Resmi açıklamayı okuyun

Pisa Üniversitesi, tarım, astrofizik, bilgisayar bilimi, mühendislik, tıp ve veterinerlik sektörlerinde üst düzey araştırma merkezleri bulunan yirmi departmanı bulunan bir kamu kuruluşudur . Ayrıca, Üniversite, ulusal ve uluslararası öneme sahip birçok kültürel kurumun bulunduğu Ulusal Araştırma Kurulu Pisan Enstitüleri ile yakın ilişki içerisindedir ve özellikle de bilgi teknolojilerinde , Pisa'da hızlı bir genişleme aşamasından geçen endüstri ile on dokuz altmış ve yetmişli.

Pisa Üniversitesi resmi olarak 1343'te kuruldu, ancak bir takım akademisyenlerin kökeni 11. yüzyıla dayanıyor.

Bir Pisan "Studium" un en erken kanıtı, ünlü hukukçu Ranieri Arsendi'nin Bologna'dan Pisa'ya geçmesiyle 1338'e dayanır . Medeni Hukuk'ta öğretim görevlisi olan Bartolo Da Sassoferrato ile birlikte belediye tarafından kamu dersleri öğretildi.

Papa Clement VI tarafından 3 Eylül 1343'te verilenSupremae dignitatis ” adlı papalık boğa, “ Studium Generale ” olarak Pisa'nın 'Studium'unu tanıdı; Evrensel bir otorite, Papalık veya İmparatorluk tarafından kurulmuş veya onaylanmış bir ileri eğitim kurumu. Pisa, eğitim niteliklerinin evrensel, yasal değerini garanti eden bu papalık tasviri ile övünen ilk Avrupa üniversitelerinden biriydi.

İlk öğretilen konular şunlardı: İlahiyat, Medeni Hukuk, Canon Hukuku ve Tıp. 1355'te Dante'nin İlahi Komedisinin ünlü yorumcusu Francesco Da Buti , "Studium" da öğretmeye başladı.

Pisa ve onun “Studium” adlı eseri, 15. yüzyılın başlarında bir kriz dönemine girdi: Florentes'in kenti ele geçirmesi, ekonomik ve sosyal hayatını mahvetti. Gerçekten de, üniversitenin onlarca yıl boyunca düzenli işleyişine dair bir belgesel kanıt yoktur.

1473 yılında Lorenzo dei Medici'ye teşekkür eden Pisan Studium, sistematik gelişimini sürdürdü ve 1486'da bir derslik için bir binanın inşası sağlandı. Daha sonra Palazzo della Sapienza (Bilgi Merkezi) olarak bilinen bina; on dördüncü yüzyıl Piazza del Grano. Bir melek resmi, bugün hâlâ üniversitenin sembolü olan Piazza'ya giden "Dell'Abbondanza" nın (Bolluk Kapısı) Üstü'ne yerleştirildi.

1494'te Floransa'ya karşı yapılan isyan ve müteakip savaş sonrasında, Pisan Studium bir düşüş dönemine maruz kaldı ve Pistoia, Prato ve Floransa'ya transfer edildi. Üniversite'nin 1 Kasım 1543'te Duke Cosimo I dei Medici'nin yönetimindeki tören yeniden açılışı, ikinci bir açılış olarak kabul edildi. Üniversitenin kalitesi 1545 sayılı yasa ile daha da ileriye götürüldü ve Pisan Athenaeum Avrupa'da eğitim ve araştırma için en önemli olanlardan biri oldu. "Semplici" (Botanik) başkanı , dünyanın ilk Botanik Bahçeleri'nin kurucusu olan Luca Ghini tarafından, bitkilerin sınıflandırılması için ilk bilimsel metodolojiye öncülük eden ve kan dolaşımının keşfinde öncü olarak kabul edilen Andrea Cesalpino'nun başarısı ile gerçekleştirildi. . Gabriele Fallopio ve Marcello Malpighi , Anatomi ve Tıp'ta ders verdiler .

Pisa'da doğup eğitim gören Galileo Galilei, 1589'da Pisan Studium'da Matematik profesörü oldu.

Üniversite'nin bir devlet kurumu olarak rolü, Medici Büyük Dükalığı döneminde daha da vurgulandı. Koruma amaçlı bir politika tutarlı bir akademisyen ve öğretmen çekirdeğini sağlamıştır: Cosimo I, Ferdinando I ve Ferdinando II tarafından çıkarılan yasalar, Pisa Studium'a katılmak için bir derece alma niyetinde olanları zorunlu kılmıştır. Bu dönem Pisa'da özellikle hukuk ve tıp alanında çeşitli şanlı figürler dersi görür.

Üniversitenin gelişimi Lorenas altında devam etti. Astronomik Gözlemevi'nin inşaatını (Medicis'in başlattığı bir proje) tamamladıktan sonra, Üniversite Kütüphanesini önemli yayınlarla zenginleştirdi, Botanik Bahçeleri ve Doğa Bilimleri Müzesi'ni geliştirdi ve Experimental Physics and Chemistry gibi yeni sandalyeler kurdular.

Toskana'nın Napolyon İmparatorluğu'na katılması, Studium'un bir İmparatorluk Akademisi'ne dönüşmesine neden oldu: Athenaeum, Paris Üniversitesi'nin bir dalı oldu ve kurslar ve eğitim programları, Fransız halk eğitim modelinin ardından yapılandırıldı. Sınavlar, farklı yeterlilik başlıkları ve mezuniyet tezleri ile birlikte beş yeni fakülte kuruldu (İlahiyat, Hukuk, Tıp, Fen ve Edebiyat). 1813'te 'La Scuola Normale Superiore ', 'Ecole Normale de Paris'in bir kolu olarak kuruldu.

Restorasyon, Napolyon deneyiminin etkilerini iptal edemedi. İtalyan Bilim Adamlarının ilk Kongresi 1839'da Pisa'da düzenlendi. 421 bilim adamı ve 300'den fazla farklı disiplin uzmanı zooloji, karşılaştırmalı anatomi, kimya, fizik, matematik, agronomi, teknoloji, botanik, bitki örtüsü fizyolojisi, jeoloji, mineraloji, coğrafya ve tıp konularını ele almıştır.

1839 - 1840 yılları arasında Eğitim Direktörü, Gaetano Giorgini, Pisa Üniversitesindeki en önemli reformu, fakülte sayısını altıya çıkartarak (İlahiyat, Hukuk, Edebiyat, Tıp, Matematik ve Doğa Bilimleri) dünyaya getirdi. Tarım ve koyun yetiştiriciliği başkanı.

1846'da Scuola Normale yeniden açıldı. Bu arada, Athenaeum'da liberal ve yurtsever idealler yayılıyordu ve 1848'de Curtatone ve Montanara Muharebesi'nde öğretim görevlilerinin ve öğrencilerin oluşturduğu bir tabur - kendini üniversitenin taburuydu.

'İkinci Restorasyon' sırasında, 1851'de Leopoldo II , kısmen siyasi nedenlerle ekonomik nedenlerle motive edilen eşsiz bir Etrüsk Athenaeum'daki Pisa ve Siena üniversitelerini birleştirdi. İlahiyat ve Hukuk fakülteleri Siena'da dinlendi; Edebiyat, Tıp, Matematik ve Doğal Bilimler Pisa'da kalmıştır. Florentine ayaklanmasının ardından ve 1859'da Grandük'ün kaçışından sonra, İdare Hükümeti tarafından dayatılan ilk tedbirlerden biri, altı fakültesiyle birlikte Studium'un Pisa kentine iadesidir.

İtalya Krallığı'nın doğumuyla, Pisa Üniversitesi yeni devletin en prestijli kültür kurumlarından biri oldu . Ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısı ile 20. yüzyılın ilk yarısı arasında aşağıdaki prestijli konuşmacılar Pisa'da öğretmenlik yaptılar : Avukatlar Francesco Carrara ve Francesco Buonamici , filologlar Domenico Comparetti ve Giovanni D'Ancona , tarihçiler Pasquale Villari , Gioacchino Volpe ve Luigi Russo , filozof Giovanni Gentile , ekonomist Giuseppe Toniolo ve matematikçiler Ulisse Dini ve Antonio Pacinotti . İlk Avrupa Dilbilim Enstitüsü, 1890'da Pisa'da kuruldu.

Faşizmin yıllarında Pisa Athenaeum, politik tartışmalar ve antifaşist örgütlenmeler için aktif bir merkezdi.

İkinci dünya savaşından sonra, Pisa Üniversitesi birçok bilgi alanında avangard'a geri döndü. Savaş öncesi kurulan Mühendislik ve Eczacılık fakültelerine Ekonomi, Yabancı Diller ve Edebiyat ve Siyaset eklendi. 1967'de 'La Scuola Normale' ile birlikte yüksek prestijli bir öğrenme ve öğretim merkezi oluşturan 'Scuola Superiore di Studi Universitari e Perfezionamento S. Anna' kuruldu.

Program dili:
  • Italyan
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hazırlık Yılı

University of Pisa Summer & Winter Schools

Beşeri Bilimler Temel Kursu (FCH) ... [+]

Beşeri Bilimler Temel Kursu (FCH) - 60 FC cr

Modüller aşağıdaki şekilde bölünmüştür:

- İtalyan Edebiyatı: bir giriş 12 FC cr - Modern Avrupa Tarihi 9 FC cr - Yunan ve Roma Arkeoloji 6 FC cr - Sanat Tarihi: Giriş 6 FC Cr - Felsefi Düşünceye Giriş 3 FC cr

Kalan 24 kredi, toplam 60 krediyi tamamlamak için İtalyanca Dil ve Kültür derslerinden oluşacaktır.

Temel kurs nedir?

Hazırlık Kursu iki çalışma alanından oluşan bir çalışma programıdır: Beşeri Bilimler (Fundamentals in FCH) ve Fen Bilimleri (Science-FCS Temel Kursu), İngilizce olarak öğretilir ve asgari eğitim gereksinimlerine sahip olmayan adayları hedefler. İtalyan üniversitelerine kayıt için mevcut mevzuatta özetlenmiştir.... [-]

İtalya Lucca
Eylül 2019
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Fen Bilimleri Temel Kursu (FCS) ... [+]

FC, Tarım, Bilgisayar Bilimleri, İktisat, Mühendislik, Matematik, Tıp, Doğa Bilimleri, Eczacılık ve Fizik alanlarında bir lisans programına ilgi duyan öğrencileri hazırlar. Derslerin içeriği, tıp sınavına girme sınavını ve bir lisans programına girmek için öğrencilerin alması gereken değerlendirme testlerini dikkate alır.

Dersler aşağıdaki şekilde bölünmüştür:

- Temel Matematiksel Dil, Modelleme ve Akıl Yürütme 12 FC cr - Fizik 9 FC Cr - Kimya 6 FC cr - Biyoloji 6 FC cr - Ekonomi ve Yönetim İlkeleri 3 FC cr

Kalan 24 kredi, toplam 60 krediyi tamamlamak için İtalyanca Dil ve Kültür derslerinden oluşacaktır.... [-]

İtalya Lucca
Eylül 2019
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yaz kursları

University of Pisa Summer & Winter Schools

Abruzzo'daki Yaz Okulu Arkeoloji, Pruz Üniversitesi tarafından Abruzzo'nun Arkeoloji mirasının denetimi ile birlikte sunulan bir akademik programdır. Öğrenciler dersler, ... [+]

hakkında

Abruzzo'daki Yaz Okulu Arkeoloji, Pruz Üniversitesi tarafından Abruzzo'nun Arkeoloji mirasının denetimi ile birlikte sunulan bir akademik programdır. Öğrenciler dersler, laboratuarlar, iki farklı kazı faaliyeti ile yoğun disiplinler arası eğitim alacaklardır. Programı tamamlamak için arkeolojik siteye hafta sonu ziyareti planladık. Okulumuzla öğrenciler arkeolojide gelecekteki profesyonel çalışmaları için bilgi ve becerilerin temel çerçevesini geliştireceklerdir.

Amaç

Okulumuzla öğrenciler arkeolojide gelecekteki profesyonel çalışmaları için bilgi ve becerilerin temel çerçevesini geliştireceklerdir.

Kimler başvurabilir... [-]
İtalya Lecce Nei Marsi
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Kış okulu Ph.D. Türbinomakina, içten yanmalı motorlar, enerji dönüşüm sistemleri, enerji santralleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve yenilikçi enerji sistemleri dahil ... [+]

hakkında

Kış okulu Ph.D. Türbinomakina, içten yanmalı motorlar, enerji dönüşüm sistemleri, enerji santralleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve yenilikçi enerji sistemleri dahil olmak üzere akışkan makineleri ve enerji sistemleri mühendisliği alanlarında araştırma faaliyetlerini yürüten öğrenciler. Kış Okulu Mart ayında düzenlenecek ve öğrenci ve profesörler arasında bilgi ve deneyim tartışması ile uzman seminer ve seminerler düzenlenecektir. okul beş gün boyunca düzenlenecek ve ulusal ve uluslararası konuşmacılar deneyimlerini ve araştırma faaliyetlerini sunmaya davet edilecekler. Konuşmacılar akademi, endüstri ve araştırma merkezlerinden davet edilecektir.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Badia Pozzeveri (Lucca, İtalya) 'da Ortaçağ Arkeolojisi ve Biyolojik Arkeoloji Alan Okulu, arkeolojik ve biyolojik arkeolojik alan ve laboratuvar yöntemlerini öğrencilere ... [+]

hakkında

Badia Pozzeveri (Lucca, İtalya) 'da Ortaçağ Arkeolojisi ve Biyolojik Arkeoloji Alan Okulu, arkeolojik ve biyolojik arkeolojik alan ve laboratuvar yöntemlerini öğrencilere yönelik bir akademik programdır. Altopascio belediyesinde “San Pietro a Pozzeveri” kilisesinde kazılar yapılacaktır. Badia Pozzeveri, aynı adı taşıyan Toskana eyaletinin başkenti Lucca kentinin yaklaşık 10 km doğusunda yer almaktadır. San Pietro'nun kilisesi, bir zamanlar 11. yüzyılda Bientina Gölü kıyısında kurulan bir Camaldolese manastırının parçasıydı. Şimdi tamamen kuruyan ortaçağ gölü, Lucca ve Arno Nehri arasında genişledi. Manastır, 12-13. Yüzyıllarda Fransa ve Kuzey Avrupa'yı tüm Orta Çağ boyunca Roma'yı birbirine bağlayan büyük bir ticaret ve hac rotası olan Via Francigena boyunca yer almasıyla gelişmiştir. Manastırın düşüşü 14. yüzyılda başladı ve sonunda 15. yüzyılda dağılmasına yol açtı. San Pietro'nun kilisesi köyün ibadet merkezi olarak kaldı ve hala kullanımda.... [-]

İtalya Altopascio
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Hesaplama metodolojilerinin ilaç keşfine katkısı artık bir anlaşmazlık konusu değildir ve dünyanın önde gelen ilaç ve biyoteknoloji şirketleri hesaplama tasarım araçların ... [+]

hakkında

Hesaplama metodolojilerinin ilaç keşfine katkısı artık bir anlaşmazlık konusu değildir ve dünyanın önde gelen ilaç ve biyoteknoloji şirketleri hesaplama tasarım araçlarını kullanmaktadır. Bilgisayar destekli ilaç tasarımı, yeni terapötik çözümlerin tasarımını ve keşfini kolaylaştırmak için kullanılan hesaplama yöntemleri ve kaynakları içerir. Bu yaz okulu, ilaç araştırmalarında kullanılan temel hesaplama tekniklerinin tümünü kapsayacak ve bu alandaki temel bilgi birikimini sağlayacaktır.

Amaç

Bu ders teorik ve pratik derslere ayrılacak ve katılımcıların kendi hesaplama çalışmalarını bağımsız olarak geliştirmelerini sağlayacaktır.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
6 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Bu Minörün amacı, spora odaklanmış bir turizm şirketini başlatmak ve yürütmek için bilgi ve araç sağlamaktır. ... [+]

Amaç

Bu Minörün amacı, spora odaklanmış bir turizm şirketini başlatmak ve yürütmek için bilgi ve araç sağlamaktır.

Kimler başvurabilir

Turizm alanı ve yönetimi ile ilgilenen üniversite öğrencileri

Dil

ingilizce

Program yoğunluğu

Tam zamanlı

Kabul şartı

üniversite öğrencisi olmak

AKTS

15

harç

2640 Euro

(ücretler 1000, konaklama 1640)

koordinatör

Enrica Lemmi

E-posta:

enrica.lemmi@unipi.it

dönem

23 Eylül-03 Kasım 2019

Son tarih

31 Temmuz 2019

[-]
İtalya Lucca
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
6 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Fizik öğrencileri, yeni Fermilab girişimleri, mu2e, muon (g-2), Nova deneyleri ve gelecekteki nötrino fizik deneyleri üzerinde çalışan araştırma gruplarında veya CERN'de ... [+]

hakkında

Fizik öğrencileri, yeni Fermilab girişimleri, mu2e, muon (g-2), Nova deneyleri ve gelecekteki nötrino fizik deneyleri üzerinde çalışan araştırma gruplarında veya CERN'de cms deneyi ile işbirliği yapan Fermilab grubunda eğitileceklerdir. ya da teorik grupta. Bazı öğrenciler için staj, diğer laboratuvarlarda veya üniversitelerde gerçekleşebilir. mühendislik öğrencileri, Fermilab hızlandırıcı bölümü, teknik bölüm veya bilgisayar bölümü veya diğer laboratuarlarda veya üniversitelerde uygulamalı araştırmalar yapan gruplarda eğitilecektir. Her stajyer, ABD'li bir laboratuar çalışanı olan bir akıl hocası tarafından denetlenecektir. Rehber, stajyerin tüm eğitim programından, topraktaki 9 haftalık süreklilikten sorumludur. Her stajyer, bir pisa komitesi üniversitesi tarafından değerlendirme konusu olacak yazılı bir rapor sunacaktır.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Batavia
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 ay
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz okulumuz, hücre biyolojisi, gen ekspresyonu ve fonksiyon analizi, genotoksisite ve ultrastrüktürel gözlemler ile ilgili çeşitli biyolojik konuların araştırılmasına uy ... [+]

hakkında

Yaz okulumuz, hücre biyolojisi, gen ekspresyonu ve fonksiyon analizi, genotoksisite ve ultrastrüktürel gözlemler ile ilgili çeşitli biyolojik konuların araştırılmasına uygulanabilecek biyoteknikleri kapsayan pratik, tam kapsamlı bir derstir.

Kurs ayrılacak:

Modern teknolojileri kapsayan derslerde düzenlenen teorik bir bölüm;Katılımcıların laboratuvarlarda barındırılacağı ve derslerin ana konuları ile ilgili birkaç deneysel protokolün tasarım ve uygulamasına doğrudan dahil olacakları pratik bir bölüm.Amaç

Yaz okulunun amacı, öğrencilere hücre biyolojisi, sitogenetik, moleküler biyoloji ve ultra modernlik ile ilgili modern yaklaşımlar hakkında bilgi ve uygulama kazandırmaktır.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
13 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

İki hafta süren eğitim ve atölye çalışmalarının yanı sıra ağ oluşturma, sosyalleşme, maç yapma ve rahatlama. İlk haftanın başında programa katılan şirketlerin başlattığı ... [+]

hakkında

İki hafta süren eğitim ve atölye çalışmalarının yanı sıra ağ oluşturma, sosyalleşme, eşleştirme ve rahatlama. İlk haftanın başında programa katılan firmaların başlattığı zorluklar sunulacak ve kurs katılımcılarının 4-5 kişilik gruplar halinde çalışacakları çağrılacak. İlk haftanın sonunda, grupların gerçekleştirdiği projenin ilk taslağı sunulacak. İkinci haftanın sonunda, projelerin son hali sunulacak. Dijital Beşeri Bilimler Dijital insanlık dünyasının en gelişmiş araçları, teknolojileri ve yöntemleri üzerine teorik-pratik dersler.

AMAÇ

Amaç, işletmeler, kültürel operatörler ve kamu kurumları için çözümlerin tasarlanması ve geliştirilmesinde dijital teknolojileri ve insani becerileri geliştirebilecek profesyonelleri yetiştirmektir. Aynı zamanda, okul, dijital kültürü İnsanlıklarda tanıtmak ve geleceğe bakmak, geleneksel dünyadan günümüze geçişte hümanist (genç ve yaşlı) yardım etmek istiyor.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Bu kurs, UN-Habitat ve Pisa Üniversitesi ortaklığıdır. Karşılaştırmalı bir moda en iyi uygulama ve çözümlerini değerlendirerek, iklim esnek şehirleri yöneten karmaşık sor ... [+]

hakkında

Bu kurs, UN-Habitat ve Pisa Üniversitesi ortaklığıdır. Karşılaştırmalı bir moda en iyi uygulama ve çözümlerini değerlendirerek, iklim esnek şehirleri yöneten karmaşık sorunu ele alıyor. Kurs, öncelikle politika yapıcıları, kamu görevlilerini ve uygulayıcıları hedefler, teorik ve akademik içerikleri uygulamalı ve pratik bir yaklaşımla sunar. Genel tema içerisindeki belirli içerikler her yıl düzenlenen ve bölgedeki güncel gelişmelere dayanan organizatörler tarafından belirlenir.

Amaç

Kurs, katılımcılara kentsel ve büyükşehir boyutlarında iklim değişikliğinin yol açtığı yönetişim sorunlarını daha iyi anlamak ve ele almak için analitik araçlara sahip olmayı amaçlamaktadır. Özellikle, iklim esnek şehirlerini en iyi nasıl yönetecekleri üzerine yoğunlaşmaktadır.... [-]

İtalya Lucca
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Bu ders, hem sağlıklı deneklerde hem de farklı tipteki primer veya sekonder nöromüsküler hastalıklardan etkilenen hastalarda kas egzersizinin rolüyle ilgili son araştırma ... [+]

hakkında

Avrupa kırsal alanları küçük çiftlikler ile doludur. Daha sonraları hem kırsal hem de (peri) kentsel alanlarda tüketiciler tarafından tüketilen veya edinilen gıdaların üretimine katkıda bulunurlar. Sadece kırsal alanlarda faaliyet gösterdikleri için, küçük çiftlikler kırsal geçişi etkileyen kırsal dinamiklerin (örneğin ekonomik, sosyal, çevresel) bir parçasıdır. Başka bir deyişle, Avrupa'da kırsal geçiş tarım ve gıda üretimi ve tüketimi ile ilgili konulara, orada faaliyet gösteren birçok kırsal alana ve işletmeye yiyecek tedarikine ve satın almaya katkıda bulunmaktadır.

Yaz Okulu, yiyecek tedarikine ve satın alımına katkıda bulunurken küçük çiftliklerin sürdürülebilir kırsal geçişi nasıl etkileyip etkilemediğini araştırır. Özellikle, program dört temanın araştırılması boyunca öğrencilere yürür. Bu temalar, kırsal geçişin sürdürülebilirliğini etkileyen ve yukarıda belirtilen dört etkene ayrılıyor ve küçük tarıma odaklanmaya devam ediyor. Temalar şu şekilde sentezlenebilir: 1. Küçük çiftlikler, sürdürülebilir turizm ve bölgesel değerleme. Bu tema, küçük çiftliklerin sürdürülebilir, deneyimsel ve çok mevsimlik kaliteli bir turizm sektörü için fırsatlar yaratmaya nasıl katkıda bulunduğunu araştırıyor. Bu tema, yerel üretim ve tarımsal gıda tedarik zincirleri ve diğer geleneksel yerel ürünlere referansla kırsal turizm tedarik sistemlerinin analizini; tarımın çok işlevli ve çeşitlendirilmesi, tarım-turizm, sosyal tarım, kısa tedarik zincirlerinin analizi2. Küçük çiftlikler ve politik gündem. Bu tema, politikanın doğrudan (örneğin sübvansiyonlar) veya dolaylı olarak (örneğin daha geniş politik stratejilerin bir parçası olarak küçük çiftçilikten bahsederek) küçük ölçekli çiftliklerden bahseder mi? Küçük çiftlikler, ekonomik uygulanabilirlik ve sosyo-kültürel uygunluk.... [-]

İtalya Lucca Sillico
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 ay
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz Okulu, bir hafta içinde bir çok disiplinli çalışma programı içerir. Okul, Pisa Üniversitesi Kimya Bölümü'nde düzenlenecek ve özellikle yüksek lisans öğrencilerini, yü ... [+]

hakkında

Yaz Okulu, bir hafta içinde bir çok disiplinli çalışma programı içerir. Okul, Pisa Üniversitesi Kimya Bölümü'nde düzenlenecek ve özellikle yüksek lisans öğrencilerini, yüksek lisans öğrencilerine, Heritage Science'a ilgi duyan doktora öğrencileri yetiştirmek üzere tasarlanmıştır. Yaz okulu, farklı eğitim alanlarından (teknik-bilimsel ve beşeri bilimler alanından mezun olanlar), Kültürel Mirasın uygun teşhisi ve muhafazakâr yönetimi için projeler başlatmak ve geliştirmek için özel yetenekler sağlamayı amaçlamaktadır. Okul, materyallerin karakterizasyonu için, karakterizasyonlarına uygun teknikler için, değişim durumunun değerlendirilmesi için bilgi aktarımı için dersler sağlar. Korumada kullanılacak ürün ve teknolojilerin incelenmesine özel ilgi gösterilecektir. Her yıl Okul, Miras Bilimi içerisinde farklı bir konuya adanacaktır. 2019'da, okul arkeolojide organik materyallerin araştırılmasına odaklanacaktır.... [-]

İtalya Lucca
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti Teknolojileri için Yaz Okulu Etkinleştirme Teknolojilerinin 2019 baskısı (ET-I2oT 2019), Elektronik, Elektromanyetik ve Nesnelerin İntern ... [+]

hakkında

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti Teknolojileri için Yaz Okulu Etkinleştirme Teknolojilerinin 2019 baskısı (ET-I2oT 2019), Elektronik, Elektromanyetik ve Nesnelerin İnterneti için Bilgi ve İletişim Teknolojileri (IoT) alanlarında 6 AKTS (48 saat ön ders) sunmak üzere düzenlenmiştir. Lisans (son yıl), yüksek lisans ve doktora öğrencileri, akademisyen veya endüstriden erken aşamada araştırmacı ve uygulayıcılardan oluşan bir hedef kitleyi hedeflemek.

Dersler, G. Caruso 16, Pisa, İtalya üzerinden Bilgi Mühendisliği Bölümü Toplantı Salonu'nda İngilizce olarak yapılacaktır.

Amaç... [-]
İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
6 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Ders, nitel araştırma projesinin tam döngüsünü kapsayacaktır; tasarımdan veri toplama, analiz, raporlama ve yayma. Özellikle katılımcılar farklı veri toplama stratejileri ... [+]

hakkında

Ders, nitel araştırma projesinin tam döngüsünü kapsayacaktır; tasarımdan veri toplama, analiz, raporlama ve yayma. Özellikle katılımcılar farklı veri toplama stratejileri (röportajlar, belgeler, görsel veriler, gözlemler, vb.), Farklı veri analizi yöntemleri (içerik analizi, etnografi, eleştirel söylem analizi, vb.) İle tanıştırılacak ve nasıl yorumlanacağını öğreneceklerdir. Nitel çalışmanın bulgularını değerlendirmek ve yaymak. Son olarak, nitel araştırma analizi için bir yazılım aracı (Nvivo) sunulacak ve katılımcıların kullanımına sunulacaktır.

Amaç

Niteliksel yöntemler, sosyal bilimlerde değerli ve anlamlı bir araştırma yaklaşımını temsil eder. Bu dersin amacı doktora tezini tanıtmaktır. Nitelikli araştırma yürütme yollarının çeşitliliğine öğrenciler ve genç öğretim üyeleri.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Etkinlik on iki dersten oluşacaktır. Her ders, son yıllarda biriken deneyimlerden dolayı anlayışımızın nasıl değiştiğini göstermek için standart Nükleer Fizik ders kitabı ... [+]

hakkında

Etkinlik on iki dersten oluşacaktır. Her ders, son yıllarda biriken deneyimlerden dolayı anlayışımızın nasıl değiştiğini göstermek için standart Nükleer Fizik ders kitabında yer alan bir konuyu kapsayacaktır. Özellikle, radyoaktif ışınlar (RIB'ler), ab-initio yapı modeli ve modern nükleon-nükleojen etkileşimleri, nükleer madde çalışmaları ve astrofiziksel ve pratik ilginin uygulamaları ile yürütülen araştırmalar ile ortaya çıkan son ilerlemeye ilişkin hususlara odaklanacağız.

Aktiviteyi tamamen uluslararası bir karaktere kavuşturmak için ve gerçekten genç öğrencilerin katılımını desteklemeyi hedeflediğimizden, ilk yarım gün, farklı dillerde ayrılmış oturumlarda verilen bazı giriş dersleri önereceğiz.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz Okulu “Orta Mısır Hiyeratını Okumak”, Pisa Üniversitesi tarafından, Eski Mısır'ın (Orta Mısır, 2000-1500 BC) edebi ve belgesel metinlerini orijinal senaryolarında oku ... [+]

hakkında

Yaz Okulu “Orta Mısır Hiyeratını Okumak”, Pisa Üniversitesi tarafından, Eski Mısır'ın (Orta Mısır, 2000-1500 BC) edebi ve belgesel metinlerini orijinal senaryolarında okuyup yorumlamaya yönelik bir eğitim programıdır. hiyerat ve hiyeroglifler.

Amaç

Okulun amacı, temel bilgilerin ötesinde, hiyerarşik ve hiyerogliflerdeki eski Mısır belgelerinin okunması ve yorumlanmasında güçlü bir beceri kazandırmaktır. Bu, üç farklı seviyede gerçekleştirilecektir: 1) Hiyerarşik betiğin çözülmesi (temel) 2) Öğretmenler tarafından denetlenen yoğun okuma (hiyerarşik kaynaklar) uygulaması 3) Orta Krallık metinleriyle ilgili dilbilgisi konularına odaklanın. Farklı türdeki belgeleri araştırarak, katılımcılar Orta Mısır'daki özerk Mısır yazılarına, özellikle de hiyerarşik yazılı metinlere yaklaşma konusunda özgüven kazanacaklardır.... [-]

İtalya Turin
Bilgi iste
Ingilizce,Arabic (Egypt)
Tam zamanlı
6 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Osteoarkeoloji ve Paleopatholoji Yaz Okulu, öğrencilerin antropolojik ve paleopatolojik laboratuvar yöntemlerine ulaşmayı amaçlayan bir akademik programdır. Öğrencilerin, ... [+]

hakkında

Osteoarkeoloji ve Paleopatholoji Yaz Okulu, öğrencilerin antropolojik ve paleopatolojik laboratuvar yöntemlerine ulaşmayı amaçlayan bir akademik programdır. Öğrencilerin, alanında önde gelen araştırmacılarla yan yana çalışarak biyoarkeolojik bir araştırmada pratik deneyim kazanmaları için olağanüstü bir fırsattır. Laboratuar etkinlikleri ve dersleri Paleopatholoji Laboratuvarı'nda (Pisa Tıp Okulu bünyesinde) gerçekleştirilecektir. Yaz Okulu, öğrencilere iskelet anatomisi, fizik antropoloji ve osteolojik analizlere yaklaşımda gerekli olan paleopatoloji ile ilgili temel bilgileri vermek amacıyla 3 hafta boyunca gerçekleştirilecektir. İncelenmekte olan iskelet materyalleri, orta çağa kadar uzanan Toskana kazılarından örnekler içerir. Faaliyetler Profesör Gino Fornaciari'nin gözetiminde Paleopatholoji Anabilim Dalı deneyimli bir kadrosunun gözetimi altında tamamlanacak.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Bilim, teknoloji ve ilgili uzmanlık toplumda giderek daha önemli bir rol üstlenmiştir. Toplumsal ihtiyaçları, beklentileri ve talepleri ele almak için bilim ve teknoloji ... [+]

hakkında

Bilim, teknoloji ve ilgili uzmanlık toplumda giderek daha önemli bir rol üstlenmiştir. Toplumsal ihtiyaçları, beklentileri ve talepleri ele almak için bilim ve teknoloji ilerlemesi ve uzmanlığı ile ilgili olarak kamusal huzursuzluk ve ihtilaf, ancak orantılı olarak artmıştır. Avrupa Birliği gibi kurumlar bunu büyük bir sorun olarak kabul etmişlerdir. Bu durum, bazen bilime olan bir güven krizi ve daha yakın zamanlarda kamusal meseleleri ele almada bir rasyonalite krizi olarak tasvir edilmiştir. Yıllar boyunca bir dizi teorik çerçeve ve yaklaşım geliştirilmiştir. Her ne kadar bunlar sorunun kökeninin nasıl teşhis edildiğine ve cevabın nasıl anlaşıldığına göre önemli ölçüde farklılık gösterse de, bilim ve toplum arasındaki ara yüzün basit bir görüşünün terk edilmesi ve daha kapsayıcı yaklaşımların olması gerektiği yönünde yaygın bir anlaşma vardır. üstesinden geldi. Sonuç olarak, fen bilimleri iletişiminde farkındalık, kavramsal çerçeveler, araçlar ve beceriler, halkın tepkilerini ölçmek ve insanları bilim ve teknoloji ile ilgili politika oluşturma süreçlerine dahil etmede büyük bir artış olmuştur. Yine de, kamusal meseleler sürekli olarak bilim, inovasyon ve sanayi politikaları ilerledikçe ortaya çıkmakta, bilimsel ve teknik uzmanlığı toplumsal olarak huzursuz bir bağlamda verimli bir şekilde uygulama kapasitesine meydan okumaktadır. Yaz okulu, çerçeveler, yaklaşımlar, metodolojiler ve deneyimlere odaklanarak, bu problematikin güncel bir analizini sağlayacaktır. Faaliyetler sabah ve öğleden sonra oturumlarında belirtilecektir. Sabah oturumları derslere ayrılacak. Öğleden sonraki oturumlar sabah saatlerinde grup çalışmasından geçen konuları geliştirecek. Katılım, üretilen eserler ve bir final sınavı ile değerlendirilecektir.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Okul, dijital ortamların ve yeni teknolojilerin avantajlarından yararlanarak, dağlık alanlar olarak karmaşık alanlardaki tarihi manzaralar ve geçmiş mimarilerin çalışması ... [+]

hakkında

Okul, dijital ortamların ve yeni teknolojilerin avantajlarından yararlanarak, dağlık alanlar olarak karmaşık alanlardaki tarihi manzaralar ve geçmiş mimarilerin çalışmasında yararlı olan bazı seçilmiş ve profesyonel araçları öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu araştırma alanı, arazi kullanım planlamasında ve Kültürel Mirasın desteklenmesinde kamu kurumları ve profesyonellerle daha yakın bir işbirliğini teşvik etmektedir. Yönetmenler ve eğitmenler tarafından sabah saatlerinde yapılan araştırmalar, öğrencilere teori ve seçilmiş konular hakkında pratik bilgiler sunacaktır. Sahadaki pratik ve uygulamalı deneyimler, bir bilgisayardaki aktiviteyle, öğleden sonra yeni yazılım ve / veya yeni dijital araçlar kullanılarak tamamlanacaktır.... [-]

İtalya Lucca Massa
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Pisa'da (2016 ve 2017) ilk iki Edisyonun başarısının sonucu olarak, dünyanın her yerinden gelen yaklaşık 120 öğrencinin yanı sıra Litvanya'daki 2018 Baskısının katılımıyl ... [+]

hakkında

Pisa'da (2016 ve 2017) ilk iki Edisyonun başarısının sonucu olarak, dünyanın her yerinden gelen yaklaşık 120 öğrencinin yanı sıra Litvanya'daki 2018 Baskısının katılımıyla ve okulun kurucularının katılımıyla Öğretmen olarak, Pisa Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü IV Uluslararası Yaz Okulu, Topraklanmış Teori ve Niteliksel Yöntemler gerçekleştirmektedir. Yaz Okulu, 5 günlük yoğun bir derstir (sabah ve öğleden sonra seansları ile), alıştırmalar ve çalışma grupları derslerle değişmektedir. Kalitatif araştırmacılar genellikle, veri toplama ve kodlamadan sonra kaybolma, fikirlerini geliştirme olasılıklarına bakma ve ayrık ve sıradan raporlar üretme gibi sık karşılaşılan sorunları tecrübe ederler. Topraklanmış Teori yöntemleri, verileri analiz etmenizi ve rapor yazmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur. Bu Yaz Okulu, işinizin keskinliğini, açıklığını ve yaratıcılığını artırmanıza yardımcı olmak için Topraklanmış Teori stratejilerini kullanma becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Bu okul, analizinizin kavramsal derinliğini ve kapsamını genişletirken, Topraklanmış Teorinin esnekliğini korumanıza yardımcı olacaktır. Güçlü kodların nasıl geliştirileceğini ve (1) nasıl karşılaştırılacağını, (2) karşılaştırmalı analiz yapmayı, (3) ortaya çıkan kavramsal kategorilerinizi güçlendirmeyi ve (4) bu kategorileri tutarlı ve zorlayıcı bir raporda bütünleştirmeyi, (5) kaliteyi nasıl tatmin ettiğini vurgulayacağız. Nitel analizde (6) bulgularınızı iletin ve (7) analizlerinizi iyileştirmek için CAQDAS ile anlaşma yapın. Ayrıca, Topraklanmış Teori ve Sembolik Etkileşimcilik arasındaki uyumu ve yöntem ve perspektifin birbirini nasıl tamamladığını ele alacağız. Yaz Okulu, bir Nitel Araştırma projesi ortasında bulunan veya daha önce yapılmış bir çalışmanın nitel kodlaması yapan katılımcılara, bir Topraklanmış Teori çalışması olup olmadığını gösterir. Nitelikli röportaj, sanat ve bilim - görüntü ve analize dayanır. Ancak raporlarımızı taslak haline getirdiğimizde analiz durmuyor. Katılımcıların çalışmalarının analizlerinin gücünü arttıran sanatsal bir şekilde nasıl oluşturulacağını... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Veri Bilimi Yaz Okulu, veri madenciliği ve büyük veri analitiği, makine öğrenmesi ve yapay zeka, ağ bilimi ve karmaşık sistemler, dijital etik, hesaplamalı sosyal bilimle ... [+]

Veri Bilimi Yaz Okulu , veri madenciliği ve büyük veri analitiği, makine öğrenmesi ve yapay zeka, ağ bilimi ve karmaşık sistemler, dijital etik, hesaplamalı sosyal bilimler ve uygulamalı veri bilimi gibi farklı veri bilim sütunlarına geniş bir multidisipliner bakış açısı sunmaktadır. üst düzey uluslararası bilginler tarafından.

Amaç

Veri Bilimi, dijital devrimin yıkıcı bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Büyük veri kullanılabilirliği, gelişmiş veri analiz teknikleri ve ölçeklenebilir bilgi işlem altyapıları kombinasyonuna dayanır. Veri Bilimi, iş yapma, sosyalleşme, araştırma yapma ve toplumu yönetme biçimimizi hızla değiştiriyor. Aynı zamanda bilimsel araştırmanın gerçekleştirilme şeklini de değiştiriyor. Model odaklı yaklaşımlar veri odaklı yaklaşımlarla desteklenir. Teorilerin, modellerin ve verilerin bilginin keşfedilmesinin karşılıklı olarak birbirlerini destekledikleri yeni bir paradigma ortaya çıktı. Veri Biliminin disiplinlerarası doğası göz önüne alındığında, bu, farklı disiplinlerde veya çeşitli disiplinlerde (örneğin, biyoloji, ekonomi, tıp vb.) Bilgiyi ilerletmek için veri ve modelleri kullanır. Yaz okulunun ana başlıkları büyük veri analitiği ile ilgilidir (yani, büyük verilerden bilginin çıkarılması, makine öğrenmesi; deneyim ve karmaşık sistemlerden otomatik olarak öğrenmek ve geliştirmek için kullanılan ana tekniklere genel bir bakış; ağ bilimine). Dahası, dersler veri biliminin yol açabileceği etik sonuçları ve her veri bilimcisinin veriye dahil olanlara ilişkin analiz yapmak için uygulayabileceği önlemleri vurgulayacaktır.... [-]

İtalya Lucca
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz Okulu “Müze küratörleri olarak Mısır bilimcileri: sürükleyici bir eğitim” Torino'daki Museo Egizio ile işbirliği içinde Pisa Üniversitesi tarafından sunulan bir akade ... [+]

hakkında

Yaz Okulu “Müze küratörleri olarak Mısır bilimcileri: sürükleyici bir eğitim” Torino'daki Museo Egizio ile işbirliği içinde Pisa Üniversitesi tarafından sunulan bir akademik programdır. Okulun temel amacı, bir koleksiyonun parçası olarak eski Mısır nesnelerine teorik ve pratik bir yaklaşım sağlamaktır. Her nesne hem eski hem de modern, üretiminden, kullanımından, depolanmasından, keşfinden, edinimine, korunmasına ve görüntülenmesine kadar uzanan farklı hikayelerin bir birikimidir. Okul, tüm bu farklı açılardan Mısır nesnelerini teorik ve pragmatik bakış açılarıyla ele almak, katılımcıları müze ortamında sürükleyici bir deneyimle çeşitli müze uygulamalarına maruz bırakmak için eşsiz bir fırsat sunacaktır.... [-]

İtalya Lucca Turin
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Denetçilerin, değişiklikleri analiz etme, ilgili riskleri ve zorlukları ele alma ve denetim yöntemlerini ve yaklaşımlarını sürekli olarak uyarlama yeteneklerini geliştirm ... [+]

hakkında

Denetçilerin, değişiklikleri analiz etme, ilgili riskleri ve zorlukları ele alma ve denetim yöntemlerini ve yaklaşımlarını sürekli olarak uyarlama yeteneklerini geliştirmeleri ve geliştirmeleri gerekmektedir. Bunu yapmak için, denetim kurumlarının akademik araştırmacılarla karşılıklı olarak yararlı bir ilişki geliştirmesi şarttır. Başka bir deyişle, denetim mesleği ve araştırma el ele gitmelidir. Bu hedefe ulaşmak için AB'nin bağımsız dış denetçisi olan Pisa Üniversitesi ve Avrupa Sayıştayı (ECA), bir kamu denetiminde ve hesap verebilirlikte bir Yaz Okulu oluşturdu ve ortaklaşa düzenledi.

Amaç

Okul, hem kamu hem de kamu sektöründeki profesyonel denetçiler için, hem de diğer devlet memurları ve profesyoneller için, bu gelişen alandaki en son trendler ve gelişmeler hakkında güncel bilgi sahibi olmaları için yeni bir öğrenme fırsatıdır. ECA'nın stratejisine uygun olarak, Okul akademik dünya ile yapılandırılmış bir diyalog açacak, yüksek kaliteli eğitim için ek fırsatlar sağlayacak, uygulayıcılar ve araştırmacılar arasında bilgi alışverişini kolaylaştıracak ve - fakat en önemlisi - çalışma, tartışma ve denetim ile ilgili konularda bilgi değişimi.... [-]

İtalya Lucca
Bilgi iste
Italyan
Tam zamanlı
5 gün
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz okulunun amacı, katılımcılara Roma'daki konutlar, bahçeler ve kentsel peyzaj çalışmaları için mevcut stratejilere geniş bir genel bakış sağlamaktır. Temel sorular: Ha ... [+]

hakkında

Yaz okulunun amacı, katılımcılara Roma'daki konutlar, bahçeler ve kentsel peyzaj çalışmaları için mevcut stratejilere geniş bir genel bakış sağlamaktır. Temel sorular: Hangi veri toplama yöntemleri, yerleşik ortamların bilimsel olarak yeniden yapılandırılmasına katkıda bulunur? Verilerin görselleştirilmesi için hangi teknolojiler kentsel peyzajların duyusal boyutunu elde etmeyi sağlar? Arkeolojik veriler, yerleşik mirasın araştırılması, korunması ve yönetimi ile ilgili diğer disiplinlerin uzmanları tarafından nasıl erişilebilir? Hangi araçlar, sürdürülebilir koruma amacıyla veri paylaşımına elverişlidir? Pompeii, bağlamsal arkeolojik verilerin benzersiz bir şekilde bulunmasının yanı sıra yüzyıllarca süren keşif, araştırma ve restorasyonlar tarihi sayesinde eşsiz bir durum sunar.... [-]

İtalya Pompei
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Vada Volaterrana liman mahallesinde bulunan Roma binalarının stratigrafik kazıları; Binaların ve buluntuların sınıflandırılması, Arkeolojik araştırmalara uygulanan tahrib ... [+]

hakkında

Vada Volaterrana liman mahallesinde bulunan Roma binalarının stratigrafik kazıları; Binaların ve buluntuların sınıflandırılması, Arkeolojik araştırmalara uygulanan tahribatsız teşhis teknikleri (özellikle Dr. A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI tarafından yürütülen georadar araştırmaları), belgelerin dijital yönetimi

Amaç

Roma kasaba ve peyzajlarında Arkeolojik araştırmaların öğretim metodolojisi

Kimler başvurabilir

Avrupa ve Ek Avrupa Üniversiteleri öğrencileri

Dil

ingilizce

Program yoğunluğu

Tam zamanlı

Kabul şartları

Eskiçağ Tarihi ve Kültürleri Bilgisi

AKTS

6

koordinatör

Simonetta Menchelli... [-]

İtalya Livorno
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Pisa Summer & Winter Schools

Yaz Okulu, çevrenin en geniş anlamıyla inşa edilen çevre ve su arasındaki karmaşık ilişkileri araştırmayı amaçlayan ve dolayısıyla sahil, nehirler, göller ve su kaynaklar ... [+]

hakkında

Yaz Okulu, çevrenin en geniş anlamıyla inşa edilen çevre ve su arasındaki karmaşık ilişkileri araştırmayı amaçlayan ve dolayısıyla sahil, nehirler, göller ve su kaynaklarını da içeren bir Peyzaj Tasarım Atölyesidir. Öğrenciler, Toskana vakası ile ilgili bir projenin geliştirilmesine, Pisa Üniversitesi öğretmenlerinin ve öğretmenlerinin desteğiyle ve diğer ulusal ve uluslararası üniversitelerin profesörlerine destek olacak. Yaz Okulu iki bölümden oluşmaktadır. İlk kısım öncelikle değer ve eleştirilerini tanımlamak için bir vaka çalışması olarak seçilen alanın eleştirel okuma ve bilgisine yöneliktir. Bu bölümde, hem mimari hem de kentsel ölçekte örnek olay incelemesinin analizi için 3 boyutlu Fotogrametri ve İHA araştırma yöntemlerinin temelleri de sunulacaktır. İkinci bölümde, öğrenci, bir vaka çalışması olarak seçilen alanın geliştirilmesine yönelik bir projenin geliştirilmesi için çalışacaktır. Tüm dönem için, projelerin geliştirilmesi için teorik ve metodolojik destek vermek amacıyla dersler uygun bir şekilde organize edilecektir. Sonuçlar açık bir final etkinliğinde kamuoyuna tartışılacaktır.... [-]

İtalya Lucca
Ağustos 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 hafta
Kampüs
İngilizce Devamını oku