Resmi açıklamayı okuyun

Animasyon, Görsel Efektler ve Dijital post prodüksiyon Enstitüsü Film Akademisi Baden-Württemberg bir parçası olarak 2002 yılında kurulan. Dr. Thomas Haegele liderliğinde, Almanya'da animasyon için en başarılı eğitim merkezlerinden biri haline ve mükemmel bir uluslararası üne sahip olmuştur. Film Academy Hareketli filmleri Alman ve uluslararası festivaller zaten çok sayıda ödül kazandı ile var.

1991 yılında kurulduğu günden ilkesi "yaparak öğrenme" konulu Film Akademisi Baden-Württemberg de olduğu öğretildi ve üretti. Öğrenciler filmler yaparak film yapmayı öğrenmek: Eğer filmi müziği beste, senaryolar, tasarımı ve inşaat setleri, kamera veya kurşun yönetmeni, oluşturmak animasyonlar ve görsel efektler yazmak ya da ses tasarımı, düzenleme ve montaj yapmak.

Proje desteklenen ve pratik konuk öğretim üyesi tarafından eşlik ediyor. Alman ve uluslararası film ve medya endüstrisinin profesyonelleri öğrencilere seminer ve atölye onların bilgi ve deneyim kazandırmak. Bu felsefe çalışma ve uygulama arasında doğrudan bir bağ oluşturur ve Film Akademisi'nde başarısına pazara yakınlığı ile katkıda bulunmuştur.

Öğrenci Projeleri

Kısa film "Tekerlek" nin Oscar adaylığı uluslararası ilgi Animasyon Enstitüsü, Görsel Efektler ve Dijital Postproduction oldu beri. Platform Animasyon Kariyer İnceleme dünya çapında en iyi animasyon okulların ilk 5 arasında 2014 yılında Animasyon Bölümü seçti. Son yıllarda, bu tür İlk Adımlar, VES Ödülleri'nde, LA Şort, SIGGRAPH, SICAF veya Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali olarak Alman ve uluslararası festivallere, animasyon enstitü öğrenci yapımları, çok sayıda ödül kazandı.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Almanca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Diploma

Institute of Animation, Visual Effects and Digital Postproduction at the Filmakademie Baden-Wuerttemberg

Teknik Yönetmenlik (TD) iki yıllık lisans derstir; mezunları animasyon ve görsel efekt-projeler için teknik Yönetim olarak nitelemek. ... [+]

Ne? Teknik Yönetmenlik (TD) iki yıllık lisans derstir; mezunları animasyon ve görsel efekt-projeler için teknik Yönetim olarak nitelemek. Teknik Direktörler onlar üretimin teknik yönlerini yönetmek anlamına film projelerinin teknik denetiminden sorumlu bulunmaktadır. Bir yapım ekibi katılarak, Animasyon Enstitüsü'nde TD-öğrenci sorunları çözmek ve boru hatlarını ele öğrenirler. Diğerlerinin arasında, onlar, eklentileri ve uygulamaları geliştirmek iş akışları ve üretim gereksinimlerini tanımlayan ve güncel araştırma projelerinde meşgul.

NEDEN? Teknik Yönetim için kariyer fırsatları çok iyi. Örneğin, mezunlar Pixar veya Industrial Light and Magic (ILM) gibi Hollywood'un büyük Animation Studios iş bulmak. Teknik hassasiyet ile artistik yaratıcılık arasındaki karışım Teknik Direktör çeşitlidir olarak çalışan ve çekici yapar.... [-]

Almanya Ludwigsburg
Bilgi iste
Ingilizce,Almanca
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Institute of Animation, Visual Effects and Digital Postproduction at the Filmakademie Baden-Wuerttemberg

konu alanı İnteraktif Medya kavramsallaştırma, üretim ve bu tür oyunlar, uygulamalar veya medya yerleştirmeleri gibi interaktif uygulamalar sanatsal tasarım öğrencilerine ... [+]

Ne? konu alanı İnteraktif Medya kavramsallaştırma, üretim ve bu tür oyunlar, uygulamalar veya medya yerleştirmeleri gibi interaktif uygulamalar sanatsal tasarım öğrencilerine eğitiyor. Bu bağlamda, Transmedia / Oyunlar Üreticileri tüm medya platformlarında üretimini denetlemek: Onlar, kendi ekiplerini yönlendiren bütçeleri yönetmek ve projenin gerçekleşme tüm aşamalarında dizginleri tutun.

NEDEN? Animasyon Enstitüsü'nde İnteraktif Medya öğrencilerin disiplinler arası takımlarda medya platformlarında çalışmayı öğrenirler. Eğitimleri sırasında onlar ödüllü oyunlar, uygulamalar, medya tesisat ve arayüzler oluşturun. Mezunlar genellikle start-up kendi başarılı şirketler, örneğin oyun veya medya danışmanlık ve grafik tasarım alanında. Öğrenciler böylece zaten paha biçilmez bir ağ oluşturarak sanayi uzmanları tarafından danışmanlık olduğundan, mezunlar gibi iyi uluslararası üne sahip şirketlerin kendilerini kanıtlamak. Gelecek Transmedia / Oyunlar Üreticileri genellikle böylece özellikle de uluslararası medya manzara tanımak, onların projesini temsil etmek festival ve fuarlara gönderilir. Artı, hiçbir öğrenim ücretleri tahsil edilmektedir.... [-]

Almanya Ludwigsburg
Bilgi iste
Ingilizce,Almanca
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Institute of Animation, Visual Effects and Digital Postproduction at the Filmakademie Baden-Wuerttemberg

Animasyon / Efekt Üreten (AEP) Filmakademie Baden-Württemberg de Animasyon Enstitüsü tarafından sunulan animasyon ve efekt projeler üzerinde bir uzmanlaşma, üretim için i ... [+]

Ne? Animasyon / Efekt Üreten (AEP) animasyon ve efekt projeler üzerinde bir uzmanlaşma ile üretim için iki yıllık bir lisansüstü derstir.

NEDEN? animasyon ve görsel efekt-sanayi halen animasyon ve görsel efektleri gerekli uzmanlığa sahip genç üreticiler arıyor. Animasyon Enstitüsü mezunları için mükemmel iş fırsatları yaratarak, böylece animasyon benzersiz özel bir program sunan ve etkileri üreterek endüstrinin ihtiyacına hitap etmektedir.

Kim? Adaylar ekonomi, medya, tasarım ya da iletişimde ilk derecesine sahip veya benzer pratik deneyim belgesi vermelidir. İdeal olarak, adayların şimdiden üretimde bazı çalışma deneyimi elde etmiş.

... [-]
Almanya Ludwigsburg
Bilgi iste
Ingilizce,Almanca
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Showreel 2015