Youth for Understanding USA

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Neden ÇKP YFU?

YFU USA Community Colleges, uluslararası öğrencilerin üniversite programlarında başarılı olmalarına yardımcı olacak pek çok avantaj sunar:

DESTEK: Topluluk üniversiteleri, öğretmenlerden daha fazla kişisel ilgi ile küçük sınıflar sunar. YFU USA'da ayrıca her kampüste sorularınız ve sorunlarınız konusunda size yardımcı olacak özel bir koordinatör vardır.

MALİYET: Para kazanmak ister misiniz? Topluluk Yüksek Okulları, dört yıllık üniversitelerden daha ucuzdur ve YFU USA'nun ortak kolejleri, lisans eğitimine devam ederken özel ders ücretlerini kabul etmiş ve paradan tasarruf etmiştir.

PROFESYONEL SINIFININ ÇEŞİTLİ: Bir YFU ABD değişim programına katılmak, gelecekteki işverenlerin küresel bir pazar için etik ve problem çözme becerilerine sahip olduğunuzu gösterir.

YFU sizin için ne yapabilir?

AKADEMİK DESTEK: YFU'da baştan beri güçlü bir akademik plana sahip olmanızın önemli olduğunu biliyoruz. Eğitimli personelimiz ders seçimleriniz konusunda size yardımcı olacak ve iki yıllık programınızdan sonra transfer için "yolda" olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

KABUL DANIŞMANLIĞI: YFU ABD personeli ve kampüs koordinatörleri, ortak kolejdeki transfer seçeneklerinden bir üniversiteyi seçme ve başvurma sürecinde size yardımcı olacaktır.

Topluluk Koleji Programı

17-23 yaşları arasında olup orta öğretim mezunuysanız YFU USA Community College Programına (ÇKP) katılmaya hak kazanabilirsiniz!

YFU USA aşağıdaki programları sunmaktadır:

 • İngilizce seviyenizi yükseltmek için ESL
 • Gap Deneyimi: Dönem veya Yıl
 • Akademik Dönem veya Yıl
 • Geçiş Yoluyla İki Yıl Ön Lisans Derecesi Seçeneği

Destek Hizmetleri

YFU ABD personeli ve gönüllüleri ağı, öğrencilere ABD'deki yeni hayatlarında ihtiyaç duydukları desteği sağlar:

 • Okul gezintisinde size yardımcı olacak kampüs koordinatörleri
 • Eğitimli destek yöneticileri her türlü problemi çözmeye yardımcı olurlar
 • Sizi sağlıklı tutmak için sağlık sigortası
 • Vize sürecinde size rehberlik eden deneyimli personel
 • Havaalanı ve Seyahat Yardım

2 2: Lisansa giden yol

YFU ABD'nin ÇKP programı size Lisans derecesine başlamanızı sağlayabilir. İki yıllık lisans programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, dört yıllık bir üniversiteye geçiş için uygun olabilirler! YFU USA topluluk kolejleri birçok mükemmel üniversitenin yollarını sunar.

Yurt veya aile yanı mı? Seçim senin.

YFU öğrencileri, bir yurtta gerçek Amerikan üniversite hayatını yaşayabilir veya Amerikan aile hayatını deneyimlemek için bir aile yanında kalabilirler.

Yurtlardaki YAŞAM: Kampüste yaşamak, üniversiteye geçişi kolaylaştırmak için birçok yol sunar:

 • Kolay erişim: her şey kapının hemen dışında olur!
 • Zamandan kazanın: kampüste ve kampüste seyahat etmek için harcadığınız zamanın azalması, öğrenim, oyun veya uyku için daha fazla zaman demektir!
 • Katılın: binanızdaki birisi yeni en iyi arkadaşınız olabilir.

Konumlar

Washington

Address
Youth For Understanding USA
641 S St, NW
Suite 200

DC 20001 Washington, Columbia Bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri