Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Maastricht Üniversitesi (UM), Hollanda'nın en uluslararası üniversitesidir ve 16.861 öğrenci ve 4.300 çalışanı ile hala büyümektedir. Üniversite, yenilikçi eğitim modeli, uluslararası karakter ve araştırma ve eğitime çok disiplinli yaklaşımıyla dikkat çekiyor.

Yüksek kaliteli araştırma ve çalışma programlarının yanı sıra, sosyal bağlılık konusuna güçlü bir şekilde odaklanan UM, sağlam bir üne kavuşmuştur. Bugün dünyanın en iyi genç üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Maastricht Üniversitesi'ni seçmek için on sebep

 1. Problem Tabanlı Öğrenme ile Kişisel Yaklaşım
  UM'deki öğrenciler küçük öğretici gruplarda öğrenirler, bu da aktif olarak katıldığınız ve geleceğiniz için gerekli becerileri edineceğiniz anlamına gelir. Eğitmenler genellikle sizi ilk adıyla tanıyor ve her zaman erişilebilir ve ulaşılabilir.


 2. Benzersiz programlar
  UM, Hollanda'da başka hiçbir yerde bulunamayan bir dizi çalışma programı sunmaktadır. Avrupa Kamu Sağlığı alanında lisans, Adli Tıp, Kriminoloji ve Hukuk Yüksek Lisans ve Küresel Sağlık Yüksek Lisans gibi örnekleri içerir.


 3. Hollanda'daki çoğu uluslararası üniversite
  Programlarımızın çoğu İngilizce olarak da sunulmaktadır ve öğrencilerimizin% 51'i ve personelimizin yaklaşık% 42'si yurt dışından gelmektedir. Bu, UM'yi Hollanda'daki en uluslararası üniversite yapar.


 4. Araştırma
  İnsan dokusunun büyümesinden sürdürülebilirlik konularını keşfetmeye kadar uzanan multidisipliner araştırmalarımız, eğitimimizi besleyen verimli bir üreme alanı sağlıyor. Akademisyenler öğretime yoğun olarak dahil olurlar ve ilgilenen öğrenciler kendi aralarında yer almak için çeşitli seçenekler sunarlar.


 5. Dünya çapında en iyi genç üniversiteler arasında
  UM, genç üniversitelerin Times Higher eğitim sıralamasına göre, dünya çapında beşinci en iyi genç üniversitedir. Diğer sıralamalarda da, UM sürekli olarak iyi puanlar elde ediyor: 2017'de UM, 50 yıldan daha genç üniversiteler için QS sıralamasında 15. sırada yer aldı.


 6. Eğitimsel yenilik
  Eğitmenleri destekleyen ve öğrenciler için mükemmellik programları sağlayan UM Edlab'daki eğitim metodolojimizi geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.


 7. Avrupa'nın kalbi
  Maastricht, Avrupa'nın tam kalbinde, Hollanda'nın güney ucunda yer almaktadır. Sadece birkaç saat içinde Brüksel, Amsterdam, Paris veya Londra'da olabilirsiniz ve birkaç havaalanı bir saatlik sürüş mesafesindedir.


 8. Maastricht şehri
  Tapijn bölgesinde sinemalar, tiyatrolar ve yüzlerce kafe, bar ve restorandan yepyeni bir spor merkezine ve son teknoloji ürünü çalışma tesislerine kadar Maastricht, tarihi bir merkeze sahip yaşayan bir şehirdir. Her akademik yıl unutulmaz bir Inkom haftasıyla başlıyor.


 9. Onur programları
  Ekstra bir meydan okumadan hoşlanan öğrenciler için bir onur programı programı sunuyoruz: Premium, MaRBle ve Honors.


 10. Bir iş bulmak
  UM Eğitim Merkezi ve İşgücü Piyasası (ROA) tarafından yapılan araştırmalar, mezunların% 96'sının mezuniyet sonrası birkaç yıl içinde ücretli bir işte çalıştığını göstermektedir (Maastricht Üniversitesi yüksek lisans anketleri 2017).


Hızlı gerçekler

 • Hollanda'nın en genç ve uluslararası üniversitesi
 • 16.861 öğrenci, 4.300 personel, 65.000 mezun
 • Dünyanın en iyi genç üniversitelerinden biri (THE, QS)
 • Dünya Üniversiteler Ağı (WUN) ve Genç Avrupa Araştırma Üniversiteleri Ağı (YERUN) Üniversitesindeki tek Hollanda üniversitesi

Konumlar

Maastricht

Address
Minderbroedersberg 4-6
6211 LK Maastricht, Limburg, Hollanda

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: