşağıdaki puanlar tavsiye edilir:

  • TOEFL: Minimum TOEFL puanı 90
  • IELTS: 6.5 genel bir minimum IELTS puanı tavsiye ediyoruz

Smith'de Yaşam

Deneyiminizin büyük bir kısmı üniversite hayatı ve bağımsız yaşam için gerçek bir his alıyor olacak. Kendinizi ilham verecek bir kampüs ortamına, konut müdürü ve stajyerlerin gözetim ve rehberliğine ek bir fayda sağlayarak kendinizi bırakın.

Canlı

Smith'in güzel evlerinden birinde, her biri harika bir ana üs görevi gören bir oturma odasının keyfini çıkarın. Öğrenciler Talbot, Lamont, Gillett ve Northrop evlerinde kalırlar. Smith evlerinin tek ve çift kişilik odaları vardır ve çoğu katılımcının oda arkadaşı vardır.

Her evin kendi yemekhanesi vardır ve Smith'in yemekleri lezzetli ve besleyici niteliktedir. Günde üç öğün sağlanır. Yemek Servisi personeli, glutensiz, vejetaryen ve vegan diyetlerine uygundur. Ayrıca, diğer diyet kısıtlamaları olan katılımcılar ile birlikte çalışırlar.

Normal bir gün

Sınıflar sabah 9'dan akşam 16'ya kadar devam eder. Bundan sonra, kampüs tesislerinin hepsini kullanabilirsiniz (Smith, iki jimnastik salonu, kapalı yüzme havuzu, açık ve kapalı yol ve tenis tesisleri, squash kortları, dans stüdyosu, kroket kortu ve bir fitness merkezi Smith aynı zamanda seçkin bir sanat müzesine, ödüllü bir botanik bahçesi ve sera evinde) ve derslerinizin (müzik, tiyatro) öğleden sonraları, akşamları ve hafta sonları için yer aldığı gezilere çıkıyor. Katılmak için her zaman örgütlü bir etkinlik vardır ya da programdan arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Her program kendi faaliyetlerinin bir kısmını sınıftan farklı olarak sunmaktadır, ancak tüm öğrencilerin katılmasını isteyecek aktiviteleri de planlıyoruz. Ayrı bir ücret talep eden isteğe bağlı kaçamaklar da bulunmaktadır.

TEMAS

Yaz Programları Ofisi

30 Belmont Avenue
Smith College
Northampton MA 01063

Telefon: 413-585-4455
Faks: 413-585-4344
E-posta: summerprecollege@smith.edu
Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hazırlık Yılı

Summer at Smith College

Bu bir haftalık Kolej Kabul Atölyesi, yüksek öğrenim sonrası gençler ve yaşlılar için, sizin gibi gelecek vaat eden genç kadınlara, üniversite başvuru sürecini başarılı b ... [+]

21 Temmuz - 27, 2019

Üniversiteye başvurmayı düşünmeye başladıkça, başvurularınızı ve kendinizi öne çıkarmanın açık yolları vardır. Başvuru sürecinde başarılı olmak için kabul uzmanlarından gelen en yeni analizleri ve içeriden öğrenebilecek uzmanlığı öğrenin.

Bu bir haftalık Kolej Kabul Atölyesi, yüksek öğrenim sonrası gençler ve yaşlılar için, sizin gibi gelecek vaat eden genç kadınlara, üniversite başvuru sürecini başarılı bir şekilde gezmeye yönelik en iyi uygulamalar, rehberlik ve üst ipuçları vermek üzere tasarlanmıştır. Eğitmenleriniz, Smith'in profesyonel kabul personelinin yanı sıra diğer üst düzey kolejlerden ve üniversitelerden gelen kabul görevlilerini ziyaret ediyor.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Northampton
Temmuz 2020
Ingilizce
7 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yaz kursları

Summer at Smith College

Smith'in Genç Kadın Yazarlığı Atölyesi, sadece lisedeki kızlara hitap eden az sayıda yazma programı ile yazınızı, çeşitli ortamlarda yazma aşkınızı besleyen yaratıcı ve d ... [+]

7 - 20 Temmuz 2019

Smith'in Genç Kadın Yazarlığı Atölyesi, sadece lisedeki kızlara hitap eden az sayıda yazma programı ile yazınızı, çeşitli ortamlarda yazma aşkınızı besleyen yaratıcı ve destekleyici bir ortamda keşfetmenize olanak tanır.

Sınıflarınızın tamamı atölye tarzında olacak, bu da her sınıfın tek bir ders üzerinde yoğunlaştığı kısa bir bölümle başlayacağı anlamına geliyor. Ardından eğitmenler, üzerinde çalıştığınız şeyi görmek için sizinle birlikte görüşeceklerdir. Açık yazı zamanı gelmektedir. Sınıf oturumu, her yazarın ilerlemesini grupla paylaşmasıyla sona erer.

