Resmi açıklamayı okuyun

Roma Film Academy sanat ve eğlence ve görsel-işitsel iletişim alanında kültür ve eğitime adanmış akademik bir organizasyondur. Özellikle bu film ve televizyon alanında kariyer için ilgilenen herkes için Avrupa'da bir referans noktası olarak önerilmiştir.

Amacımız bir işte öğrencilerimizin tutku haline getirmektir: bu sonuç sadece her detay ve her öğrenciye onun konunun teknik ve teorik temellerini öğrenmesi gereken araçları sağlamak mümkün inşa edilmiş bir müfredat yoluyla elde edilir ve setin diğer bölümler, iletişim kurma ve departmanında meslektaşları ile uyum içinde hareket edebilir bir profesyonel haline getirmek amacıyla.

kurucu ilkeler

Bağlılık, esneklik ve motivasyon her öğrencinin ve çalışma dünyasına yerleştirildiğinde onun çalışmaları sırasında watchwords gerekir. Bizim Akademisi öğretim modeli, ağır öğretmen ve öğrenciler ve öğrenci seçmesinden çalışmanın konusunun özellikle pratik öğretimi arasındaki karşılıklı alışverişi dayanmaktadır. Bu sayede, öğrencilerin sadece teorik temellerini öğrenir ama, alandaki deneyimlerini zenginleştirmek kendi yetenekleri güvenliğini ve farkındalık edinme teknik araçları ana başlar.

Bizim "misyon", iz bitti, onlar eğitilmiş olan sektör içinde bağımsız hareket ve Kurumumuzda deneyimlerini sırasında öğrenilen bilginin kendisini kurmayı kez daha edebiliyoruz uzmanları yetiştirmektir . Çalışmalarımızın amacı, tüm görsel-işitsel sektörün genelinde uzmanlar yeni nesil yaratmaktır.

Sinema, başka bir şey, tutku ve disiplin önce. Bu iki faktöre bu karmaşık dünya dişliler var olamazdı hamle tüm sanayi olmadan. Tutku öğretilen ama doğru yönde kanalize edilmesi gerekmektedir edilemez bir şeydir.

Etik

Bir davranışı tutarak Akademi ahlaki bütünlük, şeffaflık ve dürüstlük, adalet ve iyi niyet değerlerini işaretlenmiş. Bu nedenle herhangi bir farklılıkları veya cinsiyet, cinsel yönelim, belirli bir etnik gruba, ulusal ve sosyal köken, dil, inanç ve din, siyasi görüş ve üyelik dayanmaktadır herhangi bir ayırımı kınadı açıkça uygulanabilir standartlarda sağlanan hariç politik ve sendikal derneklerine felsefi, yaş, sağlık ve fiziksel ve zihinsel çeşitlilik, yakınlık durumu,.

DERSLER

Akademik kurslar

Akademik kurslar devam mecburiyeti ve sınırlı olan iki yıllık meslek kursları bulunmaktadır. Bizim uzmanlık konuları şu anda sekiz şunlardır: Senaryo, Üretim, Yön, Fotoğrafçılık, Sound, Meclis, Oyunculuk ve film kostümün Yön. Her ders yaşayan ve çalışmak sinemada her gün, kendi tekne için kendi deneyim ve doğuştan tutku boyunca öğrencilere kullanılabilir hale başarılı profesyoneller tarafından takip edilmektedir.

Ders Amaçları

amacı Roma Film Academy hazırlamak ve yaşamak için bunları uygun hale getirmek için, uyarmak ve hem profesyonel hem de kişisel onları zenginleştirebilirsiniz çeşitli eğitim programı aracılığıyla disipline, film ve televizyon iş dünyasına öğrencileri yönlendirmek olduğunu aynı zamanda tevazu ile huşu olmadan tüm çeşitliliğinin kümenin, ancak, kendi yeteneklerinin farkında olmak.

kurslar tamamen film ve televizyon canlı ve çalışmalarında profesyonellere emanet edilmiştir. tüm tecrübemizi sunarak, eğitim süreci boyunca öğrencilere izleyeceğini kurulan Şekiller onlar çalıştı ve çalışmaya devam gelmiş setlerinde kazandı. Yıl sonunda öğrenciler 12 dakika maksimum bir kısa film üretiminde ise ikinci yıl, 6 dakika içinde en fazla bir denemenin üretim yapan edilecektir.

