Baden-Wuerttemberg Cooperative State University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Uluslararasılaşma en önemli stratejik hedeflerinden biridir Baden-Württemberg Kooperatifi Devlet Üniversitesi Heidenheim.

Anketler öğrencilerimizin fazla% 35 yurtdışında bir dönem geçirmek olduğunu gösterdi. Bu rakam ortalamanın üzerinde olduğunu ve giden öğrenci oranı Heidelberg veya Tübingen gibi büyük üniversitelerin hatta aşıyor. Öğrencilerin bir dönem yurtdışında İnceleme Değişim geçirmek ya da uluslararası bir şirkette çalışmak Borsası staj yapabilir ya dünya çapında ortak üniversite var.

1974 yılında, OffNet einen internen Bağlantı im Kooperatif Eğitim (şimdi Baden-Württemberg Kooperatifi Devlet Üniversitesi) aktuellen FensterUniversity - Alman "Berufsakademie" (şimdi Duale Hochschule Baden-Württemberg) 'de - Federal Devlette bir yenilikçi proje olarak başlatılan Almanya Southwest Baden-Württemberg. Bu teorik çalışmalar ve işbaşı eğitimi eşsiz kombinasyonuna dayalı bir lise sonrası eğitim ile öğrencilere sağlamak için tasarlanmıştır. Onlara hemen kavramları uygulamak için fırsat veren, akademik ve mesleki eğitim arasındaki UCE öğrencilerin alternatif, kendi işyerinde sınıfta öğrendikleri ve karşılığında üniversiteye onların eğitim şirketleri yeni fikirler getirmek.

Kooperatif Eğitim Heidenheim Üniversitesi İngiltere'nin Open University tarafından akredite edilmiştir. Üçüncü sınıf öğrencileri Açık Üniversitesi'nde kayıt olabilirler ve mezun olduktan sonra Alman "Bachelor" ek OU "Başarıları ile lisans diploması" verilir.

öğrenme ikili sistem

Bir ikisi, işverenleri kapsayan uygulama odaklı eğitim yanı sıra devlet akademik kurumlar sağlayan eğitim dual sistem, Almanya'da uzun bir geleneğe sahiptir. "Duale Hochschule Baden-Württemberg" - Baden-Württemberg Kooperatifi Devlet Üniversitesi - yüksek öğretim alanına öğrenme bu ikili sistemin uzantısı temsil eder.

Kooperatif Üniversitesi Eğitim planlamacıları tarafından beklenenden çok daha hızlı genişledi. artan öğrenci sayısı iş, sanayi ve sosyal kurumlar bir uygulama odaklı eğitim seviyesine sahip genç personel için artan talebi yansıtmaktadır.

Tipik işveren sonuçta kalıcı istihdama başarılı mezun alarak firma niyeti ile öğrenciye bir staj sunacak. Onların nihai sınavları Aslında, bizim mezunlarının neredeyse% 90'ı zaten iş sözleşmem var.

Konumlar

Heidenheim

Address
Marienstraße 20
D-89518 Heidenheim, Baden-Württemberg, Almanya

Programlar