Profesörlerin hepsi basılı yazarlar ve şairler. Size bir kitleye okumayı nasıl yapacaklarını ve nasıl yayınlanacaklarını öğretmek için özel bir dikkat gösterecekler. Atölye çalışmasının sonunda, edebi dünyada çevrimiçi bir yazı portföyüne ve bazı profesyonel kişilere başlayacaksınız.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Northampton
Temmuz 2020
Ingilizce
14 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Summer at Smith College

Smith College ve civarı, kadın tarihinde etkileyici bir deneyim sunan benzersiz koleksiyonlara ve kültürel miras kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Smith'teki vaktiniz ... [+]

21 Temmuz - 3 Ağustos 2019

Smith College ve civarı, kadın tarihinde etkileyici bir deneyim sunan benzersiz koleksiyonlara ve kültürel miras kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Smith'teki vaktiniz boyunca, arşiv araştırması, yerel müzeler ve tarihi mekanlar turları aracılığıyla kadınların yaşamlarını keşfedeceğiz. Kadınlara ve toplumsal değişime odaklandıkça, reform, seferberlik, kültürel müdahaleler ve tamamen isyan yoluyla Amerikan tarihinin seyrini değiştiren kadınlara tanıtılacaksınız.

Müfredat

Smith'in özel koleksiyonlarında son 150 yılda kişisel ve politik devrimlerin tarihini yazan harfler, günlükler, fotoğraflar ve manifestoları inceleyeceğiz. Smith ve Mt.'nin kurumsal arşivleri aracılığıyla kolej kadınlarının ilk kuşaklarını tanıyacağız. Holyoke. Ve Smith College Sanat Müzesi'nde feminist sanat araştıracağız.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Northampton
Temmuz 2020
Ingilizce
14 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Summer at Smith College

Bu iki haftalık disiplinlerarası programda, enerji üretim, ekolojik tasarım ve sürdürülebilir gıda konularına, konuların üstesinden gelmenin (veya yok saymanın) karmaşıkl ... [+]

21 Temmuz - 3 Ağustos 2019

Gerçekten sürdürülebilir bir gelecek elde etmek için neyin gerekli olacağını anlamaya yönelik "yeşil" ötesine geçmek isteyen küçük öğrenci topluluğuna katılın. Bir grup eşit derecede ilgili ve meşgul olan insanlarla birlikte öğrenmek ve yaşamak, Smith College'ın ve komşu toplumlarımızın sürdürülebilirlik ideallerini ve ilkelerini nasıl uyguladığını keşfedeceksiniz. Neyin çalıştığından ve neyin yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

MüfredatDüşünme ve "Yeşil" Ötesinde OyunculukBu iki haftalık disiplinlerarası programda, enerji üretim, ekolojik tasarım ve sürdürülebilir gıda konularına, konuların üstesinden gelmenin (veya yok saymanın) karmaşıklıklarını ve potansiyel etkilerini ortaya çıkarmak ve anlamak için, çoklu ve bazen çelişkili bakış açılarından yaklaşacağız. Bu konularda araştırmamız, doğa bilimleri ve beşeri bilimlerdeki önemli çalışmalar tarafından bilgilendirilecek ve yönlendirilecektir.... [-]
Amerika Birleşik Devletleri Northampton
Temmuz 2020
Ingilizce
14 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Summer at Smith College

Şimdi 30. yılında, Smith Yaz Bilim ve Mühendislik Programı (SSEP) bilim, mühendislik ve tıp alanında güçlü çıkarları olan istisnai genç kadınlar için dört haftalık bir ye ... [+]

7 Temmuz - 3 Ağustos 2019

Şimdi 30. yılında, Smith Yaz Bilim ve Mühendislik Programı (SSEP) bilim, mühendislik ve tıp alanında güçlü çıkarları olan istisnai genç kadınlar için dört haftalık bir yerleşim programıdır. Her Temmuz ayında, ülke genelinde lise öğrencileri seçer ve yurtdışında Smith College'a hayat ve fizik bilimleri ve mühendislik dallarında Smith öğretim üyeleriyle araştırma yapmak için gelir.

1990'da kurulan SSEP yıllık olarak 100'den fazla kız çocuğa hizmet ediyor. Kuruluşundan bu yana, 46 eyaleti, District of Columbia, Porto Riko ve 53 ülkeyi temsil eden yaklaşık 1.800 lise öğrencisi katıldı. Programdan sonra, katılımcılar, zorlu fen derslerini çözmeye ve kolejde neler bekleyebileceklerini anlamak için lisedeye dönüyorlar.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Northampton
Temmuz 2020
Ingilizce
4 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku