Resmi açıklamayı okuyun

Cavilam - İttifak Fransız Vichy (Auvergne), merkezi Fransa'da bir kentte özel bir üniversitedir ve böylece Paris az 3 saat ve Lyon 2 saattir. Enstitü, tüm yıl boyunca açıktır.

Vichy "kaplıca şehirleri Kraliçesi", Termal turistler ve spa misafirler için popüler bir destinasyon olarak bilinmektedir. antik ağaçlarla villalar, Napolyon döneminden Parkın uzun caddeleri, Art Nouveau Opera ve Nehir Allier Vichy esinlenerek tıbbi yaylar görülmemiş bir çekicilik ve sevinci gerçek Fransız sanat yetenek katmaktadır. Sporseverler çok yeşil, doğal peyzaj en yüksek sınıf Vichy altyapılarını sunar.

Bizim enstitümüz Parc des Célestins dibinde şehir merkezinde yer almaktadır.

Tren istasyonu yanı sıra sinemalar, bankalar, mağazalar, restoranlar ve konaklama: her şey bizim kampüs yürüyerek ya da bisikletle erişilebilir.

Tüm için bir dil enstitüsü

Cavilam - İttifak française 120'den fazla ülkeden gelen yılını 5000'den fazla öğrenci alarak ve dil öğretiminde eğitim yenilik katılır, Fransa'daki uluslararası bir kültür merkezidir.

Bizim öğretmenler tüm Yabancı Dil (FLE) olarak ya da modern yabancı dil (Lve) için Fransızca öğretmeni olarak bir üniversite diplomasına sahip. Onların eğitim en son öğretim metotlarını içerir. Bu yöntemler etkili bir dil öğrenme (sözlü anlatım, yazılı anlatım, dinleme-anlama, metin anlama) sağlar. Onlar sınıfta etkileşim ve yaratıcılığı teşvik görev için önde görev gidip dil ​​öğretimine uyarlanmış bir yeni teknolojileri ayarlamak, gerçek belgeler ve otantik iletişim durumları ile çalışır.

Yabancı dil olarak Fransızca Bölümü

Yabancı dil olarak Fransızca Bölümü Sizin için aşağıdaki teklifi tutar:

Tüm beceri düzeylerinin yetişkinler için daldırma prensip sonra Fransızca kursları Öğretmenler için eğitim seminerleri / iç, (Fransa'da: FLE) yabancı dil öğretimine Fransız Resmi Fransız niteliklerin Hazırlık (DELF / DALF, TCF vs.) Okul grupları için dil kursları Yaz Okulu "Spor ve Dil" 12- 16 yaşındaki için atölye çalışmaları, konferanslar, turlar ve yakın tattırarak kombinasyonu ile size Fransız mutfağı getiriyor ders "Fransız Dili ve Gastronomi '.

Yabancı Diller Bölümü

Yabancı Diller Bölümü, ulusal ve uluslararası kitleye hitap etmek istiyorum. Yılda 1.700 üzerinde öğrenciyi ağırlamaktadır. Bu bölüm, aşağıdaki kursları sunmaktadır:

İngilizce, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca Yoğun kurslar Uzatma kursları (akşam ya da öğleden sonra) (Belirli bir çalışma ortamında kullanılmak üzere) mesleki yönlendirme ile dil kursları Bireysel dersler Gençler için Özel kurslar (10 ila 17 yaş) Gençler için Yaz Okulu "Spor ve Dil" Bizim küçük (6 ila 9 yaş) için "özel Kids" -Englischkurse Bir testi İngilizce becerilerini olasılığı (TOEIC - TOEIC) resmen doğruladı ve uluslararası kabul görmüş bir sertifika olması.

A Yeterlik Merkezi

Cavilam (canlı dil ve medya kavramları için Merkezi) "Centre d'Vivantes des Langues et des Medias Yaklaşımlar" 1964 yılında kurulmuştur. Darbe Clermont-Ferrand üniversiteleri ve Vichy kenti idi. 2012 Alliance Française uluslararası ağda Enstitüsü katıldı.

Kendi eğitim inovasyon yeteneği dünya çapında bizim kurumun Dünyaca ünlü bir kurum olarak ünlüdür. Olağanüstü bir kentin misafirperver bir ortamda 120'den fazla ülkeden gelen her yıl 5000'den fazla yabancı öğrenci ve yabancı öğrencileri (han) s alır.

Güzel Parc des Célestins Nehri Allier dibinde Özellikle elverişli konumu: cavilam - İttifak française olağanüstü teknik donanıma sahip kaliteli bir rahat ama şık bir atmosfer içinde seminerler ve 9.000 m² modern olanaklar sunmaktadır.

Bizim enstitümüz Fransa Dışişleri Bakanlığı, Institut Français, Uluslararası Frankofoni Örgütü (OIF), yurt dışında Fransız kültürel hizmetlerin ve medya bir dizi düzenli çalışır - birlikte ile - TV5 Monde, Radio France Internationale ve Canal Académie tarafından yol açtı.

Kalite etiketi "Yabancı Dil Olarak Fransızca"

2008 2012 gerektiğinde Enstitü tüm denetlenen bölgelerde (Resepsiyon, bina, eğitim ve yönetim) üst işaretleri puanlama, yabancı dil olarak Fransızca okul kurulları onay "Etiket Qualité FLE" Fransızca resmi mührünü verildi.

Ne kalitesi bizim için anlamı ...

Biz bilgi tüm isteklere yanıt verecektir ya da 48 saat içinde kaydolmak için. Biz her açıdan memnun katılımcıların sağlamak için her şeyi yapmak. Bu resepsiyon, öğretim, eğitim kalitesi ve biz yakın size hayat Fransız bir şekilde getirmek hangi kültür ve eğlence programının organizasyonu için özellikle doğrudur. Biz herhangi bir şikayet ele almak ve uygun çözümler arıyorlar. Biz onun günlük rutin her ders peşinde. Biz katılımcılarla temas halinde sürekli kalır. Orada rahat hissediyorum ve personel adil muamele böylece kurum yönetmek. Biz kişisel ve mesleki gelişim için çalışanlarımıza fırsatlar sunmaktadır.

Değerlerimiz

Cavilam In - Alliance Française hayat dolu, bir yer değiş tokuş edilir, dil ve deneyim farklı kültürlerin öğrendik, size aşağıdaki değerleri vermek istiyorum:

Mükemmellik, eğitim yenilik, sosyallik

ev sahibi aileler ve çok sayıda ziyaretleri ve akşam olaylar konaklama hayatın Fransız tarzına hızla bağlamak ve hızlı bir ilerleme sağlamak.

Bizim Güçlü

Özellikle yüksek kaliteli öğretim FLE Kalite Etiketi ile Bir yıl boyunca Enstitüsü Kurslar her Pazartesi başlar Üniversitelerarası kütüphanesine ücretsiz ve ücretsiz erişim Çeşitli konaklama seçenekleri: Ev sahibi aileler, öğrenci yurtları, stüdyolar, Apart Otel, Oteller. Fransız yaşam tarzı size ev sahibi ülkede çok dil gelmesi böylece. Bireysel transferi ve alımı (tren istasyonu, havaalanı) Kültürel Etkinlikler Misafirperver, kozmopolit atmosferi Yüksek yaşam kalitesine sahip bir orta ölçekli şehir Her zaman zaman ve misafirleri için açık bir kulak sahip bir ekip. Bireysel yaklaşım Kalite peşinde

Bizim metodoloji

Fransız öğrenin ve Fransız toplumu anlama - bunlar bizim olayların amaçlarıdır. Bizim pedagoji öğretim yöntemleri En son yeniliklere dayalı bir iletişim ve eylem odaklı yaklaşıma dayanır almaktadır.

Çeşitli faaliyetler yoluyla yoğun bir öğrenme Iletişim becerileri edinimini teşvik Yaklaşımlar Enriching kültürlerarası değişim

Girişte, katılımcıların dil testi tamamlamak. Sonra düzeyine uygun ve büyük olasılıkla öğrenme hedefleri kursları atayın. Düzeyleri ve içerik öğrenme Dil Öğretimi için referans (GER) Common European Framework gereksinimleri ile uyumludur.

