Sophia University Summer School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sophia'nın Özel Özellikleri

Sophia Üniversitesi, giderek daha karmaşık olan dünyamızı hesaba katan çalışma ve eğitim olanakları sunan Japonya'da uluslararasılaşma yolunda ilerlemiştir. Yıllar boyunca, üniversite, yurtdışındaki araştırmacıların ve öğrencilerin Japonya'da ders vermelerine ve çalışmalarına ve Japon araştırmacıların ve öğrencilerin yurtdışında aynı şeyi yapmalarına olanak tanıyan özgün bir küresel ağ yarattı.

Sophia, uluslararasılaşma dönemi için mükemmel bir eğitim ortamı sağlayarak, küresel sahnede mükemmelleşebilecek olan “Diğerleri için Erkekler ve Kadınlar” ı geliştirdi.

Japonya'daki En İyi Özel Üniversitelerden Biri

Sophia'nın lisans eğitimindeki üstünlüğü, seçkin lisansüstü programları ve rekabetçi bir araştırma ortamı, Japonya'nın en iyi özel üniversitelerinden biri olarak sıralamasını korumasını sağlıyor. Öğrenciler seçkin Japon ve uluslararası öğretim üyeleri ile seçtikleri uzmanlık alanındaki en son gelişmeleri inceleme yeteneğinden büyük ölçüde faydalanırlar. Eğitimlerinin kalitesini yansıtan Sophia mezunları, çokuluslu şirketler ve uluslararası kuruluşlarda küresel işyerinde lider olarak kabul edilmektedir.

Tüm fakültelerimiz ve yüksek lisans okullarımız uluslararası öğrencilere hoş geldiniz. 1.148 uluslararası öğrenci 60'tan fazla ülkeden ve dünyanın her yerinden geliyor. Öğretim üyelerimiz 20'den fazla ülkeden üyeyi içermektedir ve çoğu öğretim üyesi yurtdışında eğitim ve araştırma tecrübesine sahiptir.


Japonya'nın Küresel Eğitimdeki Öncüsü

Sophia Üniversitesi, 60 yıldan uzun süredir İngilizce orta dereceli programlar sundu. Küresel eğitimde öncü olarak sicilinin tutulduğu yüksek ilgiyi yansıtan Üniversite, yakın zamanda Japonya'daki üniversiteleri uluslararasılaştırmak için Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen bir dizi destek programına seçildi. En İyi Küresel Üniversiteler Projesi ve Küresel 30 Projesi dahil. Bu programlar, Üniversitenin öğrencilerimizin küresel yetkinliğini arttırma çabalarını daha da güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda, 42 ülkedeki 206 denizaşırı üniversiteyle yapılan anlaşmalar, öğrencilerimizin dinamik hareketliliğini sağlamaktadır. Dünya çapında 1,500'den fazla uluslararası öğrenci Sophia'da eğitim görüyor ve uluslararası bir kampüs kültürünü geliştiriyor. Üniversite, Japon öğrencileri geniş bir program yelpazesiyle yurtdışında okumaya teşvik etmesiyle de ünlüdür. Hem gelen hem de giden öğrenciler, Sophia'nın uluslararası bağlamda eğitimin nasıl hayata geçtiğini keşfedecekler.


Büyüleyici Tokyo Şehrinde Bir Kampüste Çeşitlilik

Sophia Üniversitesi, tüm fakülteleri ve yüksek lisans okullarını bilim ve beşeri bilimlerde tek bir kampüste bir araya getiren kompakt bir alana sahiptir. Bu yaklaşım, eğitim hareketliliğini, işbirliğini ve uzmanlığı derinleştirerek Üniversite programları için önemli faydalar sağlar. Kampüs, farklı kültürel, dilbilimsel ve dini kökenden gelen öğrencileri ve öğretim üyelerini bir araya getiren bir ortam sunarak, küresel toplumun bir mikro kozmosu olarak işlev görür. Üniversitenin Tokyo'daki konumu, öğrencileri en gelişmiş teknoloji, tesisler ve altyapının tüm avantajlarından yararlanmaya davet eden bir megadır. Hepsinden iyisi, şehir, geleneksel ve modern unsurların iç içe geçtiği eşsiz bir kültürü deneyimlemek için paha biçilemez bir fırsat sunuyor.


Çok çeşitli İngilizce Orta Programları

Öğrenciler, Japonya'nın tüm güçlü yönlerini İngilizce olarak işletme ve ekonomi, bilim ve teknoloji ile çevre çalışmalarını öğrenebilirler. Sophia, Japonca çalışmalarında uzun bir geleneğe de sahiptir. Üniversitede Japonya'da dünya çapında okuyan araştırmacılar için önemli bir kaynak görevi gören İngilizce-orta dereceli bir bilimsel dergi olan Monumenta Nipponica düzenlenmiştir.

Aşağıdaki programlar tamamen İngilizce-orta dereceli müfredat sunmaktadır:

Lisans seviyesi:

  • Liberal Sanatlar
  • Bilim ve Teknoloji

Mezuniyet derecesi:

  • Küresel Çalışmalar
  • Global Çevre Çalışmaları
  • TESOL (Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretimi)
  • Bilim ve Teknoloji

Lisans Dışı Programlar:

  • Liberal Sanatlar
  • Dil Eğitimi ve Araştırma Merkezi (Japonca-Dil kursları)
  • Kısa programlar (Asya Çalışmaları, Japon Çalışmaları ve Japon Dili ve kültürü)


Kaliteli Dil Eğitimi Sunmakla Tanınır

Kurulduğundan bu yana Sophia, yabancı dil eğitimini vurguladı ve Sophia mezunları istisnai dil yeterlilikleri ve iletişim becerilerinden dolayı büyük saygı görüyor. Dil Eğitimi ve Araştırma Merkezi, Japonca konuşan öğrencilere 22 dilde kurs sunmaktadır. Merkez ayrıca uluslararası öğrenciler için çok çeşitli Japonca kursları da veriyor. Giderek daha küresel ve çeşitli bir dünyada kariyer peşindeyken yabancı dil yeterliliğini kullanma yeteneğini geliştirmenin yanı sıra, Sophia Üniversitesi öğrencilerin yabancı dilleri mantıksal olarak kendi düşünme yollarını geliştirmek için kullanmalarını, düşüncelerini sunmalarını sağlayacak zemin hazırlamayı ve daha derin bir düzeyde müzakere.

Konumlar

Chiyoda

Address
102-8554 Chiyoda, Tokyo, Japonya