LABA Firenze - Liberal Academy Of Fine Art

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Floransa LABA, MIUR tarafından yetkilendirilen Güzel Sanatlar Akademisi'dir (Milli Eğitim Bakanlığı Üniversite ve Araştırma Bakanlığı). Her zaman "yenilikçi" yollara odaklanan, yeni teknolojilere yakın olan ve multimedya araçlarının kullanımını içeren yüksek sanatsal eğitim Enstitüsü. Akademik Kurslar, dereceye eşdeğerdir ve 3, Fotoğrafçılık, Grafik Tasarım bölümleri ile yapılandırılmıştır.

LABA, İtalya'da ve yurtdışında ofisleri olan bir öğretici ağıdır . Floransa'daki kurum, 2001'e kadar sadece sabit sayıdaki kurslarla (en fazla 20 öğrenci) faaliyete geçmiş olup, kayıtlı öğrencilere yaklaşık 600 öğrencinin multimedya ve en yeni nesil ekipmanlarla donatılmış profesyonel laboratuvarları en uygun biçimde kullanmalarını sağlıyor.

69838_69792_SchoolProfile01.jpg

Öğrenciler dünyadaki her yerden geliyor ve Akademi yıllar boyunca, farklı yaşam tarzları, kültürler, dinler ve etnik gruplara sahip insanlarla buluşup, sanat, yaratıcılık, güzellik ve bilgi birikimine sahip olduklarını sürekli olarak kültürel ve etnik değişimlerin yapıldığı bir yer haline geldi. uyum.

LABA, Müzeler, Belediyeler, İller, Bölgeler gibi Vakıflar, Dernekler ve Kamu Kurumlarını içeren önemli sinerji yaratmak için her zaman çalıştı; ancak Cartiere Fedrigoni, Rifle, Alessi, Martinelli Luce, Mantellassi 1926, Artemide, Alpitour e MBM Biliardi gibi uluslar arası standart şirketler ile öğrencilerin hem didaktik hem de endüstriyel üretimle ilgili projelerin geliştirilmesi yoluyla mesleki eğitim dersini tamamladıkları gibi uluslararası standart şirketlerle çoğunlukla işbirliği yapıyor.

Özel eğitim programlarının oluşturulması, uygun biçimlendirici konuların tanımı, araştırmalarda işbirliği, LABA'nın ve ortaklarının öğrenciler tarafından geliştirilen ve üretilen çalışmaların sürekli büyümesini mümkün kıldığı Laba'nın kendisi sürekli olarak kaynak kullanmaktadır böylece şirket işbirliği ağını genişletmek.

Erasmus Plus Programı'na ek olarak, son yıllarda LABA uluslararası sinerjileri başlattı ; Avrupa düzeyinde tasarlanmış bir sistemin parçası olan bir eğitimin, sadece İtalyan üniversite fakültelerinde değil, aynı zamanda Avrupa Topluluğu ülkelerinde öğrencilerin hareketliliğini kolaylaştırmak için yararlı olan Avrupa Kredi Aktarma Sistemi'ne daha fazla güç vererek, İtalya'da üç yıllık bir eğitim ve önümüzdeki iki yıl içinde AB üyesi ülkelerden birinde gerçekleştirilecek. Uluslararasılaşma süreci, birkaç yıl önce Stephen F. Austin Devlet Üniversitesi ve Angelina ile başlayan işbirlikleri sayesinde yurtdışı ülkelerde de aktif. College (ABD).

2015 yılında LABA , Çek Cumhuriyeti'nde İtalyan Kültürü Festivali'ni yönetti.

Florence

LABORATUVAR EKİPMANLARI

LABA Laboratuvarlarına profesyonel ekipman ve en yeni teknoloji sunulmaktadır. Tam aydınlatma sistemleri ve mükemmel çekim araçları (Nikon kameraları ve Canon video kameraları) bulunan iki stüdyo var. Analog görüntüleri geliştirmek, sabitlemek ve basmak için bir karanlık oda var. Sınıf, büyüteçler, optik tezgahlar, gelişmekte olan ve sabitleme tankları vb. Ile donatılmıştır. Bilgisayar laboratuarı her biri 20 adet MACINTOSH (en yeni nesil) iş istasyonlarının yanı sıra yüksek tanımlı yazıcılar ve tarayıcılarla donatılmıştır. Resim Laboratuvarı, öğrencilerin kendi özelliklerine göre çeşitli teknikler kullanarak kendilerini ifade edebilecekleri geniş bir salondan oluşur. Çıplak dersler için modeller mevcuttur.

Florence

EĞİTİM TEKLİFİ

LABA'nın hep “yenilikçi” odaklanmıştır Pathways yeni teknolojiler ve multimedya ilgili medya kullanımını içeren ilişkili kısa derece ve uzmanlık adreslerine eşdeğer 3 2 yapılandırılmış Akademik Kursları, aktive. Eğitim teklifi Fotoğraf, Grafik Tasarım ve Multimedya, Görsel Sanatlar-Resim, Tasarım, Moda Tasarımı arasında bölünmüştür.

Konumlar

Floransa

Address
LIBERA ACCADEMIA DI BELLE ARTI
Piazza di Badia a Ripoli, 1/A
50126 Florence (Italy)

Floransa, Toskana, İtalya