University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1343 yılında kurulan Pisa Üniversitesi, İtalya'daki en prestijli üniversitelerden biridir.
Üniversitenin ünlü mezunları Galileo Galilei, 3 Nobel ödüllü ve 2 Fields madalyasıdır.
İtalya'daki en iyi 3 üniversite arasındadır (ARWU) .
Günümüzde Pisa Üniversitesi, öğretim ve ileri araştırmalar için prestijli ve modern bir merkezi temsil etmektedir.

Pisa, uluslararası öğrencilere, İtalyan tarihi ve kültürünün zenginliğini güzel ve teşvik edici bir ortamda çalışmak ve deneyimlemek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Eğik Kule için dünyaca ünlü, neredeyse bütün bölümleri şehrin göbeğinde yer alıyor. Stratejik coğrafi konumu, uluslararası havaalanı ve mükemmel demiryolu bağlantıları, İtalya ve Avrupa'nın diğer bölgelerine hafta sonu gezileri imkanı sunuyor.

***

Hazırlık Kursu , yalnızca İngilizce dilinde öğretilen, Lise ve Üniversite dersleri arasındaki boşluğu kapatmaya yarayan bir yıllık bir programdır ve öğrencileri Pisa Üniversitesinde bir İtalyan derecesi için uygun akademik temellerle donatır.
Bu program, 11 veya 10 yıllık öğrenim görmüş olan ve Liseyi başarıyla tamamlamış uluslararası öğrencilere ve Lisenin son yılında Gelişmiş Yerleştirme (AP) dersleri almayan ve 2 yıl süren Kolej’e katılmamış olan Amerikalı öğrencilere yöneliktir.

***

Yaz Okulları, uluslararası öğrenciler ve ayrıca mezunlar için yoğun akademik derslerdir.
Çoğunlukla 1 ila 6 hafta sürer ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrenciler ve öğretim görevlileri ve İngilizce olarak verilen tüm derslerle uluslararası bir bağlamda yer alırlar.
Geleneksel olmayan öğretim biçimleri (atölye çalışmaları, öğreticiler, geziler, kültürel etkinlikler, ticari referanslar, vb.) Ve multidisipliner bir yaklaşımla karakterize edilirler. Profesörler kendi alanlarında uzman kişilerdir ve yaptıklarına büyük ilgi duyuyorlar.
Yaz Okulları sıkı akademik yönetmeliklere uygundur: her biri en az 3 ECTS kredisi verir ve final sınavlarını başarıyla geçen katılımcılar resmi bir akademik transkript alacaklardır.

***

İletişim:

Università di Pisa
Lungarno Pacinotti, 44 - 56126 Pisa (PI) İtalya

Hazırlık Kursu Hakkında Bilgi: studyabroad@unipi.it

Yaz Okulları Hakkında Bilgi: support.summerschool@unipi.it

Diğer bilgiler: international@unipi.it

Konumlar

Pisa

Address
Pisa, Toskana, İtalya

Programlar

Ders
Hazırlık Yılı
Yaz kursları
Bu okulun aynı zamanda sundukları: