Resmi açıklamayı okuyun

Birzeit Üniversitesi başlangıçta Bayan Nabiha Nasır (1891- 1951), Filistinli eğitimci öncü ailesinin bir üyesi tarafından 1924 yılında bir okul olarak kuruldu. 1953 yılında, o bir lise programına ek olarak, sanat ve bilimler birinci yıl üniversite dersleri vermeye başladı. 1961 itibariyle, Birzeit Koleji ikinci yıl üniversite dersleri sunan. Ertesi yıl, ön lisans kendi lisans derecesini tamamlamak için başka Arap dünyasındaki diğer üniversitelere transfer ve öğrencilerin sağlayan iki yıllık bir program için verilmiş.

1967 yılında, Batı Şeria ve Gazze Şeridi Filistinliler bu alanlarda ikamet uygulanan seyahat kısıtlamalarının sonuçlandı, İsrail askeri işgali altında düştü. Sonuç olarak, öğrencilerin eğitimlerine devam etmek komşu Arap ülkelerine seyahat etmek daha az başardık. Bu yeni bir siyasi ortam yavaş yavaş lise programı ortadan kaldırmak ve daha yüksek bir eğitime yoğunlaşmak Birzeit istenir. 1972 itibariyle, üniversite Edebiyat Fakültesi ve Fen Fakültesi verilen lisans derecelerine yönelik dört yıllık bir program başladı.

1975 yılında, isim, Birzeit Üniversitesi resmen kabul ve Birzeit Filistin'de kurulan ilk Arap üniversite oldu. İlk mezuniyet töreni 11 Temmuz 1976 tarihinde gerçekleştirildi. 1978 yılında, Ticaret ve Ekonomi Fakülteleri kuruldu, bir yıl sonra Mühendislik Fakültesi izledi. Üniversite 1977 yılında yüksek lisans programları sunmaya başladı. 1996 yılında, Yüksek Lisans Çalışmaları Fakültesi resmen kuruldu.

1973 yılında, tam teşekküllü bir üniversite haline Birzeit geliştirme tamamlanması yaklaştı gibi, İsrail iki hafta boyunca askeri emriyle kampüs kapattı. Bu üniversite topluluğunun karşı birçok baskıcı önlemlerin ilk oldu. Az bir yıldan sonra, İsrailli askeri yetkililer, üniversite başkanı, Dr. sınır dışı Ondokuz yıl boyunca sürgünde kaldı Hanna Nasir. 1979-1992 itibaren, üniversite İsrail işgal makamları birkaç kez kapatıldı. Yükseköğretimin tüm Filistinli kurumları olduğu gibi on beşinci ve son kez, İsrail askeri, 29 Nisan 1992 ile 8 Ocak 1988 den üniversiteyi kapattı. Kapatılması bu uzun süre boyunca, üniversite kampüs dışından derme çatma düzenlemeler küçük çalışma grupları ile yeraltı çalışmaya devam etti. Bu koşullar altında, çok sayıda öğrenci mezun her zamanki saatinde daha aldı.

Üniversite Bugün

Bugün, Birzeit Üniversitesi 900'den fazla öğretim ve personel ve yüzde 64 kadın (6497 öğrenci) olan yaklaşık 10.103 öğrenci ve yüzde 36 ile gelişen bir kurum, Batı Şeria'daki tüm bölgelerinden gelen erkek (3606 öğrenci) olmasıdır. Üniversite 10 kilometre kuzeyinde Ramallah ve 26 kilometre kuzeyinde Kudüs Birzeit City, eteklerinde yer almaktadır. Akademik özgürlük ilkelerini firma taahhüt üniversite sorumlu liderler ve vatandaşlar olmak üzere, genç Filistinli nesil hazırlamayı amaçlamaktadır. Akademik mükemmellik yolunda öğrencilerine teşvik gibi, aynı zamanda toplumsal bilinç ve ulusal bağlılık ihtiyacını vurgulamaktadır.

Derslerin Bizim listesi şunlardır:

Arap Toplumu Arap Toplum Filistin Kültürel Çalışmalar Modern ve Çağdaş Arap Düşünce Modern Standart Arapça Arapçası Filistin Derneği Filistin Soru Kadınlar

Program dili:
  • Ingilizce
  • Arapça

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Ders

Birzeit University PAS

Filistin ve Arap Araştırmaları Programı (PAS), uluslararası öğrencilere Filistin ve Arap ilgili sosyal bilim dersleri ile Arap dilinin çalışma birleştirmek için bir fırsa ... [+]

Filistin ve Arap Araştırmaları Programı (PAS), uluslararası öğrencilere Filistin ve Arap Dünyası ile ilgili sosyal bilim dersleri ile Arap dilinin çalışma birleştirmek için bir fırsat sunuyor Birzeit Üniversitesi'nde bir akademik programdır. Ilk elden yere siyasal ve toplumsal gerçekleri yaşarken Uluslararası öğrenciler çalışmalarını yürütmek.

Saygın dil ve sosyal bilimler profesörlerinin sicili üzerine Çizim, Birzeit Üniversitesi araya müfredat dışı dersler ve alan gezileri bir dizi, akademik kalite akredite dersleri veren, bu kapsamlı uluslararası çalışma programı üretti. yıl boyunca program üç dönem, iki normal dönem ve bir yoğun yaz dönemi oluşmaktadır. Öğrenciler herhangi bir dönemin başında kayıt olabilirler. PAS Programı, dünyanın dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerine ve mezunlarına açıktır, Ortadoğu ile ilgili bir alanda çalışanlar ve bölgenin derinlemesine bilgi, onun dilini ve kültürlerini kazanmak isteyenler.... [-]

Filistin Devleti Birzeit
Açık Kayıt
Ingilizce,Arapça
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Palestine and Arabic Studies Program (PAS)