Öğretmenler hesaba her öğrencinin öğrenme hızını almak ve sabit bir haftalık envanter her katılımcının ilerlemesini sağlar. Clermont-Ferrand Üniversitesi kurslarımız pedagojik kontrolünü sağlar. Kaldıktan sonunda, bütün öğrenciler iki resmi belgeleri alırsınız:

performans ve titizlik için işaretleri ile bir sertifika cavilam bir sertifika - ortaklaşa İttifak française ve Clermont-Ferrand Üniversitesi Blaise Pascal imzaladı

Program dili:
  • Fransızca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Ders

CAVILAM

Bire-bir ders, özel öğrenci ihtiyaçlarını dizi hitap etmek sınıfları tasarlanmış sağlar. ... [+]

Amaç ve Program

Bire-bir ders, özel öğrenci ihtiyaçlarını dizi hitap etmek sınıfları tasarlanmış sağlar. Belirli hedefler ve öğretim hedefleri, genel Fransız ve iş Fransızca'dan testleri ve spesifik iş gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış dersler için hazırlık için her şeyi kapsayan bireysel düzeylerde ve gereksinimlerine dayalı yukarı çekilir. Bire bir sınıflar gibi bir öğretmen, ekonomik, kültürel ya da siyasi figürler, turlar ve daha toplantılar ile öğle yemeği gibi ek faaliyetler, bir program ile kombine edilebilir.

Cavilam tarafından imzalanan onların tabii, sonunda bir sertifika alacaksınız devam koşulunu yerine getirmiş Katılımcılar - ayrıntılı beceri değerlendirme ile birlikte İttifak Fransız ve Clermont-Ferrand Blaise Pascal Üniversitesi,.... [-]

Fransa Vichy
Eylül 2020
Ingilizce,Almanca,Ispanyolca
Tam zamanlı
1 - 52 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
CAVILAM

Bu profesyonel nedenlerle hızla Fransızca bir işlev düzeyini elde etmek için gereken kişiler için tasarlanmıştır mevcut en yoğun programıdır. ... [+]

Amaç ve Program

Bu profesyonel nedenlerle hızla Fransızca bir işlev düzeyini elde etmek için gereken kişiler için tasarlanmıştır mevcut en yoğun programıdır. Öğrenciler seviyesine tekabül yanı sıra (Fransız Dili Bölümü Başkanı ile hazırlanan hedefler, süre ve takvim) haftada 14 bire-bir ders katılıyor yoğun programından bir gruba katılmak. Tema-tabanlı dil atölyeleri Temmuz ve Ağustos aylarında sözlü ve yazılı iletişim, kelime, gramer, kültür, fonetik ve DELF / DALF / TCF testleri için hazırlık yanı sıra şarkı ve tiyatro da dahil olmak üzere seçenekleri ile, belirli bir alanda hızlı ilerleme teşvik.

Haftada 40 dil dersleri:... [-]

Fransa Vichy
Eylül 2020
Ingilizce,Almanca,Ispanyolca
Tam zamanlı
1 - 52 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
CAVILAM

Bu ders yazılı ve sözlü Fransızca tüm yönleriyle sistematik iyileşme sağlamak için tasarlanmıştır. ... [+]

Amaç ve Program

Bu ders yazılı ve sözlü Fransızca tüm yönleriyle sistematik iyileşme sağlamak için tasarlanmıştır. Tema-tabanlı dil atölyeleri Temmuz ve Ağustos aylarında sözlü ve yazılı iletişim, kelime, gramer, kültür, fonetik ve DELF / DALF / TCF testleri için hazırlık yanı sıra şarkı ve tiyatro da dahil olmak üzere seçenekleri ile, belirli bir alanda hızlı ilerleme teşvik.

Haftada 26 dil dersleri:

Öğrencinin düzeyine karşılık gelen 18 grup dersleri 8 temalı dil atölyeleri Cavilam tarafından imzalanan onların tabii, sonunda bir sertifika alacaksınız devam koşulunu yerine getirmiş Katılımcılar - ayrıntılı beceri değerlendirme ile birlikte İttifak Fransız ve Clermont-Ferrand Blaise Pascal Üniversitesi,. ... [-]
Fransa Vichy
Eylül 2020
Ingilizce,Almanca,Ispanyolca
Tam zamanlı
1 - 52 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
CAVILAM

Bu program iş veya mühendislik odaklanarak üniversite veya Grandes Ecoles Fransa'da yüksek öğrenim sürdürmeye planlayan öğrencilere yöneliktir. ... [+]

Amaç ve Program

29 Haziran-24 Temmuz 2015 27 Temmuz - 21 Ağustos 2015 Bu program, iş veya mühendislik odaklanarak üniversite veya Grandes Ecoles Fransa'da yüksek öğrenim sürdürmeye planlayan öğrencilere yöneliktir. Bu öğleden sonraları üniversite düzeyinde eğitim hazırlık sınıfları ile sabahları genel Fransızca dil iyileştirme birleştirir. Tabii olabildiğince etkili bir şekilde Fransa'da bir üniversite düzeyinde kursu takip için gerekli farklı çalışma yaklaşımları öğrencilere tanışmasını. Fransızca gereken minimum seviye: B1

