Institute of Animation, Visual Effects and Digital Postproduction at the Filmakademie Baden-Wuerttemberg

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Animasyon, Görsel Efektler ve Dijital post prodüksiyon Enstitüsü Film Akademisi Baden-Württemberg bir parçası olarak 2002 yılında kurulan. Dr. Thomas Haegele liderliğinde, Almanya'da animasyon için en başarılı eğitim merkezlerinden biri haline ve mükemmel bir uluslararası üne sahip olmuştur. Film Academy Hareketli filmleri Alman ve uluslararası festivaller zaten çok sayıda ödül kazandı ile var.

1991 yılında kurulduğu günden ilkesi "yaparak öğrenme" konulu Film Akademisi Baden-Württemberg de olduğu öğretildi ve üretti. Öğrenciler filmler yaparak film yapmayı öğrenmek: Eğer filmi müziği beste, senaryolar, tasarımı ve inşaat setleri, kamera veya kurşun yönetmeni, oluşturmak animasyonlar ve görsel efektler yazmak ya da ses tasarımı, düzenleme ve montaj yapmak.

Proje desteklenen ve pratik konuk öğretim üyesi tarafından eşlik ediyor. Alman ve uluslararası film ve medya endüstrisinin profesyonelleri öğrencilere seminer ve atölye onların bilgi ve deneyim kazandırmak. Bu felsefe çalışma ve uygulama arasında doğrudan bir bağ oluşturur ve Film Akademisi'nde başarısına pazara yakınlığı ile katkıda bulunmuştur.

Öğrenci Projeleri

Kısa film "Tekerlek" nin Oscar adaylığı uluslararası ilgi Animasyon Enstitüsü, Görsel Efektler ve Dijital Postproduction oldu beri. Platform Animasyon Kariyer İnceleme dünya çapında en iyi animasyon okulların ilk 5 arasında 2014 yılında Animasyon Bölümü seçti. Son yıllarda, bu tür İlk Adımlar, VES Ödülleri'nde, LA Şort, SIGGRAPH, SICAF veya Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali olarak Alman ve uluslararası festivallere, animasyon enstitü öğrenci yapımları, çok sayıda ödül kazandı.

Konumlar

Ludwigsburg

Institute of Animation, Visual Effects and digital Postproduction at the Filmakademie Baden-Wuerttemberg

Address
Filmakademie Baden-Württemberg
Institute of Animation, Visual Effects and Digital Postproduction
Akademiehof 10

D-71638 Ludwigsburg, Baden-Württemberg, Almanya
Telefon
+49 7141 969 82 800