Sacred Art School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sanat ve sanat işçiliğinde yaratıcılığı teşvik etmek için kurulan, kutsal dünyaya sınırsız bir açıklık ile Katolik Kilisesi ve toplumun hizmetinde olan uluslararası bir okul.

Gelecekte ileriye doğru gitme Okulu sloganı, günümüz erkeklerine ve kadınlarına anlam taşıyan, aynı zamanda Yirminci Yüzyıl sanat tarihi geleneğiyle de bağlantılı olan çağdaş sanat eserlerini tasarlamanın ve yaratmanın mümkün olduğu ortamı tanımlar.

Hristiyan inancı, yüzyıllarca süren tarihi bir gerçek olan, günümüz erkekleri ve kadınları için bugün ve hatta olası bir buluşma olan Tanrı-insanın enkarnasyonuna dayanmaktadır. Kutsal sanatın amacı bu kişisel karşılaşmayı teşvik etmektir.

Belirli bir sanatsal akıma uymayan okul, her şeyden önce öğrencilerin ve öğretmenlerin, sanatçıların ve zanaatkarların yüksek kalitede kutsal sanat eserleri ürettiği bir Atölye'dir. Öğrenciler tasarım ve üretim becerilerini geliştirirken, sanatsal komisyonlar üzerinde çalıştılar, müşterilerle ve ihtiyaçları ile nasıl etkileşime gireceklerini de öğrendiler.

Okul, sanatçıların gelenek içinde beş ana araç ile ilerlemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır:

 1. Sıkı bir sanatsal ve teknik eğitim
  Rönesans sanat atölyelerinde ve Güzel Sanatlar Akademilerinde öğretildiği gibi figüratif diline hakim olmanızı sağlar.
 2. Kutsalı anlamaya yardımcı olan çağdaş düşüncenin derinlemesine bir analizi
  Mesela Papa Francis 'Evangelii Gaudium ve ayin ve yaratılıştaki güzellik temasıyla ilgilenen Laudato si'nin incelenmesi. “Liturgy'nin Ruhu'na Giriş” e dahil olan Benedict XVI'nın çalışması, liturgical hareketi ve Vatikan II'nin hermeneutik anahtarı olarak önemlidir. Diğer bir kaynak, bedenin teolojisidir ve John Paul II tarafından, gözbebekliği ve çağdaş dünya için önemi için çok önemli bir yaklaşımdır. John Paul II'nin sanatçılara yazdığı mektup, okul için değerli bir yönelim olan temel bir belge olarak kabul edilir.
 3. Temsil edilecek inancın teorik ve pratik bir bilgisi
  Geliyorsanız, şu anki en iyi ve en çok satanlar, Cristologia'daki en iyi ve en ucuz olanlardan biri mi?
 4. İnsan figürüne özel dikkat
  Bir kez daha insan figürüne, çağdaş ikonografik krizin ötesine ve akademik sanatsal ilkelerin bilgisine odaklanmayı hedefliyoruz: bu, gözlemlemeyi öğrenen ve gördüklerini yorumlamaları, bilinçli görsel seçimler yaparak öğrencilere sunulan bir fırsat.
 5. Floransa şehrinin bağlamı
  koleksiyonları ve kültürel etkinlikleriyle - en önemli sınıf - tarihi esnaf atölyeleri, Confartigianato ve Opera del Duomo ile ortaklık, bazı sanat eserlerinin restorasyonu ve bakımı için yaşayan bir laboratuardır. yeni ve özel profesyonel figürlerin oluşumu: hassas işçilik ve sanatsal yaratıcılık arasında yer alan sanatçı ve zanaatkarlar.
  126997_pexels-photo-102127.jpeg Daian Gan / Pexels

Parkın içinde bulunan Sacred Art School , Pavoniere binasının birinci katındadır.

Yeşillik ve huzur dolu alan, sanatsal becerilerinizi incelemek ve geliştirmek için mükemmel bir ortamdır.

Gel ve bizimle tanış.

Konumlar

Floransa Büyükşehir Şehri

Address
Viale della Catena, 4
Le Pavoniere – Parco delle Cascine

50144 Floransa Büyükşehir Şehri, Toskana, İtalya