Resmi açıklamayı okuyun

Floransa LABA, MIUR tarafından yetkilendirilen Güzel Sanatlar Akademisi'dir (Milli Eğitim Bakanlığı Üniversite ve Araştırma Bakanlığı). Her zaman "yenilikçi" yollara odaklanan, yeni teknolojilere yakın olan ve multimedya araçlarının kullanımını içeren yüksek sanatsal eğitim Enstitüsü. Akademik Kurslar, dereceye eşdeğerdir ve 3, Fotoğrafçılık, Grafik Tasarım bölümleri ile yapılandırılmıştır.

LABA, İtalya'da ve yurtdışında ofisleri olan bir öğretici ağıdır . Floransa'daki kurum, 2001'e kadar sadece sabit sayıdaki kurslarla (en fazla 20 öğrenci) faaliyete geçmiş olup, kayıtlı öğrencilere yaklaşık 600 öğrencinin multimedya ve en yeni nesil ekipmanlarla donatılmış profesyonel laboratuvarları en uygun biçimde kullanmalarını sağlıyor.

69838_69792_SchoolProfile01.jpg

Öğrenciler dünyadaki her yerden geliyor ve Akademi yıllar boyunca, farklı yaşam tarzları, kültürler, dinler ve etnik gruplara sahip insanlarla buluşup, sanat, yaratıcılık, güzellik ve bilgi birikimine sahip olduklarını sürekli olarak kültürel ve etnik değişimlerin yapıldığı bir yer haline geldi. uyum.

LABA, Müzeler, Belediyeler, İller, Bölgeler gibi Vakıflar, Dernekler ve Kamu Kurumlarını içeren önemli sinerji yaratmak için her zaman çalıştı; ancak Cartiere Fedrigoni, Rifle, Alessi, Martinelli Luce, Mantellassi 1926, Artemide, Alpitour e MBM Biliardi gibi uluslar arası standart şirketler ile öğrencilerin hem didaktik hem de endüstriyel üretimle ilgili projelerin geliştirilmesi yoluyla mesleki eğitim dersini tamamladıkları gibi uluslararası standart şirketlerle çoğunlukla işbirliği yapıyor.

Özel eğitim programlarının oluşturulması, uygun biçimlendirici konuların tanımı, araştırmalarda işbirliği, LABA'nın ve ortaklarının öğrenciler tarafından geliştirilen ve üretilen çalışmaların sürekli büyümesini mümkün kıldığı Laba'nın kendisi sürekli olarak kaynak kullanmaktadır böylece şirket işbirliği ağını genişletmek.

Erasmus Plus Programı'na ek olarak, son yıllarda LABA uluslararası sinerjileri başlattı ; Avrupa düzeyinde tasarlanmış bir sistemin parçası olan bir eğitimin, sadece İtalyan üniversite fakültelerinde değil, aynı zamanda Avrupa Topluluğu ülkelerinde öğrencilerin hareketliliğini kolaylaştırmak için yararlı olan Avrupa Kredi Aktarma Sistemi'ne daha fazla güç vererek, İtalya'da üç yıllık bir eğitim ve önümüzdeki iki yıl içinde AB üyesi ülkelerden birinde gerçekleştirilecek. Uluslararasılaşma süreci, birkaç yıl önce Stephen F. Austin Devlet Üniversitesi ve Angelina ile başlayan işbirlikleri sayesinde yurtdışı ülkelerde de aktif. College (ABD).

2015 yılında LABA , Çek Cumhuriyeti'nde İtalyan Kültürü Festivali'ni yönetti.

Florence

LABORATUVAR EKİPMANLARI

LABA Laboratuvarlarına profesyonel ekipman ve en yeni teknoloji sunulmaktadır. Tam aydınlatma sistemleri ve mükemmel çekim araçları (Nikon kameraları ve Canon video kameraları) bulunan iki stüdyo var. Analog görüntüleri geliştirmek, sabitlemek ve basmak için bir karanlık oda var. Sınıf, büyüteçler, optik tezgahlar, gelişmekte olan ve sabitleme tankları vb. Ile donatılmıştır. Bilgisayar laboratuarı her biri 20 adet MACINTOSH (en yeni nesil) iş istasyonlarının yanı sıra yüksek tanımlı yazıcılar ve tarayıcılarla donatılmıştır. Resim Laboratuvarı, öğrencilerin kendi özelliklerine göre çeşitli teknikler kullanarak kendilerini ifade edebilecekleri geniş bir salondan oluşur. Çıplak dersler için modeller mevcuttur.

