Resmi açıklamayı okuyun

Pisa Üniversitesi, tarım, astrofizik, bilgisayar bilimi, mühendislik, tıp ve veterinerlik sektörlerinde üst düzey araştırma merkezleri bulunan yirmi departmanı bulunan bir kamu kuruluşudur . Ayrıca, Üniversite, ulusal ve uluslararası öneme sahip birçok kültürel kurumun bulunduğu Ulusal Araştırma Kurulu Pisan Enstitüleri ile yakın ilişki içerisindedir ve özellikle de bilgi teknolojilerinde , Pisa'da hızlı bir genişleme aşamasından geçen endüstri ile on dokuz altmış ve yetmişli.

Pisa Üniversitesi resmi olarak 1343'te kuruldu, ancak bir takım akademisyenlerin kökeni 11. yüzyıla dayanıyor.

Bir Pisan "Studium" un en erken kanıtı, ünlü hukukçu Ranieri Arsendi'nin Bologna'dan Pisa'ya geçmesiyle 1338'e dayanır . Medeni Hukuk'ta öğretim görevlisi olan Bartolo Da Sassoferrato ile birlikte belediye tarafından kamu dersleri öğretildi.

Papa Clement VI tarafından 3 Eylül 1343'te verilenSupremae dignitatis ” adlı papalık boğa, “ Studium Generale ” olarak Pisa'nın 'Studium'unu tanıdı; Evrensel bir otorite, Papalık veya İmparatorluk tarafından kurulmuş veya onaylanmış bir ileri eğitim kurumu. Pisa, eğitim niteliklerinin evrensel, yasal değerini garanti eden bu papalık tasviri ile övünen ilk Avrupa üniversitelerinden biriydi.

İlk öğretilen konular şunlardı: İlahiyat, Medeni Hukuk, Canon Hukuku ve Tıp. 1355'te Dante'nin İlahi Komedisinin ünlü yorumcusu Francesco Da Buti , "Studium" da öğretmeye başladı.

Pisa ve onun “Studium” adlı eseri, 15. yüzyılın başlarında bir kriz dönemine girdi: Florentes'in kenti ele geçirmesi, ekonomik ve sosyal hayatını mahvetti. Gerçekten de, üniversitenin onlarca yıl boyunca düzenli işleyişine dair bir belgesel kanıt yoktur.

1473 yılında Lorenzo dei Medici'ye teşekkür eden Pisan Studium, sistematik gelişimini sürdürdü ve 1486'da bir derslik için bir binanın inşası sağlandı. Daha sonra Palazzo della Sapienza (Bilgi Merkezi) olarak bilinen bina; on dördüncü yüzyıl Piazza del Grano. Bir melek resmi, bugün hâlâ üniversitenin sembolü olan Piazza'ya giden "Dell'Abbondanza" nın (Bolluk Kapısı) Üstü'ne yerleştirildi.

1494'te Floransa'ya karşı yapılan isyan ve müteakip savaş sonrasında, Pisan Studium bir düşüş dönemine maruz kaldı ve Pistoia, Prato ve Floransa'ya transfer edildi. Üniversite'nin 1 Kasım 1543'te Duke Cosimo I dei Medici'nin yönetimindeki tören yeniden açılışı, ikinci bir açılış olarak kabul edildi. Üniversitenin kalitesi 1545 sayılı yasa ile daha da ileriye götürüldü ve Pisan Athenaeum Avrupa'da eğitim ve araştırma için en önemli olanlardan biri oldu. "Semplici" (Botanik) başkanı , dünyanın ilk Botanik Bahçeleri'nin kurucusu olan Luca Ghini tarafından, bitkilerin sınıflandırılması için ilk bilimsel metodolojiye öncülük eden ve kan dolaşımının keşfinde öncü olarak kabul edilen Andrea Cesalpino'nun başarısı ile gerçekleştirildi. . Gabriele Fallopio ve Marcello Malpighi , Anatomi ve Tıp'ta ders verdiler .

Pisa'da doğup eğitim gören Galileo Galilei, 1589'da Pisan Studium'da Matematik profesörü oldu.

Üniversite'nin bir devlet kurumu olarak rolü, Medici Büyük Dükalığı döneminde daha da vurgulandı. Koruma amaçlı bir politika tutarlı bir akademisyen ve öğretmen çekirdeğini sağlamıştır: Cosimo I, Ferdinando I ve Ferdinando II tarafından çıkarılan yasalar, Pisa Studium'a katılmak için bir derece alma niyetinde olanları zorunlu kılmıştır. Bu dönem Pisa'da özellikle hukuk ve tıp alanında çeşitli şanlı figürler dersi görür.

Üniversitenin gelişimi Lorenas altında devam etti. Astronomik Gözlemevi'nin inşaatını (Medicis'in başlattığı bir proje) tamamladıktan sonra, Üniversite Kütüphanesini önemli yayınlarla zenginleştirdi, Botanik Bahçeleri ve Doğa Bilimleri Müzesi'ni geliştirdi ve Experimental Physics and Chemistry gibi yeni sandalyeler kurdular.

Toskana'nın Napolyon İmparatorluğu'na katılması, Studium'un bir İmparatorluk Akademisi'ne dönüşmesine neden oldu: Athenaeum, Paris Üniversitesi'nin bir dalı oldu ve kurslar ve eğitim programları, Fransız halk eğitim modelinin ardından yapılandırıldı. Sınavlar, farklı yeterlilik başlıkları ve mezuniyet tezleri ile birlikte beş yeni fakülte kuruldu (İlahiyat, Hukuk, Tıp, Fen ve Edebiyat). 1813'te 'La Scuola Normale Superiore ', 'Ecole Normale de Paris'in bir kolu olarak kuruldu.

Restorasyon, Napolyon deneyiminin etkilerini iptal edemedi. İtalyan Bilim Adamlarının ilk Kongresi 1839'da Pisa'da düzenlendi. 421 bilim adamı ve 300'den fazla farklı disiplin uzmanı zooloji, karşılaştırmalı anatomi, kimya, fizik, matematik, agronomi, teknoloji, botanik, bitki örtüsü fizyolojisi, jeoloji, mineraloji, coğrafya ve tıp konularını ele almıştır.

1839 - 1840 yılları arasında Eğitim Direktörü, Gaetano Giorgini, Pisa Üniversitesindeki en önemli reformu, fakülte sayısını altıya çıkartarak (İlahiyat, Hukuk, Edebiyat, Tıp, Matematik ve Doğa Bilimleri) dünyaya getirdi. Tarım ve koyun yetiştiriciliği başkanı.

1846'da Scuola Normale yeniden açıldı. Bu arada, Athenaeum'da liberal ve yurtsever idealler yayılıyordu ve 1848'de Curtatone ve Montanara Muharebesi'nde öğretim görevlilerinin ve öğrencilerin oluşturduğu bir tabur - kendini üniversitenin taburuydu.

'İkinci Restorasyon' sırasında, 1851'de Leopoldo II , kısmen siyasi nedenlerle ekonomik nedenlerle motive edilen eşsiz bir Etrüsk Athenaeum'daki Pisa ve Siena üniversitelerini birleştirdi. İlahiyat ve Hukuk fakülteleri Siena'da dinlendi; Edebiyat, Tıp, Matematik ve Doğal Bilimler Pisa'da kalmıştır. Florentine ayaklanmasının ardından ve 1859'da Grandük'ün kaçışından sonra, İdare Hükümeti tarafından dayatılan ilk tedbirlerden biri, altı fakültesiyle birlikte Studium'un Pisa kentine iadesidir.

İtalya Krallığı'nın doğumuyla, Pisa Üniversitesi yeni devletin en prestijli kültür kurumlarından biri oldu . Ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısı ile 20. yüzyılın ilk yarısı arasında aşağıdaki prestijli konuşmacılar Pisa'da öğretmenlik yaptılar : Avukatlar Francesco Carrara ve Francesco Buonamici , filologlar Domenico Comparetti ve Giovanni D'Ancona , tarihçiler Pasquale Villari , Gioacchino Volpe ve Luigi Russo , filozof Giovanni Gentile , ekonomist Giuseppe Toniolo ve matematikçiler Ulisse Dini ve Antonio Pacinotti . İlk Avrupa Dilbilim Enstitüsü, 1890'da Pisa'da kuruldu.

Faşizmin yıllarında Pisa Athenaeum, politik tartışmalar ve antifaşist örgütlenmeler için aktif bir merkezdi.

İkinci dünya savaşından sonra, Pisa Üniversitesi birçok bilgi alanında avangard'a geri döndü. Savaş öncesi kurulan Mühendislik ve Eczacılık fakültelerine Ekonomi, Yabancı Diller ve Edebiyat ve Siyaset eklendi. 1967'de 'La Scuola Normale' ile birlikte yüksek prestijli bir öğrenme ve öğretim merkezi oluşturan 'Scuola Superiore di Studi Universitari e Perfezionamento S. Anna' kuruldu.

Program dili:
  • Italyan
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Ders

University of Pisa Summer & Winter Schools

“Arkeologlar için R” kış okulu, Veri analizi, Veri madenciliği ve Veri görselleştirme teknikleri öğretimi yoluyla arkeoloji ve istatistiklerin verimli bir şekilde birleşt ... [+]

R4Rchaeologists

Beşeri Bilimler'de, dijital dokümantasyondaki üssel artış, yönetimini, kullanımını, bilimsel topluluğa ulaşılabilirliğini ve sürdürülebilirliğini sorgulamamızı gerektirir. Arkeolojide, bu konular daha da önemlidir, çünkü bunlar yeniden üretilemeyen birincil verilerle ilgilidir. Modern arkeologlar, etkili bir şekilde elde etmek, saklamak, yönetmek, analiz için hazırlamak ve bu türden verilerin bilimsel aralığını iletmek için modern arkeologların yeni teknolojilerle ilgili kavram ve araçlarla başa çıkabilmeleri gerekir. Bu dijital yeterlilikler standart bir arkeoloji altyapısında mevcut değildir, ancak BİT uzmanlarıyla etkin bir şekilde etkileşime geçmek için temeldirler. “Arkeologlar için R” kış okulu, Veri analizi, Veri madenciliği ve Veri görselleştirme teknikleri öğretimi yoluyla arkeoloji ve istatistiklerin verimli bir şekilde birleştirilmesini amaçlamaktadır. İstatistiksel hesaplama ve grafikler için R, programlama dili ve özgür yazılım ortamı aracılığıyla gerçekleştirilir. R. Arkeolojik çalışmalarla elde edilen büyük miktarda veri, algoritmik yöntemlerin kullanımını kaçınılmaz hale getiren çok çeşitli heterojenlik, karmaşıklık ve ara bağlantı gösterir. R, Data Science'ın ana programlama dillerinden biridir ve doğrusal ve doğrusal olmayan modelleme, istatistiksel testler, mekansal istatistikler, zaman serisi analizi, sınıflandırma, kümeleme ve diğerleri dahil olmak üzere çok çeşitli istatistiksel ve grafiksel teknikler içerir. Kış Okulu 60 saat sürecek ve 27 Ocak - 7 Şubat 2020 tarihleri arasında İtalya Pisa Üniversitesi, Medeniyetler ve Bilgi Formunda gerçekleşecek.... [-]

İtalya Pisa
Ocak 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
60 saat
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Avrupa Birliği Hukukunda Dayanışma, mevcut kritik sorunların çoğunun olası çözümlerinden biri olmaya devam ediyor: göçlerin, mültecilerin yönetimi, doğal ve insan kaynakl ... [+]

hakkında

Avrupa Birliği Hukukunda Dayanışma, mevcut kritik sorunların çoğunun olası çözümlerinden biri olmaya devam ediyor: göçlerin, mültecilerin yönetimi, doğal ve insan kaynaklı felaketler, terörizm ve iklim değişikliği. Bu arka planda akılda tutulan bu okul, öğrencilere, yetkili öğretmenlerin (özellikle etkili bilim adamları ve tanınmış organizasyon görevlileri) düzenlediği derslerle, her Avrupa Birliği uygulama alanındaki Dayanışmayı yönetmek için gerekli tüm araçları sağlar.

Amaç

Okul, hem AB'de hem de Ortak Ülkelerde konunun gelecekteki uygulamalarının temelini oluşturan Avrupa Birliği Hukukunda Dayanışma hakkında derin ve geniş bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Okul, Avrupa Birliği ve AB ile ilgili olmayan öğrenci ve paydaşlara yönelik bir Dayanışma Avrupa Birliği Yasası açısını teşvik eder ve onlara her Avrupa Birliği uygulama alanındaki Dayanışmayı yönetmek için gerekli tüm araçları sağlar.... [-]

İtalya Pisa
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Hazırlık Yılı

University of Pisa Summer & Winter Schools

Hazırlık Kursu, İngilizce olarak öğretilen ve öncelikle İtalyan üniversitelerine kayıt için mevcut mevzuatta belirtilen asgari okul şartlarına sahip olmayan adaylara yöne ... [+]

Beşeri Bilimler Hazırlık Kursu (FCH) - 60 Hazırlık Kursu kredisi

Modüller aşağıdaki şekilde bölünmüştür:

İtalyan Edebiyatı: Giriş 12 Hazırlık Kursu kredisiModern Avrupa Tarihi 9 Hazırlık Kursu kredisiYunan ve Roma Arkeolojisi 6 Hazırlık KursuSanat Tarihi: Giriş 6 Hazırlık Kursu kredisiFelsefi Düşünceye Giriş 3 Hazırlık Kursu

Kalan 24 kredi, toplam 60 krediyi tamamlamak için İtalyanca Dil ve Kültür derslerinden oluşacaktır.

Temel kurs nedir?

Hazırlık Kursu, iki çalışma alanından oluşan bir çalışma programıdır: Beşeri Bilimler (Beşeri Bilimler (FCH'deki Temel Kursu) ve Bilimler (Bilim-FCS'deki Temel Kursu), İngilizce öğretilen ve öncelikle asgari okul şartlarına sahip olmayan adaylara yönelik İtalyan üniversitelerine kayıt için mevcut mevzuatta ana hatlarıyla belirtilmiştir.... [-]

İtalya Lucca Pisa
Eylül 2020
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Hazırlık Kursu, Ziraat, Bilgisayar Bilimleri, İktisat, Mühendislik, Matematik, Tıp, Doğa Bilimleri, Eczacılık ve Fizik alanlarında lisans derecesi ile ilgilenen öğrencile ... [+]

Hazırlık Kursu, Ziraat, Bilgisayar Bilimleri, İktisat, Mühendislik, Matematik, Tıp, Doğa Bilimleri, Eczacılık ve Fizik alanlarında lisans derecesi ile ilgilenen öğrenciler hazırlar. Derslerin içeriği, Tıp'a kabul sınavını ve öğrencilerin bir lisans programına erişmek için almaları gereken değerlendirme testlerini dikkate alır.

Dersler aşağıdaki şekilde bölünmüştür:

Temel Matematiksel Dil, Modelleme ve Akıl Yürütme 12 Vakfı Ders kredisiFizik 9 Hazırlık Kursu kredisiKimya 6 Hazırlık Kursu kredisiBiyoloji 6 Hazırlık Kursu kredisiİktisat ve İşletme İlkeleri 3 Hazırlık Kursu kredileri... [-]
İtalya Lucca
Eylül 2020
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yaz kursları

University of Pisa Summer & Winter Schools

Kış okulu Ph.D. Türbinomakina, içten yanmalı motorlar, enerji dönüşüm sistemleri, enerji santralleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve yenilikçi enerji sistemleri dahil ... [+]

hakkında

Kış okulu Ph.D. Türbinomakina, içten yanmalı motorlar, enerji dönüşüm sistemleri, enerji santralleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve yenilikçi enerji sistemleri dahil olmak üzere akışkan makineleri ve enerji sistemleri mühendisliği alanlarında araştırma faaliyetlerini yürüten öğrenciler. Kış Okulu Mart ayında düzenlenecek ve öğrenci ve profesörler arasında bilgi ve deneyim tartışması ile uzman seminer ve seminerler düzenlenecektir. okul beş gün boyunca düzenlenecek ve ulusal ve uluslararası konuşmacılar deneyimlerini ve araştırma faaliyetlerini sunmaya davet edilecekler. Konuşmacılar akademi, endüstri ve araştırma merkezlerinden davet edilecektir.... [-]

İtalya Pisa
Mart 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Badia Pozzeveri (Lucca, İtalya) 'da Ortaçağ Arkeolojisi ve Biyolojik Arkeoloji Alan Okulu, arkeolojik ve biyolojik arkeolojik alan ve laboratuvar yöntemlerini öğrencilere ... [+]

hakkında

Badia Pozzeveri (Lucca, İtalya) 'da Ortaçağ Arkeolojisi ve Biyolojik Arkeoloji Alan Okulu, arkeolojik ve biyolojik arkeolojik alan ve laboratuvar yöntemlerini öğrencilere yönelik bir akademik programdır. Altopascio belediyesinde “San Pietro a Pozzeveri” kilisesinde kazılar yapılacaktır. Badia Pozzeveri, aynı adı taşıyan Toskana eyaletinin başkenti Lucca kentinin yaklaşık 10 km doğusunda yer almaktadır. San Pietro'nun kilisesi, bir zamanlar 11. yüzyılda Bientina Gölü kıyısında kurulan bir Camaldolese manastırının parçasıydı. Şimdi tamamen kuruyan ortaçağ gölü, Lucca ve Arno Nehri arasında genişledi. Manastır, 12-13. Yüzyıllarda Fransa ve Kuzey Avrupa'yı tüm Orta Çağ boyunca Roma'yı birbirine bağlayan büyük bir ticaret ve hac rotası olan Via Francigena boyunca yer almasıyla gelişmiştir. Manastırın düşüşü 14. yüzyılda başladı ve sonunda 15. yüzyılda dağılmasına yol açtı. San Pietro'nun kilisesi köyün ibadet merkezi olarak kaldı ve hala kullanımda.... [-]

İtalya Altopascio'daki
Haziran 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Hesaplama metodolojilerinin ilaç keşfine katkısı artık bir anlaşmazlık konusu değildir ve dünyanın önde gelen ilaç ve biyoteknoloji şirketleri hesaplama tasarım araçların ... [+]

hakkında

Hesaplama metodolojilerinin ilaç keşfine katkısı artık bir anlaşmazlık konusu değildir ve dünyanın önde gelen ilaç ve biyoteknoloji şirketleri hesaplama tasarım araçlarını kullanmaktadır. Bilgisayar destekli ilaç tasarımı, yeni terapötik çözümlerin tasarımını ve keşfini kolaylaştırmak için kullanılan hesaplama yöntemleri ve kaynakları içerir. Bu yaz okulu, ilaç araştırmalarında kullanılan temel hesaplama tekniklerinin tümünü kapsayacak ve bu alandaki temel bilgi birikimini sağlayacaktır.

Amaç

Bu ders teorik ve pratik derslere ayrılacak ve katılımcıların kendi hesaplama çalışmalarını bağımsız olarak geliştirmelerini sağlayacaktır.... [-]

İtalya Pisa
Temmuz 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
6 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Bilişsel bilim bir kamuoyu tartışması konusu haline gelmesine rağmen, zihinle olan ilişkisi ve sonrasında da zihinle beyin arasındaki ilişki hakkında temel sorular devam ... [+]

hakkında

Bilişsel bilim bir kamuoyu tartışması konusu haline gelmesine rağmen, zihinle olan ilişkisi ve sonrasında da zihinle beyin arasındaki ilişki hakkında temel sorular devam etmektedir. İşlevselci hesaplama metaforunu kabul edersek, biyolojinin altında yatan zihinsel süreçlerin detayları önemsiz hale gelir. Aynısı öznellik sorunu ile de olur: öznel deneyim insanın merkezinde olmasına rağmen, hesaplamaçılığa uyum sağlamak için çalışması terk edilmelidir. İkincisi, milyarlarca Euro yatırım yapılmış olmasına rağmen, sinirbilimi beklendiği kadar hızlı ilerlemiyor.

Öğrenciler, sonunda kuantum alan teorisinde kapsamlı bir formalizm bulan dinamik sistemlere dayalı alternatif bir yaklaşıma davet edilir. Aslında, kuantum mekaniği ile zihin teorisi arasındaki ilişkiler sorusu AI'nın yanı sıra özel bir dikkat gerektirir.... [-]

İtalya Pisa
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
6 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Fizik öğrencileri, yeni Fermilab girişimleri, mu2e, muon (g-2), Nova deneyleri ve gelecekteki nötrino fizik deneyleri üzerinde çalışan araştırma gruplarında veya CERN'de ... [+]

hakkında

Fizik öğrencileri, yeni Fermilab girişimleri, mu2e, muon (g-2), Nova deneyleri ve gelecekteki nötrino fizik deneyleri üzerinde çalışan araştırma gruplarında veya CERN'de cms deneyi ile işbirliği yapan Fermilab grubunda eğitileceklerdir. ya da teorik grupta. Bazı öğrenciler için staj, diğer laboratuvarlarda veya üniversitelerde gerçekleşebilir. mühendislik öğrencileri, Fermilab hızlandırıcı bölümü, teknik bölüm veya bilgisayar bölümü veya diğer laboratuarlarda veya üniversitelerde uygulamalı araştırmalar yapan gruplarda eğitilecektir. Her stajyer, ABD'li bir laboratuar çalışanı olan bir akıl hocası tarafından denetlenecektir. Rehber, stajyerin tüm eğitim programından, topraktaki 9 haftalık süreklilikten sorumludur. Her stajyer, bir pisa komitesi üniversitesi tarafından değerlendirme konusu olacak yazılı bir rapor sunacaktır.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Batavia
Temmuz 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 ay
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz okulumuz, hücre biyolojisi, gen ekspresyonu ve fonksiyon analizi, genotoksisite ve ultrastrüktürel gözlemler ile ilgili çeşitli biyolojik konuların araştırılmasına uy ... [+]

hakkında

Yaz okulumuz, hücre biyolojisi, gen ekspresyonu ve fonksiyon analizi, genotoksisite ve ultrastrüktürel gözlemler ile ilgili çeşitli biyolojik konuların araştırılmasına uygulanabilecek biyoteknikleri kapsayan pratik, tam kapsamlı bir derstir.

Kurs ayrılacak:

Modern teknolojileri kapsayan derslerde düzenlenen teorik bir bölüm;Katılımcıların laboratuvarlarda barındırılacağı ve derslerin ana konuları ile ilgili birkaç deneysel protokolün tasarım ve uygulamasına doğrudan dahil olacakları pratik bir bölüm.Amaç

Yaz okulunun amacı, öğrencilere hücre biyolojisi, sitogenetik, moleküler biyoloji ve ultra modernlik ile ilgili modern yaklaşımlar hakkında bilgi ve uygulama kazandırmaktır.... [-]

İtalya Pisa
Temmuz 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
13 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Okul, dijital çevreden ve yeni teknolojilerden faydalanarak, hümanistin araştırmalarında ve etkinliklerinde yardımcı olabilecek bazı seçilmiş araçları sunmak niyetindedir ... [+]

hakkında

Pisa Üniversitesi tarafından düzenlenen ve “Laboratorio di Cultura Digitale” (Dijital Kültür Laboratuvarı, İtalyanca'da siteye bakınız) yönetimi altındaki Yaz Okulları çerçevesinde, “Hümanistler için Dijital Araçlar” Yaz Okulu dördüncü baskısı. 8 - 12 Haziran 2020 tarihleri arasında Pisa'da yapılacak.

Okul, dijital çevreden ve yeni teknolojilerden faydalanarak, hümanistin araştırmalarında ve etkinliklerinde yardımcı olabilecek bazı seçilmiş araçları sunmak niyetindedir. Metinlerin işlenmesi için faydalı araçlara özellikle dikkat edilir.

AMAÇ

Amaç, işletmeler, kültürel operatörler ve kamu kurumları için çözümlerin tasarlanması ve geliştirilmesinde dijital teknolojileri ve insancıl becerileri geliştirebilecek uzmanları yetiştirmektir. Aynı zamanda okul Beşeri Bilimler'de dijital kültürü teşvik etmek ve geleceğe bakarak, geleneksel dünyadan günümüze geçiş sürecinde hümanisti (genç ve yaşlı) desteklemek istemektedir.... [-]

İtalya Pisa
Haziran 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Bu kurs, UN-Habitat ve Pisa Üniversitesi ortaklığıdır. Karşılaştırmalı bir moda en iyi uygulama ve çözümlerini değerlendirerek, iklim esnek şehirleri yöneten karmaşık sor ... [+]

hakkında

Bu kurs, UN-Habitat ve Pisa Üniversitesi ortaklığıdır. Karşılaştırmalı bir moda en iyi uygulama ve çözümlerini değerlendirerek, iklim esnek şehirleri yöneten karmaşık sorunu ele alıyor. Kurs, öncelikle politika yapıcıları, kamu görevlilerini ve uygulayıcıları hedefler, teorik ve akademik içerikleri uygulamalı ve pratik bir yaklaşımla sunar. Genel tema içerisindeki belirli içerikler her yıl düzenlenen ve bölgedeki güncel gelişmelere dayanan organizatörler tarafından belirlenir.

Amaç

Kurs, katılımcılara kentsel ve büyükşehir boyutlarında iklim değişikliğinin yol açtığı yönetişim sorunlarını daha iyi anlamak ve ele almak için analitik araçlara sahip olmayı amaçlamaktadır. Özellikle, iklim esnek şehirlerini en iyi nasıl yönetecekleri üzerine yoğunlaşmaktadır.... [-]

İtalya Lucca
Aralık 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz Okulu'nun İtalyanca dersleri, Ortak Avrupa Çerçevesinin amaçlarına ve hedeflerine göre planlanmıştır ve bu nedenle A1, A2, B1, B2, C1, C2'ye bölünmüştür. Öğrenciler b ... [+]

hakkında

Yaz Okulu'nun İtalyanca dersleri, Ortak Avrupa Çerçevesinin amaçlarına ve hedeflerine göre planlanmıştır ve bu nedenle A1, A2, B1, B2, C1, C2'ye bölünmüştür. Öğrenciler bir giriş testi ile gruplara ayrılacaktır. Akademik yıl boyunca CLI tarafından sunulan sıradan kurslarla karşılaştırıldığında, yoğun yaz kursları bazı özel özellikler ile karakterize edilir:

bireyselleştirilmiş öğretimi desteklemek ve bireysel ihtiyaçları karşılamak için daha az sayıda öğrenci;öğretimde rekreasyon faaliyetlerinin artan kullanımı;iletişimsel ve pragmatik yönlere özel bir odaklanma ve sonuç olarak, özellikle hem sözel hem de üretken olan tüm becerilerin geliştirilmesi;Öğrencileri çevreleyen bağlamda özerk bir şekilde tecrübe edinmeye teşvik etmek için kültürel ve yerel boyuta özel dikkat gösterilmesi;eğitim planının çeşitli bileşenlerini bütünleştirmek için programın diğer bölümlerinde (kültürel seminerler) sunulan faaliyetlerin, içeriklerin ve temaların bağlanması, tanıtılması ve / veya güçlendirilmesi.Amaç... [-]
İtalya Pisa
Temmuz 2020
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Tabii tarım ve kırsal alanlarda yiyecek sorunları ve geçişle ilgili farkındalık ve yeterliliklerini arttırmak ve gelecekteki sürdürülebilir geçişler tasarlamak için hazır ... [+]

hakkında

Kırsal geçiş son zamanlarda hem Avrupa hem de Avrupa dışı ülkelerde sıcak bir sorun haline geldi. Kırsal alanlar, sürdürülebilirliği sağlanamayan kalkınma dinamikleri ile ilgilidir. Kırsal geçişin sürdürülebilirliğini etkileyen dört ana faktör tespit edilebilir:

