Accademia di Comunicazione

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Otuz yıl boyunca , İletişim Akademisi, Post Graduate Kursları ve Post Graduate Masters ile Pazarlama , İletişim ve Reklamcılık alanında eğitimli profesyonellere sahiptir .

Her gün öğrencilerin İletişim Profesyonelleri tarafından bir araya getirildiği bir iş yeri.

Günümüze kadar iş dünyasına hazırlanan ve mesleklere en üst sıralarda 4.000 öğrencinin katıldığı bir eğitim ve deneyim yeri.

Şirketler için tasarlanmış bir laboratuvar projesi .

İletişimin tüm yaratıcı ve stratejik mesleklerini somut olarak hazırlayan okul .

tarih

Accademia di Comunicazione 7 Kasım 1988'de, ikna edici ve görsel iletişim alanında (pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, grafik tasarım ve bu alanlarla ilgili tüm teknolojiler) bir eğitim, araştırma ve inovasyon projesi oluşturmak amacıyla Milano'da doğdu. profesyonel).

9 Mayıs 2008'de Akademi bir Vakıf haline geldi .

Tüzük ile Accademia di Comunicazione Vakfı , etik değerlere dayalı iletişim kültürünü yaymakta, sanat ve iletişim sektöründe eğitimi teşvik etmekte ve uygulamaktadır, bu alanda operatörleri ve araştırmacıları artırmakta ve desteklemektedir.

Fondazione Accademia di Comunicazione 231/01 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6. maddesine uygun olarak, faaliyetin gerçekleştirilmesinde kabul edilen, kabul edilen ve paylaşılan değerleri tanımlayan etik bir davranış ilkesini benimsemiştir.

Eğitim projesi "bottega" kavramı, mevcut profesyonel dünyanın çoğunun büyüdüğü yer olan "bottega" kavramına dayanmaktadır - tarihsel babalardan / annelerden son nesle kadar.

İletişimin (Stratejik, Yaratıcı) meslekleri aslında piyasada, şirket ve organizasyonlardaki, sosyal değerlerde ve tüketici ihtiyaçlarındaki değişikliklere cevap olarak zamanla değişiyordu.

Atölye metodolojisi iyi bir temel mesleki kültürü, özellikle iletişim ve beceri kazanmayı amaçlayan bir zihinsel form elde ederek gerçek profesyonel becerileri kazanır.

Akademi öğrencilerinin Kurs süresince gerçekleştirdikleri çalışmalar, rehberlik ve denetim ile oluşturulan iletişim projeleri, pazarlama stratejileri, reklam kampanyaları, grafik projeler, kamu kurumları, dernekler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve şirketler için web sitelerinden oluşmaktadır. Akademideki profesörlerin

Kursların sonunda, Accademia her öğrenciye staj bitene kadar pratik deneyimin başladığı şirket veya kurumda stajyerlik düzenlemektedir : öğrenciler artık profesyonel kariyerlerine başlayabilirler.

İş dünyasına girenlerin yüzdesi% 100'dür .

Akademiyi iletişim pazarına bağlayan yoğun değişim ve sürekli işbirliği, öğrencilerin çalışma dünyasına yeterli bir yer bulmasını sağlıyor.

Ayrıca, Akademinin eski öğrencileri yeni üyeler için sürekli bir referans olan bir Dernek oluşturdular. Associates her yıl yeni mezunlara staj ve iş fırsatları sunuyor.

Fondazione Accademia di Comunicazione , 6 Ağustos 2007 tarihli Bölgesel Kanun kapsamında akredite edilmiş bir mesleki eğitim kurumudır. 19.

Kurslar, AB direktifleri ve yönetmeliklerine uygun olarak mesleki uygunluğu belgeleyen bir yeterlilik sertifikası düzenler.

Konumlar

Milan

Address
Via Savona,112/A
20144 Milan, Lombardiya, İtalya