Resmi açıklamayı okuyun

İTALYAN MUTFAKTA EĞİTİM İÇİN DÜNYANIN LİDER MERKEZİ

ALMA - The International School of Italian Cuisine tarzı güzel bir bahçede yer alan muhteşem Colorno Ducal Sarayı'nda yer almaktadır. Okul, İtalyan Yemek Vadisi'nin kalbi olan Parma'ya 10 km uzaklıktadır ve UNESCO tarafından, aynı zamanda EFSA - Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi'nin de bulunduğu Yaratıcı Gastronomi Şehri olarak ödüllendirilmiştir.
Bu olağanüstü tarihi konum, en son öğretim ve yemek pişirme olanakları ile donatılmıştır. Bir konferans salonu ve mutfaklı agora odası, 7 eğitim sınıfı, 4 demo sınıfı, 2 pasta laboratuarı ve A / V sistemi ile tam donanımlı 1 sommelleri odası, 17. yüzyıl şarap mahzeni, 1 duyusal analiz laboratuvarı bulunan 7.000 MQ’yu kapsar. , 1 R

Bu başarının sebeplerinden biri ALMA Mezunları'nın yüksek istihdam oranıdır. İstatistiklerden çıkmayanların% 90'ı, diplomalarından sonraki 6 ay içinde bir iş buluyor ve ALMA, www.almalink.com adresindeki restoran, otel ve catering endüstrisinin şirketleriyle bağlantı kurmasını sağlayan özel bir portal olan ALMAlink sayesinde işe girmelerine yardımcı oluyor. ALMA mezun oldu.

ALMA ÖĞRETİM TEKLİFİ

Dil: İtalyanca

 • İTALYAN MUTFAKTA İLERİ DERS
 • PASTRİDE İLERİ DERS
 • BAKIMDA İLERİ DERS
 • MUTFAK TEKNİKLERİ DERS
 • PASTRİ TEKNİKLERİ DERS
 • YARDIMCI RESTAURANT
 • MASTER SOMMELIER ALMA-AIS
 • F

Dil ingilizce

 • Uzun Program: ULUSLARARASI İTALYAN MUTFAK PROGRAMI
 • Uzun Program: ULUSLARARASI MODERN PASTRY PROGRAMI
 • Kısa Program: İTALYA'NIN BİR TATISI
 • ORTAK OKULLAR İLE ORTAK PROGRAMLAR

ALMA ULUSLARARASI AĞI

ALMA'nın güçlü bir uluslararası mesleği var ve bu, tüm dünyadaki en iyi Mutfak Okulları ağını geliştirmesinin nedeni. Ortak okulları ile işbirliği içinde, ALMA özel İtalyan yemek kursları düzenler ve yabancı aşçıları kendi ülkelerinde İtalyan mutfağı ve İtalyan ürünlerinin elçisi olmak için eğitir.

AFRİKA

1.Prue Leith Şef Akademisi - Centurion, Pretoria (Güney Afrika)

AMERİKA

2.Maius Sebes - Buenos Aires (Arjantin)

3. Senac - Centro Universitário - São Paulo (Brezilya)

4.Senac - Departamento Nacional - Rio de Janeiro (Brezilya)

5.George Brown College Şef Okulu - Toronto (Kanada)

6.ITHQ - Québecité ve d'Hôtellerie du Quebec’de bulunanlar - Montréal (Kanada)

7.Cessa Universidad - Mexico City (Meksika)

ASYA

8.VTC - Mesleki Eğitim Konseyi - Hong Kong (Çin)

9.Turizm Zhejiang Koleji - Hangzhou (Çin)

10.AIMS Enstitüsü - Bangalore (Hindistan)

11.KDU Üniversite Koleji - Kuala Lumpur (Malezya)

12.Il Cuoco - İtalyan Aşçılık Enstitüsü - Seul (Güney Kore)

13.Hungkuang Üniversitesi, Taichung (Tayvan)

14.Ecole d'Art Culinaire de Miyagi - Sendai (Japonya)

AVRUPA

15.KULIN doo - Sisak (Hırvatistan)

16.Galileo Global Eğitim Germany GmbH - Münih (Almanya)

17.MSA - Mutfak Sanatları Akademisi - İstanbul (Türkiye)

18.ALMA, İtalyan Mutfağı Uluslararası Okulu - Parma (İtalya)

19. BIC Meslek Yüksek Okulu Ljubljana Koleji - Ljubljana (Slovenya)

20.Westminster Kingsway College - Londra (İngiltere)

ALMA ORTAKLARI

Okulun ana ortaklarından bazıları, Colorno Castle ile birlikte tesislerini belirleyen Provincia di Parma ile birlikte çoğunluk hissedarı olan Parma Ticaret Odası. Diğer ortaklar: Unione Industriali ve Ascom Parma, Cariparma Crédit Agricole, FIPE, Tipik Yiyecek ve Şarapların Korunması İçin Çeşitli Konsorsiyumlar (Parmigiano-Reggiano, Lambrusco di Modena, Olio Toscano, Prosciutto di Parma, Vina Reggiani, Salio Tipcano, Piacentini DOC Colli Piacentini, Vini Colli di Parma, Aseto Balsamico, Vini Colli Bolognesi), APACOOP, ASSICA, İşbirlikçi Emilia-Romagna, Istituto Nazionale Espresso Italiano, Federalimentare, Assolatte ve Federdoc.
ALMA ayrıca, İtalya Milli Eğitim Bakanlığı, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) ve İtalya Ulusal Dış Ticaret Enstitüsü (ICE) ile protokol anlaşmaları imzaladı. Ayrıca Milan ve Parma Üniversitesi'ndeki SDA Bocconi ile anlaşmalar ve işbirliklerine de girmiştir. ALMA, Emilia Romagna Bölgesi eğitim sistemi tarafından onaylanmıştır ve ISO 9001-2008 sertifikasına sahiptir.
2011 yılında, EXPO sırasında, uluslararası ağını da içerecek olan “Gezegeni Beslemek - Yaşam İçin Enerji” konusu altında bir dizi eğitim ve tanıtım etkinliği için EXPO 2015 ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Program dili:
 • Ingilizce
 • Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Sertifika

ALMA - The International School of Italian Cuisine

Program, modern İtalyan Pastacılığının temellerini bölgesel varyasyonlarında teori, gösteriler ve eğitim sınıfları ile öğretmeyi amaçlamaktadır. İtalyan Pastacılığının ot ... [+]

Program, modern İtalyan Pastacılığının temellerini bölgesel varyasyonlarında teori, gösteriler ve eğitim sınıfları ile öğretmeyi amaçlamaktadır.

Sadece Gastronomi için Yaratıcı Şehir ilan edilen Parma yakınlarındaki ALMA Kampüsü'nde iki ay geçirin ve otantik İtalyan hamur işlerini ünlü şeflerden öğrenin. Öyleyse, bu yaşam boyu deneyimini 20 İtalyan bölgesinden birinde bir restoranın, otel yapısının veya pasta laboratuarının hamur işleri bölümünde 3 aylık bir stajla tamamlayın.

İtalyan Pastacılığının otantik geleneğini keşfedin ve İtalyan Pastacılık Şefi Profesyonel Sertifikanızı alın.

Adres:

... [-]
İtalya Parma
Ekim 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
5 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
ALMA - The International School of Italian Cuisine

1 haftalık bir yaz programı, İtalyan Yemekleri tutkusu ile ilk mutfak sanatı deneyimini arayan ve ülkeyi keşfetmenin ve İtalyan Gastronomisinin mükemmelliğini bir markada ... [+]

İtalya'nın Tadı ALMA'nın ilk kısa kursu :

1 haftalık bir program, İtalyan Yemekleri tutkusu ile ilk mutfak sanatı deneyimini arayan ve ülkeyi keşfetmek ve İtalya Gastronomi'nin mükemmelliğini yepyeni bir şekilde keşfetmek de dahil olmak üzere İtalya'ya seyahatlerini zenginleştirmek isteyen ilk uluslararası sanat deneyimini arayan uluslararası öğrencilere yönelikti. yol.

“ALMA Metodu” nu izleyen kurs, akademik dersleri, ürün ve hammaddelerin doğrudan deneyimlerini, teknik ve işlemlerin emrini, geleneksel İtalyan yemek tariflerinin bilgi ve pratiğini birleştiriyor ve bir makarnaya, şaraplara ve hamur işlerine odaklanmayı ve bir ders içeriyor İtalyan Mutfağı Tarihi ve tatma seansı. Bu nedenle, İtalyan mutfağının sırlarını keşfetmeleri ve mutfak sanatları eğitimine ilk yaklaşımları için İtalya'ya seyahat eden öğrenciler için en iyi fırsatı sunmaktadır.... [-]

İtalya Parma
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
ALMA - The International School of Italian Cuisine

İtalyan Mutfak Programı, iki eğitim biriminde düzenlenen bir yıllık bir derstir. İtalyan mutfağında gerçek bir daldırma ve İtalyan mutfağının profesyonel şefi olmak için ... [+]

İtalyan mutfağında gerçek bir daldırma ve İtalyan mutfağının profesyonel şefi olmak için eksiksiz bir çalışma deneyimi arıyorsanız, iki eğitim ünitesinde düzenlenen YENİ İtalyan Mutfak Programı mükemmel bir kurstur.

İtalyan Mutfak Programı uzun vadeli / bir yıllık bir derstir: temelden başlayarak, ileri seviyeye kadar ilerler ve tam ve profesyonel bir İtalyan yemeği sunar.

İtalyan Mutfağı'nın “ilk bakışta aşk” deneyimini sunmak için tasarlanan öğrenciler, eğitim ve gösteri derslerine katılacaklar, ayrıca ALMA öğretmenleri eşliğinde İtalya'ya seyahat edecekler ve İtalya'nın en önemli İtalyan yemekleri, yiyeceklerini ziyaret edecekler.... [-]

İtalya Parma
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Alma S.R.L. Scuola Internazionale Di Cucina Italiana
Address
ALMA - La Scuola Internazionale di Cucina Italiana Piazza Garibaldi, 26 Colorno
43052 Parma, Emilia-Romagna, İtalya
web sitesi
Telefon
+39 0521 525211