Kırsal alanların, bağlamın sosyo-kültürel ve demografik koşulları için uygun ve değer biçilebilirken ekonomik olarak uygulanabilir ekonomik faaliyetlerin kurulması ve işletilmesi için uygun olma kapasitesi;Kırsal alanların sürdürülebilir kırsal turizme özel ilgi göstererek çeşitli faaliyetlere ev sahipliği yapma kapasitesi;Kırsal alanların yerel çevre tarafından sunulan doğal kaynakları koruma, değerlendirme ve arttırma kapasitesi;Yerel, ulusal ve bölgesel kuruluşların politika gündeminde yer alacak kırsal alanların kapasitesi.... [-]
İtalya Sillico
Haziran 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 ay
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Kış Okulumuz, çeşitli biyolojik deneklerin (hücreler, dokular, organizmalar) çalışmasına uygulanabilecek ultrastrüktürel teknikleri kapsayan pratik, tam kapsamlı bir ders ... [+]

hakkında

Kış Okulumuz, çeşitli biyolojik deneklerin (hücreler, dokular, organizmalar) çalışmasına uygulanabilecek ultrastrüktürel teknikleri kapsayan pratik, tam kapsamlı bir derstir. Ders iki bölüme ayrılacaktır: a) iletim ve taramalı elektron mikroskobunda temel ve ileri teknikleri kapsayan derslerde düzenlenen teorik bir bölüm; b) Katılımcıların laboratuvarda barındırılacağı ve derslerin ana konuları ile ilgili deney protokollerinin tasarımı ve uygulanmasına doğrudan dahil olacakları pratik bir bölüm.

Amaç

Kış okulumuzun amacı, öğrencilere hücre biyolojisi, sitokimya, moleküler biyoloji ve ultra-altyapı ile ilgili modern yaklaşımlar hakkında bilgi ve pratik kazandırmaktır.... [-]

İtalya Lucca
Ocak 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
8 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti için Teknolojileri Yazan Yaz Okulu'nun 2020 baskısı (ET-I2oT 2020), bir izleyici kitlesini hedefleyen, elektronik, elektromanyetik, ağ ve ... [+]

hakkında

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti için Teknolojileri Yazan Yaz Okulu'nun 2020 baskısı (ET-I2oT 2020), bir izleyici kitlesini hedefleyen, elektronik, elektromanyetik, ağ ve IoT için 6 ECTS (48 saat ön ders) sunmak üzere düzenlenmiştir. Lisans (geçen yıl), yüksek lisans ve doktora öğrencileri, erken dönem araştırmacı ve akademisyen veya endüstriden pratisyen hekimler. IoT'nin hem HW hem de SW yönleri okulda sunulacak ve tartışılacaktır.

Dersler, G. Caruso 16, Pisa, İtalya üzerinden Bilgi Mühendisliği Bölümü Toplantı Salonu'nda İngilizce olarak yapılacaktır.

Amaç

Dersler, Pisa Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden Aula Magna'da, konferans salonları ve laboratuarlar açısından mevcut tüm imkanlardan yararlanılarak yapılacaktır. Resmi dil İngilizce olacaktır.... [-]

İtalya Pisa
Temmuz 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
6 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Osteoarkeoloji ve Paleopatholoji Yaz Okulu, öğrencilerin antropolojik ve paleopatolojik laboratuvar yöntemlerine ulaşmayı amaçlayan bir akademik programdır. Öğrencilerin, ... [+]

hakkında

Osteoarkeoloji ve Paleopatholoji Yaz Okulu, öğrencilerin antropolojik ve paleopatolojik laboratuvar yöntemlerine ulaşmayı amaçlayan bir akademik programdır. Öğrencilerin, alanında önde gelen araştırmacılarla yan yana çalışarak biyoarkeolojik bir araştırmada pratik deneyim kazanmaları için olağanüstü bir fırsattır. Laboratuar etkinlikleri ve dersleri Paleopatholoji Laboratuvarı'nda (Pisa Tıp Okulu bünyesinde) gerçekleştirilecektir. Yaz Okulu, öğrencilere iskelet anatomisi, fizik antropoloji ve osteolojik analizlere yaklaşımda gerekli olan paleopatoloji ile ilgili temel bilgileri vermek amacıyla 3 hafta boyunca gerçekleştirilecektir. İncelenmekte olan iskelet materyalleri, orta çağa kadar uzanan Toskana kazılarından örnekler içerir. Faaliyetler Profesör Gino Fornaciari'nin gözetiminde Paleopatholoji Anabilim Dalı deneyimli bir kadrosunun gözetimi altında tamamlanacak.... [-]

İtalya Pisa
Haziran 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Çeşitli disiplinlerden profesörlerin ve birkaç İtalyan ve yabancı üniversitenin (bu Bar-Ilan Üniversitesi ve Maryland Üniversitesi arasında) işbirliği ile ve uluslararası ... [+]

Yahudi Kültürel Mirası: İtalyan Mezarlıkları

Bir yaz okulu fikri, İtalya'nın dünyadaki tüm Yahudi kültürel mirasının kabaca% 70'ine sahip olması gerçeğine dayanıyor. Çeşitli disiplinlerden profesörlerin ve birkaç İtalyan ve yabancı üniversitenin (bu Bar-Ilan Üniversitesi ve Maryland Üniversitesi arasında) işbirliği ile ve uluslararası ve uluslararası Konuya disiplinlerarası bir yaklaşım olarak, yaz okulu, mimari, sanatsal, dilbilimsel ve antropolojik özelliklerine dayanarak analiz edilen Yahudi dua ve cenaze alanları, özellikle de Toskana olanlar konusunu ele almayı amaçlamaktadır.