Florence

EĞİTİM TEKLİFİ

LABA'nın hep “yenilikçi” odaklanmıştır Pathways yeni teknolojiler ve multimedya ilgili medya kullanımını içeren ilişkili kısa derece ve uzmanlık adreslerine eşdeğer 3 2 yapılandırılmış Akademik Kursları, aktive. Eğitim teklifi Fotoğraf, Grafik Tasarım ve Multimedya, Görsel Sanatlar-Resim, Tasarım, Moda Tasarımı arasında bölünmüştür.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Diploma

LABA Firenze - Liberal Academy Of Fine Art

LABA'daki Görsel Sanatlar oryantasyonu, halihazırda 3 2 (yeni sistem) üzerine yapılandırılmıştır: Floransa'daki Libera Accademia di Belle Arti'nin tüm dersler ... [+]

LABA'daki Görsel Sanatlar oryantasyonu, halihazırda 3 2 (yeni sistem) üzerine yapılandırılmıştır: Floransa'daki Libera Accademia di Belle Arti'nin tüm dersleri, çağdaş sanat ile ilgili güçlü bir bağlılık ile karakterize edilmiştir. Bu, çalışma programında, Video ile ilgili disiplinleri sağlar. Sanat, Kurulum ve Performans.

Resim kursu, zamanımızın sanatında yer alan konular ve pratikler üzerine, dillerin ve anlatım tekniklerinin çeşitliliğini göz önünde bulundurarak, bireysel bir araştırmanın müteakip gelişimi yoluyla becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Akademi, öğrencilerin staj, çıraklık ve sanatçılarla yapılan toplantılar aracılığıyla anlamlı deneyimlere sahip olmalarını sağlamak için hem kamu hem de özel şirket ve kurumlarla bir dizi işbirliği gerçekleştirmiştir.... [-]

İtalya Floransa
Ekim 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
LABA Firenze - Liberal Academy Of Fine Art

LABA Tasarım oryantasyonu yeni bakanlık düzeninde yapılandırılmıştır (3 2). İlk üç yıllık eğitimin sonunda, 1. seviye (lisans derecesi) Yüksek Lisans Diploması elde edili ... [+]

LABA Tasarım oryantasyonu yeni bakanlık düzeninde yapılandırılmıştır (3 2). İlk üç yıllık eğitimin sonunda, 1. seviye (lisans derecesi) Yüksek Lisans Diploması elde edilir, takip eden iki yıl boyunca 2. seviye Diploma (derece) tamamlanır.

Bu ders endüstriyel tasarım (ürün tasarımı) ve iç tasarım (iç mekan mobilyaları) dahil olmak üzere tasarımın çeşitli yönlerini ele almaktadır. Kurs, her sene Pontedera'daki Piaggio Vakfı'nda Yaratıcılık (Bakanlar Yarışması) kapsamında ve her yıl Floransa'da düzenlenen Design Week festivalinde düzenlenen atölye çalışmaları ile bütünleştirilmiştir.

Brescia'daki LABA şubesi Floransa'nın Libera Accademia di Belle Arti'si, 2001/02 öğretim yılından itibaren faaliyete başlamış olup, pek çok öğrenci aşağıdaki disiplinlerde tezi ile mezun olmuştur: Endüstriyel Tasarım, Moda Tasarımı, İç Tasarım, İç Mimarlık Mobilya Tasarımı, Hafif Tasarım.... [-]

İtalya Floransa
Ekim 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
LABA Firenze - Liberal Academy Of Fine Art

Bir moda tasarımcısı olmak için eğitim kursu üç yıla ayrılmıştır. Tasarımların ve stillerin pratik gerçekleştirilmesi üzerinde çalışan öğrenciler, başlangıçta projelerind ... [+]

Bir kitabı kapağından anlatabilen bir dünyada moda, gerekli bilgilerin toplumsal ayırıma aktarıldığı iletişim aracıdır. Moda dilinin temel bilgi ve metodolojisini sağlayarak, moda ve iş dünyasında önemli bir figür oluşturur: tasarımcı.

Bir moda tasarımcısı olmak için eğitim kursu üç yıla ayrılmıştır. Tasarımların ve stillerin pratik gerçekleştirilmesi üzerinde çalışan öğrenciler, başlangıçta projelerinden iletişim kurmak için gerekli video teknolojisini ihmal etmeden, çizimden kumaş tasarımına kadar trend tasarımına kadar tasarımcının zihniyetini ve araçlarını ediniyorlar. Üçüncü yılda, öğrenciler moda aksesuarları tasarımını deneyimlemekte ve yayıncılık endüstrisine ve moda şovları ve etkinliklerinin organizasyonuna daha aşina hale gelmektedir.... [-]

İtalya Floransa
Ekim 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

LABA Presentation