kursların Yapısı

Her ders belirli bir konu ile bağlantılı her biri modülleri ayrılmıştır. modüller o zaman, bu konuda, dışarı belirli bir konu öğretim birimlerine kendilerini ayrılır. Her öğretim birimi, bir veya daha fazla sınıfları ve / veya egzersizleri alabilir. Bir ders ya da matkap hafta sonları dışında çekim olduğu gibi, bütün bir gün için bir saat dan gidebilirsiniz. Seyirci zorunludur ve sayı kapalıdır.

öğretmenler parkı

Park RFA öğretmenler kesinlikle eşsiz ve prestijli şudur: "profesör" ortak ama gerçek profesyoneller öğretim ödünç değil onlar aslında bölümünde bulunabilir. Hepsi derslerden 60'dan fazla uzmanları olmak üzere toplam, öğretmenler, sıradan öğretmenler, ek öğretmenleri ve mühendisler koordine, ders öğretim üyeleri arasından ayrılır.

RFA katma değeri hassas öğretim elemanlarının seçimi: onlar Stefano Salemme (steadicam operatörü ve operatör) geçtiğimiz günlerde zaten baş elektrikçiler ve makinistlerin gibi daha büyük İtalyan setlerinde yerleştirilen eski mezun öğrencileri, Master olarak çok teknik arasında değişir Tullio Morganti ses ödüllü yaptığı son filmi eserlerine Avrupa ve uluslararası sahne sayesinde boyunca mevcut İtalyan David di Donatello, editör Paola Freddi.

kayıtlı her öğrencinin eğitim deneyimi arttırmak, 3 veya üç öğretmen her iki öğrencinin: Öğretmenlerin sayısının yüksek RFA öğretmen ilişkisi / 2 öğrenci kayıt sağlar.

dil

dersler İngilizce olarak bazı özel modüllerin dışında, İtalyan içindedir. Şu anda, oyunculuk, üretim ve yönde dersler İngilizce daha toplam saat var olanlar vardır, ama 2014 den günümüze biz 5 yıllık% dilin saatlerinde artış görüldü.

Ulusal gerçekte kolayca yerleştirilebilir amacıyla orta / yüksek İtalyan dilinin bir bilgi düzeyine sahip edilmesi gerektiğinden; Ancak, bizim yabancı öğrenciler hızla İtalyan usta olabilir ve yerli cephesinde hem de uluslararası mükemmel sonuçlarla hem çalışmak.

Öğrencilerimizin% 71 RFA diploma bir yıl sonra istihdam edilmektedir.

TESİSLERİ VE EKİPMAN

yapıları

Akademi bir ses sahne ve setleri ve idari ofisler ve yönde biriyle, üç yerleri, derslik ve öğretim sekreteryası ile birine sahiptir Cinecittà Studios içinde yer almaktadır. açık havada için, öğrenciler ellerindeki Avrupa'nın en prestijli doğal tiyatrolarından biri olan kent en sahipken soundstage öğrenciler iç mekan çekimlerine pratik setleri ile, Akademi gücü noktasıdır Roma.

ekipman

Akademi, her özel bölüm için onun emrinde ekipmanın bir dizi sahip olmanın yanı sıra, iyileşme araçları sağlayarak öğretmenlerin çalışmalarını destekleyen öğretim programına göre lider profesyoneller ve hizmet sektöründe, başarılı ortaklıklar kurmuştur gelişmiş (örn. KIRMIZI, Alexa, Canon, Kara Büyü, Steadicam), projektörler, ses sistemleri ve daha fazlası. Öğrenciler ayrıca böylece iş piyasasında karşılaşacak ana araçları hazırlamak, okul dışında mesleki referanslar olacak aynı hizmet belirli dersleri yürütmek.

destek

Roma Film Academy daima öğrencilerin ihtiyaçlarına ve bu uç sözleşmelerin çeşitli bir dizi kurmuştur için çok dikkatli, hem misafirperverlik ile ilgili olarak o Kapital'de yaşamın diğer yönleri.

Aslında gözbebeği, kayıt zamanından beri İK departmanı tarafından desteklenmektedir: yabancılara vergi kodunu sormak, diğer öğrencilerle paylaşmak için bir oda ya da ev bulmalarına birinci basamak hekimi sormak, öğrenci tüm faaliyetlerdir site dışı Sekreterliği destek almaktadır.

Buna ek olarak, çeşitli hizmetler için indirim hakkına sahiptir resmi RFA kartını sergileyen: B kadar Cinecitta kantin için tarife, sinema biletleri, kitapçıları, opera üzerinde azalmalar,

Bedava öğrencilerimiz özel koleksiyonundan RFA içinde 600'ün üzerinde başlıklarından DVD film kiralama yararlanabilir.

MEVZUAT

Etik Kurallar

Kod çalışmak herkese, Akademi'de iş veya çalışma uymalı hangi temel ilkeleri belirler. Başarısızlık Akademisi tarafından derhal kaldırılmasına yol açabilir kodunda gösterilen etik uymak.

Akademi Kuralları

Akademi Yönetmeliği eğitim yapısının ve doğal süreçlere kusursuz çalışmasını garanti kuralları içerir. düzenlemenin saygı Akademisi içinde herhangi bir nedenle çalıştırmak için gerekli ancak yeterli olmayan bir durumdur.

El Kitabı Okulu

Okul El Kitabı Yönetmeliğin uygulanmasına yönelik kurallar kümesidir ve sayılar, veri, fiyatlar, süreleri, maliyetleri, tarih ve diğer nicel bilgiler içermektedir. Bilgilendirici ve olmayan düzenleyici, yani her zaman Yönetmelik ifade eder.

Kalite El Kitabı

Kalite El Kitabı oluşur oluşmaz nasıl genel bir bakış sağlar ve Akademi olarak çalışır ve hem hem dış sistemini göstermektedir (veya üçüncü taraf belgelendirme kuruluşları), dahili olarak kullanılmak üzere kriterlerin oluşturulması amacıyla hizmet eder: Bu referans standartları ile sisteminin uygulanmasını ve uygunluğunu doğrulamak için temel bir referans teşkil etmektedir.

YER

Cinecittà

Cinecittà film stüdyoları Roma, 400.000 metrekarelik bir alanın merkezine 9 km uzaklıktadır.

Cinecitta artık tamamlandı döngüsü filmler, kurgu, televizyon, reklam ve müzik videoları üretimi için Avrupa film endüstrisi merkezidir: üretim, düzenleme, özel efektler oluşturulmasına.

Büyük çalışma alanları ve teknolojileri ve modern ve güncellenmiş iyileşme teknik araçların besleme tam kiralama yerleştirerek kullanan bir Cinecittà yapımları.

Bu, en etkileyici ve muhteşem sahne inşa etmek ve hatta en zorlu gereklilikleri karşılayan endüstrisinde set büyük profesyonelleri, üzerinde açmasına olanak tanır.

Bu Studios büyük servet olduğunu ve büyük bir fırsatı temsil içeride RFA forma öğrenciler için söylemeye gerek yok: aslında pek çoğu için, profesyonel olarak ayarlanmış ve ücretli öğrenme geçiş yapımları içinde çok çaba olmadan olur döngüsel Cinecittà'da, çalıştırın.

Roma

Roma, hem tarihsel, sanatsal ve kültürel Avrupalı ​​Batı dünyasında bir ifadesi olarak, yedinci sanat ile uğraşmak niyetinde bir öğrenci için fikirler ve faaliyetlerin zengin başkentidir.

art-house sineması, birçok film festivalinde en güzel ve antik salonları, Roma Film Festivali ve prestijli tiyatro programları başkentte yaşayan her zamankinden daha zorlu bir sanatsal deneyim, yanı sıra insan, olduğu anlamına gelir.

Biz İngilizce modülleri ile İtalyan dersleri sağlayabilir. Biz tamamen İngilizce kursları sunmuyoruz.

Program dili:
Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Roma Film Academy

Yön tabii iki yıllık kurs ve yönetmenlik bölümüne bağlı tüm sektörleri ve iş verilerini içermektedir. saat ila yaklaşık 1,000, planlanan yapımları bağlı olarak değişiklik ... [+]

Yön tabii iki yıllık kurs ve yönetmenlik bölümüne bağlı tüm sektörleri ve iş verilerini içermektedir. saat ila yaklaşık 1,000, planlanan yapımları bağlı olarak değişiklik gösterebilir ki tahsis edilmektedir.

Yıl - Metin ve Shots yorumlanması

İlk yıl temel oluşum anlayışına, tasarım, uygulama, öncelikle görsel sahneleri ve sahnelerin ardından gruplarından film yapısının anlaşılmasına etrafında döner. İlk yıl oluşumu iki temel direği kamera ile Kutsal kursları Görsel Düşük Bütçe ve İş bulunmaktadır. Özellikle, daha sonra kendi üzerine uygulanacak çekim (Inquadrature Listesi ve Storyboard) içine yazma dönüştürerek, anlatı-işitsel (Senaryo) tekniklerinin inşaat odaklanacaktır. Orada olacak film seti yönetimi (Yardımcı Yönetmen) ve üretim sonrası (montaj) Literacies ve eğitim.... [-]

İtalya Rome
Ekim 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Roma Film Academy

Fotoğraf Yönü tabii ki iki yıllık bir derstir ve fotoğraf bölümle ilgili tüm endüstriyel ve ticari rakamlar kapsar. saatte bir yaklaşık 950, planlanan yapımları bağlı ola ... [+]

Fotoğraf Yönü tabii ki iki yıllık bir derstir ve fotoğraf bölümle ilgili tüm endüstriyel ve ticari rakamlar kapsar. saatte bir yaklaşık 950, planlanan yapımları bağlı olarak değişiklik temin edilir.

Yıl - Set Fotoğraf tarafından

Fotografik Teori, dijital filme soketinden makinesi, lensler, ışıklar, Filmica Yapısı, işlemler ve güvenlik Seti yanı sıra görüntünün teknik adımlar, kompozisyon ve çerçeveleme çalışmalarına ilişkin ilk yıl elbette odak noktalarıdır. Onlar ikinci sınıf programı tanıtmak için bir bütün olarak sinemasının yıl belirli alanlarda sonunda gelişir.

II Yıl - Fotoğraf Yönü

İkinci yıl biz yoluyla Web ve seriality TV için üretim sonrası Film ve biçimlerini tedavi etmek Steadicam, Elettricismi ve Macchinismi gelişti, temellerini inceleyerek, gelişmiş teknikleri ve karmaşık profesyonel odaların detaya fazlasını elde daha "auteur" fotoğrafçılık. Stiller ve Sinema Tarihi Türler Majör kullanarak fotoğrafik analiz, sahnenin karmaşıklığına geliştirilmesi ve Bak ve Mood Kitap yaratılması öğrencinin tarzını ve kişiliğini rafine.... [-]

İtalya Rome
Ekim 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Roma Film Academy

Elbette Ses iki yıllık kurs ve ses departmanına bağlı tüm sektörleri ve iş verilerini içermektedir. saatte bir yaklaşık 900, planlanan yapımları bağlı olarak değişiklik t ... [+]

Elbette Ses iki yıllık kurs ve ses departmanına bağlı tüm sektörleri ve iş verilerini içermektedir. saatte bir yaklaşık 900, planlanan yapımları bağlı olarak değişiklik temin edilir.

Yıl - Doğrudan Tahrik

Fiziksel bir noktadan Sesin Teorisinin ilk yıl tüm teknikleri ve ses mühendisinin enstrümantasyon, Set ve Konumu kayıt sesleri ve diyalogları öğrenmeye alır. İlk öğretim yılı sonunda öğrenciler birleştirme ve araçlarla terminolojinin pratiği genişletme ve teknik kiralama yaklaşırken, ortak okulun ses hizmetinin birinin laboratuvarda pratik staj dönemini alır.

Yıl II - Ses ve Mix montajı

İkinci yıl bir projenin ses ruh varsaymak almak ve göndermek için, ayarlamak, tasarımdan, bütün ses zinciri boyunca çalışan, stilleri ve türler göre gelişmiş ses tasarımı gelmesi sesin felsefi çalışma devam ediyor -Üretim. Aktif post-prodüksiyon stüdyoları ile işbirliği ve seslendirme ve öğrenciler böyle Ses Editör, Missatore için Karıştırma Odası pano ve Foley sanatçı odası için Pro Tools gibi teknik platformu araçları sağlayarak iki yıllık süreyi tamamlamak için izin verir devam ediyor.... [-]

İtalya Rome
Ekim 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Roma Film Academy

Film kostüm tabii iki yıllık kurs ve kostüm departmanına bağlı tüm endüstriyel ve ticari rakamlar kapsar. saatte bir yaklaşık 950, planlanan yapımları bağlı olarak değişi ... [+]

Film kostüm tabii iki yıllık kurs ve kostüm departmanına bağlı tüm endüstriyel ve ticari rakamlar kapsar. saatte bir yaklaşık 950, planlanan yapımları bağlı olarak değişiklik temin edilir.

Yıl - Tarih ve Teknikleri

sinema için kostüm yaratma ve karakterler ve hikayenin inşasında önemli bir unsur, hem de bir filmin görünümünü ve tarzıdır. insanlar olduğu gibi, kostüm jenerik olamaz ama gerçektir; kostüm çalışması bir antropolog olarak benzetilebilir bu yüzden. İlk yıl tüm bölümler ve temel bilgi teknolojisi film dili okuma yazma paralel olarak, temel ve film kostümleri, bölümün organizasyon, işçilik ve terzilik tekniklerinin tarihinin temelleri üzerine nedenle odaklanır.... [-]

İtalya Rome
Ekim 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Roma Film Academy

Oyunculuk tabii iki yıllık kurs ve döküm bağlı tüm sektörleri ve iş verilerini içermektedir. saatte bir yaklaşık 900, planlanan yapımları bağlı olarak değişiklik temin ed ... [+]

Oyunculuk tabii iki yıllık kurs ve döküm bağlı tüm sektörleri ve iş verilerini içermektedir. saatte bir yaklaşık 900, planlanan yapımları bağlı olarak değişiklik temin edilir.

Yıl - Araçlar ve Teknikler

Oyunculuk ilk yılı diksiyon teknikleri, Ses Eğitimi, şan ve vücut hareketi üzerine odaklanmaktadır. Bütün bu konular kendi referans öğretmenleriyle ayrı incelenir ve daha sonra laboratuarda ve grup egzersizleri sırasında test edilecek. Sen Tiyatro ve Sinema Batı'nın metin okuyan Classics analiz öğrenirler. Hemen sınıfta hem usul ve film yapım programlarını öğrenmek için sette kamera ile tanıdık hale gelir nasıl ışık, Set üzerinde makine soketi ve mikrofon ve nasıl Müdürü talimatları takip çalışmak.... [-]

İtalya Rome
Ekim 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Roma Film Academy

Üretim dersi iki yıllık bir derstir ve üretim departmanıyla ilgili tüm sanayi ve iş rakamlarını kapsar. Verilen saatler, beklenen üretime göre değişen 950 civarındadır. ... [+]

Üretim dersi iki yıllık bir derstir ve üretim departmanıyla ilgili tüm sanayi ve iş rakamlarını kapsar. Verilen saatler, beklenen üretime göre değişen 950 civarındadır.

Ben yıl

Ders, üretim ile ilgili tüm sanayi ve iş rakamlarını kapsamaktadır. İlk yıl, set için bölümün kompozisyonunun teknik yönlerine odaklanıyoruz, ya da sette güvenlik için görev ve araçları öğreniyoruz ve yürürlükte olan yönetmelikler, 'ABD Direktör Yardımcısı ' rolünü inceliyoruz, Yer Gözlemcisi ve Yöneticisinin Baskı Sekreteri . Bu setin ve topluluğun yönetimine ek olarak, eğitim, Bütçe, Film Sihiri ile Senaryoların Spoglio'sunun yanı sıra, ikinci yılın programını tanıtmak için yürütme üretiminin örgütlenmesinin temellerini de içermektedir.... [-]

İtalya Rome
Ekim 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Roma Film Academy - Mirrors

Roma Film Academy - Cinema is all around you

Roma Film Academy - Reload, Focus, Achieve

Address
c/o Teatro 4 - Cinecittà Studios Via Tuscolana, 1055
I 00173 Rome, Lazio, İtalya