Amaç

İtalya'daki Yahudilerin tarihine dair genel bir anlayış edinilmesi, Yahudi mezarlıklarının doğası ve mimarisinin doğası, Yahudi mezarlıklarının teolojik-antropolojik düzenleyici temelleri ve ölümle ilgili ritüel ilişkiler hakkında bilgi edinilmesi. epigrafik, dilbilimsel ve edebi yönler (sınıfta öğretme ve saha gezileri ile elde edilir).... [-]

İtalya Pisa
Haziran 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Denetçilerin değişiklikleri analiz etme, ilgili risk ve zorlukları ele alma ve denetim yöntem ve yaklaşımlarını sürekli olarak uyarlama yeteneklerini geliştirmeleri ve iy ... [+]

hakkında

Denetçilerin değişiklikleri analiz etme, ilgili risk ve zorlukları ele alma ve denetim yöntem ve yaklaşımlarını sürekli olarak uyarlama yeteneklerini geliştirmeleri ve iyileştirmeleri gerekir. Bunu yapmak için, denetim kurumlarının akademik araştırmacılarla karşılıklı olarak yararlı bir ilişki geliştirmesi şarttır. Diğer bir deyişle, denetim mesleği ve araştırma el ele ilerlemelidir. Bu amaca ulaşmak için, Pisa Üniversitesi ve AB'nin bağımsız dış denetçisi olan Avrupa Denetçiler Mahkemesi (ECA), kamu denetimi ve hesap verebilirlik konusunda bir Yaz Okulu kurup ortaklaşa düzenledi.

Amaç

Okul, hem kamu hem de kamu sektöründeki profesyonel denetçiler için, hem de diğer devlet memurları ve profesyoneller için, bu gelişen alandaki en son trendler ve gelişmeler hakkında güncel bilgi sahibi olmaları için yeni bir öğrenme fırsatıdır. ECA'nın stratejisine uygun olarak, Okul akademik dünya ile yapılandırılmış bir diyalog açacak, yüksek kaliteli eğitim için ek fırsatlar sağlayacak, uygulayıcılar ve araştırmacılar arasında bilgi alışverişini kolaylaştıracak ve - fakat en önemlisi - çalışma, tartışma ve denetim ile ilgili konularda bilgi değişimi.... [-]

İtalya Pisa
Temmuz 2020
Italyan
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Düşük Cecina Vadisi'nde (eski Volaterranus) araştırma. Anket ve peyzaj arkeolojisinin metodolojisi. Arkeolojik araştırmalara uygulanan tahribatsız teşhis teknikleri. Vada ... [+]

hakkında

Düşük Cecina Vadisi'nde (eski Volaterranus) araştırma. Anket ve peyzaj arkeolojisinin metodolojisi. Arkeolojik araştırmalara uygulanan tahribatsız teşhis teknikleri. Vada Volaterrana liman mahallesindeki binaların stratigrafik kazıları: metodoloji ve pratik kazma etkinlikleri dersleri. Binaların ve bulguların sınıflandırılması. Belgelerin dijital yönetimi. Öğrenciler toplanan verileri GIS sistemi ile bağlantılı bir veri tabanına besleyecektir. Müze ve arkeolojik alanlara ziyaretler (Pisa, Volterra, Firenze, Luni).

Amaç

Öğrenciler, doğru kazı metodolojisinden ayrı olarak, Total Station ve CAD yazılımının kullanımında pratik yaparak fotoğraflı dokümantasyon ve çizim prosedürlerini öğreneceklerdir. Antik yapı ve buluntuların sınıflandırma metodolojisini öğreneceklerdir.... [-]

İtalya Livorno
Temmuz 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz Okulu, çevrenin en geniş anlamıyla inşa edilen çevre ve su arasındaki karmaşık ilişkileri araştırmayı amaçlayan ve dolayısıyla sahil, nehirler, göller ve su kaynaklar ... [+]

hakkında

Uluslararası Yaz Okulu “Şehir ve Su”, yapılı çevre ile su arasındaki karmaşık ilişkileri, en geniş çevresel kaynak anlamında ve dolayısıyla deniz kenarı, nehirler, göller ve göller dahil olmak üzere araştırmayı amaçlayan bir Tasarım Tam Zamanlı Atölyesidir. su kaynakları. Öğrenciler, Pisa Üniversiteleri öğretmenleri ve öğretmenlerinin desteğiyle ve diğer ulusal ve uluslararası mimarlık ve peyzaj tasarımı okullarının profesörlerini ziyaret ederek, bir örnek olay incelemesinde bir projenin geliştirilmesine katılacaktır.

Yaz Okulu iki haftada düzenlenir. İlk hafta, temel olarak değerini ve eleştirilerini tanımlamak için vaka çalışması olarak seçilen alanın eleştirel okuma ve bilgisine odaklanır. İkinci bölümde, öğrenciler vaka çalışması olarak seçilen alanın artırılması projesinin geliştirilmesi için çalışacaklardır. Tüm dönem boyunca, projelerin geliştirilmesine yönelik teorik ve metodolojik desteklerin verilmesi için dersler fırsatla organize edilecektir. Uluslararası Yaz Okulu sırasında hazırlanan fikirler ve çizimler, son bir halka açık etkinlikte sunulacaktır.... [-]

İtalya Pisa
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz okulu, farklı kültürel geçmişlerden gelen öğrencilere (teknik-bilimsel ve hümanist alanlardan mezun) kültürel Kültürel Mirasın doğru teşhisi ve muhafazakar yönetimi i ... [+]

Yaz Okulu bir hafta içinde çok disiplinli bir çalışma programı içerir.

Okul, Pisa Üniversitesi Kimya Bölümü'nde yapılacak ve lisansüstü öğrencileri (yüksek lisans derecesi), özellikle de doktora derecesini almak için tasarlanmıştır. Miras Bilimine ilgi duyan öğrenciler.

Yaz okulu, farklı kültürel geçmişlerden gelen öğrencilere (teknik-bilimsel ve hümanist alanlardan mezun) kültürel Kültürel Mirasın doğru teşhisi ve muhafazakar yönetimi için projeler başlatmak ve geliştirmek için özel beceriler sağlamayı amaçlamaktadır.

Okul, malzemelerin karakterizasyonu, karakterizasyonu için uygun teknikler, değişim durumlarının değerlendirilmesi için bilgi aktarımı için dersler sunar. Koruma alanında kullanılacak ürün ve teknolojilerin çalışmasına özel dikkat gösterilecektir.... [-]

İtalya Pisa
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Politik ekoloji, toplumların ve biyofizik dünyanın etkilendiği toplumlar ve biyofizik dünyanın arayüzünü araştırmayı amaçlayan ve buna bağlı olarak çatışma düzeninin ve i ... [+]

Politik ekoloji, toplumların ve biyofizik dünyanın etkilendiği toplumlar ve biyofizik dünyanın arayüzünü araştırmayı amaçlayan ve buna bağlı olarak çatışma düzeninin ve işbirliğinin, egemenliğinin dinamiklerini ve etkilerini araştıran uzun zamandır kurulan disiplinlerarası bir alandır. ve kurtuluş. Genel duruş, 1970'lerden bu yana kanıtları artan sosyo-ekolojik (sadece ekolojik değil) bir krizin çekirdeğinde görülen kapitalist ekonomi için kritiktir. Politik ekoloji, tartışmaya öncülük eden ve sorunun, siyaseten tarafsız olarak ele alınabileceğini ve bilim ve teknolojinin iktidar ve çıkarlarla etkileşime girme şeklini hesaba katmadan bırakabileceğini varsaydığı apolitik bakış açılarını sorgular.... [-]

İtalya Pisa
Haziran 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz Okulu, bir SNA araştırma projesinin ortasında bulunan veya daha önceki bir çalışma için ağ verilerini analiz eden katılımcılara yardımcı olur. “Statnet” gibi yazılım ... [+]

“Sosyal Ağ Analizine Giriş” Çalıştayının üç Basımının başarısından sonra, Pisa Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü, “R ile Sosyal Ağ Analizi Yöntemleri” üzerine bir Uluslararası Yaz Okulu düzenliyor.

Yaz Okulu, bir SNA araştırma projesinin ortasında bulunan veya daha önceki bir çalışma için ağ verilerini analiz eden katılımcılara yardımcı olur. “Statnet” gibi yazılım paketleri tarafından sunulan en yeni ve güçlü araçları kullanarak katılımcıların analizlerinin gücünü artıran çalışmalarının nasıl oluşturulacağını kısaca tartışacağız.

Yaz Okulu'nda kapsanan alan aşağıdaki gibidir:

Ağlara GirişNeden ağ analizi?Diğer yöntemlerden farkı nedir?Bazı tarihterminolojiR hesaplama ortamına girişVeriler tanımlayıcıAğlar hakkında nasıl konuşuruz?Düğüm, mahalle ve ağ düzeyinde istatistiklerHipotez testiTanımlayıcıları nasıl alırız ve düğüm, mahalle ve ağ düzeyinde hipotezler geliştirmeye nasıl başlarız?QAP testleriAğ otokorelasyon modelleriKoşullu Düzgün Rastgele Grafik testleriÜstel Rastgele Grafik Modellerine Giriş ERGM'nin genişletilmesi ve bireysel sunumlarDeğerli modellerZamansal modellerÇoklayıcı ağlarBirden fazla ağın karşılaştırılmasıAmaç... [-]
İtalya Pisa
Haziran 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz Okulu, Gıda Turizminde Eğilimler, İtalyan Gıda Kökenleri, Kültürel Gelenekler gibi temaları ele alacaktır. ... [+]

Turizm hızla gelişiyor ve gezginler sadece hizmet kalitesi açısından değil, aynı zamanda destinasyonların tadını çıkarmanın yenilikçi yolları açısından da giderek daha fazla talep ediyorlar. Özellikle tecrübeli turizm, her seyahat acentasının farkında olması gereken, büyüyen bir trend. Bu nedenle, turist servis sağlayıcıları için zorluk, dahil edici ve etkileşimli paketler sunma ve uluslararası turistlerin beklentilerine cevap verme kapasitesidir.

Son zamanlarda, gıda ile ilgili deneyimler ve ilgi çekici yerler üzerinde artan bir vurgu yapılmıştır. Gastronomi, bir varış yerinin kültürünü ve yaşam tarzını tanımak için vazgeçilmez bir unsur gibi görünür. Kültür ve geleneğe saygı, sağlıklı bir yaşam tarzı, özgünlük, sürdürülebilirlik ve tecrübe gibi tüm geleneksel değerleri turizmdeki yeni trendlerle birleştirir.... [-]

İtalya Lucca
Temmuz 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
10 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Pisa, Toskana, İtalya