Palazzo Spinelli Group

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Palazzo Spinelli Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Derneği 1998 yılında kurulmuştur. Palazzo Spinelli'nin amacı, kültürel ve sanatsal mirasın araştırılması, korunması, restorasyonu, geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik girişimlerin teşvik edilmesi, organize edilmesi ve yönetilmesi yoluyla dünya kültür mirasının korunmasıdır.

Palazzo Spinelli otuzdan fazla ülkede faaliyette olup, kültürel miras yönetimi, koruma, restorasyon, kültürel ve çevresel turizm ve organizasyon alanında çalışan insanlar için eğitim planları ve tazeleme kursları düzenliyor. Dernek ayrıca, kamu yetkilileri ve Avrupa Komisyonu, UNESCO ve İtalyan Dışişleri Bakanlığı gibi özel şirketler ile işbirliği içinde projeler de yürütüyor. Bakanlık ile yaptığımız iş dünya çapında 40'tan fazla hükümet tarafından imzalanan Bilim, Teknoloji ve Kültür alanlarında işbirliği anlaşmaları çerçevesinde yürütülmektedir.

Palazzo Spinelli, İtalya'da ve yurtdışında 300'den fazla master dersi tamamlanmış ve 1700'den fazla mezunuyla 15 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Dernek, emek piyasasına sürekli eğitim veren, planlayan, işleten ve cevap veren, sürekli olarak sektörde restorasyon ve koruma alanında ön plandadır.

Misyonumuz

"Kendi ve diğerlerinin kültürlerine aidiyet, ilgi, saygı ve farkındalığı arttırma amaçlı yönetişim modelleri geliştirerek eğitimin ve insanlığın sanatsal ve kültürel mirasının bilinçli kullanımına katkıda bulunmak".

Akreditasyon

Palazzo Spinelli, Tuscan bölge otoritesinin akredite edilmiş bir kuruluşudur (Regione Toscana - 25 Mart 2003 tarih ve 1722 sayılı Kararname) ve kuruluşundan bu yana, Kamu Eğitimi ve Refah Bakanlığı tarafından (845 sayılı Kanun ile) kabul edilen kurslar düzenlemiştir. 21/12/1978). 2010'dan bu yana ELIA'ya (Avrupa Sanat Enstitüsü Birliği) üye ve Ligi'nin Korunması ve Yenilenmesi bölümünün lideri.

Kalite Sistemi

Enstitünün kalite politikası ISO 9001: 2008 standartlarına göre onaylanmıştır. Amacımız, Enstitümüzün süreç ve usullerini sürekli iyileştirmek, yapı içindeki değişimleri teşvik etmek ve toplumumuzla sürekli kültürel alışverişler yapmaktır.

Palazzo Spinelli, öğretimin sadece öğrencilerin insanlık, kültürel ve vicdanları üzerinde bir etkiye sahip olmadığı fikrini desteklemekle birlikte, temel geniş kapsamlı bilgi ve mesleki bilinirliği aktarmanın yanı sıra Değişen toplum ve iş dünyası.

Palazzo Spinelli aşağıdaki hedeflere sahiptir:

 • Mesleki ve öğretim gereklerinin gerçek bir analizine dayalı eğitim girişimleri oluşturun
 • Etkin öğrenmeyi sağlamak için hizmet sunumunda en uygun koşulları garanti eden faaliyetleri düzenleyin
 • Eğitim faaliyetlerinin oluşturulması ve gerçekleştirilmesi üzerinde çalışmak üzere göreceli insan kaynaklarının geliştirilmesi ve geliştirilmesi
 • Eğitimli profesyonellerin sınırsız dolaşımını kolaylaştırmak için ulusal ve uluslararası kamu otoriteleri ve özel şirketler ile işbirliğini teşvik etmek
 • Uzmanlık, yönetim ve mesleki faaliyetlerle bağlantılı yenilikçi öğretim yöntemlerini test edin

Bu hedeflere ulaşmak için Palazzo Spinelli, kamu otoriteleri ve özel şirketler ile işbirliği içinde İtalya ve yurtdışında kültürel ve bilimsel etkinlikler düzenlemektedir. Girişimlerin hepsi, kültürel ve sanatsal mirasın araştırılması, korunması ve gerçekleştirilmesinin kolaylaştırılmasının yanı sıra sanatsal, bilimsel ve kültürel bilginin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Üyelik

Enstitü kuruluşundan bu yana, ulusal ve uluslararası birçok ağa ve belirli amaçları kültürel mirasın korunması ve ekonomik bir dünya olan ortaklıklara katılmıştır.

Özellikle son yıllarda, Enstitünün öncelikleri, krizin geride bırakılması ve ekonomik ve daha yüksek bir istihdam oranı için koşullar yaratmak için büyük bir çaba sarf etmeyi amaçlayan geniş Avrupa kültürel gelişim süreci içine aşılanmıştır.

Avrupa 2020 stratejisi, eğitim, araştırma ve inovasyona daha etkili yatırımların yapılmasına kadar benzersiz bir büyüme planıdır. Çevre ekonomisinin ve sürdürülebilirliğin korunması yönündeki kararlı seçimi sayesinde, strateji daha fazla iş yaratmayı ve işsizliğin azaltılmasını amaçlıyor.

Şu anda Enstitü aşağıdaki organizasyonlara bağlı:

 • ELIA (Avrupa Sanat Enstitüsü Birliği), Amsterdam
 • Europa Nostra, Olanda
 • Anna Lindh Vakfı, Egitto
 • FAI (Fondo Ambiente Italiano), İtalya
 • FME (Fondation au Mérite Européen), Lüksemburg
 • ICFAD (Uluslararası Konsey Güzel Sanatlar Dekanlığı), ABD
 • SEMA (Société d'Encouragment aux Métiers d'Art), Fransa
 • Città Infinite, İtalya
 • Associazione Ortakları Palazzo Strozzi (Onur Üyesi), Floransa

Palazzo Spinelli, Amsterdam'daki ELIA Yönetim Kurulu üyesidir ve koruma ve restorasyonda çalışan üye kurumlar arasında öncü rol oynamaktadır.

ELIA, Avrupa'daki güzel ve uygulamalı sanat kurumlarının en büyük ağı ve 350 binden fazla öğrenciyi cezbeden 400'den fazla üyeye sahiptir.

Konumlar

Floransa

Palazzo Spinelli

Address
Via Maggio, 13
50125 Floransa, Toskana, İtalya
Telefon
+39 055 213086