University of California, Berkeley

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Eylemdeki parlaklık

Berkeley Uluslararası Eğitim Programı (BISP), dünya çapında ve kültürel açıdan zengin University of California, Berkeley yurtdışında kısa süreli çalışma fırsatı sunmaktadır. Sevgiyle “Berkeley” veya “Cal” olarak adlandırılan bu kitap, en iyi alimler, sosyal aktivizm, yenilik ve çeşitli öğrenci organlarıyla ünlüdür. Başka bir deyişle, “Eylemdeki Parlaklık”.

Berkeley'nin profesörleri tarlalarında en iyilerden biri, çığır açan araştırmalar, yenilikçi düşünce, ilham verici öğretim ve topluma hizmetle uğraşıyorlar. Üniversitenin şu anki fakülte yedisinden en az yedi tanesi Nobel Ödülü'nü elinde tutuyor ve bu üniversitede sunulan uzmanlık düzeyini gösteriyor. Küreselleşmiş dünyamızda, UC Berkeley, iş dünyası ve sosyal ağlar gittikçe çeşitlendikçe, özgür konuşma ve düşünceli tartışmayı yaygınlaştırmaya devam ediyor.

Kampüs yaşamakta ve toplumda aktif olarak yer alan Kaliforniya ve dünyanın her yerinden en iyi lisans ve lisansüstü öğrencileri ile canlı ve canlıdır. Kampüs ve çevresindeki alanlar, Kaliforniya ve ABD'deki yaşamı deneyimlemek için sınırsız fırsatlar sunan kültür açısından zengindir.

Üniversitenin devam eden araştırma ve akademik mükemmeliyetinin bir sonucu olarak, UC Berkeley birden fazla dünya sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Times Higher Education'a göre her yıl dünyanın “Elite Six” küresel üniversite markalarından biri seçildi. Ek olarak, UC Berkeley, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020 ABD Haber ve Dünya Raporu küresel üniversite sıralamasında Amerika Birleşik Devletleri'nde bir numaralı devlet üniversitesi seçildi.

Görülecek çok şey, çok şey yapmak!

Berkeley kampüsü, dinamik ve birbirine bağlı bir topluluk oluşturmak için Kaliforniya ve dünyanın dört bir yanından gelen 42.000'den fazla öğrenciyle hayatla doludur . Günlük faaliyetler, performanslar ve etkinlikler kampüste ve çevresinde yaygındır ve hem öğrenci nüfusu hem de halka açıktır.

BISP öğrencileri, kampüsün her yerinden seçim yapabileceği 1.000'den fazla öğrenci grubunun olduğu öğrenci gruplarına katılmaya teşvik edilir .

Öğrenciler genellikle Kaliforniya'daki eğlenceli ve heyecan verici yerlere giderler. Ortak geziler arasında San Francisco, Napa Vadisi, Tahoe Gölü, Yosemite ve Los Angeles, Hollywood ve San Diego sahil sahil bölgeleri bulunmaktadır. Okul molaları sırasında Kaliforniya'nın dışından Las Vegas'a, Büyük Kanyon'a, Pacific Northwest'e Oregon veya Washington'a, New York'a, Chicago'ya, Florida'ya, Teksas'a gidebilir veya belirli bir favori Hawaii'dir.

Konumlar

Berkeley

Address
Berkeley International Study Program
Department of Sociology
410 Barrows Hall

4720-1980 Berkeley, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri