Givat Haviva

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Misyon

Paylaşılan Toplum Merkezi, bölünmüş toplulukları ortak sorumluluk, yurttaşlık eşitliği ve geleceğin paylaşılan vizyonuna dayanan sürdürülebilir, gelişen İsrail demokrasisinin geliştirilmesine yönlendirerek, İsrail'de kapsamlı ve toplumsal olarak kaynaşan bir toplum inşa etmeyi amaçlıyor.

Profil

Givat Haviva, 1949'da İsrail'deki Kibbutz Federasyonu'nun ulusal eğitim merkezi olarak kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Sürdürülebilir ve gelişen bir İsrail demokrasisinin ortak bir gelecek ve paylaşılan toplum kritik unsurlarının oluşturulması için temel olarak İsrail'deki bölünmüş gruplar arasındaki karşılıklı sorumluluk, sivil eşitlik ve işbirliğini ilerletmeye adamıştır. Bu amaçla, Givat Haviva'daki Bir Paylaşılan Toplum Merkezi, bölünmüş toplulukların ortak hedeflerine ulaşmaya yönelik olarak birlikte çalışmak, etkileşim, destek ve güçlenme süreçlerine girmek için bir katalizör görevi görür. Bu, topluluklar arası projeleri kolaylaştırmak yoluyla yapılır; Önde gelen eğitim ve kapasite geliştirme faaliyetleri; Değişimi teşvik eden somut fikirler geliştirmek üzere seminerler, çalıştaylar ve konferanslar düzenlenmesi; ve bu fikirleri harekete geçirmek. Kendi alanında lider olan Givat Haviva, UNESCO Barış Eğitimi Ödülü sahibi ve uzun süredir Yahudi-Arap diyaloğunu ve uzlaşmayı teşvik eden çalışmaları için bir ödüldür.

Halk katılımı

Merkez, geniş kitleleri paylaştığı sosyal faaliyetlerde kullanmak için platformlar geliştiriyor . Yıllık konferans, kilit konuları görüşmek, deneyim paylaşmak ve ortak eylem mekanizmaları oluşturmak için çeşitli paydaşları bir araya getirir. Buna ek olarak, Merkez, İsrail'de Yahudi-Arap ilişkileri ile ilgili güncel gelişmelere dayanışma, bilinçlendirme ve medya aracılığıyla sosyal faaliyetlerde bulunur.

Bizim Miras

Givat Haviva, İsrail'de Yahudiler ve Araplar arasındaki uzlaşmayı teşvik eden en deneyimli kuruluş. Kuruluşundan bu yana, Givat Haviva, Hashomer Hatzair ve Kibbutz Hareketi'nin eğitim merkezi olarak görev yapıyor. Yad Yaari, Hashomer HaTzair ve Kibbutz Hareketi'nin araştırma merkezi.

Kampus

Givat Haviva, Yad Yaari Araştırma ve Dokümantasyon Merkezi, Moreshet Soykırım ve Araştırma Merkezi, Açık Üniversite ve çeşitli STK'lar da dahil olmak üzere çeşitli kurumlar için bir sosyal merkez işlevini gören fiziksel kampusuyla dikkat çekiyor.

Konumlar

Haifa

Address
Haifa, Hayfa Bölgesi, İsrail

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: