Wellesley College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Wellesley eğitiminin mükemmelliği, ortamının güzelliği, yetenekli fakültesi ve kampüs kültürünün eşsizliği ile tanınır.

Ama en önemlisi, Wellesley, 100 yılı aşkın süredir dünyaya gönderdiği başarılı, düşünceli kadınlar için bilinir - fark yaratmaya kararlı kadınlar.

Dönüştürücü Bir Eğitim Deneyimi

Her yıl, dünyanın en iyi lisans öğrencilerinin 2.400 kadarı, en yüksek kişisel ve entelektüel beklentilerini aşmaya zorlanıyor. Wellesley mezunları, profesyonel ve mesleki spektrumda sergilediler ve kendi toplumlarında ya da dünya sahnesinde kullandıkları etki, tek başına güçlendirici bir lisans deneyiminin bir kanıtıdır.

Wellesley'in canlı akademik topluluğu, titiz, sorgulama araştırması ve yaratıcı, disiplinler arası düşünceye yüksek bir değer katıyor. Bütçeye olan işbirlikçi yaklaşımı, öğrencileri sadece birbirleriyle değil, aynı zamanda doğrudan çığır açan projelerle doğrudan çalışarak, dünya çapındaki fakültemizle değil, kendi bakış açılarını sorgulama, tartışma ve tasnif etme konusunda teşvik etmektedir.

Wellesley eğitimi, mezunlarının “gerçek dünya” için en yüksek hazırlık düzeyini, seçtikleri ilgi alanlarında düşünebilme, harekete geçme ve anlamlı ve etkili bir şekilde katkıda bulunma kabiliyeti açısından geliştirir.

“Tam Katılım” Avantajı

Wellesley'nin tam katılımlı akademik felsefesi, Kolej'in kendisini yönetmeye kadar uzanır. Öğrenci sesi burada karar vermede merkezi; Öğrenciler Mütevelli Heyeti'nin önemli komitelerinde görev yapar, fakülte araştırmasına katılır ve stratejik planlamaya katkıda bulunurlar.

Öğrenciler çok çeşitli müfredat dışı projelere katılırlar: Kolej ve çevresi ve daha büyük Boston alanı, yüzlerce staj, savunuculuk projesi ve ülkedeki en büyük akademik “etkin nokta” nın hayati bir üyesi olmanın nadir avantajlarını sunar.

Wellesley'de tam katılımlı olması beklenirken, öğrenciler bu amaca yönelik katılım duygusunu ve yaşam boyunca kişisel bağlılıklarını taşırlar. Bir Wellesley kadının sinyal işaretidir.

Yaygın Olarak Yerleştirilmiş Bir Kampüs Ortamı

Binaların düşünceli bir şekilde yerleştirildiği nefes kesen doğal ortamın ölçeği, Wellesley'in fiziksel olarak New England şehri olan Wellesley'deki (Massachusetts) Boston'un hemen dışındaki fiziksel ortamını ayırt eder.

Albright Institute, Knapp Sosyal Bilimler Merkezi, Davis Müzesi, The Newhouse İnsanlık Merkezi ve kadınlar için dünyaca ünlü Wellesley Merkezleri gibi önde gelen kurumlara ev sahipliği yapan Wellesley'nin kaynakları sadece çevre topluluk ve metropol için değil, bir mıknatıstır. alanı; dünyanın dört bir yanından dikkatleri ve bilginleri çekiyorlar.

Kadınlara Bağlılık

Wellesley College ilgili her şey, kadınlara olan bağlılığını dile getiriyor ve onlara her biri hakkında en iyi olanı değil, kendi potansiyeli olan, ama dünyamızın kadınlara sundukları şeyleri ödüllendiren ve geliştiren eşsiz bir eğitim deneyimi sunuyor.

Wellesley'nin Misyonu

"Dünyada fark yaratacak kadınlar için mükemmel bir liberal sanat eğitimi sağlamak."

Ministrari olmayan Sed Ministrare. Wellesley'nin sloganı, “Kolej'in misyonunu dört Latince ele geçirme” diye ilan ediyor: Dünyada bir fark yaratacak kadınlar için mükemmel bir liberal sanat eğitimi sağlamak.

Akıllı, ciddi kadınlar Wellesley'i seçiyor çünkü en iyi liberal sanat eğitimlerinden birini (ve toplam öğrenme ortamlarını) sunuyor. Ancak, oldukça saygın bir dereceden ve dört unutulmaz yıldan fazla mezun oluyorlar. “Wellesley kadınları” olarak, “gerçek dünyaya” anlamlı kişisel ve profesyonel katkılar yapmak için özel olarak hazırlanmışlar - ve bunun içinde önemli etkilere sahipler.

Dünyanın önde gelen kadın kolejinden olan Wellesley, entelektüel titizlik, hizmetin kalıcı önemine olan inancı (ve bu inancı uygulamaya koymak) ve öğrencilerine kapsayıcı, pragmatik bir yaklaşım sergileyen liderlik anlayışıyla bilinir.

Wellesley Believes In

Bir farklılık yaratmak

Her kadın kendi dünyasına anlamlı bir katkı yapabilir ve yapmalıdır. Kadınların güçlendirilmesinin ve liderliğin kendi gelişimleri ve dünya çapında toplumsal değişim için hayati öneme sahip olduğunun giderek daha da artmakta olduğu görülmektedir. Wellesley ve onun alumnaları, 100 yılı aşkın süredir kadın entelektüel ve sosyal gelişimini ve özerkliğini desteklemiş ve desteklemiştir.

Disiplinli Düşünme

Sorgulama ve entelektüel değişim disiplinli düşünceye yol açar. Wellesley, öğrencileri geniş bir yelpazede keşfetmeye, sorguya çekmeye ve yaratıcılıklara, farklı fikirleri, bakış açılarını ve deneyimleri sentezlemeye ve yeni anlayış seviyelerine götürmeye zorlar. Bir işbirliği kültürü (dünya çapındaki öğretim üyelerimizin yanı sıra akranları ile birlikte), öğrencinin entelektüel alışkanlıklarını iyileştirir, kararını verir ve ustalık duygusunu artırır, ona göre bir pozisyon almayı ve mahk conmiyetle savunmayı öğretir.

Çeşitliliğe Değer Verme

Kişinin entelektüel ve sosyal gelişimine ve akademik bir topluluğun canlılığına, yabancı bakış açıları ve deneyimleriyle doğru bir şekilde ilgilenmekten ve onları keşfetmekten daha fazla yararı yoktur. Wellesley, öğrencileri yeni fikirleri denemeye, yeni eylem biçimlerini denemeye ve inançları ya da seçimleri kendi başlarına meydan okuyan diğer kişilerle özgün bir şekilde etkileşim kurmaya teşvik eder.

Pragmatik Liderlik

Çağdaş bir liberal sanat eğitimi, gerçek dünya liderlik becerilerini geliştirmelidir. Wellesley eğitiminin zorluğu, mezunlarımızın dünyadaki bu kadar etkili olmasını sağlayan şeylerin bir parçasıdır. Ancak Wellesley'li kadınlara ayrıca, çevreyi “okuyabilecek”, zorluklara yönelebilecek ve insanları bir araya getirmek için bir araya getiren stratejik düşünürler de öğretiliyor. hedef.

Hizmet

Hizmet etmenin bilinmesi, etkili bir liderliğin anahtar unsurudur. Gerçek liderler kontrolden ziyade ilham verir ve akıl ve enerjilerini, bir vizyon arayışında bir sorumluluk, sorumluluk ve ortak bir amaç duygusu yaratma çalışmasına adamışlardır. Wellesley, eski Wellesley Başkanı Diana Chapman Walsh'un “güvenilir liderlik” olarak tanımladığı ve bu ideale abone olmanın Wellesley deneyiminin ayrılmaz bir parçası olduğu fikrine kendini adamıştır.

Konumlar

Wellesley

Address
Central Street,106
02481 Wellesley, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin