Ecole des Ingénieurs de la Ville de Paris

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

EIVP, bir mükemmellik okulu

EIVP, öğrencilerini mükemmelliğe doğru eğiten işletme ve mühendislik okullarını temsil eden Conférence des Grandes Ecoles'in bir parçasıdır. Bağımsız olarak kurulmuş bir müfredat aracılığıyla, iş dünyasıyla yakın işbirliği içinde ve uluslararası düzeyde açık eğitim vermeyi amaçlamaktadırlar. Mühendislik okulları, mühendislikteki yüksek öğretim kurumlarını değerlendiren bağımsız bir kurum olan Commission des Titres d'Ingénieur tarafından akredite edilmiş devlet tarafından tanınan diplomalar verir. İki yıllık hazırlık derslerinden sonra, öğrenciler rekabetçi sınavlardan geçtikten sonra EIVP'ye girebilirler.

workplace, team, business meeting

Eğitim

1959'dan beri Paris'in kalbinde yer alan EIVP, Fransa'da Kent Mühendisliğinin aranan alanında bir mühendislik diploması veren tek kurumdur - CTI (Commission des Titres d'Ingénieurs) tarafından onaylanmış bir derece.

Çeşitli teknik alanlara yönelik bir müfredat aracılığıyla, EIVP uzmanlık alanı içinde geniş bir eğitim sunmaktadır.

İlk eğitim

İlk eğitim programları aracılığıyla EIVP'de çeşitli diplomalar alınabilir:

 • Kent Mühendisliği Yüksek Lisans Derecesi
 • Çift Diploma Mühendisi / Mimar
 • EPSAA aracılığıyla mimarlık diploması
 • Profesyonel Lisans Derecesi ACPAE

Öğrenciler çalışmaları sırasında uzmanlaşmayı seçebilirler:

 • Ortak okullarda değişim süreleri ile
 • Çift diploma yoluyla (Fransa veya yurt dışındaki ortak okullarla)

Sürekli eğitim

Ek nitelikler veya yeni bir diploma almak isteyen profesyoneller de derslere katılabilirler.

 • Profesyonel Lisans Derecesi ACPAE
 • DAUCEQ diploması
 • Uzmanlaşmış Yüksek Lisans Dereceleri:
  • Entegre Kentsel Sistemler
  • URBANTIC
  • URBEAUSEP
 • VAE (Önceki Deneyimin Doğrulanması)

Uluslararası deneyime sahip bir okul

EIVP, sürekli olarak uluslararası bir deneyime sahip olmanın önemini vurgular ve tutarlı bir uluslararası strateji geliştirir. Diğer programların yanı sıra, EIVP n + i ağının bir üyesi olmanın yanı sıra Erasmus + ve BRAFITEC'te de yer almaktadır. EIVP'deki bazı öğrenci dernekleri de yurtdışında misyonlar yürütmektedir.

Yabancı kurumlarla ortaklıklar, öğrencilere seçtikleri üniversite ve ülkede yurtdışında bir dönem geçirme, hatta çift diploma alma fırsatı sunar. Birçok öğrenci stajlarını yurtdışında da yapmayı tercih eder.

Uluslararası seminer, EIVP uluslararası öğrencilerine küresel bir bakış açısı sunarken, Ekim ayında yıllık bir forum ve Aralık ayında yapılan yıllık uluslararası iş etkinliği, şirketlerin EIVP uluslararası stratejisine tam olarak katılmalarına ve ağ kurmalarına ve gelecekteki yeteneklerini bulmalarına olanak tanır. mevcut kentsel mühendislik eğilimleri.

Araştırma

Şehirleri yeniden icat edecek mühendisler yetiştirmeye çalışan EIVP, kentsel planlama ve bakımın teknik ve çevresel yönleri ile ilgili uygulamalı araştırmalar yapmak için diğer kuruluşlarla işbirliği yapıyor. Bunlar uluslararası projeler veya Fransız hükümetiyle, şehir ve hizmet şirketleri, üniversiteler veya yerel yönetimlerle ortak olabilir.

EIVP, araştırma konuları 3 ana alanı ilgilendiren öğretim görevlileri, araştırmacılar, doktora öğrencileri ve araştırma mühendislerinden oluşan bir araştırma ekibine ev sahipliği yapmaktadır:

 • Kentsel esneklik
 • Şehir enerjisi ve kentsel iklim
 • Kentsel gelişim ve kamusal alan

İnovasyon ve araştırma ile ilgilenen öğrenciler 2. veya 3. yıl stajlarına katılabilir veya şirket destekli bir doktora yapabilirler. Marne-la-Vallée ile ortaklaşa olarak 3. sınıf öğrencileri için araştırma alanında yüksek lisans derecesi mevcuttur.

EIVP, COMUE Université Paris Est ve ADVANCITY üyesidir ve Ecole Ponts Paris Tech'in ortağıdır.

people, girls, women

Kariyer

Kurumsal İlişkiler

Yaz Üniversitesi veya İş Forumu gibi tüm yıl boyunca sayısız etkinlikle, kentsel mühendisliğe katılan şirketler EIVP ve öğrencilerinin hayatına katılmaya davet edilir.

Öğrenimleri sırasında yapılan çalışma ve saha ziyaretleri, öğrencilerin profesyonellerle ve okuldaki dersler sırasında buluşmalarını sağlar. Geleceğin mühendisleri Fransa'da veya yurtdışında ilk yıllarından itibaren staj yoluyla mesleki deneyim kazanırlar.

Mezunlar ağı sayesinde, öğrencilerin lisansüstü mühendislerle doğrudan bağlantısı vardır ve profesyonellerden tavsiye alırlar.

Mezuniyetten sonra

Bir şehir mühendisi, sürdürülebilir kalkınmaya sürekli dikkat ederek, şehirlerin anlayışı, inşası ve yönetimi ile ilgili tüm alanlarla ilgilenir.

Bir EIVP mühendisinin özelliklerinden biri, bir mühendis olarak kapasitesini uygulayabilmesine rağmen, küresel düzeyde projeleri anlama kapasitesidir.

Birçok mezun, yabancı ülkelerde kurulmuş yerel veya Fransız şirketler için yurtdışında çalışmaya karar vermektedir. EIVP'de edindikleri bilgiler, tüm dünyadaki mühendislik projelerini başarılı bir şekilde uygulamalarını sağlar.

3 ana sektör, EIVP'den dereceleri olan mühendisleri işe alır:

 • İnşaat şirketleri
 • Mühendislik ve şehir planlama danışmanlık firmaları
 • Yerel yönetimler ve ilişkili kuruluşlar

Konumlar

Île-de-France

Address
Rue Rebeval,80
75019 Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin