Dubai College of Tourism

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Dubai College of Tourism (DCT) Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı (Dubai Turizm) tarafından , Dubai'deki tüm turizm ve otelcilik hizmeti personelinde profesyonel mükemmellik kapasitesini artıracak birinci sınıf bir mesleki turizm koleji olmak için kurulmuştur.

Vizyon

Vizyonumuz, MENA bölgesindeki turizm, otelcilik, perakende ticareti, mutfak sanatları ve etkinlik endüstrileri için önde gelen mesleki eğitim enstitüsü olmak ve hem öğrenciler hem de işverenler tarafından tanınmaktır.

Değerler

  • Öğrenci Odaklı
  • Hayatboyu Öğrenme
  • yenilik
  • Etraflılık
  • İlişkiler
  • Endüstri odaklı
  • mükemmellik

Instagram: @waelhneinii

Mesleki Eğitim

DCT, beş temel konu alanında sertifika ve diploma kursları sunar: turizm, misafirperverlik, mutfak sanatları, perakende ve etkinlikler ve özel bir Dubai Programları fakültesi. Programlar, BAE için Ulusal Nitelikler Çerçevesini (QFEmirates) takip eder ve KHDA tarafından onaylanır.

DCT'de sunulan 'iş odaklı' eğitim, 'akademik' çalışmaya devam etmek istemeyen ve Dubai'nin turizm ve otelcilik sektörlerinde sayısız heyecan verici ve ödüllendirici kariyer fırsatlarına açık bir yol arayan liseden ayrılanlar için çekici olacaktır. . Sunulan mesleki eğitim, endüstri ile ortaklaşa tasarlanmıştır; öğrenciler, kursu tamamladıktan sonra işlere yol açacak stajlar yoluyla pratik deneyim kazanacaklar ve aynı zamanda sektörde ilerleme için gelişmiş gelecekteki fırsatlar kazanacaklar.

Kolej, ilk öğrenci alımını Eylül 2017'de kabul etti.

Endüstri Eğitim Girişimleri

Dubai Turizm ve Dubai hükümeti tarafından belirlenen stratejiye uygun olarak DCT, Dubai Way (turistler için çevrimiçi video tabanlı bir program) gibi turizm endüstrisinde çalışanlar için özel olarak tasarlanmış temel eğitim programları sağlamak için doğrudan Dubai'nin turizm endüstrisiyle birlikte çalışır. Dubai'de çalışan personel) ve Dubai Expert (uluslararası seyahat acenteleri için etkileşimli bir çevrimiçi eğitim aracı). Her iki program da Dubai'ye gelen tüm ziyaretçiler için genel turist deneyimini geliştirme nihai amacına sahiptir.

Medyaf

Kolej Dubai'nin turizm sektöründe çalışmalarına Emiratis çekmek için Medyaf, Dubai Turizm girişimini (Turizm ve Ticaret Pazarlama Bölümü) çalıştıran sorumludur. DCT, genç BAE vatandaşlarını şehrin gelişen turizm sektörünün bir parçası olmaya teşvik etmek ve teşvik etmek için mükemmel işe alım, eğitim ve endüstri alıştırma programları geliştirmiştir.

DCT'de yeni bir öğrenci ne bekleyebilir?

DCT, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmış, öğrenci merkezli bir kurumdur. Mesleki eğitimimiz ve değerlerimiz, öğrencileri gerçek sonuçlara, özellikle de kurs tamamlandıktan sonra iş fırsatları ve kariyer potansiyeline hazırlamak için tasarlanmıştır.

Bu, öğrencilerimize gelecekteki kariyerlerinde başarılı olmak için gerekli becerileri öğretildiği ve uyguladığı anlamına gelir. DCT, her kursta gururla çalışma stajları sunarken, endüstri konuk dersleri, saha ziyaretleri, atölye çalışmaları ve diğer deneyimsel öğrenme de bir özelliktir.

Kolej, Dubai Turizm tarafından oluşturulmuştur. Dubai hükümetinin bir girişimidir ve bu nedenle sektörle benzersiz bağlantılara sahiptir. Pek çok sektör profesyoneline erişim sayesinde, öğrencilerimiz gelecekteki potansiyel işverenlerine çok yakındır. Bu nedenle nihai hedef, hükümetin kendi varlığına olan güveni nedeniyle öğrencilerin iş güvencesi ve kariyer fırsatı ile mezun olmalarıdır.

DCT, Dubai'nin turizm ve eğitim sektörlerinin aktif ve hayati bir üyesidir. Öğretmenler ve personel Turizm Endüstrisinden gelmektedir. Hepsinin paha biçilmez içgörüsü ve deneyimi vardır ve öğrencilerinin gelecekteki başarısına gerçek bir ilgi duyarlar.

Bu nedenle kolej, turizm endüstrisinde yaratılan heyecan verici ve ödüllendirici işleri üstlenmeye hazır bir öğrenci tabanı oluşturuyor.

149199_pexels-photo-415648.jpeg

Dubai'de okumak nasıl bir şey?

Dubai, eşsiz ve gururlu bir kimliğe sahip büyüleyici bir şehirdir. 200'den fazla farklı milletten insana ev sahipliği yapmaktadır ve hem hızlı hareket eden, güçlü bir iş merkezi hem de rahat bir turizm merkezidir. Eski dünya cazibesinin yeni dünya hırs ve yeniliğiyle buluştuğu bir yer.

Bunun bir nedeni, coğrafi olarak, doğuya ve batıya bir geçit olarak mükemmel bir şekilde konumlandırılmış olması, seyahat etmeyi ve oradan seyahat etmeyi de kolaylaştırıyor. Harika bir üs ve uygun bir mola yeri.

Dubai aynı zamanda, 2025 yılına kadar dünyanın en çok ziyaret edilen şehri olma hedefi ile dünyanın en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. Sonuç olarak, Dubai birçok öğrenciyi turizm alanında kariyer için eğitiyor.

Dubai, kültürlerin ve etkilerin kaynaştığı bir pota ve bir öğrenci olarak daha iyi bir kombinasyon isteyemezsiniz. Sürekli olarak hayatın her kesiminden diğer öğrencilerle tanışıyorsunuz ve bunun sonucunda öğreniyor ve büyüyorsunuz.

Öğrenci tesisleri

DCT'nin son teknoloji tesisleri arasında, öğrencilerin projelerde ve sınıf ödevlerinde ekipler halinde çalışmaları için açık bir ortamın bulunduğu bir Öğrenci Öğrenim Merkezi ve bir açık alan kafe bulunmaktadır. Ders tarzı ve geleneksel sınıflarımız, grup etkileşimlerini ve uygulamalı aktif öğrenmeyi kolaylaştırır.

Kolej, en yüksek uluslararası standartlara uymak ve teknolojinin avantajlarından tam olarak yararlanmak üzere kurulmuştur.

DCT, Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nin yanında, şehrin tam kalbinde yer almaktadır. Metro ve diğer toplu taşıma araçlarıyla erişilebilir.

Konumlar

Dubai

Address
Dubai College of Tourism
4th Floor, C2, One Central, Dubai, UAE

Dubai, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin