Roma Film Academy

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Haber!

Son zamanlarda, Roma Film Academy , Roma'daki Cinecittà Kampüsü'ndeki tesislerimizde bir ders programına katılan, İletişim Bilimleri alanında lisans derecesi (DAMS yolu) almanızı sağlayan Teramo Üniversitesi ile bir anlaşmaya girmiştir. Bu takvim aslında Lazio'nun diğer illerinde veya yabancı öğrencilerin yaşadığı yerler gibi günlük derslere katılma fırsatı bulamayan veya çalışanlar için tasarlanmıştır. Uygulamada, aylık sınırlı sayıda seansla, yani yılda yirmi ila otuz arasında, kalan zamanları evde okuyarak, sadece Teramo'da sınavları vererek söz konusu dereceye ulaşmak mümkündür. Üniversite. Her oturum, öğrenciyi evde pratikte yönlendirmek ve elde ettiği bilgi seviyesini doğrulamasına yardımcı olmak için tasarlandı. Teramo Üniversitesi sekretaryası tarafından desteklenen akademimiz, öğrencinin kayıt ile ilgili tüm işlemlerde rehberlik etmesine ve mezuniyet için gerekli sınavlara girmesine özen gösterir.

Sinemaya tutkulu musunuz? Oyuncu, yönetmen, kostüm tasarımcısı veya sinematograf olmak ister misiniz? O halde Roma Film Akademisi, aradığınız şey. Sanatsal ve kültürel miras için Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olan İtalyan sinemasının beşiği Cinecittà Studios içinde yer alan Roma, RFA, gençleri sinema ve görsel-işitsel prodüksiyon işlerinde eğiten bir okuldur. .

Hem İtalya hem de yurtdışında ödül kazanan birkaç düzine profesyonelin öğretim kadrosuyla, kendi tiyatrosu ve daimi setleriyle donatılan RFA, seste ciddi bir kariyer yapmayı planlayanlar için doğru seçimi temsil ediyor. görsel üretim sektörü. RFA iki yıllık kurslar sunmaktadır - zorunlu devam ve sınırlı sayıda - Üretim, Yönlendirme

Kurslar, yalnızca bazı dillerde İngilizce olmasına rağmen, bunlara katılmanın önkoşulu olarak kabul edilen İtalyanca dilindedir. RFA, öğrenmek isteyen öğrencilere yardım etmek için İtalyanca dil enstitüleriyle anlaşmalar yaptı.

Kurslara erişmek için, sınırlı bir kayıt sınıfına girmek amacıyla öğrencinin hem gerçek ilgisini hem de başlangıç seviyesini doğrulamak için bir ön görüşme yapmak gerekir. Sekreteryamız, hem kurslarda hem de İtalyan başkentinde ikamet etme fırsatlarıyla ilgili olabilecek her türlü sorunuz için kullanılabilir.

Ayrıca, her yıl RFA, belirli bir sınavı geçtikten sonra, kümelerde veya diğer okullarda bazı deneyimler kazanmış ve doğrudan ikinci sınıfa girmeye çalışmak isteyenler için belirli bir sınavı geçtikten sonra kapılarını açmaktadır. Mevcut koltuklar ve sınavın nasıl rezerve edileceği hakkında tüm bilgiler Akademi'nin resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır.

116176_rfa_set_001.jpg

Roma Filmi © 2019

Bizim stil

RFA tarzı, sanatsal bir merkez, tipik olarak bir takımda çalışmayı, kurallara uymayı, son teslim tarihlerini ve teslimatları yönetmeyi ve etkili bir çalışma ve çalışma yöntemi bulmayı öğrenen bir pratik hazırlık okulu.

RFA'da, profesyonel sinema dünyasının dinamiklerini yeniden yaratıyoruz: sürekli çalışma, yaratıcılık, bölümler arası etkileşim, set üzerinde çalışma ve ofset. Öğretmenler ve personel tarafından denetlenen eğitim prodüksiyonları, eğitim süreci boyunca giderek daha karmaşık temalar ve parametreler izlemektedir. İki yıllık dönemin tüm projeleri birlikte yürütülmektedir: bu sorumluluk, ekip çalışmasının yanı sıra paylaşımı da zorlar ve her proje için iş yükünü daha iyi yönetmeye yardımcı olur. Genel olarak, tüm bölümler için işlerin görevlerini öğretmenler takip eder; bu, Akademi'deki iki yıllık dönemde karşılaşılan çalışma yöntemleri, farklı kültürler ve farklı sanatsal özellikleri ele almayı ve öğrenmeyi sağlar.

Öğrenciler, dersler, öğretim setleri ve ekstra aktiviteler sırasında RFA topluluğuna katılırlar. Meslektaşlar ile fakülte uzmanları arasında ilişki kurma ve ilişki kurma fırsatları, iki yıllık deneyimi çekici ve her şeyi kapsayan hale getiren iş başında eğitim yönteminin güçlü yanlarından biridir.

Merkez

Akademi, iki yere sahip olduğu Cinecittà Studios içinde yer almaktadır: biri sınıf ve öğretim sekreterliğinin bulunduğu tarihi Fellini'nin 5. Tiyatrosu'nun önünde; Cinecittà Kampüsü'ndeki diğeri ise ses ve setlerle birlikte idari ve yürütme ofisleri.

Cinecittà

Cinecittà film stüdyoları, Roma'nın merkezine 9 km, 400.000 metrekarelik bir alanda yer almaktadır. Bugün Cinecittà, Avrupa film endüstrisinin tam zamanlı filmler, kurgu, TV, reklam ve video kliplerin üretimi için bir temeli oluşturuyor: prodüksiyondan basıma, özel efektlerin gerçekleştirilmesine. RFA öğrencileri için, Stüdyolar içinde eğitim almak büyük bir fırsattır.

Roman

Roma, yalnızca Batı Avrupa dünyasının tarihi, sanatsal ve kültürel mirasının bir ifadesi değil, aynı zamanda 7. Sanat ile uğraşmak isteyen bir öğrenci için fikir ve etkinlik bakımından zengin bir sermayedir. Sanatın en güzel ve antik sinema salonları, sayısız film festivali, Roma Film Festivali ve prestijli tiyatro programları, başkentte yaşamanın her zamankinden daha insani olduğu kadar sanatsal bir deneyim olmasını sağlar.

İletişim

116400_Contacts.jpg

Konumlar

Roma

Address
c/o Teatro 4 - Cinecittà Studios
Via Tuscolana, 1055

I 00173 Roma, Lazio, İtalya
Telefon
+39067219555