Paris Academy of Art

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

106196_rsz_106139_img_6151.jpg

Sunum - Bir Taahhüt

Paris Academy of Art üst düzey gerçekçi resim ve çizim tekniklerine adanmış bir sanat enstitüsüdür.

Akademi, yaş, milliyet veya arka plandan bağımsız olarak realist resim veya çizimde başarılı olmak için gereken becerileri kazanmak isteyen herkese açıktır.

Paris Academy of Art kayıt olarak, bu meşhur ayak izlerini takip ediyor ve titiz, talepkar, mükemmellik temelli sanatsal bir geleneği sürdürüyorsunuz. Diğer sanatsal disiplinlerde olduğu gibi, çizim ve boyama, en iyi sanat ustalarının yönlendirdiği hassas ve titiz bir eğitim gerektirir. Paris Academy of Art bu eğitimi destekleyen odaklanmış, mükemmeliyet odaklı bir ortam sunuyor.

Ayrıca, öğrencinin en iyi koşullar altında ilerlemesine yardımcı olmak için profesör-öğrenci ilişkisini vurgular. Paris Academy of Art sınıf büyüklükleri küçüktür ve her öğrenci bireysel olarak denetlenir.

Paris Academy of Art zamanlarının sonunda, öğrenciler sinema, animasyon, video oyunları ve illüstrasyon olarak farklı alanlarda çalışmak için gerekli becerilere sahip olacaklar. Ayrıca serbest sanatçılar olarak çalışmayı da seçebilirler. Seçimleri ne olursa olsun, Paris Academy of Art onlara hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayacaktır.

Tarih - Bir Rönesans

Ondokuzuncu yüzyıl boyunca, Paris Güzel Sanatlar Okulu çırak sanatçıları için bir zorunluluktu. Ancak sadece orada çizim yapmayı öğrendiler, böylece öğrenciler canlı modellerden çizim yapabilecekleri ve resim ve heykel eğitimi alabilecekleri özel akademilere de kaydolacaklardı.

Yirminci yüzyılın başlangıcı, modern sanatın ortaya çıkışını ve akademilerde öğretilen katı kuralların reddedilmesini işaret etti. Bu yeni durum karşısında, akademiler reddetti. Neyse ki, bu akademilerde eğitim gören birçok öğrenci, özellikle ABD'den, yurt dışından gelmişti. Bazıları kendi ülkelerinde stüdyolar kurarak akademi tekniğini sürdürmeyi başardılar.

1980'lerde bazı Anglo-Sakson sanatçıları Avrupa'ya geri döndüler ve okullar kurdular, böylece akademi tabanlı, gerçekçi çizim ve resim öğretimini Avrupa'ya geri getirdiler.

Ama bu okulların hiçbiri Paris'te değildi! Paris Academy of Art , bu nedenle Paris'e büyük bir akademi getirmeyi ve sanatsal mirasımızın mihenk taşını temsil eden öğretiyi sürdürmeyi istiyor.

106197_rsz_106141_img_4903.jpg

Yöntem - Mükemmellik

Bizim yöntemimiz hem aşamalı hem de yoğun ve on dokuzuncu yüzyıl Paris stüdyolarında kullanılanı takip ediyor.

Öğrencileri, üst düzey bir sanatçı olarak kariyer sahibi olmaları için ihtiyaç duydukları güveni elde etmelerini sağlayarak kendilerini aşmaya zorlar.

Dört temel tarafından desteklenmiştir:

  • İtalyan Rönesansı'nın ustalarına dayanarak resim ve çizim temellerinin öğretilmesi;
  • Bireysel denetim: Her öğrenci, diğerlerinin çalışmalarını gözlemlemek ve analiz etmek, kişiselleştirilmiş denetimden yararlanır;
  • Kontrollü ilerleme: öğrenme sürecindeki her adım, öğretim elemanlarıyla önceden tanımlanmış, bir sonraki adıma geçmeden önce edinilmelidir;
  • Sürüş ve çalışma arzusu: Çalışmalar, öğrencilerin gelecekteki mesleki yaşamları için gerekli olacak öz disiplini geliştirmelerine olanak tanıyan tam zamanlı (haftanın beş günü, günde altı saatten fazla).

Konumlar

Bois-Colombes

Address
Rue Raspail,78
92270 Bois-Colombes, Île-de-France, Fransa