Alexander College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Alexander College

Alexander College , her yıl yaklaşık 2.000 öğrenciye hizmet veren özel bir lise sonrası kurumdur. Alexander College , Üniversite Transferi, Sanat Önlisans derecesi ve Bilim Önlisansı da dahil olmak üzere çeşitli lisans ve transfer programları [bkz. Programlar] sunmaktadır.

Ana dili İngilizce olmayanların İngilizce dilinde üniversite düzeyinde çalışmalarına geçişlerinde yardımcı olmak için entegre bir Akademik Amaçlı İngilizce programı da mevcuttur.

Alexander College , BC İleri Eğitim Bakanlığı, Derece Kalite Güvence Kurulu (DQAB), BC Eğitim Kalite Güvencesi (EQA) programı tarafından tanınmakta ve akredite edilmektedir ve BC Kabul Sistemi tarafından düzenlenen ve Transfer (BCCAT).

Akademik yılın dört dönemi vardır: Güz (Eylül-Aralık), Kış (Ocak-Nisan), Bahar (Mayıs-Temmuz) ve Yaz yoğun (Temmuz-Ağustos).

130089_downtown_campusshot22.jpg

Misyon

Alexander College uluslararası kabul görmüş üniversite transfer kursları ve derece programları, bireysel destek hizmetleri ve yerel ve küresel topluluk katılımını teşvik etmek için kampüs etkinlikleri sağlayarak birçok kültürel geçmişe ve dil yeteneğine sahip öğrenciler için yüksek öğretimde mükemmellik için çabalamaktadır.

Temel Temalar

 • Birçok kültürel geçmişe ve dil becerisine sahip öğrenciler için destekleyici bir öğrenme ortamı sağlayın.
 • Uluslararası kabul görmüş üniversite transfer kursları ve derece programları sunar.
 • Öğrencileri gelecekteki çalışmalara ve kariyerlere hazırlayarak, akademik başarı ve toplumsal katılım yoluyla bireysel büyüme ve gelişmeyi destekleyin.

130094_campus.jpg

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Başvurumu göndermek için ne tür belgelere ihtiyacım var?

Kabul için aşağıdaki belgeler gereklidir:

 • Resmi lise transkript, İngilizce veya resmi veya noter tasdikli İngilizce tercümesi ile, lise son üç yılın sonuçlarını gösterir. Halen 12. Sınıfta olan öğrenciler mezuniyetten önce başvurabilirler ve mezun olduktan sonra kurs kayıtlarından önce son bir resmi transkript sunmaları gerekir.
 • Resmi lise mezuniyet belgesi, ingilizce veya resmi veya noter tasdikli İngilizce tercümesi.
 • Varsa İngilizce test sonuçları (TOEFL, IELTS veya eşdeğeri).
 • Diğer tüm resmi ikincil transkriptler, varsa diğer Kanada kurumlarından.
 • Varsa, resmi olmayan belgelerle başvuru formu
 • Passport fotoğraf ve bilgi sayfası
 • Çalışma izni / öğrenci vizesi / PR kartı / Kanada vatandaşlığı
 • Sağlık sigortası

Ben uluslararası bir öğrenciyim. Herhangi bir özel belge sunmam gerekiyor mu?

Evet. Uluslararası öğrenciler için birkaç ek belge gerekmektedir.

 • Kurs kayıtlarından önce bir çalışma izni gereklidir.
 • İngilizce dilinde olmayan tüm başvuru belgeleri için onaylı bir İngilizce çeviri gereklidir.

Son başvuru tarihi ne zaman?

Kabul, derslerin ikinci haftasının sonuna kadar ve Bahar ve Yaz Yoğun dönemindeki derslerin ilk haftasının sonuna kadar açık kalır. Bu tarihe ekleme / bırakma / değiştirme son tarihi denir. Bazı kurslar hızlı bir şekilde doldurulabilir ve en iyi kurs seçimini yapabilmek için yeni öğrencileri mümkün olan en kısa sürede başvuruda bulunmaya teşvik ediyoruz.

Dersler ne zaman başlar?

Akademik yıl dört döneme ayrılır: Güz (Eylül-Aralık), Kış (Ocak-Nisan), Bahar (Mayıs-Temmuz) ve Yaz yoğun (Temmuz-Ağustos).

Yurtdışında uluslararası bir öğrenciyim ve Kanada'ya gelmek için çalışma iznine başvurmam gerekiyor. Öğrenim depozitosunu ödemek için ne kadar paraya ihtiyacım var?

Öğrenim depozitosu 15 kredi (1 dönem / 5 ders) ücretlerine eşdeğerdir. Bu tutar 7.200,00 $

Mali Yardım için nasıl başvurabilirim?

Eğitim öğrencisi kredileri, Alexander College yerli öğrencilerine Kanada ulusal hükümetinden ve British Columbia eyaletinden temin edilebilir.

130093_transfer-students.jpg

Üniversite Transferi

Üniversiteye Giriş ve Seçtiğiniz Program

Üniversite Transfer Programını kullanarak öğrenciler, ikinci veya üçüncü program yılında bir yüksekokul veya üniversiteye aktarılabilecek birinci ve ikinci yıl üniversite dersleri ile ilgi alanlarını keşfedebilirler. Lisans derecesi tipik olarak dört yıldır ve Kanada'daki tüm büyük devlet ve özel üniversiteler tarafından sunulmaktadır.

Bu üniversiteler, belli sayıda ders kredisinin tamamlanmasını gerektiren ana dallar (uzmanlıklar) ve lisans programları ile kredi tabanlı bir sistem kullanır. Standart bir lisans derecesi programı toplam 120 kredinin tamamlanmasını gerektirir. Öğrencilerin bir üniversitede ders kredilerini tamamladıktan sonra üniversiteye girmeleri mümkündür. British Columbia'da, akredite devlet ve özel yüksek okulların ve üniversitelerin çoğu, öğrencilerin lise sonrası kredilerini British Columbia Kabul ve Transfer Konseyi (BCCAT) sistemi içinde istedikleri bir Lisans programına aktarmalarına izin verir.

130103_IMG_1407.jpg

Bir üniversiteye bir kolej yoluyla giren (liseyi bitirdikten hemen sonra bir üniversiteye girmek yerine) öğrencilere yatay geçiş öğrencileri denir. Bir üniversiteye kabul edilmek için, yatay geçiş öğrencileri bu üniversitenin kabul koşullarını yerine getirmek zorundadır. Ayrıca, öğrencilerin belirli fakültelere, bölümlere veya okullara kabul için program gereksinimlerini karşılamaları gerekebilir. Alexander College , BCCAT sistemi ve ötesinde aktarılabilen çok çeşitli birinci ve ikinci yıl üniversite kursları sunmaktadır.

Bu öğrencilerin seçtikleri üniversitede Alexander College alınan dersler için kredi almalarını sağlar. Öğrencilere üniversiteye başarılı bir şekilde geçiş yapmalarını sağlayacak dersleri seçme konusunda yardımcı olmak için, Alexander College tüm öğrencilerine Akademik Danışmanlık Hizmetleri sunmaktadır. Akademik Danışmanlar, öğrencilerin üniversite ve fakülte kabul koşullarını anlamalarına ve onları bir lisans programı gereksinimlerini karşılama yoluna sokacak bir çalışma planı oluşturmalarına yardımcı olur.

Her öğrencinin kendine özgü durumuna bağlı olarak, Akademik Danışmanlar, öğrencilere kendi seçtikleri bir üniversiteye sorunsuz bir geçiş için bir plan geliştirmek amacıyla ön koşullarını ve önceki üniversite derslerini değerlendirmede yardımcı olur.

Konumlar

Burnaby

Address
#101 - 4603 Kingsway
Burnaby, BC, Canada V5H 4M4

Burnaby, Britanya Kolumbiyası, Kanada

Vancouver

Address
#100 - 602 West Hastings Street
Vancouver, BC, Canada V6B 1P2

Vancouver, Britanya Kolumbiyası, Kanada