Haftada 26 dil dersleri

18 genel Fransızca dersleri üniversite düzeyinde çalışmalar için hazırlanması atölye sınıfları ... [-]
Fransa Vichy
Eylül 2020
Ingilizce,Almanca,Ispanyolca
Tam zamanlı
1 - 52 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
CAVILAM

Kombine Program katılımcıları da bire-bir ders yararlanarak kendi seviyesine karşılık gelen gruplar kendi Fransız becerilerini geliştirmek için olanak sağlar. ... [+]

Amaç ve Program

Kombine Program katılımcıları da bire-bir ders yararlanarak kendi seviyesine karşılık gelen gruplar kendi Fransız becerilerini geliştirmek için olanak sağlar. Elbette özel bir öğretmen ile bireysel hedefler üzerinde odaklanırken öğrencilerin bir grubun parçası olarak etkileşim yoluyla becerilerini geliştirmek için olanak sağlayan bir daha uygun bir yaklaşım sunuyor.

Haftada 24 dil dersleri:

Öğrencinin düzeyine karşılık gelen 18 grup dersleri 6 bire bir ders Ayrıntılı beceri değerlendirme ile birlikte, Alliance Française ve Clermont-Ferrand Blaise Pascal Üniversitesi - devam koşulunu yerine getirmiş Katılımcılar cavilam tarafından imzalanmış kurs sonunda sertifika alacaksınız ... [-]
Fransa Vichy
Eylül 2020
Ingilizce,Almanca,Ispanyolca
Tam zamanlı
1 - 52 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
CAVILAM

12 ve 16 yaş arası genç öğrenciler için bir fırsat Fransızca ve farklı spor denemek için şans öğrenme eğlenceli bir yaklaşımla kendi yaz en iyi şekilde! ... [+]

Amaç ve Program

12 ve 16 yaş arası genç öğrenciler için bir fırsat Fransızca ve farklı spor denemek için şans öğrenme eğlenceli bir yaklaşımla kendi yaz en iyi şekilde! Cavilam arasında bir ortaklık - İttifak Fransız ve yaz-kampı organizatörü Vichy Aşamaları (onaylı Gençlik ve Spor örgütü). Tüm katılımcılar kursu tamamladıktan sonra sertifika alırlar.

Sabahları:

Cavilam Fransız dersleri - nitelikli öğretmenlerle Alliance Française çocuklar ve gençler (sınıf başına en fazla 15 öğrenci) ile çalışan deneyimli. Fransız öğrenciler İngilizce, İspanyolca ve Almanca arasında seçim olurken Yabancı öğrenciler Fransızca dersleri alır. Tüm öğrenciler öğleden sonra aynı faaliyetlere katılmak.... [-]

Fransa Vichy
Eylül 2020
Ingilizce,Almanca,Ispanyolca
Tam zamanlı
1 - 52 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
CAVILAM

Keskin olanlar için çok yoğun bir program çok hızlı bir şekilde kendi dil becerilerini geliştirmek. ... [+]

Amaç ve Program

Keskin olanlar için çok yoğun bir program çok hızlı bir şekilde kendi dil becerilerini geliştirmek. Öğrenciler yoğun bir sınıf düzeylerine karşılık, yanı sıra (Fransız Dili Bölümü Başkanı ile hazırlanan hedefler, süre ve takvim) haftada altı bire-bir ders katılıyor katılmak. Tema-tabanlı dil atölyeleri Temmuz ve Ağustos aylarında sözlü ve yazılı iletişim, kelime, gramer, kültür, fonetik ve DELF / DALF / TCF testleri için hazırlık yanı sıra şarkı ve tiyatro da dahil olmak üzere seçenekleri ile, belirli bir alanda hızlı ilerleme teşvik.

Haftada 32 dil dersleri:

Öğrencinin düzeyine karşılık gelen 18 grup dersleri 8 temalı dil atölyeleri 6 bire bir ders ... [-]
Fransa Vichy
Eylül 2020
Ingilizce,Almanca,Ispanyolca
Tam zamanlı
1 - 52 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku