ESME SUDRIA

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

ESME SUDRIA : Sınır Tanımayan İnovasyon Ruhu

1905 yılında kurulan ESME SUDRIA , Eğitim ve Araştırma Bakanlığı gözetiminde özel ve kar amacı gütmeyen bir okuldur. Okul, mühendislik iş piyasasının herhangi bir yönüne zorlanmadan geçiş yapmalarına izin veren, geniş ve iyi gelişmiş bir vakfa sahip uzun bir eğitim mühendisleri geleneğine sahiptir.

Tanınmış bir mühendislik okulu

ESME SUDRIA , Mühendislik ve İş Dünyasındaki En İyi Fransız Okulları konsorsiyumunun üyesi olan «Grandes Ecoles» da, Erasmus Yüksek Öğretimi 2014-2020 Şartı'na ve Mühendislik Okullarının uluslararası ağı olan «NI» ağına üyedir.

ESME SUDRIA misyonu, en son teknolojik araştırma yoluyla mühendisleri eğitmektir. Bilimsel bilginin ilerlemesine katkıda bulunmaya ve öğretmeni endüstriyel ve uluslararası ortaklıklar yoluyla genişletmeye çalışıyoruz.

Fransa'da öğrenci yaşantısı

Rekreasyon ayrıca, spor, müzik ve şarap gibi birçok öğrenci klübüyle ESME'de rol almaktadır. Okul içinde düzenlenen çok sayıda sosyal etkinlik, Fransız hayat tarzını deneyimlemek ve yeni arkadaşlar edinmek için mükemmel fırsatları temsil etmektedir.

Buna ek olarak, okuldaki mezunlar ağı ve endüstrideki temasların geniş ağı uluslararası staj ve kariyer fırsatlarını yurtdışında geliştirmektedir.

Temel araştırma

ESME SUDRIA , tüm öğrencilerin ileri araştırma çalışmalarına yakından dahil olması için fırsatlar sunar. Nitekim üst düzey disiplinler arası öğretim üyeleri, araştırmalarımızı temel alarak akademik araştırmalara olduğu kadar endüstriyel ve temel iletişim yoluyla da araştırma yapmayı taahhüt etmektedir. Araştırma alanları, örneğin, enerji sistemlerinden medikal görüntülemeye veya adli bilimler alanına kadar çok çeşitli konuları kapsar.

Ortaklıklar, INSERM (Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırmalar Enstitüsü) veya CNRS (Ulusal Bilimsel Araştırmalar Enstitüsü) gibi uluslararası grupları ve yeni kurulan kuruluşları ve prestijli ulusal kurumları içerir. Öğrenciler, staj ve projeler yoluyla bu araştırma faaliyetleriyle ilişkilendirilir. Çoğu Masters'ın öğrencileri bir R

Konumlar

Paris

Address
ESME Sudria
40 Rue du Docteur Roux


75015 Paris, Île-de-France, Fransa