Resmi açıklamayı okuyun

Otuz yıl boyunca , İletişim Akademisi, Post Graduate Kursları ve Post Graduate Masters ile Pazarlama , İletişim ve Reklamcılık alanında eğitimli profesyonellere sahiptir .

Her gün öğrencilerin İletişim Profesyonelleri tarafından bir araya getirildiği bir iş yeri.

Günümüze kadar iş dünyasına hazırlanan ve mesleklere en üst sıralarda 4.000 öğrencinin katıldığı bir eğitim ve deneyim yeri.

Şirketler için tasarlanmış bir laboratuvar projesi .

İletişimin tüm yaratıcı ve stratejik mesleklerini somut olarak hazırlayan okul .

tarih

Accademia di Comunicazione 7 Kasım 1988'de, ikna edici ve görsel iletişim alanında (pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, grafik tasarım ve bu alanlarla ilgili tüm teknolojiler) bir eğitim, araştırma ve inovasyon projesi oluşturmak amacıyla Milano'da doğdu. profesyonel).

9 Mayıs 2008'de Akademi bir Vakıf haline geldi .

Tüzük ile Accademia di Comunicazione Vakfı , etik değerlere dayalı iletişim kültürünü yaymakta, sanat ve iletişim sektöründe eğitimi teşvik etmekte ve uygulamaktadır, bu alanda operatörleri ve araştırmacıları artırmakta ve desteklemektedir.

Fondazione Accademia di Comunicazione 231/01 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6. maddesine uygun olarak, faaliyetin gerçekleştirilmesinde kabul edilen, kabul edilen ve paylaşılan değerleri tanımlayan etik bir davranış ilkesini benimsemiştir.

Eğitim projesi "bottega" kavramı, mevcut profesyonel dünyanın çoğunun büyüdüğü yer olan "bottega" kavramına dayanmaktadır - tarihsel babalardan / annelerden son nesle kadar.

İletişimin (Stratejik, Yaratıcı) meslekleri aslında piyasada, şirket ve organizasyonlardaki, sosyal değerlerde ve tüketici ihtiyaçlarındaki değişikliklere cevap olarak zamanla değişiyordu.

Atölye metodolojisi iyi bir temel mesleki kültürü, özellikle iletişim ve beceri kazanmayı amaçlayan bir zihinsel form elde ederek gerçek profesyonel becerileri kazanır.

Akademi öğrencilerinin Kurs süresince gerçekleştirdikleri çalışmalar, rehberlik ve denetim ile oluşturulan iletişim projeleri, pazarlama stratejileri, reklam kampanyaları, grafik projeler, kamu kurumları, dernekler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve şirketler için web sitelerinden oluşmaktadır. Akademideki profesörlerin

Kursların sonunda, Accademia her öğrenciye staj bitene kadar pratik deneyimin başladığı şirket veya kurumda stajyerlik düzenlemektedir : öğrenciler artık profesyonel kariyerlerine başlayabilirler.

İş dünyasına girenlerin yüzdesi% 100'dür .

Akademiyi iletişim pazarına bağlayan yoğun değişim ve sürekli işbirliği, öğrencilerin çalışma dünyasına yeterli bir yer bulmasını sağlıyor.

Ayrıca, Akademinin eski öğrencileri yeni üyeler için sürekli bir referans olan bir Dernek oluşturdular. Associates her yıl yeni mezunlara staj ve iş fırsatları sunuyor.

Fondazione Accademia di Comunicazione , 6 Ağustos 2007 tarihli Bölgesel Kanun kapsamında akredite edilmiş bir mesleki eğitim kurumudır. 19.

Kurslar, AB direktifleri ve yönetmeliklerine uygun olarak mesleki uygunluğu belgeleyen bir yeterlilik sertifikası düzenler.

Program dili:
  • Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Accademia di Comunicazione

Pazarlama ve İş İletişimi alanında iki yıllık diploma kursu, günümüzde dijital sektörün en dinamik olduğu ve sağlam temel bilgiye sahip profesyonel kaynaklara ihtiyaç duy ... [+]

Pazarlama ve İş İletişimi alanında iki yıllık diploma kursu, günümüzde dijital sektörün en dinamik olduğu ve sağlam temel bilgiye sahip profesyonel kaynaklara ihtiyaç duyduğu iletişim pazarının talebine etkin bir şekilde yanıt verebilecek tamamen yeni bir sistem sunmaktadır. özel teknik beceriler.

Dijitalleşme ve küreselleşmenin getirdiği zorluklarla nasıl başa çıkılacağını bilen profesyonellerin şirketlere sahip olmaları, stratejik vizyon ve becerilerle, sağlam teknik becerilere sahip gençlerin çalışma dünyasına girebilmelerini mümkün olduğunca hızlandıran bir eğitim teklifini gerektirmektedir. Tüketicilerin yaklaştığı, gittikçe bağlantılı olduğu, tüketiciye yaklaşım sağlayan ve çalıştıkları şirketin / kuruluşun itibarını, fikir birliğini ve başarısını yöneten bağlamlar yaratmaya yöneldiği çoklu dijital kanalların katkısından yararlanın.... [-]

İtalya Milan
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Accademia di Comunicazione

Sözlerle çalıştığımızda, dünyayı gerçeklikle hayali arasındaki sınırlarda bir araçla keşfetme fırsatına sahibiz. Düşlediğimizde, kaç boyuta kadar nüfuz ediyoruz? ... [+]

Sözlerle çalıştığımızda, dünyayı gerçeklikle hayali arasındaki sınırlarda bir araçla keşfetme fırsatına sahibiz. Düşlediğimizde, kaç boyuta kadar nüfuz ediyoruz? Anıları uyandırıyoruz, görüntüleri görüyoruz. Nereden geliyorlar? Reklam dünyasında çalışmak, insanları hayal kurmak, insanların başka yerlere, başka dünyalara ve diğer boyutlara uçmak istemelerini sağlamak anlamına geliyor. Ariosto'nun aya gitmeyi hayal etmemesi miydi, erkekler oraya gitmek ister miydi? Dünyanın, aşık olabileceği bir rüyayı hayal eden şairdir. Herkes her zaman aya hayranlık duydu ama Ariosto önce aya gitmekten bahsediyor ve oraya gitme ihtimalini ortaya atıyor. Bu fantastik yolculuğu yapan şövalyeyi söylememiş olsaydı, belki de hiç kimse gerçekten bu görevi üstlenmek istemezdi ve belki de Ay'a asla ulaşmazdık. İşte şair, arzu neslimizi, insanlığımızın harikasını yaratır. Görünüşte gerçekleşmesi imkânsız olan, imkansız, haksız, ani bir gerçeklik haline gelir. Kesinlikle biyolojik olarak, kim bizim uçmak için yaratıldı? Icarus'tan itibaren kimsenin uçamaması mümkün değildi. Ama insanlık uçuyor mu, yok mu? İnsanlık uçar ve nasıl uçar! Ve aynı zamanda aya gider! Bilimde ilerlemeler, genellikle rüyanda ve onu başarmaya çalışmaktan kaynaklanır. Reklam için Yazma, yani bir Metin Yazarı olmak, çoğu insan için bilinmeyen bir meslektir. Zaten liseden, eğer bu kelimeyi ve metaforları her zamankinden farklı bir şekilde kullanmamızı sağlayan yaratıcı itici güçle yazmayı seviyorsanız, başka olasılıklar olduğunu, düşmeyenlerin olduğunu bilmeden, Harp Fakültesi'ne doğru ilerlemenize yol açarsınız. Bilinen mesleklerin yerleşik paradigmalarında, sözcüğün başka bir anlamı olduğu, metaforun bizi hayal kurup iletişim kurmaya gücü olduğu bir dünya. Hem çalışma saatlerinin sayısı hem de tüm rasyonel üst yapılardan kurtulma ve imkansızlık olasılığını yeniden ortaya çıkarma çabası, diyalektik ilkelerden, yanal düşünceden, ilkenin reddedilmesinden, neden-sonuç, münhasır kullanım... [-]

İtalya Milan
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Accademia di Comunicazione

İtalya'da ikna edici iletişim alanında bir ilk Accademia di Comunicazione Sanat Yönetmenliği'nin üç yıllık rotası, reklam görüntülerinde uzman yetiştirmek amacıyla Akadem ... [+]

İtalya'da ikna edici iletişim alanında bir ilk Accademia di Comunicazione Sanat Yönetmenliği'nin üç yıllık rotası, reklam görüntülerinde uzman yetiştirmek amacıyla Akademi ile birlikte 1988 yılında kuruldu. Aslında, Sanat Yönetmeninin, ideal imajın seçimi ve onun için mevcut olan farklı gerçekleştirme teknikleri aracılığıyla iletişim kurması görevidir. Bu amaçla, eğitim kursu, hem statik hem de dinamik bir imge kültürü oluşturmak için gerekli olan tüm araçları aktarmayı ve onların uyandırıcı ve sembolik değerini manipüle etme yeteneğini vermeyi amaçlamaktadır. Buna ek olarak, öğrenciler, sentez ve görsel icat için güçlü bir kapasite edinmeli, reklam sözünü, çalıştığı Copywriter tarafından yazılan bölümle orijinal ve tutarlı bir biçimde tercüme etmelidir.... [-]

İtalya Milan
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Accademia di Comunicazione

İtalya'daki Görsel İletişim sektörünün ilklerinden biri Accademia di Comunicazione Grafik Tasarım'da üç yıllık bir diploma kursu, bugün uzun bir geleneğe ve projelerine ö ... [+]

İtalya'daki Görsel İletişim alanındaki Accademia di Comunicazione biri olan Accademia di Comunicazione üç yıllık Grafik Tasarım Kursu, bugün uzun bir geleneğe ve projelerine öğrenciler için verilen saygın ulusal ve uluslararası ödüllerin vitrine sahiptir. Buna ek olarak, ders aynı zamanda hazırlıklarının ve deneyimlerinin kalitesi için hemen takdir edilen birkaç nesil Grafik Tasarımcısını eğitme yetisine de sahiptir. Birçoğu artık kendi profesyonel stüdyolarının sahipleri ve bazıları da yurt dışında kendilerini kurmakta başarılı oldular.

Aslında, Kurs, katılımcıların diğer şeylerin yanı sıra, nihai bir sunum portföyü oluşturmalarına izin verecek zengin pratik deneyimler elde etmeyi amaçlamaktadır. Hem serbest meslek mensupları olarak hem de kurumların veya çalışmaların işbirlikçileri olarak çalışan işgücü piyasasının sunduğu olanaklar en etkili şekilde ele alınmalıdır. Bu anlamda, iyi bir portföyün sunumu, tatmin edici bir şekilde dolu profesyonel bir yola yönelik ilk adımdır. Bu amaçla Kurs, daha profesyonel bir öğretim metodolojisi ile desteklenen, hızlı bir mesleki gelişim için bir araç olarak “bottega” felsefesini izleyerek, alandaki deneyimlerden etkili ve zengin bir şekilde pratik uygulamaların varlığıyla karakterizedir.... [-]

İtalya Milan
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Via Savona,112/A
20144 Milan, Lombardy, İtalya